Rasipači mineralnog đubriva

Odg: Rasipači veštačkog đubriva

OS da ti pokazem slike kakav je bio pre sredjivanja.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Preko DELTA agrara sam narucio originalne delove, i to me kostalo oko 12000 dinara. Ostalo je mij rad.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Amazone je No u tehnologiji pravljenja rasipača i prskalica .Ko njihovih rasipača je svaka krivina na lopaticama rađena sa nekim razlogom , i sve radi što ravnomernijeg rasipanja . Imam negde i snimak njihovog testiranja gde rasipač stoji a "pod" (250x750m) se kreće , simulirajući kretanje traktora . To je sve u zatvorenoj prostoriji , i na osnovu dobijenih neravnomernosti rasipanja koriguju rasipač , do savršenstva . :cao:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Nadograđen rasipač tako da može da stane oko 600 kg đubriva:



Jedno jednostavno rešenje za grudve u veštaku:



 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

To je stari rasipač,drugarov je,ima ga već godinama,samo smo ga malo doradili prošle godine. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Tri nacina:
1. Rucno (dzakovi po 50kg)
2. Dzambo vrece
3. Rinfuz (iz prikolice u rasipac)

1. Kod rucnog pretovara nema neke nauke pa i nije za diskusiju
2. Koje su tezine vrece ? Da li ima negde neki snimak da bi se videla tehnologija rada sa njima. Mislim na pretovar sa prikolice u rasipac na njivi ?
3. Takodje da li ima negde neki snimak da bi se videla tehnologija rada odnosno pretovar sa prikolice u rasipac na njivi kada je min. djubrivo u rinfuzu ?

Naravno, problematika je vezana za vece proizvodjace.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Kada je u rinfruzi većinom se koriste pretovarne prikolice kao na slici, ovde je sejačica u pitanju, ali poenta je jasna.
picture224dh0.jpg


Na sledećoj slici se vidi kao se rukuje sa džambo vrećama, znači bilo koji utovarivač koji može da postigne odeđenu visinu, u ovom slučaju tovare u pretovarnu, a malo pre njega su tovarili u veliki Amazone rasipač (ne stigoh da slikam), i za njim je otišla ova pretovarna da ga dopunjava na njivi.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Sto se tice utovara u rinfuzu, nemam dvovisinsku pretovarnu prikolicu koja je prikazana na slici vec ZMAJ 10t (nekoliko komada) slicna ovoj http://www.tehnostroj.si/si_mulde.htm i ima vratanca kao na slici. Ne kipuje bocno. Sa njom bi mogao da se puni neki kos koji je namenski napravljen za to i koji ima ugradjenu spiralu (puzni transporter) koji dobija pogon od nekog manjeg traktora i koji sluzi za punjenje rasipaca. I taj kos napravljen na osovini sa tockovima da bi sve to bilo pokretno.

Ili Dzambo vrece ali me zanima u kojoj se kilazi pakuje djubrivo u Dzambo vrecama. Zbog toga sto imam prednji hidraulicni uredjaj na IMT 577 na kojem je fabricki kasika, a moze se i zameniti kasika kljunom (pravljenim u sopstvenoj reziji) kojim se slazu rolobale. Tako bi se na njega mogao nadograditi i sistem za utovar djubriva iz Dzambo vreca. Pa je pitanje da li isti traktor moze da podigne tu tezinu i potrebnu visinu.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Onda mi verzija sa Dzambo vrecama otpada zbog toga sto su teske i treba mi onaj utovarivac koji utovaruje i Big bale. Jedino se isplati ako se za stocarstvo budu pravile Big bale.
Znaci razmotriti verziju sa puznim transporterom.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

evo moje masine,deda ga kupio novog uvek pod supom,2 diska u jednu stranu manje baca,kuciste je vareno zbog komsija i ostalih koji uzmu da TERAJU a kardan predug i onda samo rok nazad i kuciste visi... ista je prica i sa prskalicom :udri: :udri:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ja imam isti szmo u crvenoj farbi i meni jednako baca i levo i desno! Caka je u tome da se diskovi okrecu u kontra smerovima te dobijes istu daljinu bacanja a podesavanje kolicine treba pogoditi da baci istu kolicinu! Donja rupa treba da je malo vise otvorena od gornje da bi jednako bacao!
A sto se tice utovara u rinfuzi video sam na jednoj licitaciji imt539 sa spiralnim transporterom okacenim na hidrauliku tako da je cev isla iznad traktora i onda dupetom stane imt prema prikolici a ispred imt-a stane rasipac i imt kardanom tera puzni transporter.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

NA isti takav sređen danas u Rumi 550eura, mityoo mi je držao predavnje o njemu :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

vv.png
Da li neko ima katalog ovog rasipaca?Hteo bih da ga remontujem uspeo sam da procitam neku oznaku,ali ne znam koji je proizvodjac-evo i oznake TG 45-2 unapred hvala :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh