Tovni pilići

Evo pilici su pri kraju tova,a nisam bas zadovoljan koliko mesa ima na njima.
Ziva vaga oko 2600gr jedan slabiji primerak,kad se odsece glava,noge,ocerupa perje,izvade creva,kad se skuva pile,ocisti meso od kostiju,ostane samo oko 1000-1200gr mesa sto je izuzetno malo.

Znaci hteo bih da ih jos vise utovim da bude barem 2000gr cistog mesa na njima i zanima me:
1.jel bolje da im ubuduce pravim po 130kg keca dvojke i trojke sto je ukupno 390kg hrane,trenutno sam pravio po 100kg svake hrane,sto je 300kg na kraju tova
2.ili 100kg kec i dvojka,a trojka 200kg,sto je ukupno 400kg hrane
3. ili da nastavim sa 100kg keca,dvojke i trojke i da im napravim 100kg cistog kukuruza. tu me sad zanima,jel oni mogu da dobijaju na tezini od samog mlevenog kukuruza ?

Mozda tek kad budu imali 4kg zive vage,imace oko 2kg mesa na kraju.
 
pozdrav prijatelju,tako je to dosta se gubi na piletu kada se ocisti bar 40 posto gubise na pile,ali ja kada ih ranim znam sta jedem,a ne kupiti one zaklane iz maxi marketa koji su iz brazila zaklani pre deset godina i ko zna koje bolesti imaju znaci ko rani zna sta jede pa makar imao kilo
 
evo ovih dana su mi pilici kalirali dosta,slabije jedu i vidim da su manji.
par primeraka sam izvagao i smanjili se na oko 2.5kg,a pre su imali oko 3kg.

verujem da je zbog ovih vrucina,pa zato slabije jedu.

veliko razocarenje.
 
@bojanh66

Negde sam već nekome napisao, ako je proizvodnja za sebe, ili manji turnusi za prijatelje, savet svih ozbiljnih proizvodjača i poznavalaca ovog posla je: zadnji turnus klati do 15. juna, a sa sledećim krenuti tek u drugoj polovini avgusta (osim ako objekat u kome se gaje nije radjen namenski, odnosno po PS odgoj brojlera). Sve drugo je mučenje i razočaranje, jer su temperature visoke, često i procenat uginuća preko 10%, slaba iskorišćenost hrane i još mnogo toga.
:ppozdrav:
 
@ zoran sef

Zorane, pogledaj malo dugoročnu vremensku prognozu, pa onda odluči da li da otkazuješ. Čini mi se da za avgust ne predvidjaju neke visoke temperature, tako da može da prodje, posebno ako krećeš sa jednodnevnim pilićima.

Srećno, :ppozdrav:
 
ipak sam kupio uhranjene. Sad mi tip doterao 10 kom uredjenih, 190 din po kg sam mu platio... imali su u proseku po 2,5 kg.
 
ljudi pomagajte :bravo: uzeo sam 8 jula 40kom tovnih pileta, hranim ih zemunskim koncentratom, dobijaju kostanvit, i elavitol, medjutim sa tacno 6 dana, preko noci meni ugine 7 pileta, a u toku dana jos 5, neznam od cega, dobili su neki proliv, izgledali su kao da su okupani, bili su celi mokri, slepljeno prerije, normalno su jeli i pili, danas ovih 28 kom, imaju 17 dana, i fino napreduju, imaju od 250-500g.sta bi to moglo da bude..... :sta:
 
ma kakva zega, i vrucina, bas tih dana kod mene na selu je bilo prohladno, temperatura u stali, je bila 25C, a u njihovom kavezu 30C.....nije do toga sigurno, ovo mi je poslednji put da tovim pilice, nikad vise, veliko razocarenje :nono: , od sad i ja kupujem kao ti, samo sto je ovde na jugu cena 210din.po kilu :zli:
 
jovanips je napisao(la):
ma kakva zega, i vrucina, bas tih dana kod mene na selu je bilo prohladno, temperatura u stali, je bila 25C, a u njihovom kavezu 30C.....nije do toga sigurno, ovo mi je poslednji put da tovim pilice, nikad vise, veliko razocarenje :nono: , od sad i ja kupujem kao ti, samo sto je ovde na jugu cena 210din.po kilu :zli:

Au štali nema ništa - prazna ili ima krupne stoke i amonijaka koliko hočeš.
Izvini ali da pitam
:ppozdrav:
 
u stali nema nista, bilo nekad stoke, ali sad je klot ::lose::
Post je spojen: [time]1280135399[/time]
_________________________________________________
Jutros mi je lipsalo jos 4 pileta, od juce su poceli nesto da kunjaju, nakostresilo im se perije, guse im se nadule, i jutros svo cetri kaput ::lose:: Sta mislite zbog cega bi to moglo da bude, da nije neki virus upitanju, jer je meni do danas lipsalo 16 pileta, imaju dans 19 dana, i tek po neko ima pola kg.da nije mozda do koncentrata nesto, uslovi gde ih drzim su odlicni, i covek bi mogo da spava :spavam:
 
koji koncentrat koristis,jel pravis sam,ili kupuješ gotov ili trošiš super pa mešaš sa kukuruzom,probaj taj koncentrat da nosiš na analizu.pozdrav
 
jbg, nije te telo... salim se...
mozda je voda, sta si stavljao, jesi li gledao rok dal nije prosao, dal koncentrat nije bio uz neke preparate iz poljoapoteke...
 
ma koncentrat je od Vet.zavoda Zemun, stavljam kostovit, stavljao sam Elavitol, i Zivimicin, voda je iz bunara, i mi je pijemo, nosena je na analizu, i sve je ok.neznam stvarno zbog cega je sve krenulo po zlu,puko sam silne pare do sad,i kako je pocelo izgleda necu imati nijedno da zakoljem, da li se nekom desavalo nesto slicno... :sta: uzecu uzorak koncentrata i nosim ga na analizu.a ako nevalja, onda tuzba ::lose::
 
ima vise razloga ,pitanje kakvo je maticno jato od koga si uzeo pilice da li su im roditelji spricani,jer ako je maticno jato ok.oni su zasticeni 40 dana,drugo koncetrat nije vise sto je bio zemunac,pre svakog unosenja pilica u toviliste moras da dezinfikujes prostoriju ,ili sa rastvodom sode,ili sa nekim kuhinjskim srestvom kao sto je domestos ali obicno dva do tri dana pre unosenja pilica inace on je na bazi hlora.Probaj sa ERITROMICIN kapima sipaj im u vodu.I vidi da ti bude prostorija provetrena moraju da imaju svezeg vazduha uvek.Predji na drugi koncetrat mislim na proizvodjaca ,STO POSTO je jako dobar i zadovoljan sam sa njim,ali ako predjes na bilo koji drugi idi sa njim do kraja jer svaka promena hrane kod pilica izaziva sres i to se odrazi u njihovom daljem tovu.
 
hvala na savetima.Mislim da je kasno za zve, ostalo je jos samo 5 komada, tako da ne vredi.Sta Vi mislite ukoliko dokazem da je koncentrat bio los, da li bi mogao da podnesem tuzbu :sta:
 
pozdrav svima,nosi taj konc ne analizu jer i ja sam koristio zemunski pa kad sam otvorio đak smrdio na uzeglo,drugi đak je smrdeo na riblje brašno mada kolko sam cuo riblje brašno je zabranjeno za konc,nije više zemunski kao što je bio,ja sam prešao na konc ibeka-panto to je nemački neki ali je mnogo bolji od zemunskog i brze napreduju,javi kada dobiješ rezultat od analize.
 
Nazad
Vrh