Tovni pilići

dimitrije73 je napisao(la):
pozdrav svima,nosi taj konc ne analizu jer i ja sam koristio zemunski pa kad sam otvorio đak smrdio na uzeglo,drugi đak je smrdeo na riblje brašno mada kolko sam cuo riblje brašno je zabranjeno za konc,nije više zemunski kao što je bio,ja sam prešao na konc ibeka-panto to je nemački neki ali je mnogo bolji od zemunskog i brze napreduju,javi kada dobiješ rezultat od analize.
ma nosicu ga sigurno,i ukoliko se ispostavi da nevalja, sta da radim onda :sta: ovaj nesmrdi, ima normalan miris, koja institucija se bavi takom vrstom analize, da li moze to da se odnese u zavod za javno zdravlje.....pozdrav
Post je spojen: [time]1280262394[/time]
_________________________________________________
I uginulo je i poslednje pile ::jako_besan:: ali odlucio sam da neocajavam po mnogo, nego cu jos koliko sutra da narucim sledecu turu od 50kom. pa kud puklo da puklo.Sad me interesuje koji mi vi koncentrat predlazete da koristim, Subotica NEEE , Zemun NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, Jabuka NE, to je sve isprobano, i jako su losi...sta preostaje :sta: Interesuje me Vase misljenje, znaci koj koncentrat da uzmem sad, i posto mogu da biram izmedju Cobb 500, i Ross 308 hibrida, koji je po vama bolji.Hvala ::namigivanje::
 
strašno,tu nešto nije bilo u redu ko zna sta je bilo stim pilicima mozda iz jajeta su imali problem,ali šta da ti kazem nego više srece sa novom turom,a jel znaš još nekog sto je kupio na isto mesto pilice gde si ti uzeo ove sto su uginuli,kontaktiraj pa vidi kako su prošli drugi koji su kupovali sa istog mesta,sve u svemu nesto sa njima nije bilo u redu.
 
jovanips je napisao(la):
dimitrije73 je napisao(la):
pozdrav svima,nosi taj konc ne analizu jer i ja sam koristio zemunski pa kad sam otvorio đak smrdio na uzeglo,drugi đak je smrdeo na riblje brašno mada kolko sam cuo riblje brašno je zabranjeno za konc,nije više zemunski kao što je bio,ja sam prešao na konc ibeka-panto to je nemački neki ali je mnogo bolji od zemunskog i brze napreduju,javi kada dobiješ rezultat od analize.
ma nosicu ga sigurno,i ukoliko se ispostavi da nevalja, sta da radim onda :sta: ovaj nesmrdi, ima normalan miris, koja institucija se bavi takom vrstom analize, da li moze to da se odnese u zavod za javno zdravlje.....pozdrav
Post je spojen: [time]1280229994[/time]
_________________________________________________
I uginulo je i poslednje pile ::jako_besan:: ali odlucio sam da neocajavam po mnogo, nego cu jos koliko sutra da narucim sledecu turu od 50kom. pa kud puklo da puklo.Sad me interesuje koji mi vi koncentrat predlazete da koristim, Subotica NEEE , Zemun NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, Jabuka NE, to je sve isprobano, i jako su losi...sta preostaje :sta: Interesuje me Vase misljenje, znaci koj koncentrat da uzmem sad, i posto mogu da biram izmedju Cobb 500, i Ross 308 hibrida, koji je po vama bolji.Hvala ::namigivanje::

Ja koristim koncetrat "Komponente" iz Čuprije i trenutno sam prezadovoljan
 
Ja sam koristio za zadnju turu Zemunski, curke su mi na Jabuci a krmaci dajem Zemunski za dojilje.. Nego, pametnije bi Ti bilo da promenis dobavljaca pilica , jer je vise nego ocigledno da je problem u pilicima...
 
koncentrat komponente je jako dobar kolko ja znam oni i izvoze taj koncentrat,ja sam pre par godina komponenti dovozio kukuruz kamionom,tamo u fabrici je red i disciplina
 
Cuo sam za Komponentu, ali nema ga u mom kraju nigde, odnosno od Nisa, pa nadole.moguce je da je problem u pilicima, nabavio sam ih u jednoj inkubatorskoj stanici, koja ima svoje maticno jato, i na dobrom su glasu, ali mozda su kiksnuli nesto :sta: Sada sam pilice narucio iz Agroveta, tako mi se cini da je reko veterinar u apoteci, kavez je potpuno denzifikovan s krecom, domestosom, i hipermanganom.Ostaje samo jos koncentrat da se nabavi, ali koji :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1280288291[/time]
_________________________________________________
6rlcmt.jpg
evo ga jedno pile sa 14 dana, nije lose napredovalo, al.................
Post je spojen: [time]1280320953[/time]
_________________________________________________
345eukk.jpg
a ovde su imali 16 dana, i od tad kao da im neko bacio cini, jedno po jedno............ooopp :zli:
 
jovanips je napisao(la):
Cuo sam za Komponentu, ali nema ga u mom kraju nigde, odnosno od Nisa, pa nadole.moguce je da je problem u pilicima, nabavio sam ih u jednoj inkubatorskoj stanici, koja ima svoje maticno jato, i na dobrom su glasu, ali mozda su kiksnuli nesto :sta: Sada sam pilice narucio iz Agroveta, tako mi se cini da je reko veterinar u apoteci, kavez je potpuno denzifikovan s krecom, domestosom, i hipermanganom.Ostaje samo jos koncentrat da se nabavi, ali

