Tovni pilići

Bre Vlado sto si tako strog.
Jedna od velikih gresaka je davanje pilicima stalno antibiotik ( cak je i zabranjeno ) jer kad im vi date antibiotik od prvog dana a narocito tako jak kao sto je enrofloksacin ubijete im odbranbeni sistem i sve korisne bakterije u stomaku. Kasnije u tovu ako dodje do neke infekcije taj antibiotik je neefikasan i nemate sa cime da lecite pilice. Razloga za uginuce po ovakvom vremenu ima mnogo a to ovako niko ne moze da utvrdi.
 
Pozdrav svima. Prodali smo prvu turu pilica. Na nuli smo, sto je ekstra. Od 50 komada uginilo nam je 8 komada, ostali su slabo napredovali, pojeli boga oca, rasuli isto tako puno hrane. Mi samo sto im nismo duvali u **greška. Izvukli smo pouku iz svega toga.Hranilice smo zamenili plasticnim olukom i postavili uza zid na cigle, tako da je rasipanje hrane neprimetno. Imamo trenutno 22kom. od tri nedelje starosti, nismo ih ni osetili da postoje. Sutra nam stize nova tura od 50komada. Promenili smo koncentrat.Ova 22 komada super napreduju, ni jedan do sada nije uginuo
 
sneza_80 je napisao(la):
pozdrav,dali mozes napisati koja je cena tog koncentrata zato sto ja koristim zemunski :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1277412184[/time]
_________________________________________________
imam i ja 50kom,imaju tacno mesec dana a danas sam izmerio par kom i svaki je tezak 2kg,dal je to dobra kilaza za mesec dana?
 
jedinica 370 din 10 kg
dvojka 340din 10kg
i pred kraj koristim prekrupu i soju
Post je spojen: [time]1277424386[/time]
_________________________________________________
mislim da su ti pilici super, ako negde nisi pogresio. Moji imaju tri nedelje i tezinu od 1,2kg
 
kod vas su koncentrati puno jeftiniji nego kod nas,ovaj sto koristim od veterinarskog instituta zemun je 440din jedinica,dvojka je 420din, a trojka je 400din,al je mnogo dobar.
 
dimitrije73 je napisao(la):
kod vas su koncentrati puno jeftiniji nego kod nas,ovaj sto koristim od veterinarskog instituta zemun je 440din jedinica,dvojka je 420din, a trojka je 400din,al je mnogo dobar.
To je cena i kod nas od veterinarskog zavoda
 
sneza_80
Član

Poruke: 30
Lokacija: Stari Banovci- opstina Stara Pazova

Odg: Tovni pilići
« Odgovor #64 poslato: 23.06.2010, 21:52 »

--------------------------------------------------------------------------------
chick prom


Hranom od gore navedenog proizvođača unakazio sam ćuriće i to ne samo ja nego cela ekipa koja je tu hranu koristila pre 5-10.dana.Dva puta su je menjali i ista pesma.Više nikad ni "ch" od "chik proma". Problem su imali i neki ljudi iz okoline Smedereva.
 
chick prom sam ja ranije koristio za curke i pilice ali nisu napredovali kako treba pa sam presao na zemunski koji je skuplji ali je mnogo dobar,a sad 2 turu pilica ranim sa ibeka-panto to je nemacki konc i za pocetak je dobar pa cu do kraja tova da uporedim dal je bolji zemunski ili ibeka-panto :ppozdrav:
 
valjevac je napisao(la):
sneza_80
Član

Poruke: 30
Lokacija: Stari Banovci- opstina Stara Pazova

Odg: Tovni pilići
« Odgovor #64 poslato: 23.06.2010, 21:52 »

--------------------------------------------------------------------------------
chick prom


