Vesti-novosti-obavestenja

:bravo: ::svaka cast:: svaka cast pokrajni u kojoj zivim , pocela je administracija vredno da radi .
Upravo sam dobio "novogodisnju cestitku" naknada za odvodnjavanje za teritoriju AP VOJVODINE :zli: :zli: i to retroaktivno za 2008 i 2009
 
ognjen74 je napisao(la):
:bravo: ::svaka cast:: svaka cast pokrajni u kojoj zivim , pocela je administracija vredno da radi .
Upravo sam dobio "novogodisnju cestitku" naknada za odvodnjavanje za teritoriju AP VOJVODINE :zli: :zli: i to retroaktivno za 2008 i 2009
kolika je cifra za "odvodnjavanje"? :zli:
 
I kod nas stigle cestitke i ako se ne varam za 2008 i 9 zajedno oko 6000.
Ala smo odvodnjavali i navodnjavali samo ne znam sta.
 
cifra nije velika,bar kod mena oko 1300din po jutru za 2008 i 2009 zajedno . puta koliko imas jutara pa se dobije solidna cifra , a pitam se samo sta mi odvodnjavaju sem para .
 
Znači da će i meni stići čestitka.Stricu čiju zemlju radim je stigla pre mesec dana otprilike na kućnu adresu u BG-u.Ukupno za 08-09 god dobio 18.000 da plati
 
I meni je stiglo pre koji dan, treba proveriti u poreskoj upravi ukupan iznos za plaćanje ,jer kod mene se ustanovilo da na rešenju iznos veća nego u evidenciji(u računaru) kod njih ::lose:: dali slučajno ili namerno neznam
 
I meni stiglo to cudo za odvodnjavanje, i to u Vrbicu u opstini Zajecar. Imam jednu njivu od oko 60 ari u ravnici pored Timoka (bas onu koju prosle godine nisam mogao da istanjiram celu zbog vode), a u tom resenju pise 77 ara i traze po 900 din za 2008. i 2009. Izgleda da su racunali i kanal za odvodnjavanje i bedem zemlje kojom je zatrpan deo njive jos kad je kanal kopan. Ostale njive su mi po brdima, ali setice se nesto oni i tu da naplate.

Nego jel vi mislite ovo da placate? Meni to lici na neku prevaru tipa "Ajd' da ih zaplasimo pa ko je lud on ce da plati". Ne znam po kom osnovu oni to mogu da naplate, i to jos retroaktivno. I u normalnim zemljama postoje ovakve prevare, neko pokusa da naplati nesto iako po zakonu na to nema pravo, a vecina ljudi naravno potrci da odmah plati da skinu bedu s glave, posle ne mogu da povrate svoj novac, nasi lopovi uce od kolega sa zapada.
E sad, glavno pitanje je da li oni zaista imaju pravo da naplate ovu naknadu, pogotovo u selu kao sto je moje gde je bar 80% obradivih povrsina na brdima, tj. na mestima koja se prirodno odvodnjavaju. I ako ja moram da platim, koga mogu da tuzim kad mi prednji tockovi potonu do osovine u toj njivi, i kad ne mogu celu da je zasejem?
Ja cu verovatno jos da pricekam s uplatom da vidim sta se desava.
 
Direktno iz Beograda,od gospode iz poreske uprave.
Pa mora valjda od nekih para da se napravi naselje za cokoladne gradjane.
 
Zanimljivo kako su se samo setili odvodnjavanja, i to oni koji pojma nemaju čemu služi odvodnjavanje niti kako se sprovodi... :haha: :haha: :haha:
 
A letos kad se trebalo navodnjavati kanali su bili suvi a prevodnice zavarene da ne bi neko kojim slucajem zalivao svoju njivu. Govorim za Adu to bi i mityoo trebao da zna.
 
peto1 je napisao(la):
A letos kad se trebalo navodnjavati kanali su bili suvi a prevodnice zavarene da ne bi neko kojim slucajem zalivao svoju njivu. Govorim za Adu to bi i mityoo trebao da zna.
Bilo je svasta....
 
peto1 je napisao(la):
A letos kad se trebalo navodnjavati kanali su bili suvi a prevodnice zavarene da ne bi neko kojim slucajem zalivao svoju njivu. Govorim za Adu to bi i mityoo trebao da zna.
Jel znaš neke detalje oko toga pošto sam ja samo načuo koješta iz nepouzdanih izvora a lično me nije doticalo jer ionako nemam uslova za zalivanje!
 
Nazad
Vrh