PDA

View Full Version : Otkup kunića

Advertisement

Advertisement

Advertisement

strujas
13-04-09, 18:20
Zanima me da li neko u Srbiji, i pod kojim uslovima vrsi otkup mesa kunica.

mityoo
13-04-09, 18:44
To je i mene interesovalo ali izgleda da niko nece da se bakce sa time!

ivanhoe
13-04-09, 21:41
Zivi se otkupljuju kod nas, cini mi se da ide reklama na radiu pa cu da bacim uvo

strujas
16-04-09, 13:23
Bilo bi super da javiš.

cvećka
16-04-09, 14:06
na tv sam videla da neko iz Grdelice ima čitavu farmu kunića i on je govorio o tome da ima plasman.ako se javi dudovcanin mogao bi on najpre da sazna ko otkupljuje te kuniće iz grdelice >:D

dudovcanin
16-04-09, 14:24
Ma tu sam ja, ali o tome nisam nista cuo. Bila je neka firma iz Prokuplaj koja je davala kunice na usluzni tov ali im se gubi trag.
O ovim iz Grdelice cu se raspitati ovih dana.
Ima li neka bliza informacija, kako se zove firma, da li je bas u Grdelici ili nekom selu?

jhon dere
16-04-09, 15:50
za to u prokuplju sam i ja gledao , daju kunice , kaveze hranu sve sto treba a izvozili su u italiju ali mislim da je bio uslov da se nalazis u blizini prokuplja

cvećka
16-04-09, 20:13
nisam na vreme obratila pažnju pa ne mogu sa sigurnošću da ti kažem

ivanhoe
17-04-09, 09:19
http://www.aktuelnosti.com/sr/vetzavod-u-crvenom-itm24462.html
Nisam licno cuo pa se raspitah.Otkupljuju se tezine preko 2 Kg isplata za nedelju dana.
Link sam stavio informacije radi ::namigivanje:: relama vec ne ide

jhon dere
09-06-09, 00:42
legolas a odakle si ti? i kazimi to kad si poceo sa 20 zenki jesu bile neke odredjene rase ili obicni kunici "domaci"

manitu75
02-09-09, 12:25
Pozdrav. Da li otkup kunica jos uvek funkcionise ? Moze li ime ili email nekog otkupljivaca?

ssrki
03-09-09, 22:43
Jel zna neko koja je cena mesa kunica?

BranaZmaj
03-09-09, 23:25
Ma tu sam ja, ali o tome nisam nista cuo. Bila je neka firma iz Prokuplaj koja je davala kunice na usluzni tov ali im se gubi trag.
O ovim iz Grdelice cu se raspitati ovih dana.
Ima li neka bliza informacija, kako se zove firma, da li je bas u Grdelici ili nekom selu?

Ta firma stvarno postoji i stvarno daje da se radi usluzni tov...napravila je 30tak farmi po VOjvodini (reci vlasnika)...licno poznajem vlasnika...firma se zove Dul-Mil...mada znam da je na stanju imao nekih 100t neplasiranog mesa jer mu se izjalovio izvoz i plasman kroz neke ustanove...neka politicka zavrzlama...ako nekog interesuje pribavicu mu broj pa nek vidi...

Post je spojen: 1252013516________________________________________ _________

Postovani, nadam se da ce Vam ova informacija nesto znaciti.....
Farmu tovnih kunica na podrucju bivsih republika provereno ima samo inostrana kompanija Proekta spol s.r.o. iz Praga, Ceska Republika, a koja se bavi i otkupom kuneceg mesa.

Moze li neki konkretan podatak ili kontakt da se sa njima pokusa saradnja neka...

djole024
13-09-09, 21:50
u dilemi sam, da li to niko nece da podeli informacije sa ostalim ljudima na forumu, ili niko ne otkupljuje kunice ...
:<<>

ivanhoe
14-09-09, 20:27
Kodnas Vetzavod povremeno preuzima žive teže od 3kg
Isplata za nedelju dana

mityoo
14-09-09, 20:59
Bez obzira na rasu?

ssrki
14-09-09, 21:38
ivanhoe@
Po kojoj ceni otkupljuje Vetzavod?

peto1
15-09-09, 00:39
@ivanhoe

JEL isplatu vrse na salteru za platni promet. Ako tamo placaju tamo nek sacekaju i zeceve.

Imam komsiju koji tako radi, kada dodu da mu otkupe stoku prvo pita kako placaju, kada cuje da preko racuna 15 dana, on ih lepo posale i kaze da sacekaju stoku za 15 dana na salteru. Privatnici dodu izmere kgxdinara plati pa klati.

ivanhoe
16-09-09, 22:49
Rasa nije bitna valjda za proizvodnju seruma ^-^
Moram se raspitati za poslednju cenu uglavnom je dobra,malo otkupljuju cim pocnu stvori se guzva

peto1
17-09-09, 21:34
Dali mozda ugovaraju otkup sa koperantima i dali ih opste imaju.

ivanhoe
17-09-09, 22:32
Ne Objave na radiju kad pocinju otkup i cenu

barakuda
17-09-09, 23:39
Da li imaju web stranicu gde se mozes malo informisati?

peto1
18-09-09, 18:09
Da nije to ova firma

http://www.yueco.rs/vest.php?id=4440

http://www.vetzavod.rs/

ivanhoe
21-09-09, 22:15
To je to :D

peto1
27-09-09, 22:07
Nesto su cesto u blokadi i akcije im ne stoje bas najbolje. Neznzm kako isplacuju otkup. Sigurno da se ceka do nedogleda. Dali je neko poslovao sa njima i bio redovno placen? ::novac::

ivanhoe
28-09-09, 10:46
Pre ~5g sam predao za starca, pre 3g svojih 20ak nisu zakerali iako ih je bilo i ispod norme,za nedelju normalno isplaceno.
Cene se nesecam,ali znam da sam konstanovao da na pijaci za ocisceno ne bih tolko dobio jedino bi mi ostala koza koja nikom netreba u creva za macke.

peto1
29-09-09, 21:50
@ivanhoe

Nema nistkve novije informacije. ove su dosta stare ko zna dali opste jos funkcionise.

ivanhoe
29-09-09, 22:11
Letos je funkcionisalo,secam se oglasa i komentara "dobra je cena"

tomos rider
13-01-10, 19:23
ima li neko informacije? ::namigivanje::

zid-024
18-02-10, 17:10
Nasao sam coveka koji otkupljuje kunice, po mogucnosti panon-bele, on sam ima kako rece oko 70-ak zenki-majki, a i usluzno otkupljuje, cena je 170 din/kg.
Rece da ne dolaze u obzir kalifornijski i novozelandski, zasto - pojma nemam.
Sledece nedelje bih trebao otici do njega da vidim kako on to drzi, uslove i slicno. Nista ne ide ne ugovor i slicno, ali rece da je za tim stalna potreba.

peto1
18-02-10, 17:26
Nasao sam coveka koji otkupljuje kunice, po mogucnosti panon-bele, on sam ima kako rece oko 70-ak zenki-majki, a i usluzno otkupljuje, cena je 170 din/kg.

Oderane ili ziva vaga.

MikiPalić
18-02-10, 17:28

Da li je to covek sto drzi na Makovoj Sedmici tu kod Subotice....

Oderane ili ziva vaga.

Post je spojen: 1266510655________________________________________ _________
Uredu ako covek da je kes na ruke odmah,ali na cekanje nema sanse...
Ja mislim da znam koji je iskljucivo drzi panon bele.....

tomos rider
18-02-10, 17:44
a i cena je smesna...za te pare,pre cu ih poklati i opiciti neki rostilj..... >:D

peto1
18-02-10, 17:53
@ zid-024

Oguljene ili zive placa 170 dindi.

SaskoMk
18-02-10, 18:09
dobro aj recite mi koja je cena za kilogram zecetine kodvas

tomos rider
18-02-10, 18:30
?kome se obracas?

SaskoMk
18-02-10, 18:32
bilo kome ko nije iz MK :lol:inace ovde naj niza cena je 5 eu citam ive cene koje pisete ovde pa mi nesto ne ide u glavi

mityoo
18-02-10, 18:33
Ja prodajem za 200din/kg žive vage... mešanci, a za stalne mušterije ima povoljnost da im oderem za džabe!

SaskoMk
18-02-10, 18:34
Ja prodajem za 200din/kg žive vage... mešanci, a za stalne mušterije ima povoljnost da im oderem za džabe!

koliko mu to doge u eure

zabac
18-02-10, 18:46
Sta vam je ljudi ja drzim panonce i jedan kunic od 2.5kg izadje 360din.merio sam u gram,ako dodje do ovoga.taj lik je posrednik radi za zemun polje,nek neko sazna koja je cena direktno u zemunu.Il ce da zaradimo il ce da uzivamo.

adamov zoran
18-02-10, 19:06
moj predlog da se udruzimo i pronadjemo nekog veceg otkupljivaca moje ime je zoran adamov iz sela botos kod zrenjanina imam jos jednog kolegu koji ima zeceve ja sam tek poceo da se bavim uzgojom

zabac
18-02-10, 19:28
Ko zeli neka nazove ovaj broj 0638705998-firma proekta.tip se zove Zoran.meni je receno da placaju 2,5 do 3.5eu po kili zive vage,ali nesme da budu laksi od 2.5kg i tezi od 3kg.ko sta sazna javite da uporedimo informacije-da nije navlakusa-ja neznam nikoga ko je uzo lovu.

adamov zoran
18-02-10, 19:41
to bi bila prihvatljiva cena pokusacu dastupim ukontakt

tomos rider
18-02-10, 19:43
ja zvao coveka i ne javlja se...dobro kaze zabac,da vidimo mi prvo kakva su iskustva sa njima.... ^-^

adamov zoran
18-02-10, 19:48
da probamo da se reklami ramo ili da napravimo udruzenje

zabac
18-02-10, 20:05
LJudi castim pivo dobio sam prinovu 7 novozelandskih.

tomos rider
18-02-10, 20:11
pazi,ja dolazim...hahahahhaah!!! >:({

adamov zoran
18-02-10, 20:19
cestitam daleko je da dodjem samo na pivo morace i jedan pecen zekan

zid-024
18-02-10, 20:29
.....a taj sto daje 170 din po kili,slobodno mu recite da moze da mi... ::lose::

a i cena je smesna...za te pare,pre cu ih poklati i opiciti neki rostilj.....

ako neko ima recima jedno ili dva legla viska ili namenski zapati jednu dve, tri, pet ili deset zenki za razmnozavanje za prodaju, lako moze da izracuna (znajuci rashode i gubitke) koliko moze da zaradi prodajom kunica.
i opasno je javno objavljivati da ces praviti rostilj, a ne pozvati kolege kunicare :D

@mityoo:
u redu je sto ti prodas za 200 din/kg svojim musterijama, to je prodaja "na malo" koja nema veze sa "otkupom". za nekoga ko zeli da zaradi neki dinar u ovim vremenima, ili za nekoga ko ima viska kunica, a njegove musterija trenutno nisu zainteresovane za kupovinu , lepo je znati da ih neko otkupljuje i po 170 din/kg

Sta vam je ljudi ja drzim panonce i jedan kunic od 2.5kg izadje 360din.merio sam u gram,ako dodje do ovoga.taj lik je posrednik radi za zemun polje,nek neko sazna koja je cena direktno u zemunu.Il ce da zaradimo il ce da uzivamo.

@ zabac
2.5 kg x 170 din/kg = 425
a ne 360

425 x n kom = "pare u ruci"

ljudi polako samo i bez teskih reci, nisam napisao post da bih nekoga reklamirao, ja sam se cuo sa covekom i treba da odem kod njega da vidim kako, sta i pod kojim uslovima.
nija tajna, covek otkupljuje za zemun!
sto se tice vet. zavoda u SU, oni su ranije otkupljivali svakog ponedeljka, ali su sa tom praksom prestali, pa otkupljuju po potrebi, neka ih neko nazove i proveri, reci ce mu isto sto i meni, da se raspitujem u slusam vesti, da oni na loklanim medijima objave kad im trebaju kunici.
u situaciji kad niko ili skoro niko ne otkupljuje kunice, postavim post da sam nasao ko ih otkupljuje i budem docekan "na noz" maltene kao da sam i sam nakupac.
ako covek i jeste "nakupac", mada licno ne bih koristio taj izraz, ne vidim tu nista lose. ako nekome ne odgovaraju njegovi uslovi, neka ide na drugo mesto gde ce mu otkupiti kunice i platiti po predaji na ruke pare!
razumem ja kakva su vremena i da vlada nepoverenje medju ljudima, to je sve razumljivo, ali nemojmo "spaljivati" bilo koga pre nego sto saznamo da li je neko uopste "kriv" !
ukoliko se neko odluci da se orgaznizuje sa zemunom radi otkupa, ne vidim tu nista lose, moze da bude samo dobrih strana za uzgajivace. nekome iz npr. vrsca tesko da se i isplati da vozi svoje kunice u suboticu npr, samo da bi ti kunici iz subotice otisli za zemun.
ALI, poznavajuci nase ljude, od udruzivanja nema nista, jer kao i svaka kompanija - dvojica kompanjona su mnogo, jedan je malo :lol: :lol: :lol:
to neko mora da preuzme na sebe, sva prava i obaveze, zaradu, ali i raznorazna cimanja, odgovornost.