Post je spojen: [time]1280326398[/time]
_________________________________________________
valjevac je napisao(la):
jovanips je napisao(la):
Cuo sam za Komponentu, ali nema ga u mom kraju nigde, odnosno od Nisa, pa nadole.moguce je da je problem u pilicima, nabavio sam ih u jednoj inkubatorskoj stanici, koja ima svoje maticno jato, i na dobrom su glasu, ali mozda su kiksnuli nesto :sta: Sada sam pilice narucio iz Agroveta, tako mi se cini da je reko veterinar u apoteci, kavez je potpuno denzifikovan s krecom, domestosom, i hipermanganom.Ostaje samo jos koncentrat da se nabavi, ali

Izvini greška.U Nišu imaš prodajno mesto te firme telefon 0691981992 vlasnik ili radnik se zove Bojan trreba da je firma "Hum".
Nadam se da sam ti pomogao s informacijom poydrav
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Prevelike oscilacije u vremenskim prilikama mogu da budu razlog uginuca. Ja sam za ukrasne pilice koristio zemunski bas zbog kokcidiostatika koji sadrzi, uginuca su minimalna... Probaj ako opet pocnu, ne daj boze crkavati odma u vodu colivet! Pozz!
 
U koje doba dana si napravio ove slike? :sta:
Kako mi se cini, izgleda da nema dovoljno dnevne svetlosti, a ona je neophodna zbog vitamina D.
I da nisu bili na promaji?
Jer, ako nema dovoljno dnevne svetlosti, to je jedan od razloga mortaliteta :cool:
 
ma pridvece, imaju svetlosti bas puno, znam ljude koji ih cuvaju u stalama, pa pilici beo dan nevide nikad, osim sijalice.Nego jer su oni postigli odgovarajuci prirasta za svoj uzrast :sta: meni se cini da jesu, prosle godine su cak bili i manji, isto koncentrat zeznuo stvar Suboticki :zli:
 
Po meni je prirast dobar. I mislim , da bez obzira na sve proizvidjace koncentrata, da je prosto nevetrovatno da je tolika stopa mortaliteta. mislim da je problem onda u jatu. :ppozdrav:
 
pa najverovatnije da je problem u jatu, ali kako to dokazati, imam neopisivu zelju da ih tuzim, mada od toga nema nista.ali ako nista drugo udaricu im takvu reklamu, da ce posle mesec dana da bankrotiraju, prevaranti :udri:
 
[quote author=jovanips

Da li si kontaktirao onaj telefon i da li ima one hrane koju sam ti preporucio.
:ppozdrav:
 
Iskreno da ti kazem nisam.Bio sam malo pre kod kuma, i video njegove pilice koje hrani sa Stoposto, jako dobro napreduju, on je isto zadovoljan nema mortaliteta, a sa 30dana, vec imaju skoro 2 kila, tako da sam odlucio da uzmem stposto.Usvakom slucaju hvala..... ::namigivanje::
 
Meni to sve liči na to da je "Gamboro" uzeo svoj danak ali čovek ne sme ništa da tvrdi.
 
stoposto je dobar koncentrat ja sam zadovoljan sa njim i dobar je prirast.za pilice je dovoljno i 3w po kvadratnom metru osvetljenje,bar tako knjige kazu.A sto se tice rase neznaju ni oni koju ti prodaju .najbolje su bile hibro dzi i hibro pin ali sad tih rasa ja mislim da nema vise,i sve zavisi dali uzimas rostiljsko pile kao sto je bio abrorej,ili tovno.madas i prodajne stanice neznaju sta prodaju,prodaju sta im donesu.A inkubatorske stanice nemaju obicno dovoljno svojih jaja pa onda uzimaju od drugih da podmire broj jaja u inkub.Pa onda uvaljuju sve tri klase malih pilica.Treba uzimati kod proverenih distributera da znas koga da vatas za gusu kad tako nastradas. :udri:
 
Pa danas jedino i to preostaje Hvatanje za gusu :udri: .Uzeo sam danas novu turu pilica 50kom.hranim ih sa 100% konc.za sad je sve uredu, ali veceras cu spavati na iglama.Doslo je zadnje vreme, nezna se ni ko pije, ni ko placa, ali uglavnom proizvodjaci, odnosno mi, uvek izvucemo onaj............... tanji kraj. JBG :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh