Koju rasu svinja držite,i zašto?

Moja krmaca rase " Naima "

t85eg9.jpg
 
ima 16 sisa zadnje dve se ne vide jer su joj medju nogama. Prasila se 4 puta. Prvi put 16, drugi put 17, treci put 24 i cetvrti put je bilo vestacko osemenjavanje i oprasila je samo 14 kom. Ekstra su majke. Izuzetno se lako prasi i jako je mirna tokom prasenja. Moze kod nje da udje bilo ko i uopste ne pravi probleme. Nabavio sam je sa jedne farme u Ruskom krsturu. Platio sam je 3.1 E/kg a imala je 83 kg kad sam je uzeo.
 
rekreativac je napisao(la):
a sta se desilo sada kad je od 14 ostalo 8

1 mrtvorodjeno, 1 bilo ogromno ( znaci duplo vece nego ostali ) i posle par sati uginulo ali neznam zasto, 2 izgazila i dva su bila jako jako sitna i nisu sisala. Seme je bilo od nekog vepra kombinacija pietren-jorksir i prasad su bila na rodjenju dosta neujednacena. Dok prva 3 prasenja kad sam je nosio kod vepra nije tako bilo. Bila su dosta sitna jer ih je bilo jako puno ali nije bilo razlike u velicini bili su skoro svi isti.
 
Vidim da su šunke prilično jake, ima ih. ::svaka cast::

Kako si je nabavio i koliko je stara ?
 
Ja drzim 5 pijatrenki , tri duroka i dve landras krmace .Sa pijatrenka ma sam veoma zadovoljan i nerastom lazaom !!!
 
Laza ti je dobar sta koristis od hrane
Post je spojen: [time]1254242282[/time]
_________________________________________________
na koje ga krmace pripustas
 
Podrav !
Ja držim samo krmače a oplodnja je veštačka od krmača imam veliki yorksir , danski landras čistič
i F1 (veliki yorsir -landras ) na ovo osemenjivam pietren , vel.yorksir B linija ili terminalni nerast (mešavina pietren+durok+hempsir) deo prasadi ide u tov a ostalo na prodaju zasad jer nemam dovoljno prostora :udri:u planu je jedan objekat ali videćemo da li postoji neka opcija kredita za nas poljoprivrednike" amatere" pošto od našeg ministra poljoprivrede nemam šta da očekujem ::lose:: ::lose::
 
Nazad
Vrh