covek zivi u bajmoku, ako nekoga zanima broj telefona, mogu poslati PP, da ne stavljam ovde, kad vec spaliste coveka

tomos rider
18-02-10, 20:38
druze zid,dobrodosao si na rostilj,kad se opici,naravno....
niko nije spalio coveka niti je nepoverljiv,jednostavno je cena premala da bi se ti sad nesto ukalkulisao u sve to....zabac drzi samostalno kunice vec duze vreme i decko zna sta prica,SVE sto potrosi on zaracuna i kad sam i sam cuo koliko covek ulozi a koliko dobije,zapitam se.....tako da niti je taj covek nas spasilac,nit je iko ovde pronasao toplu vodu,jednostavno,organizacija za vet zavod Zemun i nije neki problem ukoliko tako dobijas bolju cenu.....ne znam koliko ti drzis kunice i koju kolicinu,ali voleo bih da mi kazes kako si prosao sa prodajom...pozdrav

zid-024
18-02-10, 21:13
druze zid,dobrodosao si na rostilj,kad se opici,naravno....
niko nije spalio coveka niti je nepoverljiv,jednostavno je cena premala da bi se ti sad nesto ukalkulisao u sve to....zabac drzi samostalno kunice vec duze vreme i decko zna sta prica,SVE sto potrosi on zaracuna i kad sam i sam cuo koliko covek ulozi a koliko dobije,zapitam se.....tako da niti je taj covek nas spasilac,nit je iko ovde pronasao toplu vodu,jednostavno,organizacija za vet zavod Zemun i nije neki problem ukoliko tako dobijas bolju cenu.....ne znam koliko ti drzis kunice i koju kolicinu,ali voleo bih da mi kazes kako si prosao sa prodajom...pozdrav

opet da kazem da ne zelim nikoga ni da branim, ni da napadam.
ne mislim da je pomenuti uzgajivac i otkupljivac bilo ciji spasilac.
covek to radi i radice bez obzira da li to nekome drugom odgovara.
njemu je bitno da se njemu isplati, sto je logicno.

sto se tice nas ostalih, mislim da je lepo znati da se negde mogu prodati kunici ako neko ima viska i da se pare dobiju na ruke.
ko se bavi nekom poljoprivrednom proizvodnjom, zna kako idu prodaja i naplata u ostalim granama .
sto se tice isplativosti, bitna razika je sta ljudi drze i razmnozavaju, kakva im je produktivnost, potrebno vreme za tov do postizanja zeljene tezine, cime se hrane kunici, koliko koga kosta hrana ...
mnogo toga utice na cenu proizvodnje.
i dalje sam uveren da je cena od 170 din / kg prihvatljiva, ali pod uslovom da se kunici utove za sto krace vreme, da se hrane proverenom hranom i da imaju genetski potencijal za napredovanje-prirast.
ako neko tovi kunica 4-5 meseci da bi postigao potrebnu tezinu za klanje, tu nema isplativosti.
sto se tice mene licno, drzim mesance, planiram ih za svoje potrebe, a coveka sam nasao u potrazi za plasmanom eventualnih viskova.
sto se ostalih tice, ukoliko neko stupi u kontakt sa zemunom i postigne bolju cenu, to je svakako ok, samo treba prvo proveriti njihove uslove.
ja sam coveka pomenuo u zelji da pomognem nekome ko ima sta da proda i koga interesuje proizvodnja, nisam primetio da je neko pominjao ozbiljno organizovanje sa zemunom ili slicno dok nisam pomenuo otkupljivaca iz bajmoka!

MikiPalić
18-02-10, 21:21
cene su male ali prihvatljive...na vecu kolicinu se isplati....sta ce taj otkupljivac da radi to je nebitno samo nek da pare...

tomos rider
18-02-10, 21:27
@Zid.....pozdravljam tvoju odluku,nemoj pogresno da me shvatis...tvoj post je vise nego koristan i nadasve prijateljski upucen i to cenim.....moj komentar se odnosio na tog coveka koji ti je vec rekao da otkupljuje samo panonce....kako ces mu prodati mesance?
za Zemun znaju mnogi,veruj mi,ali niko nece da se zalece i da iznosi informacije tog tipa......
u redu,covek otkupljuje,a sta onda kad se ti napalis i ukalkulises da bi sa recimo 100 kunica lepo prosao.....ma nek ide sve.... i dodjes do te cifre....a taj cova kaze ej,ma necu vise da otkupljujem,dosta je......kapiras i sam,dosta je rizicno da bi uleteo u minus zbog jednog coveka.....razumes,plasman je nesiguran,lepo je to sto neko otkupljuje,ali da bi zadovoljio proizvodjaca,minimum cena bi bila,po meni bar 200 kinti po kili zive vage....

