Rasipači mineralnog đubriva

Odg: Rasipači veštačkog đubriva

mucobieno@ imas pivo od mene..hvala ti za ovu sliku..bas sam tražio i nisam mogao naci.. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

@dragan82: kao jedinu investiciju ja vidim samo osovinu, koja bi kostala oko 200 ili 300 e. a sve ostalo se da resiti na druge nacine, ipak smo svi vesti improvizatori, jer na to nas je zivot naterao...
zrine892 je izrazio zelju da pravi vuceni, da bi mogao sa manjim traktorom da obavlja taj posao...

ovim dobiva 2 rasipaca u jednom, nemora da unisti noseni sa prepravkama, osovina moze biti bilo koja, cak covek moze da namesti da mu ide u trag sa traktorom.

@zrine: daj da zaradim jos jedno pivo :haha: napravi jos jedan nastavak na rasipac, da jos vise moze tovariiti naravno ako ti je potrebno, i napravi elektro instalaciju... :cao: ako uzmes osovinu od prikolice, razmotri i ideju o kocnicama, makar rucnoj, da nemoze nigde da pobegne...


ocekujemo da nam javis sta si odlucio, vatas se poduhvata ili ne... :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

gde da kupim polovan rasipac od 600 kg, po mogustvu sa lulom.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

mucobieno je napisao(la):
@zrine: daj da zaradim jos jedno pivo :haha: napravi jos jedan nastavak na rasipac, da jos vise moze tovariiti naravno ako ti je potrebno, i napravi elektro instalaciju... :cao: ako uzmes osovinu od prikolice, razmotri i ideju o kocnicama, makar rucnoj, da nemoze nigde da pobegne...


ocekujemo da nam javis sta si odlucio, vatas se poduhvata ili ne... :ppozdrav:

naravno javit cu vam sve...mozda te na ljeto cu vjerovatno praviti...jer sada je stvarno loše(barem kod mene sa ::novac:spavam: tako da cu poslije žetve..do sada cu onako kako si ti rekao...sa malim traktorom..ali neću ga puniti punog.. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Spajki je napisao(la):
Dragane,skoro svako od nas ima neku valjanu gomilu gvozdja sa koje se da ponesto iskoristiti,A imamo i dobro opremljene otpade koji imaju daleko nize cene(na kilo) od ovoga sto si ti naveo :ppozdrav:
ma sve znam jer i ja radim isto kao i vi. samo sam hteo da vas odvucem od posla,da se ne mucite. i ja imam 1 veeeeeliki problem. pa vas molim da mi pomognete. nikako ne mogu u rano prolece da fergusonom bacam 3x15 po oranje. Jer na fergu je mala guma pe mnogo trese po oranje. Ni rakovica nije puno bolja. A veliki traktor sa siroke gume nemam. zato uvek moram prvo da 1x predjem setvosp... pa vestak pa ponovo satvos....
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ti si ga bre onda lose uzorao,ili si okasnio sa tu rabotu. Kod nas ko je taj posa uradio na vreme u prolece moze bez da drlja.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

mi pred zatvaranje zimske brazde napravimo tragove,bacimo gnojivo i onda zatvaramo zimsku brazdu..netko zatvara zimsku brazdu dva puta :sta:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

paorpaor je napisao(la):
Ti si ga bre onda lose uzorao,ili si okasnio sa tu rabotu. Kod nas ko je taj posa uradio na vreme u prolece moze bez da drlja.
Verujte mi da skoro nikad nisam kasnio sa obradama zemljista. Strnjike orem jos u Avgustu na30 ili35 nisam nikada merio_Orem Lemind plugom. Jedne godine sam ogario Fergusonom, pa negde pred novu god. sam orao rakovicom. E to je bilo fantasticno, samo veliki poso. Pa zato sada orem krajem jula ili u Avgustu. tako sam na neki nacin spojio to ogarenje i zimsko oranje. Zbog ustede rada i cene tog posla. Samo da napomenem da zemljiste kije ja obradjujem je 4ta i 5ta klasa.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Bećarina pusta je napisao(la):
Ovo je moj vučeni Vicon. 1000 kg, 12 m, nove gume, nova klateća cijev, obojan... i između ostalog je za prodaju. Inače vrlo je precizan što se tiče doziranja i ujednačenosti rasipanja po širini.


Koliko tražiš za rasipč?
Post je spojen: [time]1263681833[/time]
_________________________________________________
Ko je od članova foruma kupio koliko sam video Uzelov vučeni rasipač i koliko ga je platio?Tražio sam post ali ga nemogu naći.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Da li je ovaj rasturac rucni rad ili ne? bas me ovo zanima.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja imam noseci , a ovakav nisam vedeo pa zato pitam. Imam ovde u CH jedan u odlicno stanje, ali je skup prevoz do srbije. pa zato necu ga poslati, mozda cu uzeti samo masinu od njega.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ZRENJANINAC je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
@Zrenjaninac: Išćem 1000 eura, pa di stanemo. :ppozdrav:

A kako će mo za prevoz da se snađemo?

Ako si kupac nešto ćemo izburgijat. Mogao bih ti ga dovesti do Šida ili možda Iloka pa ga ti onda preuzmi. Sve je stvar dogovora.

Ispričavam se na OT.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ovaj forum nije propagandnog karaktera tako da rekalme lete u korpu za smeće!
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

leka je napisao(la):
Da li neko ima katalog ovog rasipaca?Hteo bih da ga remontujem uspeo sam da procitam neku oznaku,ali ne znam koji je proizvodjac-evo i oznake TG 45-2 unapred hvala :ppozdrav:
@leka
Ako još uvek tražiš javi se, mislim da ima negde kod mene samo ga treba tražiti.
Opet mene interesuje dali neko ima tablicu za creinu 450kg, na kom broju koliko bi trebala baciti, itd... to imam od tornada i vrlo korisno.
Hvala.
 
Nazad
Vrh