Tovni pilići

Ne radi im link, verovatno zbog yu. domena :haha:
 
Pozdrav svima.
Zelimo da se bavimo prodajom tovnih pilica. Ne znamo nista o tome, pa ako bi neko bio ljubazan da nas uputi u sve to. Naravno da nas interesuju cene hrane, uslovi za gajenje i sl. Mi bi za pocetak uzeli 50 komada
 
Snežo,

dobrodošla na podforum Živinarstvo. Vidim da si se već predstvila, što je OK, a što se tiče gajenja tovnih pilića, prvo, ima dosta napisano na tu temu pa to sve pročitaj. Naravno nejasne stvari kao i odgovore koje ne pronadješ, postavičeš ovde, pa ćemo ti objasniti ono što mi znamo.

Dobra ideja i odluka da se, na početku, krene sa manjim brojem - 50 komada, da se prodje taj prvi period učenja, a posebno plasmana, koji nije nimalo lak, već češ se sama uveriti.

Savet za početak: nikako male jednodnevne piliće, već nabavite piliće od 3 do 4 nedelje starosti (od 1 kg do 1,3 kg težine), biće problema (uginuće i ostalo), ali ipak mnogo lakše nego sa jednodnevnim. Cena ovih drugih je 120 do 130 din.po kilogramu.

Srećno :ppozdrav: Moderator

P.S. Traži od kolege robins-a adresu njihovog web site-a, tamo imaš za download puno korisnih stvari oko odgoja pilića!
 
Hvala na informacijama. Pa da krenem sa prvim pitanjem. Za pocetak pilice cemo drzati u garazi, koja je u fazi renoviranja. Da li je ok ako se stave osb ploce prikacene za grede, ventilator ? Sijalice planiramo da stavimo cetiri ali neznam koje jacine. Ako uzmemo te vece pilice i dohranimo ih, koja je cena pilica?
Post je spojen: [time]1271232214[/time]
_________________________________________________
Koliko sam ukapirala daje se grover za te vece pilice, da li je tako?
 
Poz svima.
Sobzirom da je sada jako mala cena mesa (zivih pilica), a koncetrat skup u odnosu na cenu mesa.
Otisao sam u debeli minus sa tovnim pilicima.
Imam ih oko 15000 kom. cobb 500
Zanima me koliko je jeftinije i isplativije praviti hranu sam,posto imam svoju malu mesaonu od 500kg.
Video sam ovde neku recepturu za hubart, pa me zanima dali se ona moze upotrebiti i za cobb.
Ako ne, znacilo bih mi ako neko ima recepturu za cobb.
Unapred zahvalan.
pozdrav
 
dobar dan !!! :cao:

dali neko ima jaja od tovnih pilica na prodaju javi te mi na forum

a da nije daleko u blinizi ruskog krstura,kule,crvenke,vrbas....

JAVI TE MI HITNO!!!!
 
Koncentrati za tovne pilice hubbard i cobb su skoro isti i slobodno ih mozete koristiti. Razlike u potrebama su zanemarljive. Mi roditelje hubbarda hranimo koncentratom za cobb vec par godina. Sto se tice priplodnih jaja ima ih a cena je oko 19 dinara. Javite se na pp pa se mozemo dogovoriti.
 
Zdravo svima,
da se pohvalimo uzeli smo 50 komada tovnih pilica., jednodnevnih. Kod nas su vec dva dana. Cena po kojoj smo ih uzeli je 45 dinara, koncentrat od 10kg 385din, zivimicin 70din. Drzimo ih u sanduku, za sada, imaju dve sijalice od po sto vati. Posto nismo nabavili piljevinu, stavili smo cilim, preko karton i novine koje menjamo dva puta dnevno. Prekriveni su zicanom ogradom i cebetom. Prihvatam svaku kritiku, ideju.
 
Vala, ove godine će svi koji se bave živinarstvom, a pogotovo inkubatorske stanice, godinu završiti sa velikim minusom.
 
Nemoj tako,ja sam ostala bez posla( intezivno trazim vec mesecima), jedini nacin da dodjem do nekog dinara su pilici. S obzirom da mi muz samo radi, dvoje male dece, svaki dinar bi nam dobrodosao.
 
Izvini, nisam jasno definisao. Mislio sam na velike farme, koje su prinuđene da klanicama prodaju piliće po mnogo nižim cenama nego što ih ti prodaješ.
Za početak su tvoji pilići lepo ušuškani, ali treba misliti i na vreme kada postnu mnogo veći nego što su sada.
Čiji koncentrat ste kupili?
Ako pilići beže od sijalica, treba da ih se podigne višlje, ili da se smanji snaga sijalicama. Suprotno, ako se sakupljaju ispod sijalica, onda treba uraditi obrnuto.
Najbolje da ti postavljaš pitanja.
 
Moja tetka drži tovne piliće, samo za svoje potrebe, i kaže da kad sve izračuna (piliće i hranu) i kad ih sama zakolje ušteda je 50% u odnosu na cenu u mesari.
 
ja svake godine kupim 50 komada za svoje potrebe i neznam da ih imam do 20 dana starosti u jednoj gajbi sa sijalicom od 100w imaju hranilice i pojilice ispod su novine koje u 2 dana zamijenim i tako popunim hranilicu i pojilicu zatim ih premijestim u gajbu vecu gdje je resetkasti pod sa tacnom ispod tad svaki dan 1 put dam vodu i hranu i za 2,5mijeseci pod noz.Jednostavno neznam da ih drzim jer nikakve obaveze prema njima nemam na ostali dio posla 5minuta svaki dan izgubim sa njima.
 
Mi samo sto im u **greška ne duvamo.
Post je spojen: [time]1272567714[/time]
_________________________________________________
Videla sam da postoje vise vrsta smesa za pilice u zavisnosti od uzrasta. Interesuje me koji koncentrat vi kupujete i da li dajete zivimicin? Da li se daju neke vakcine? Nama je prodavac u poljoprivrednoj apoteci rekao da je zivimicin dovoljan i da se ne daje nista drugo.
Post je spojen: [time]1272600939[/time]
_________________________________________________
Do koliko dana se daje jedinica?
Post je spojen: [time]1272634289[/time]
_________________________________________________
Rastrkani su. Spavaju. Neki su ispod sijalice, neki ne. Da li je obavezna piljevina?

Post je spojen: [time]1272666805[/time]
_________________________________________________
koncentrat koji smo uzeli po sastavu odgovara onom iz veterinarskog zavoda u Zemunu ( tako nam je receno u apoteci), inace se proizvodi u Belegisu
 
Koncentrat za piliće početni se obično daje mesec dana, manje-više.
Živimicin je uglavnom dovoljan, mada ne i neophodan. Ako je hrana kvalitetna za njim nema potrebe.
Piljevina, tj. strugotina, ima veliku moć upijanja vlage, pa je zato jako dobra podloga za piliće.
 
Hvala na informacijama. Zanima me koji koncentrat vi koristite i koja je cena. S obzirom da se ne razumem u to, primorana sam da prodavcima verujem na rec. Jedno pile slabo stoji na nogicama, krivi se, ali je poprilicno zivahno, jede, pije vodu. Ja sam ga izdvojila od ostalih, jer ga gnjece. Sta mislite hoce li preziveti, i da li je potrebno nesto dodatno?
Post je spojen: [time]1272749551[/time]
_________________________________________________
Branko , s obzirom da si iz moje okoline, koji ti koncentrat kupujes, po kojoj ceni i gde ga nabavljas?
 
Nazad
Vrh