Univerzal

iceburn

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2009
Poruka
337
Lokacija
Torak
Zdravo svima nov sam na ovom mestu,zelim sve da vas pozdravim zapocnem novu temu.Sta mislite o ovim traktorima i koja su vasa iskustva,ja licno imam U 445 iprezadovoljan sam njime masina je zmaj..
 
Bice i to samo da provalim kako se to radi,inace po obliku isti je kao i Store 402 samo je crvene boje i proizveden u Rumuniji po FIAT licenci po kojoj i danas rade u fabrici UTB.
 
ovako pokojni komsija ga uzeo davnih dana ima sigurno 30g,komsija omatorio i oboleo tako da je sazred za generalku i nije imao ko da je uradi,inace be bio solidan ja sam ga vozao nije imao kabinu dosta startan,solidna konstrukcija(mislim proporcionalan) i tako.... ne znam koliko ima brzina i klipova....
u glavnom i dan danas stoji u supi sa izduvanim gumama i ..... ::lose::
 
Motor ima tri klipa ,moj prvi traktor imt 540 je imao isti motor ali original fijat .
 
Kroz merac inace ako sam hteo na cep morao sam da skinem rezervoar goriva.
 
Bila je jedna serija takvih imao ga i moj komsija,valjda u IMT-u nisu imali dovoljno motora pa su uzeli od FIAT-a posto su iste snage samo je odnos sirine i hoda klipa drugaciji samo su se zeznuli kod cepa za ulje
 
univerzal445 promer i hod klipa95/110 radna zapremina2340ccm stepen kompresije17 maksimalni obrtni moment 13,3kpm(kod 1500 o/min) Postoje i modeli sa 33 ks veoma zahvalni za vocarstvo kao i jaci modeli kao sto su 683,684 novi modeli u550 stariji .veoma sklesit traktor za manje parcele i nije skup za odrzavanje.
 
Evo konacno sam slikao masinu
nv8tnr.jpg
,hidraulika malo curka ali to im je standardna boljka,
2po9p5e.jpg
,leva strana,
bds2no.jpg
,desna sa filterom za hidrauliku
nps3zb.jpg
,kuciste filtera,
or7cs5.jpg
9rhwz9.jpg
wvopr5.jpg
,e valjda sam sve dobro uradio
 
Nazad
Vrh