Tovni pilići

Odg: Jabukovo sirce kao zamena za antibiotike

ana.v je napisao(la):
dobro veče drugari !!!!
što se tiče jabukovog sirćeta u vodu za piliće je odlična stvar i sam sam davao svojim pilićima i pokazalo se super. Takođe sam davao mojim pilićima suvi kvasac u hranu i to na jednu hranilicu 4 kesice suvog kvasca. Suvi kvasac pospešuje rast a smanjuje debljinu ili salo. Moji pilići u ovoj turi su bili lepi veliki od 7 nedelja 4,2kg. :D ::
pa naduli se od kvasca ::svaka cast:: mala sala.Svaka cast, ja nikada nisam uspeo da postignem takvu kilazu, ej sa 49 dana, 4,2kg to je fenomenalno ::namigivanje:: koj koncentrat si koristio , ako nije tajna :cao:
 
sto se tice farm komerca-ni bolji ni losiji od drugih. hranio sam desetak tura sa njim posto je dosta jeftiniji. nekad budu fantasticni a nekad jedva prosek. momentalno se najbolje pokazao gebi ali je dosta skuplji pa ko ima puno neisplati se na ovu cenu. pozdrav
 
Dosta sam procito za ovih pilicima i ednu turu od 30 komada odgajio - ni jedno nie uginulo i sa 42 dana bili su negde od 2,400g - 2,700g mislim da e bilo super er nisam cuvaao vise od 50 dana .
- Ranio sam nonstop sa koncentratom BECEJKA a i nisam nikakve vitamine davao- mozda greska -moja naravno.
Sad sam uzeo jos 25 komada i vec su 8 dana stari bas dobro napreduju mozda i bolje od proslih al mi 2 komada usinuli ili mozda slabe noge nesto ne hodaju na po jednoj nozi ili pa im treba neke vitamine ili neke kapi za da ojacaju te kosti , ali ti neznam koje su to kapi i vitamine .

Molim za neku pomoc posto ovde kod mene malo e tezje to naci po onih veterinarnih apoteka .
 
drugar to si trebao jos od prvog dana da pocnes da stavljas, da se nebi desilo, to sto se desilo.ali, idi kupi Kostanvit, to je kostano brasno, i stavlja se u hrani, jedna supena kasika, na kilogram koncentrata, i kupi Elavitol, stavljas u vodi. pola kafene na dva litra vode...ili jednostavno ako nemaju te preparate, ti im trazi neke preparate mineralno-vitaminskog porekla. :cao:
 
Meni je preporucen Vezevitan, koji sadrzi A,D i E vitamin. Za to ti nije kasno. Samo pazljivo procitaj uputstvo! Nemoj slucajno sad da stavljas duplo, kao da nadoknadjujes za propusteno!

Sto se tice tih sto copaju, nemoj mnogo da se nadas, ali nemoj oko toga ni da se stresas. To nije nikakva bolest, nekad su neki slabiji od drugih, izgaze se medjusobno...naprosto se desi. U mom komsiluku, obicno im prekrate muke i odmahnu rukom. Ja sa tovnim pilicima nemam neko veliko iskustvo, ali ti prenosim sta sam saznala i videla.
 
Bas vam hvala na informacii . Kupio sam , pa videcemo sta ce da bude.

Drzim palceve

pozz.
 
chickenlover je napisao(la):
Meni je preporucen Vezevitan, koji sadrzi A,D i E vitamin. Za to ti nije kasno. Samo pazljivo procitaj uputstvo! Nemoj slucajno sad da stavljas duplo, kao da nadoknadjujes za propusteno!

Sto se tice tih sto copaju, nemoj mnogo da se nadas, ali nemoj oko toga ni da se stresas. To nije nikakva bolest, nekad su neki slabiji od drugih, izgaze se medjusobno...naprosto se desi. U mom komsiluku, obicno im prekrate muke i odmahnu rukom. Ja sa tovnim pilicima nemam neko veliko iskustvo, ali ti prenosim sta sam saznala i videla.
Sto se tice tih sto copaju, ima nade, meni je za deset dana pocelo pet da copa, i to su pali sa obe noge, morao sam sam da ih hranim, i pojim, i reko mi prijatelj samo elavitol u vodu, i za tri dana svi su se digli, bili ko novi...i vise nijedno nije palo :cool:
vlajkoo je napisao(la):
Jel cuo neko za vrstu tovnih pilica NUMBER F 15?
Ja nisam cuo, bas sam sad trazio na netu, i neke knjige gledao, i uopste se nepominje taj hibrid.jel to nesto novo, o cemu se radi. :sta: :sta:
 
E lepo je cuti kad ima nade! Uostalom, kad su moji mogli da prezive plivanje, sto ne bi i ovi prohodali. Svi se mi mnogo stresamo, izgleda. Ipak je to zilava zivotinja. A sto si ih sam hranio i pojio, svaka cast. Nema sumnje da i ljubav pomaze, hehe
Post je spojen: [time]понедељак, 09. август 2010. 12:02:24 MST[/time]
_________________________________________________
 
jovanips....da kazu da mogu da dostignu i do 7 kg....samo se malo duze hrane...i ja sam trazio nigde nema....
 
e hvala chickenloveru na podrsci, inace kako su tvoji pilici, sad mozes da im maknes krov, pa nek se suncaju, kad je lepo vreme..haha ::namigivanje::
vlajkoo je napisao(la):
jovanips....da kazu da mogu da dostignu i do 7 kg....samo se malo duze hrane...i ja sam trazio nigde nema....
au ma nema veze sto se hrane duze, ipak je 7kg.....woow...moracu ozbiljno da se raspitam gde ima da se naruce pilad tog hibrida.cim nesto saznam ljavljam, a i vi takodje. :cool: sad sam se ozbiljno zaintregirao. :D
Post je spojen: [time]1281468773[/time]
_________________________________________________
evo kako sam i obeco, neke slicke mojih pilica,sutra 21 dan, izuzetno napreduju, prezadovoljan sam.gubitaka juce bilo dva, iznenada, valjda infarkt, i to bas ovo petlice sa slike, puko sam od muke i besa, a najvece je bilo :zli: :zli: :zli:
1io8t4.jpg
117a8tc.jpg
 
Pu! majku mu! Oni ko indijanci, ne vole da se fotografisu, odmah izgube dusu. Steta, bas slatki, moje saucesce. Al bar nisu nabili 3 kile, pa odapeli. Bilo bi ti jos gore, ako je to neka uteha.

Oni moji, sto su preplivali Lamans, su jos u odlicnom stanju, strah me i da pricam o tome, da ih ne ureknem. Cim naucim da saljem slike, dodajem ovde za kolekciju, mada, nadam se u kategoriji zivih.

Koji si ti hibrid uzeo? Moji su Ross i prezadovoljna sam za sad.
 
Genetika je cudo ali ipak nije dostigla brojlere od 7 kg. Toliko mogu da narastu petlovi u roditeljskom jatu ali na kraju eksploatacije. Postoji hibrid HUBBARD F 15 koji se pojavio pre dve godine i ima odlicne karakteristike ali ipak nemojte da ocekujete onih 7 kg za dva meseca.
 
hvala na saucescu, ma mrze kamere, neki cudni pilici, nece da idu na internet, moji su Hubbard, Ross je odlican hibrid ja sam ga tovio preprosle godine i bili su fenomenalni, cak su bolji od hubbarda, postizu vecu zavrsnu t.m.au robinse de nam sad to rece, a ja se ponadao ::novac::
P.S.kako bre nezans da izbacis sliku, pise ti gore iznad texta Ubacite sliku, i samo citas sta ti se trazi, vrlo prosto.jel su tvoji iste starosti kao i moji...cini mi se da jesu :sta:.Pozz
 
jovansip raspitao sam se u prodavnici stocne hrane..za te pilice i kazu da stvarno bu od 7 kg...i isao sam da vidim kod tog sto prodaje on ima i stvarno su tako veliki,ali se hrane malo duze od dva meseca....tako kazu ja cu da probam....
 
