Pšenica "ALINEA" LG

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Nešto novija pšenica, ove godine se dobro pokazala , inače je brkata sorta. niskog rasta, dobrog bokorenja, podnosi jače djubrenje azotom . Po meni ima dosta vrlina, kvalitet pšenice je verovatno u rangu NS 40 S ako ne i kvalitetniji.
9bf23s.jpg
 
Jesi je sejao i vrsio ove godine kad to sve znas ili samo pises ono sto si procitao u brosuri?
 
Ne ...bio sam na parceli koja je bila pod ovom pšenicom! Doduše , bila je u navodnjavanju ....ali i tamo gde nije dohvatio zalivni sistem je bila sasvim solidna za ovu godinu. Inače BRKATE sorte mnogo bolje podnose BIOTIČKE stresove!


p.s. nisam je ja sejao, ja sam sejao Ingenio, koji ću ove godine posejati na najvećoj površini... Nešto vrlo malo NS 40 S i ALINEU 1 kj da imam za seme dogodine. Ako me dobro služi pamćenje oko 7,4 t/ha u navodnjavanju a bez navodnjavanja oko 5,5 t/ha ....

sejem sve brkate sorte...


DA NAPOMENEM: Ove godine kod nas u selu jedino smo nas troje imali prinos od 5,5 tona bez navodnjavanja... ja sam to postigao sa Ingeniom , jedan čovek sa Euklid-om a ovaj treći neka NS sorta.... svi ostali su imali oko 3,5-4 t/ ha
 
Poslednja izmena:
Kad neće neće , bila brkata il obrijana , a kad oće oće . Kad reče kako su se prinosi kretali , znači ipak si se dobro potrudio kad si na svim sortama odskočio od prosjeka . Kod nas je recimo , zanimljivo , ove godine bukvalno svako imo dobar prinos pšenice , koja kod sorta bila. Neznam kad se to još desilo , al nisam čuo da je iko imo ispod 5t/ha , čak i sa najjednostavnijom tehnikom , rasipačem, samo jedna prihrana bez hemije. Eto nešto se pogodilo , još je zanimljivo da uglavnom svi kažu da je loš kvalitet a dobar prinos i kod onih sa 2 zaštite i kod onih bez ičega. Odsad ipak više volim obrijane nego brkate :cvetic:.
 
NS 40 S sam imao 25-27 po jutru , znači 4,5-4,7 t/ha..nije bila dobra dubina setve...dosta je ostalo na površini...a išlo se sa normom setve od 120 kg/kj... ipak NS sorte trebaju da idu gušće...oko 140 -150 kg/kj
 
Ma to kad Paor Mladi (kolega sa foruma ) i ja opravimo ide kao podmazano :D

Težnja ka putu :) svidja mi se filozofski pristup :ppozdrav:
 
img2132.jpg


- - - - - - - - - -

Prilicno niskog rasta! Otprilike je 50 cm visoka faza izmedju 1 i 2 kolenceta *uskoro prerasta 2 kolence*
 
Dragane ima lepu boju ali koliko vidim tu se i vidi zemlja između redova a ona za koji dan treba da klasa, mislim i da je malo retka, kako su lepo žita izgledala u februaru i martu sad baš i nije sjajno stanje i mislim da će teško biti doseći prošlogodišnji rod.
 
Koja je norma setve bila?Moja je gusta nemoze igla da padne,a sto se tice visine otprilike do kolena,posejano je oko 145kg/kj.
 
150 kg/kj je posejano psenica je na oranom pa je losije nikla. Ima jako lepu boju, i nece jos klasati 10 -14 dana sigurno!
 
150 kg/kj je posejano psenica je na oranom pa je losije nikla. Ima jako lepu boju, i nece jos klasati 10 -14 dana sigurno!
I moje sve psenice su na oranom,a iznenadio sam se da ima pukotina u zemlji da cela saka stane.

- - - - - - - - - -

Evo moja Alinea
fotografija06501.jpg

Flasu sam stavio u trag od prskanja
fotografija06511.jpg

Na krajevima i ponegde unutra se vide vlatovi,ali nisu bas bog zna koliko veliki
fotografija06551.jpg
:sta:
fotografija06541.jpg
 
Nazad
Vrh