Rasipači mineralnog đubriva

Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Jel to znači da niko nema??
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Kuhn MDS 921,16-24m zahvat,1500l zapremine,dva diska sa hidraulicnim zatvarnjem!
DSCN7446.jpg

DSCN7445.jpg

DSCN7444.jpg
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Dobar Kuhn :D... jel moze slika povisenja iznutra? ja bi trebao na moj Rauch da pravim, a isti su konstrukcijski, pa da prepisem... :haha:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Sa koliko diska je? Da li imas neku sliku da zakacis? :cool:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja sam moju ovih dana remontovao!

33v1yl4.jpg


2lvk4t0.jpg
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Pozdrav svima..
Trebam pomoc oko rasipaca. Kupio sam RAUH rasipac axion 20.1, 1000l
a nemam upustvo za upotrebu,stelovanja i upotrebe...ako neko ima iskustva ili upustvo znacilo bi mi.
Hvala unapred
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

I ja sam radio sa isti pre 5 god. Komsija mi ga pozajmio. Nema tu nista od upustva, samo dobar osecaj i iskustvo. Baca sa jedne strane vise, a sa druge manje , ali to je normalno.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ma uštelio sam se ja u vezi bacanja,nego interesuje me upustvo zbog onih peraja na disku,vidim da mogu da se šteluju po uglu,baš me zanima šta se time dobija a mrzi me da eksporemenišem
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

@MONTOYA
Pomeranjem peraja (krilaca) u pravcu kazaljke na satu (gledajući disk odozgo) rasipanje se povećava na llevoj strani i obrnuto.
@dragan82
To što je komšijin rasipač tako bacao je upravo nepodešen ugao krilaca.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

kod mene stoje ravno(90 stepeni) i dobro baca,kada se malo otvori onda hoće više u jednu stranu,ja otvaram uvek oko 3 i gas od 1300 do 1500,2 brza 539,zavisi od količine đubriva što manje đubriva veći gas
Zorane jesi li dobio upustvo?​
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Zorane ne utice ugao krilca da bi vise bacao levo ili desno. To sto on baca vise na jednu stranu nego na drugu to se nako resi. napravis prohode jednom gusce drugi put redje i sve tako neizmenicno. Ima vec 4 god odkada sam kupio onaj sa cevkom i mnogo sam zadovoljan snjim.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

@dragan82
"Krilca su obično postavljena na otvore br3.(srednji).Pomeranjem na otvore prema br.1rasipanje se povećava na levoj strani dok se pomeranjem prema otvoru br.5 rasipanje povećava na desnoj strani."
Ovo je citat iz upustva koji je štampala AGROŠUMADIJA,generalni uvoznik i distributer ovih rasipača.A ako ti misliš da bolje znaš od njihovih konstruktora onda u redu,pozdrav.
 
Nazad
Vrh