Rasipači mineralnog đubriva

Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ma nisam reko da znam. Nego "cinimise" da sam malo eksperimentiso. Pa ako jeste tako onda nam nisu potrebni ckupi rasturaci sa 2 diska. :cao:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Nakon predstavljanja,,nadam se da ce biti sada uspesnije :D

Pozdrav svima..
Trebam pomoc oko rasipaca. Kupio sam RAUH rasipac axion 20.1, 1000l
a nemam upustvo za upotrebu,stelovanja i upotrebe...ako neko ima iskustva ili upustvo znacilo bi mi.
Hvala unapred
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Zoran Kostović je napisao(la):
@dragan82
"Krilca su obično postavljena na otvore br3.(srednji).Pomeranjem na otvore prema br.1rasipanje se povećava na levoj strani dok se pomeranjem prema otvoru br.5 rasipanje povećava na desnoj strani."
Ovo je citat iz upustva koji je štampala AGROŠUMADIJA,generalni uvoznik i distributer ovih rasipača.A ako ti misliš da bolje znaš od njihovih konstruktora onda u redu,pozdrav.
O kojim krilcima pričate? Slikaj pa da raspravljamo...
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

sepa je napisao(la):
Nakon predstavljanja,,nadam se da ce biti sada uspesnije :D

Pozdrav svima..
Trebam pomoc oko rasipaca. Kupio sam RAUH rasipac axion 20.1, 1000l
a nemam upustvo za upotrebu,stelovanja i upotrebe...ako neko ima iskustva ili upustvo znacilo bi mi.
Hvala unapred
imam ja RAUCH ov rasipac, manji je, sa dva diska, isti sistem, rucno otvaranje, ali isto nemam uputstvo, tata uglavnom baca njim, i to sve ide odokaivno...
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja sam pricao o krilca na elisi ili turbini.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

kod mene je onaj slovenacki sa lulom CREINA .lepo radi i ako je iz 80-tih godina. Par puta sam imao problema sa kardanom ali ostalo sve normalno radi.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

SHAIN je napisao(la):
kod mene je onaj slovenacki sa lulom CREINA .lepo radi i ako je iz 80-tih godina. Par puta sam imao problema sa kardanom ali ostalo sve normalno radi.
I moj je Creina sa lulom, a evo kako radi:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=64hwH4f5E60[/youtube]
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

29opnwn.jpg

Evo ovako izgleda moj rasturac vestaka. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ma imam ga vec 5 god. Prodali mi ga neki trgovci sto su se u to vreme bavili trgovinom masina. Pa sam ga ja posle dve godine remontovao. Ja sam prezadovoljan snjime. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

glavas je napisao(la):
Kuhn MDS 921,16-24m zahvat,1500l zapremine,dva diska sa hidraulicnim zatvarnjem!
DSCN7446.jpg

DSCN7445.jpg

DSCN7444.jpg

Koliko košta ovakav rasipač polovan i koliko košta polovan amazone preko 1000lit kapaciteta?
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Nisam se puno raspitivao. Jer u mom kraju nemam musterije za velike rasturace djubriva. Jedan nas kolega mi je jednom prilikom pisao i ja sam trazio za njega do 800kg. pa evo poslacu vam slike i cene.
205pquq.jpg

9734ed.jpg
jhuemb.jpg
w8s552.jpg

Amazon je 800l a ovaj drugi je 600l cena im je po 700e Mozda bi ovaj crveni mogao biti jeftiniji, jer je manji. Ali to sve zavisi od prevoznoka.
Ima ovde razne marke rasipaca. Ali su na ceni jer bas ovi modeli kao sto tebe zanimaju. Oni se ovde koriste pa zato im je velika cena. Nisu oni izbaceni iz upotrebe. A cena transporta je od 400-500f. Jer zauzima dosta prostora u kamionu. Ja mogu da se raspitam za sto nizu cenu ali sam siguran da jedan kao sto je ovaj tvoj na slici sa hidraulicko zatvaranje. Da je dosta skup. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ima kod nas jedan takav od 800kg. mislim da nije prodat
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja bih preko 1000lit a interesujeme cena orjentaciono za polovne rasipače tih tipova :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Nebrini raspitacu se. a da li da imaju hidraulicno zatvaranje ili ne?
 
Nazad
Vrh