Domace zelje

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.705
Lokacija
Grabovac kod Obrenovca
Otvorio sam ovu temu jer sam povrtar iz okoline Obrenovca i kod nas se masovno gaji zelje i trziste ga sve vise trazii bar beograd na kvantasu u sezoni je otimacina.Pa sam hteo da prodiskutujemo da li se gaji jos negde u evropi i dali se tamo konzumira i mozda sutra bude srpski brend.
 
pa tako nesto izgleda kao ovo divlje sto raste na livadama ali je mnogo vece i liske su mu sire,Cena mu je bila na kvantasu proletos oko 20din za vezu od 6-10 lisaka.
 
Mislim da pricamo o istoj biljci , jasam imao u plasteniku toje samo izraslo , korov, listovi su bili do 40cm duzine a siroki do 20cm . a toga ima i pored puteva raste ko ludo , jel tako?
 
Ma da ali to sto raste pored puta nije isto to je divlje i ono je ukrstano sa raznim travama.Ovo je odabirom naj boljih biljaka stvorena salekcija koji su listovi dugacki 60-70cm i siroko oko 30 cm.Ali mislimo na istu biljku,u nekim krajevima ga zovu i kiseljnica ili tako nekako zbog svog kiselastog ukusa.A kod nas se najvise koristi za sarmice ili se kuva sa pireom .
 
da jeste ali ovo je odomaceno evo vidi razliku

2mq2tkj.jpg

 
Dobar dan svima :cao: Imam jedan problem,imam glodare u basti,jos nisam otkrila koje :haha: ali mi pojedose i odnesose sve pa me zanima kako da ih suzbijem,a da ne otrujem ostalo povrce koje je blizu hodnika jer se ono jede,da li je bezbedno koristiti mamke ZN fosfid Hvala :sreca:
 
Zdravo Topalovicu , moram da te razocaram u Nemackoj a ni u Austriji se ne prodaje zelje . Nigde ga nismo videli u radnjama ili pijaci . Zena bi mi kuvala sarmu odmah. :bravo:
 
markodanube je napisao(la):
Zdravo Topalovicu , moram da te razocaram u Nemackoj a ni u Austriji se ne prodaje zelje . Nigde ga nismo videli u radnjama ili pijaci . Zena bi mi kuvala sarmu odmah. :bravo:
ajde da napravimo biznis plan da izvozimo zelje u nemacku i austiju bar za nase ljude a cuo sam da i svabe vole sarmu pa jos i od zelja bio bi pun pogodak :cao:
 
topalovic je napisao(la):
markodanube je napisao(la):
Zdravo Topalovicu , moram da te razocaram u Nemackoj a ni u Austriji se ne prodaje zelje . Nigde ga nismo videli u radnjama ili pijaci . Zena bi mi kuvala sarmu odmah. :bravo:
ajde da napravimo biznis plan da izvozimo zelje u nemacku i austiju bar za nase ljude a cuo sam da i svabe vole sarmu pa jos i od zelja bio bi pun pogodak :cao:
Ima odma da vam Dinkic da kintu i to bespovratno.
p.s. Oce li skoro biti semena
 
Nazad
Vrh