zid-024
18-02-10, 21:37
@Zid.....pozdravljam tvoju odluku,nemoj pogresno da me shvatis...tvoj post je vise nego koristan i nadasve prijateljski upucen i to cenim.....moj komentar se odnosio na tog coveka koji ti je vec rekao da otkupljuje samo panonce....kako ces mu prodati mesance?
za Zemun znaju mnogi,veruj mi,ali niko nece da se zalece i da iznosi informacije tog tipa......
u redu,covek otkupljuje,a sta onda kad se ti napalis i ukalkulises da bi sa recimo 100 kunica lepo prosao.....ma nek ide sve.... i dodjes do te cifre....a taj cova kaze ej,ma necu vise da otkupljujem,dosta je......kapiras i sam,dosta je rizicno da bi uleteo u minus zbog jednog coveka.....razumes,plasman je nesiguran,lepo je to sto neko otkupljuje,ali da bi zadovoljio proizvodjaca,minimum cena bi bila,po meni bar 200 kinti po kili zive vage....

kunice planiram da drzim za svoje potrebe, a coveka sam zvao da proverim kakva je situacija sa otkupom UKOLIKO BUDEM IMAO nesto za prodaju.
na taj nacin sam saznao za njega, a sa saznanjima dobijenim od coveka, zeleci da pomognem drugima na forumu koje je zanimalo ko otkupljuje kunice sam napisao post, mada, vidim da je bolje da nisam.
i dalje bi svi koji imaju vecu proizvodnju znali za zemun i za svoje ostale otkupljivace

tomos rider
18-02-10, 21:48
nemoj da si mi sad tuzan....volim te ja i dalje..... :lol:

zabac
18-02-10, 22:04
LJudi mozemo da razmisljamo malo dalje od nase drzave.u evropi je cena kunica mnogo veca nego kod nas,polako nemoze sve za jedan dan.prvo iskustvo pa poznanstvo.sve po redu.dobijam informacije iz austrije posto imam tamo rodbinu.npr zena koju znam je zaglavila kod njih u bolnici i kaze da je jednom nedeljno obavezno dobijala obrok od kunica.ukinute su vize pojavice se neko ko ce to plasirati u evropu,mi samo treba da budemo spremni

dario bulic
19-02-10, 08:29
LJudi mozemo da razmisljamo malo dalje od nase drzave.u evropi je cena kunica mnogo veca nego kod nas,polako nemoze sve za jedan dan.prvo iskustvo pa poznanstvo.sve po redu.dobijam informacije iz austrije posto imam tamo rodbinu.npr zena koju znam je zaglavila kod njih u bolnici i kaze da je jednom nedeljno obavezno dobijala obrok od kunica.ukinute su vize pojavice se neko ko ce to plasirati u evropu,mi samo treba da budemo spremni

ljudi cena mesa po bg krece se oko 5 eura pa cak i vise a najrealnija je kao cena kilogram govedjeg buta bez kosti sto se tice prodaje mene dosta zove al ja nemam za prodaju najvise me zovu ljudi koji imaju dijabetes pa bilderi vaterpolisti u tim grupama bi trebali traziti kupce ovog mesa ja imam 12 zenki al opet nemam dosta posto se kod mene jede dosta pa prijateljima dam i tako to nestane

tomos rider
19-02-10, 16:12
bas tako zabac.....da je kako treba,i kod nas bi meso kunica trebalo da po ceni bude konkurentno ostalim "kvalitetnijim"mesistima......

zabac
19-02-10, 19:04
Jel to druze uredjeno kilogram 5 eu?Ako je tako onda je cena super.

tomos rider
19-02-10, 19:30
otkupi ti od nas po 3 eu,pa prodaj tamo za 5....moze?hahahahah!!! :lol:

peto1
19-02-10, 19:41
Moj komsija je prosle godine prodavao po 400 dindi kilu oguljenih, ali samo tu po komsiluku na malo.

tomos rider
19-02-10, 19:55
i kako je prolazio? ^-^

peto1
19-02-10, 20:02
Po njegovom pricanju kako kaze sve sto je pojeo bilo mu je dabe i nije racunao svoj rad. Verujem da je imao i zarade jer ne bi se prosirivao da se ne isplati. Znas ljudi su zavidni i nece puno da pricaju da se ne bi i ti poceo tim baviti.

tomos rider
19-02-10, 20:16
eh,da.....razumem te totalno...kad god nekog ko se bavi necim upitas da li ima zarade....ma ooootkuuud......a svi se sire na sve strane.... ::lose::

zabac
19-02-10, 20:34
Po meni za 400din za uredjenog je pristojana cena,Kod nas je problem sto mali broj ljudi uopste zna sta je kunic da ne pricam koliko je zdravo meso.Svima je na prvom mestu svinjsko pa piletina.Da li se neko raspitivao u opstini kako kod vas ide da prijavite domace gazdinstvo[da se registrujete]?

MikiPalić
19-02-10, 21:14
Po njegovom pricanju kako kaze sve sto je pojeo bilo mu je dabe i nije racunao svoj rad. Verujem da je imao i zarade jer ne bi se prosirivao da se ne isplati. Znas ljudi su zavidni i nece puno da pricaju da se ne bi i ti poceo tim baviti.

u pravu si em sto kukaju,em sto se boje konkurencije...nadje se zarada...ja sam rekreativno prosle godine prosecno mesecno zaradjivao i do 50 eura od sale i plus podelio i plus izjeo....pored redovnog posla kao hobi...treba se potruditi malo vise,a ne cekati ko ce ti doci kuci da kupi...
Bitno je da se proda,ako je malo niza cena sta da se radi kriza je u celom svetu....
covek blizu mene zivi samo od njih ima 35 zenki i sebi mesecno placa radni staz i plus zaradi oko 15-16 hiljada bez lazi i foliranja....

zabac
19-02-10, 21:45
O tome ja pricam o radnom stazu.na forumu nisam nista o tome nasao.kod nas moze da se prijavi domace gazdinstvo sa obavezom da se mesecno uplacuje za penziju 10-11000din.privilegija je sto mozes da se reklamiras a neplacas nikakav porez.samo za zive kunice a kolko si sposoban da se nezna prodajes i uredjene.ponavljam ne farme-domace gazdinstvo je do 100 zenki,bar su mi tako rekli u opstini.

Toma13
20-02-10, 08:32
Kod nas su cijene od 6 pa skoro do 7 eura. Ali to je na malo između prijatelja i susjeda. Organiziranog otkupa ili tržišta nema pa se rijetki odlučuju na veći uzgoj. A ako bi se išlo na registraciju obrta, OPG-a ili farme, to su takvi uvjeti (traži EU) da nema računice u odnosu na postojeću mogućnost plasmana!

peto1
20-02-10, 11:55
@ zabac

Po mom ubedenju, ne treba se zaletati u tako velike planove, prvo treba ti trziste za plasman a posle se lako moze prosirivati zavisno od potraznje.

zabac
20-02-10, 15:46
Sasvim se slazem stobom ali ja moram da razmisljam i u tom pravcu. Cuo sam se sa Megom-covek zna sta prica i razume se u posao.Licno sam mislio da posle tri god. imam nekog iskustva ali posle ovog razgovora ja sam zanemeo.

off topic uklonjen!

Nastavak priče je ubrisan, jer kao prvo oglas člana Megi je trebalo da bude postavljen u delu "oglasi" a ne ovde, a ostali komentari za otkupnu cenu nisu imali veze sa naslovom teme!

bbpb
24-02-10, 15:41
I dobro ljudi, sta je dalje bilo sa Zemunom? ^-^
Da li je neko saznao za otkup i cenu ::novac:: i pod kojim uslovima (zivi, odrani,...), da se vratimo na temu?

MikiPalić
24-02-10, 17:32
Da li je neko saznao za otkup i cenu ::novac:: i pod kojim uslovima (zivi, odrani,...), da se vratimo na temu?

tesko ces saznati...zavod subotica povremeno otkupljuje ali u to se nevredi uzdati...a zemun znaju oni blizi...

zid-024
24-02-10, 18:12

google: veterinarski zavod zemun
nazoves, pitas ih za otkup kunica, posle podelis saznanja sa nama!
dobijes informacije iz prve ruke!
":":{

posto vidim da je bio problem uraditi tako nesto, dobio bi sledece informacije,
Zemun otkupjuje panon-bele kunice, 2.5-3.0 kg, placa 170 din/kg.
Za zainteresovane sa teritorije npr. Backe, iz Zemunskog zavoda upucuju na dve adrese gde da se ljudi informisu oko otkupa ...
Dalje ne bih pisao, koga zanima neka nazove Zavod, da ne ispadne da provodadzisem ....
:lol:

