SVINJSKI GRIP

jhon dere

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2009
Poruka
961
Lokacija
St.Pazova
Dali ste culi ovu vest pojavio se svinjski grip koji je opasniji od pticijeg gripa , a ministarstvo poljoprivrede je zabranilo uvoz svinja . :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240668817[/time]_________________________________________________
Kako ce to uticati na cenu mesa u mesarama ali i cenu svinja?? Sta mislite ?
 
bogami a i potražnja.
ja sam bio uvijek zato da se plati to svinče kako spada a ne da prase od 22-26kg kupi za šteku cigareta i još hoće da ga zakoljem a on samo dodje s koritom po njega :zli:
 
Pa nebi bilo lose da se stave stvari na svoje mesto... s obzirom kako su se dosad ophodili sa stocarstvom!
 
Realno uvoz svinja i nije bio problem nego je problem uvoz mesa. U Srbiji se kao sveže meso računa ono koje je staro do 6 meseci, a u EU se računa staro do 2 meseca.
Znači uvezete meso koje je staro tri meseca i sa drude strane granice to nije sveže meso pa ima jednu cenu, a kada se preveze kod nas postaje sveže i ima veću cenu. Znači matematika je jasna, kupiš za dinar, ovde prodaš za dva.

Što bi Kalimero rekao *Ovo je nepravda*

A što se tiče tog gripa nije šala, evo par linkova

Preti li globalna epidemija?
Smrtonosni svinjski grip
Svinjski grip ima pandemijski potencijal
 
Pa nisam ni mislio daje sala daleko od toga , a bogami se ZAHUKTAVA. Mislim svaki dan sve vise i vise zarazenih . A mislim i dasu se to americki strucnjaci - naucnici igrali i napravili opet veliko s....e , :udri:
 
Može se očekivati smanjenje potražnje svinjskog mesa, znaci da bi mogla pasti i cijena svinjama.
Tako je bilo i pri pojavi kravljeg ludila, odmah su pale cijene junečih trupova.
 
neće se smanjiti potražnja svinjetine- jer su napomenuli da se prenosi isključivo ljudima i da nepostoji mogućnost zaraze ako se konzumira svinjetina
 
Teško je trenutno i predvidjeti kakva će biti situacija na tržištu, ali uvjeren sam da će doći do nekog poremečaja na tržištu svinjskog mesa. Za sada sam "ptica zlosutnica", ili već kako se kaže :)
 
danas kažu na TV. da se pojavila u Osijeku,iako nisu sigurni ali oboljeli imaju simptome svinjske gripe
 
A kazu kod nas , dasu prodavci svinja podigli cene , e sad , mozda zbog prvomajskih praznika ili gripa ili kao proso post , pace svi sad da krenu da nadoknade , sto su izgubili za vreme posta pa navalili kao mutavi na mesare , ali je situacija zzzaj.....a mnogo .
 
ujo iako nerado :haha: :haha: :haha:slažem se sa tobom,egipćani pobili sve svinje kao zbog gripa a zapravo se razračunavaju sa koptima,ma nek sam luda baba,al sve je ovo belosvetska ujdurma.treba izvući iz bule farmaceutsku industriju a mi moramo da se nosimo sa svim posledicama te politike.pa sećate se kako su prošli turski i rumunski proizvođači tovnih pilića zbog tzv ptičjeg gripa.ko sada sem ljajića spominje ekonomsku krizu ili američku propast u iraku i avganistanu. :zli:
 
Promenili su naziv gripe. Sada se svinjska gripa zove GRIPA A.
Naziv je promjenjen upravo da nebi prouzrokovao tržišne poremečaje na tržištu svinja i njihovo masovno uništavanje
 
A izgleda da i nije tako opasna! Kazu vise hiljada obolelih i nakraju ispadne da je par stotina ozbiljnijih slucajeva jer se nisu navreme javili lekaru! A nesto cujem da ima relativno lako leceje lekovima.... :sta: da neispadne samo na kraju da je topalovic upravu!
topalovic je napisao(la):
Ma ljudi to je fora procito sam da su akcije dve najvece americka instituta sto proizvodi vakcine skocile za dva dana za preko 60%
 
ma jesu i uja i topalović u pravu :bravo: a što se tiče preimenovanja u virus A ili tzv novi,pa smejurija,ljudi pamte početnu informaciju,a dok zec dokaže da nije međed odoše j...sami ste videli da su meksikanci prvi počeli da tamane svoje svinje.hvala bogu moje su na fruškoj gori a ne u egiptu ili meksiku :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh