Glodari u usevima

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.752
Lokacija
Debeljača
Danas sam prepešačio sigurno 30 km :udri: obilazio sam useve ( soju i šečernu repu ) i nahranio hrčkove i miševe baš ima dosta aktivnih rupa otprilike po kj 3 rupe hrčka i 7 rupa miša , kakva je situacija kod vas ? :bravo:
 
Miseva ima a hrcka jos nisam priometio. Kod mene su misevi dosta stete napravili u psenici pogotovo na parceli gde je razorana lucerka.
 
Jedne godine sam na dva jutra nabrojao osamdeset rupa od hrčkova. Napravili su mi toliku štetu da sam tu repu morao da presejavam. ::lose::
 
најјефтиније и најефикасније решење за глодаре је фураданом офарбано семе кукуруза,сунцокрета или жита уместо мамца
 
Protiv hrckova, takodje jeftine i skoro 100% efikasne su petarde!
Samo je upalite, i ubacite u rupu.Hrcak ima "slabe zivce", i ne moze da podnese pucanj.

A da ne govorimo koliko je zanimljivo(pogotovo muskom polu) :D :D :D
 
A kako da farbam furadanom seme repe, pilirano?

I kada sam sejao domaće seme repe, inkrust, koje je bilo tretirano sa time, opet su mladu repu hrčkovi sa uživanjem grckali.
 
@ Branko
Mi smo tretirali pilirano seme repe Furadanom! I lepo je niklo! A mislim da je Tijana mislila da mamac sto stavljas oko rupe bude kukuruz tretiran furadanom!
 
Kod nas hrckova nema uopste. Pre tri godine sam prvi put izorao hrcka i bilo mi je zao da ga ubijem i pustio sam ga. Naredne godine na tom mestu mi je pojeo nekih 100 m2 soje, ali smo mu pustili 3000 litara vode u rupu i nestao je. Situaciju sa misevima neznam, posto ne sejem psenicu vec godinama
 
hmmmmm cudno. Kod nas nikad ali bas nikad nije bilo problema sa misevima u soji. Kod nas hoce da prave probleme samo u psenici ali samo kada je mala. Mada kod nas iz godine u godinu ima sve manje misheva, a sve vishe i vishe orlova. U jednom preduzecu kod Vrsca su imali ranijih godina nekoliko stotina hektara lucerke i misevi su im stalno pravili problema. Resili su se miseva tako sto su iz Ceske uvezli 30 pari orlova. Oni su se sada razmnozili u blizoj-daljoj okolini i misheva sve manje i manje
 
Još malo ćete morati da uvozite miševe da vam orlovi ne umru od gladi :haha:
 
Ajd ufati kog orla pa donesi u moj kraj! Ima da se ugoje da nece moci da lete! :haha:
 
Nazad
Vrh