Elektronika u novim traktorima

Masseydyna4

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2012
Poruka
173
Lokacija
krupanj
Zanimaju me vasa misljenja a jos bolje iskustva o novim traktorima sa mnogo elektronike.
368845.JPEG
Case%20IH%20Magnum-cabin_01.jpg
af61420adef6020f78ff61af4a70f712.jpg
r4c000968_cab_942x458.jpg
 
Jeste da je ta elektronika komplikovana ali,ja se tesim time da su i to izmislili ljudi a,ne vanzemaljci!Tako da ako je covek smislio i pokvari se nesto covek ce znati i da popravi.:osmeh:
 
elektronika je super stvar nisu to džabe izmislili već da olakšaju seljaku ali ne našem već evropskom koji zarađuju i mogu to kupiti i danas sutra popravljati.Ima kod mene jedan Fend kojem je elektronika počela otkazivat,raskućio je čovjeka i opet malo malo nešta sad je na kraju platio preko 3000e novu instalaciju tako d ato još nije za nas a pola nas nebi znalo ni koristit sve mogućnosti na tim kompjuterima.Kao i mobiteli kupimo ih platimo 200,300e i šta radimo pričamo i šaljemo poruke a on ima 1000 opcija
 
Probao sam malo raditi s dva takva novija traktora (claas axion i case ih puma) i jednostavno je to sve za mene prekomplicirano trebalo bi par dana da shvatim osnove a barem desetak dana da steknem rutinu tj. automatiku u radu.

ovo je za mene maksimum od elektronike što bih ja tražio od traktora mada mi i za njega kad duže ne radim s njim treba par minuta da ulovim rutinu ( svako malo kod okretanja uhvatim mjenjač da prešaltam u rikverc :osmeh: ili tražim ručicu za uključivanje kardana i sl.)

6bdd869b.jpg


e8a9a5b5.jpg


d070f09f.jpg
 
sto se mene tice ja elektroniku nevolim i mislim da netreba nesto preterano ni da se ugradjuje u traktore
sta ce covek da radi ako ce traktor sam da ode do njive i da radi sto ce i biti za par godina
 
Da imam mogućnosti, voleo bih da imam traktor sa što više elektronike. Ne gledam na nju kao na mogući (skupo popravljivi) problem ukoliko se pokvari, već kao odlično pomaglo čoveku.
Uostalom, i kod automobila ima puno elektronike pa niko više ni ne obraća pažnju na nju, već se lako prilagođava na blagodeti koje ona donosi.
 
kako god zastarevaju telefoni i kompjuteri pa nema popravke samo zbog nedostatka delova tako će i traktorima biti za desetak godina jer će preći na novije modele proizvodjači pa neće ljudi znati šta s njma nego u otpad na kilo ili u delove to samo ide u prilog proizvodjačima da prodaju novo sve dok rade ti traktori to je ok svaka im čast a kad se uzj..... jednom pa opet pa opet e onda bolje bez velike elektronike
 
tako je
ja mislim da je elektronika ubacena u traktore i u auta da bi morali da se servisiraju u ovlascenim servisima da se narodu uzme sto vise para.
a ne kao sto je slucaj sa masinama bez elektronike ko se razume popravlja sam a ko se nerazume kod prvog majstora i gotova stvar.
 
Onaj inzenjer kad pravi traktor on misli kako da olaksa rad kupcu koji kupuje nov traktor,a ko kupi novu masinu u cilju mu je da ima sto lakse rukovanje(da ne kazem sto vise elekrtonike). Boli njih da li ce posle 20 000rc taj traktor da zavrsi na otpadu ili u Srbiji kad se on njima otplatio nekoliko puta pa je sama razlika u ceni prodaje polovnjaka otpadu na kilo ili sverceru u celoj prici zanemarljiva.
 
Jest oni se baš satraše za seljaka...vode oni brigu i o sebi ali malo više. Naravno da to olakša rad ali olakšava i džep pa ko šta voli nek izvoli. Generalno svi mislim da nismo za žice i tu struju samo neki stignu do otpada i da se neotplate nijednom
 
Ljudi, pa sta da ubace u traktore a da izgleda ko novitet. Da nije ubacena tolika elektronika u zadnje vreme, stancovali bi iste traktore 10 godina. Ja sam za sto manje tih sitnica koje samo mogu da izazovu glavobolju vlasniku, a osmeh na licu serviserima. To je lepo samo u pocetku, a kad otkaze(a jednom mora) placaj . Cak cu i u autu teziti da nema veliki paket digitalne opreme.
 
Електроника у новим тракторима

У једном селу у јужном Банату купили нове тракторе.Приликом склапања уговора продавци питали власника и директора колико ће тракториста доћи на обуку.Наравно,то се плаћа посебно.Каква обука,још и то да плаћам....итд...Стигли трактори у село,све потписано и продавци одоше.Сутра дан позваше продавце да одмах дођу.Ни један трактор неће да упали.Дођоше двојица из НС.Један отвори врата трактора,уђе у кабину,седне у седиште,веже појас,затвори врата,притисне дугме за старт мотора и гле чуда.Трактор прорадио.Сервисер угаси мотор....и изађе из машине затворивши врата за собом.Ко је руковаоц?Ајде сад ти.
Отвори "мајстор" врата,попне се у кабину седне у седиште притисне команду за старт и ништа.-Изађи-рече сервисер."Мајстор" сиђе а сервисер се попне у кабину,седне,веже појас.......... и мотор проради.
-Где је директор?Ту је.-Ово Вас кошта 50.000 динара.-Ваши трактори су исправни.......
 
Samo da se ne pregoni.Postoje razni sistemi u automobilima koji u krivini i na poledici i u nepredvijenim situacijama reaguju brze i preciznije od coveka i mogu da spase zivot.To pozdravljam.Medjutim kod mog prijatelja na traktoru koji je novije generacije,ne postoji komanda rucnog gasa u vidu rucice kraj volana, nego se morate okrenuti desno prema displeju i zadati komandu zeljenog broja obrtaja u vidu brojki a tako isto i promeniti.E sad vi procenite sami.Po meni je naj bitnije da osnovne funkcije menjaca hidraulika i gasa ostaju u funkciji bez obzira ako nesto od elektronike otkaze ,a vecina je tako i napravljena tako da ce te tesko sa ovim traktorima zbog elektronike ostati u njivi da nedodjete bar do kuce.
 
ja ipak mislim da cete sa ovim traktorima ostati na sred njive nego sto cete doci kuci


nego nesto razmisljam da li bi mogla da se izbaci ova elektronika iz novih traktora a da se ostavi najosnovnije i preradi na mehaniku
 
Ma daj, daš 100 000e za traktor i onda ga rasklopiš i celog prepraviš, skroz bezveze.
 
Nazad
Vrh