MikiPalić
24-02-10, 21:56

google: veterinarski zavod zemun
nazoves, pitas ih za otkup kunica, posle podelis saznanja sa nama!
dobijes informacije iz prve ruke!
":":{

posto vidim da je bio problem uraditi tako nesto, dobio bi sledece informacije,
Zemun otkupjuje panon-bele kunice, 2.5-3.0 kg, placa 170 din/kg.
Za zainteresovane sa teritorije npr. Backe, iz Zemunskog zavoda upucuju na dve adrese gde da se ljudi informisu oko otkupa ...
Dalje ne bih pisao, koga zanima neka nazove Zavod, da ne ispadne da provodadzisem ....
:lol:

ma nije to problem nego skup telefon...

Megi
24-02-10, 22:39
Nemojte trositi telefon.Da vam pomognem ja sam to otkupno mesto a drugo je moga prijatelja Conoplji.Uslovi su isti.I podvlacim nismo nakupci sto bi neki rekli.

zid-024
24-02-10, 22:55
Nemojte trositi telefon.Da vam pomognem ja sam to otkupno mesto a drugo je moga prijatelja Conoplji.Uslovi su isti.I podvlacim nismo nakupci sto bi neki rekli.

Ovo mogu da potvrdim, upravo na njih će vas uputiti ljudi iz Zemuna,
ko ne veruje, neka proverava.
Barem sto se tice za deo države iznad Dunava, što se tiče Centralne Srbije, tu već nemam informacije ^-^

MikiPalić
24-02-10, 22:57

nije to problem...nego u Srbiji svako gleda tudji interes(stim sto nema pojma),a ne svoj sto je mnogo,mnogo bitnije...
ako me razumete ljudi...

Megi
24-02-10, 23:29
Ajde,ajde necemo sad o politici nije bas sve tako crno,tamo preko Dunava se bolje razumeju u ono sto bekece i mekece.Treba ljude uputiti i pomoci ako hoce da rade.

MikiPalić
24-02-10, 23:45
Ajde,ajde necemo sad o politici nije bas sve tako crno,tamo preko Dunava se bolje razumeju u ono sto bekece i mekece.Treba ljude uputiti i pomoci ako hoce da rade.

e tu ste u pravu...zato smo ovde...

tomos rider
25-02-10, 08:27

:lol: aaaa vi ste ti........salim se,naravno......... >:({

bbpb
25-02-10, 13:27
::namigivanje:: Vrlo duhovito,... Ali ste skrenuli sa teme, pa da vas vratim na nju. :D
U svakom slucaju hvala, na tom, odgovoru,... ::super::

tomos rider
25-02-10, 13:52
a sta sa tom proektom?ko ima sa njima iskustva?

bbpb
25-02-10, 14:08
a sta sa tom proektom?ko ima sa njima iskustva?

Tesko je doci do njih,...

ZAKY
24-04-10, 16:55
ZANIMA ME SA CIME RANITI ZECICE U VREMENU IZMEDJU KOCENJA ,JER IMAM 6 ZECICA PANONKI I ZECA ,ZA MESEC DANA POJELI SU MI BALU SENA I 25 KG HRANE GRANULA

SasaK
24-04-10, 19:18
Kukuruz,zito,suncokret,jecam,tritikal...time ih ja hranim

mityoo
24-04-10, 21:21
Nisi me razumeo... Žive vage 200din/kg pa koliko ostane od njega kad se očisti..

Megi
24-04-10, 22:23
Evo predloga ja vama svima prodam zive za 170 a zaklane za 330 pa ce te i vi i ja lepo zaraditi.Ako prodajete po te pare.Ima cirka na raspolaganju od 350-600 kom u svako doba dana i noci.

ZAKY
26-04-10, 17:37
evo i ja cu ti prodati po 250dinara po kilogramu zive vage

deve
26-04-10, 18:22
napravite cenu koja je prava i po kojoj hocete da otkupite pa se javite mozda se neko i zainteresuje da proda.

