Rasipači mineralnog đubriva

Odg: Rasipači veštačkog đubriva

dsc00181.jpg

dsc00180.jpg


evo moj rasipač...1200 kg...dva diska,širina bacanja od 10-24 m...hidraulicno zatvaranje...
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ma ni ne osjeti ju...nosi ju lagano..samo sto cu prepravit da bude vučeni da mogu sa malim traktorom vuči rasipaca a ne sa ovim cudovistem :D
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

mislis sto se okretanja tice na njivama ? a cuj...ovako vec puno gazim jer ima široke gume,a potreban mi je rus za vuči gnojiva po njivi...imam svakaki njiva..inace ja bacam na 12 m zbog prskalice..
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

zato je rakovica zakon za te poslove, nije teska a moze potegnuti na hidraulik i laksa je od imt-a i mtz-a , a mozda i neki manj zetor (da se ne ljute zetordzije) :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ma torpedo 4506 zakon za takve poslove :) rakovicu nevolim..nekako mi je pregrub traktor..inace mali torpedo ce vuči toga rasipaca...
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

da da to sam hteo reci zbog okretanja,e posto svako svoje najbolje zna postujem odluku :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1258351757[/time]
_________________________________________________
sine dragane pa sto pocinjes off :sta: :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

jel zna neko kako se krecu cene ovih rasturivaca prodao bi ovaj moj posto imam dva?
1zm1ouq.jpg
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

zrine892 je napisao(la):
ma ni ne osjeti ju...nosi ju lagano..samo sto cu prepravit da bude vučeni da mogu sa malim traktorom vuči rasipaca a ne sa ovim cudovistem :D

a sto rasipac uvek mora biti pun? manjim trakrorom bacaj, imanje tovaris... i stvar resena...
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

zrine892 pogledaj ovo:
swcygp.jpg

posto imas slican rasipac konstrukcijski, evo resenja, lako se doradi, po potrebi moze biti noseni, ili vuceni, to sam nasao na sajtu firme inobrezice...
za malo novaca se to da napraviti, osovina moze od bilo koje prikolice, samo sto bih ja rasipac jos malo podigao.
moram i ja ovo mom starom pokazati, mozda mu se svidi... :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

pazljivo citam vase ideje o preradi novog rasturaca i od njega napraviti stari. pa jer neko od vas razmislja koliko samo kosta osavina sa sve felne i sa gume=300e , ruda =80e plus gvozdje, vreme, struja. ikad sve to saberete. iznece od 600-700e. pitanje je :za koliko godina ce se ustedi ova razlika, kroz gorivo?
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Dragane,skoro svako od nas ima neku valjanu gomilu gvozdja sa koje se da ponesto iskoristiti,A imamo i dobro opremljene otpade koji imaju daleko nize cene(na kilo) od ovoga sto si ti naveo :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Nije losa ideja,al mi je bacanje vestaka dosta lagan posao pa tako da nema potrebe za vucenim. U moj amazone stane 12 dzakova po 50 kg i to je sasvim dosta za povrsinu koju trenutno radim,a i za puno vecu.
 
Nazad
Vrh