Hranom od gore navedenog proizvođača unakazio sam ćuriće i to ne samo ja nego cela ekipa koja je tu hranu koristila pre 5-10.dana.Dva puta su je menjali i ista pesma.Više nikad ni "ch" od "chik proma". Problem su imali i neki ljudi iz okoline Smedereva.
Verovatno si u pravu, neznam. Mi smo za prvu turu koristili neki iz Belegisa, preselo nam je. Imali smo 50 komada, uginuca 8, pojeli su 80kg jedinice, 160kg dvojke, 50kg trojke, prekrupe i sojine sacme 40kg. Sa mesec dana su neki jedva imali i kilo, i to par komada. Prodavali smo ih po 180, pa mislim da vam je sada sve jasno. O njihovoj krajnjoj kilazi ne zelim ni da komentarisem. Srecni smo sto smo na nuli. drugim izdacima nesmem ni da vam na pominjem, u nekim situacijama morali smo i susku da kupujemo
 
sneza_80 je napisao(la):
valjevac je napisao(la):
sneza_80
Član
loš turnus pilica si imala,ove sto ja imam su od agroziva i zadovoljan sam,ali najbolje pilice,curke tovne isve ostale ptice ima ŠINKOVIĆ iz beceja,on je poznat po time u celoj evropi i jedini u drzavi ja mislim da izvozi male pilice(brojlere)curkei ostale jedini on sme sa time u evropsku uniju,ja sam od njega imao pre par godina pilice i u kratko vreme sam ih tovio i 80% su bili petlovi a prosek zakan je bio 4.5kg ::novac::
Poruke: 30
Lokacija: Stari Banovci- opstina Stara Pazova

Odg: Tovni pilići
« Odgovor #64 poslato: 23.06.2010, 21:52 »

--------------------------------------------------------------------------------
chick prom


Hranom od gore navedenog proizvođača unakazio sam ćuriće i to ne samo ja nego cela ekipa koja je tu hranu koristila pre 5-10.dana.Dva puta su je menjali i ista pesma.Više nikad ni "ch" od "chik proma". Problem su imali i neki ljudi iz okoline Smedereva.
Verovatno si u pravu, neznam. Mi smo za prvu turu koristili neki iz Belegisa, preselo nam je. Imali smo 50 komada, uginuca 8, pojeli su 80kg jedinice, 160kg dvojke, 50kg trojke, prekrupe i sojine sacme 40kg. Sa mesec dana su neki jedva imali i kilo, i to par komada. Prodavali smo ih po 180, pa mislim da vam je sada sve jasno. O njihovoj krajnjoj kilazi ne zelim ni da komentarisem. Srecni smo sto smo na nuli. drugim izdacima nesmem ni da vam na pominjem, u nekim situacijama morali smo i susku da kupujemo
 
pzdrav svima nov sam na forumu, javljam se iz Nisa. :D da se nadovezem na temu o losim koncentratima, prosle godine sam za svoje pilice koristio koncentrat od Veterinarskog zavoda Subotica, i nikad losije rezultate nisam postigao.sa mesec dana pilici su imali 0,8- 1,1kg :zli: sto je prosto porazavajuce, dok je drugi turnus bio znatno bolji, tada sam koristio Gebi, i sam mesec dana su imali 1,7kg.hibrid je bio CoBB 500 u oba slucaja,i to iz iste vet.stanice.sledece nedelje mi stize 40 kom.i resio sam da uzmem Zemunski konc.posto vidim da ga hvalite, jeste malo skuplji...ali.... ::000::
 
uvek moze u proizvidnji koncentrata da se napravi greska,moze biti najbolja marka na svetu pa neko u smeni ne sipa soje kolko treba ili onih vitamina ili ne odradi mesnje vremenski koliko treba,pa covek kupi 300 ili 400 kila za turnus kolko mu treba i onda kiks i vatanje za glavu,ali otprlike kod svih proizvođaća konc jedno pise na specifikaciji na dzak a drugo je u dzaku odnosno manje vitamina soje i svega sto ide u konc.
 
da, da........i to se najcesce desava u ovim manje poznatim privatnim fabrikama.oni uvek zaborave da stave proteine, pa umesto 22% kolko ide u starter, oni stave 15%..to je proverena informacija iz jedne laboratorije za kontrolu kvaliteta... :zli: nego udaljismo se mi od osnovne teme
 
zavisi....jedno pise u literaturi, a drugo je praxa...ja konkretno stavljam 12 pileta na m2..i to je sasvim dovoljno...i taman ima mesta za hranilice i pojilice... :ppozdrav: koja kolicina pilica je u pitanju kod tebe...
 
Nazad
Vrh