wau covece, bas si me obradovao sada, koliko kosta jedno pile, da li bi ti meni mogo da das broj telefona, ili adresu te prodavnice, da ja narucim, koliko duze se hrane, mesec, dva.......jel treba za njih neka specijalna hrana, ili klasicno....super, ti probaj, pa da vidimo utiske, i slike obavezno, BAS BI VOLEO DA VIDIM TA CUDOVISTA.jel vidis robins sta kaze, da je nemoguce, ali ipak postoji..... :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: hvala ti puno na informaciji
 
ja cu sad da uzmem ima neki paket gde dobijes 15 pilici i 40 kg koncentrata imaju oko 750 grama...i kosta sve to 2900 din....cisto da probam oce meni biti tako veliki...
Post je spojen: [time]1281550155[/time]
_________________________________________________
40 din kosta malo jednodnevno...sad nzm koliko duze nije mi rekao ali mislim da nije puno duze...netreba specijalna hrana....nemam sad br telefona icicu da trazim pa cu ti poslati...
 
Alo, ljudi, setite se stvari koje znate! Konverzija, prosta racunica: 2kg hrane da dobije 1kg. u tezini. Pa racunajte 14 na 7. Otprilike 4 ipo meseca treba da ih gajis. Zgodno za licnu upotrebu, (pod uslovom da ti svako zaista dodje, manje vise, do te kilaze), al zeznuto za veliki obrt - max. 3 turnusa godisnje, sa odmaranjem objekta. A da ne pricam sto ce da ih udara srcka, jer to ti je proporcionalno (coveku) ko da pile ima 300 kila. Razumete? Mucnite malo tim alavim mozgovima. Ja mislim da se ne isplati. Dodaj dva meseca i imas curku od 20 kila.
 
menije taj rekao da se malo duze hrane...i da on nije imao poblema sa izvrcanjem...mislim sto su tako veliki...ali neznam ja cu da probam 15 komada pa da vidim sta i kako....
 
Prvi put gajim piliće .Par godina sam gajila ćurke i bila sam prezadovoljna.Piliće sam uzela 28. juna 40 komada starosti dve nedelje.Ne znam koji su hibrid jer su ih uzeli moji matori kod ljudi kod kojih uzimaju svu živinu(ćurke,kokice nosilje) doneti su valjda iz Kraljeva ako sam dobro razumela.Hranimo ih sto posto koncentratom.Pojeli su 50 kg jedinice i 250 kg dvojke s tim što sam ih merila 40. dana i imali su kilažu 4,5 4 i 3,5 kg(ne znam koliko su do tada bili pojeli 300kg je do danas).Od tada im smanjujem koncentrat u odnosu 2/1 zatim 1/1 i na kraju 1/2 .Mešam ga sa prekrupom napravljenom od 60% kukuruza i 40% trikitala.Od danas prelazim na prekrupu da bih ih prečistila .Nisam im davala ništa od vitamina i antibiotika.Od 10. jula sam počela da im dodajem jabukovo sirće u vodu za piće 1/2 jelovne kašike na 1 litar vode.Doduše sipali smo im toplu vodu.Za sada su nam sva u životu.Držimo ih u objektu 2.5x4 m pravljenom od dasaka koje su se isturile pa imaju dobru ventilaciju prostiremo im slamu koju menjamo svaki drugi dan i mogu da kažem da je tada baš prljava.Da, uključeno im je svetlo jedna sijalica od 75 vati tako da imaju svetlost 23 sata dnevno.Za sedam dana klanje, valjda će mi do tada pojesti svu prekrupu koju sam im pripremila 50kg kukuruza,35 kg trikitala i 700 g soli pa vam javljam rezultate konačnog merenja.
 
Nazad
Vrh