MikiPalić
26-04-10, 20:07
O kakvim se ciframa ovde barata...na veliko i malo... :lol:
export-import doo...

peto1
26-04-10, 20:16
Najverovatnije na duture. Pa ko koga uvrne. Jel se mere ili odoka koliko ima kila, ili na kantar. >:D

deve
26-04-10, 20:22
bitno je da se okrece :lol: :lol: :lol:

peto1
26-04-10, 20:27
Panonci padaju pre 1 maja i da se najedem ako nesto ostane. Nema prodaje bar zasad. a za kasnije se jos nezna.

deve
26-04-10, 20:32
bice tu svega i svacega, paprikasa i gulas pa onda ludilo i jos ako ima neko dobro vino i super

MikiPalić
26-04-10, 20:59
Ako nista drugo ima bar da se jede...za pice mora da se potuje...

BOJANSD
26-04-10, 23:25
Bez vina ne jede se kunic .
U vezi svih ovih prica o prodaji moram da kazem svoje misljenje.
Kada hoce covek da kupi kunica recimo za veceru , prvo ne moze da nadje coveka koji ce da mu ga uredi i proda , a ako i nadje cena je paprena , pa ne smes ni da pomislis na takvu veceru ako nisi bogat.
E zato i drzim kunice , a budimo realni isplati se. Mene ziva vaga ne kosta ni evro po kilogramu i mogu po dosta niskoj ceni da dam kunica posebno u prolece ali...
Treba naci optimalnu cenu i ne treba proizvoditi vise nego sto se moze upotrebiti , recimo za meso.
Ipak te nerealne cene i pravila koja bi da nametnu farmeri nisu doziveli uspeh na svim dosadasnjim berzama na kojima sam bio.
Znate li da su za zenku recimo novozelandskog crvenog ili nemackog sarca trazili 3000 dinara.
Imam neki plasman nije slavno ali i ne zivim od toga , za malog kunica traziti 500-600 dinara po mesecu starosti jeste mnogo , ja mladunce dajem za 10 kg hrane-300 dinara i ne bojim se da ce se zasititi trziste kao neki.
Kunici se u svetu navise drze i jedu u aziji , a ne u evropi na koju se mi ugledamo , pa sam uspeo da neke kunice prodam Kinezima ,oni ih u madjarskoj rado kupuju , ali recite im visoku cenu i nikada vise nece kupiti.

Gabesz20
27-04-10, 08:34
Bez vina ne jede se kunic .
U vezi svih ovih prica o prodaji moram da kazem svoje misljenje.
Kada hoce covek da kupi kunica recimo za veceru , prvo ne moze da nadje coveka koji ce da mu ga uredi i proda , a ako i nadje cena je paprena , pa ne smes ni da pomislis na takvu veceru ako nisi bogat.
E zato i drzim kunice , a budimo realni isplati se. Mene ziva vaga ne kosta ni evro po kilogramu i mogu po dosta niskoj ceni da dam kunica posebno u prolece ali...
Treba naci optimalnu cenu i ne treba proizvoditi vise nego sto se moze upotrebiti , recimo za meso.
Ipak te nerealne cene i pravila koja bi da nametnu farmeri nisu doziveli uspeh na svim dosadasnjim berzama na kojima sam bio.
Znate li da su za zenku recimo novozelandskog crvenog ili nemackog sarca trazili 3000 dinara.
Imam neki plasman nije slavno ali i ne zivim od toga , za malog kunica traziti 500-600 dinara po mesecu starosti jeste mnogo , ja mladunce dajem za 10 kg hrane-300 dinara i ne bojim se da ce se zasititi trziste kao neki.
Kunici se u svetu navise drze i jedu u aziji , a ne u evropi na koju se mi ugledamo , pa sam uspeo da neke kunice prodam Kinezima ,oni ih u madjarskoj rado kupuju , ali recite im visoku cenu i nikada vise nece kupiti.

Pa pazi nisi ti ni tolko jeftin, ja sam male od 36-37 dana prodavo za 250 din! :lol: Salim se >:D Inace onda je od prilike i meni tako izaslo 10 kg koncentrata, posto ja kupujem 10 kg za 260 din

BOJANSD
27-04-10, 17:25
po meni je 10 kg za malog od 30-40 dana realna cena i cena koju svako moze da plati.

deve
27-04-10, 18:25
neka zazivi samo trgovina kunicima pa bilo kako i da svi koji proizvode i imaju da mogu da prodaju i da se jednom i na tom polju pocne raditi konkretno nesto. Za sada samo pomalo poneko radi i u malom delu zemlje, bilo bih lepo to prosiriti i na ostale delove srbije.

German hunting terrier | Jagdterrier