Rasipači mineralnog đubriva

Odg: Rasipači veštačkog đubriva

@panonstib nije dodao da je rastutivac Amazone otporan na armaturu. Da,da, samo ga pitajte ::namigivanje::
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Paorpaor ne razumem sta rnaci ovaj deo recenica "otporan na armaturu"


Panostib . pa onaj covek koji stoji nad rasturivac bez ikakve zastite na ustima i mesa grudve unutra , taj nece dugo tako ziveti. Samo ako nastavi da stoji u takvoj prasini. :nono:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

@dragan82
Evo ja ću odgovoriti umesto paorpaor.Taj gospodin što sedi na rasipaču, koristio je armaturu "10" za razbijanje grudvi i "čarakanje" mineralnog djubriva i u jednom momentu mu je mešač uhvatio armaturu i savio oko sebe.Skidanje armature je bilo uz pomoć brusilice, ali sreća nije bilo oštećenja mešača ni rasipača.
To što dotični gospodin ne koristi masku tu mu ja nisam kriv.Njegova želja je bila da tako radi. :cao:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

panostib hvala na objasnjenju. Tvoje fotografije su jako poucne za one koji zele da uce. Na njima ne ma razbacivanje vestaka po njivi , tu se vidi bacanje djubriva. ali bukvalno bacanje. Najverovatnije da je vlasnik heleo da ustedi neku paru kupovinom ovog djubriva koje je neupotrebljivo. I na kraju se vide ogromni gubici koje je on napravio , samo ne znam dali je onto svatio. Ovako nesto seljaci na zapadu odma bi vratili prodavcu , a prodavac proizvodjacu . Ali kod nas u Srbiji uvek je potrosac u gubitku , nikada proizvodjac sto nije praksa na zapadu. :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

@dragan82
proizvodjač ovog djubriva je Fertil iz Bačeke Palanke (http://www.fertil.rs/) je naša najpoznatija i najmladja fabrika mineralnih djubriva.Pošto je najmladja radi po "najkvalitetnijoj" tehnologiji (bar tako oni kažu) i granule su ujednačene veličine i da se sa njihovim djubrivom postižu najbolji prinosi. :sta:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

To je djubrivo koje se lako razgradjuje, još u rasipaču se razgradi... :haha:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Jel ima Kutina gnojiva za kupiti u SRB?Meni se cini da je super.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Kutina mi se čini u redu, koristio sam ga. Ima ga po nekad. Fertil više nikada :nono: nek se oni j... s njim. Samo uvozna.

tatalno je :off_topic: :off_topic:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

stiv je napisao(la):
Ja sam ovo kupio do bolje prilike,jel neko ima iskustva sa ovim :sta:,500lit.

drlog.............kupis jednom imas ceo zivot
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Procitaj par postova prije cak imas i filmic da se puno neobjasnjava.Meni a ne samo meni rad vec par godina a da ti kazem da ga cijelo selo koristi mozda mi nebi vijerovao ali je konstantno na putu i radi i samo radi dosad bez greske.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ima li neko iskustva sa poljostrojom od 2000 kg vuceni?kako baca,raspored,gusi li itd?
:ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ima li koga da je uz megametalov rasipač kupio i dodatak za spuštanje đubriva u redove?Vidim da to ima na njihovom sajtu ali ne znam dali ima taj dodatak kupiti negde kod nas.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ima u Srbobranu da se kupi a kosta 100€.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Ma ima slika na megametalovom sajtu ali je veoma mala.Teško se da šta videti.
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

ja imam rasipač Sulky DPX 1500 litara,prezadovoljan sam sa njim,baca do 28m,sad ga remontujem,pa me zanima dali neko zna ko drži-ili uvozi delove za njih
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

dali bi mogao postaviti slike tvog rasipaca ja sam u pregovorima za sulky dpx 1800 sta im crkava i sta ti treba od delova :ppozdrav:
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

Dve plastike one kod tresača u rezervaru,
207ung2.jpg
napuklo,zalepiću,ako nenađem,neznam,nije ništa crklo,rasturio sve u deliće,sad se farba
10y42hf.jpg
Jako su dobri,kakvo je stanje i koliko ::novac:: ti traže?
 
Odg: Rasipači veštačkog đubriva

stanje ekstra 2004 cena 3000 evra 1800 kg samo je crvene i plave boje :cao:
 
Nazad
Vrh