Vesti-novosti-obavestenja

:off_topic: Ovo je tema za vesti i obaveštenja, svaki sledeći off topic se briše bez mnogo priče.
 
Najava saobraćajne policije da će od sledeće godine automobili stariji od 15 godina dvaput godišnje ići na tehnički pregled zabrinula je većinu srpskih vozača. Iako nema zvaničnih podataka, procenjuje se da je prosečna starost vozila na srpskim drumovima čak 18 godina. To znači da novi pravilnik "kači" bar polovinu četvorotočaša, od 1,6 miliona automobila.

Najveće negodovanje izazvao je propis - predviđen novim Zakonom o saobraćaju - prema kojem će vozači morati da plaćaju oba tehnička pregleda, a cenu će određivati Vlada Srbije. I, dok sada pregled košta od 600 do 2.000 dinara, u javnosti se uveliko pominje moguće poskupljenje na 4.000 do čak 8.000 dinara.

Damir Okanović, direktor Srpskog komiteta za bezbednost saobraćaja, smatra da, iako sa stanovišta sigurnosti na drumovima nova mera nije loša, ona predstavlja snažan udar na vlasnike starih vozila, među kojima većina ima plići džep.

"Država će morati da pronađe način da zaštiti vlasnike starih automobila koji su 'tankog' imovnog stanja", napominje Okanović. "To se može učiniti ograničavanjem cene tehničkog pregleda ili smanjenjem dažbina za registraciju vozila".

Međutim, u Komitetu za bezbednost saobraćaja napominju da je starost vozila najređi faktor koji utiče na izazivanje saobraćajnih nesreća. U najvećem broju slučajeva, udesima, uglavnom, "kumuje" vozač koji ne poštuje saobraćajne propise, ili loše stanje puteva.

Osim što predviđa dvostruku proveru ispravnosti starijih vozila, novi pravilnik o tehničkom pregledu donosi i strože kriterijume za izduvne gasove, gume i ispravnost kočnica, trapa i pneumatika. Svi tehnički pregledi, uz to, obavljaće se pod video-nadzorom.

Pravilnik propisuje da će na tehnički pregled dva puta godišnje morati da idu i sva motorna i priključna vozila kojima se obavlja javni prevoz, autobusi, vozila za prevoz otrovnih materija, vozila auto-škola koja se koriste za obuku kandidata, vozila pod pratnjom i s pravom prvenstva prolaza, motorna i priključna vozila čija masa prelazi tri i po tone i vozila za iznajmljivanje.

Iako još nije poznato kako će ova mera biti primenjena u praksi, kalkuliše se da će učiniti da gotovo 50.000 vozila bude isključeno iz saobraćaja.
Nove mere o tehničkom pregledu starijih vozila biće veliki udarac i za ljubitelje "oldtajmera, jer će i pored skupih rezervnih delova morati da plaćaru registraciju čija će cena iznositi negde oko 11.000 dinara.
http://www.mojauto.rs/test/informacije/392.html?task=view#pc_1605
 
i opet će sirotinja da naj... , pa zar nebi svako voleo da vozi nova kola al džaba kad se nema ni za leba a ne za nova kola , pa sad država udri po sirotinji da izvuče i to malo bede štoje preostalo , da ima za dnevnice reprezentacije i kojekakve zajebancije njihove , lopovi i lopovi šta drugo reći , dobro što se neide svaki mesec na tehnički tek bi tu bilo para .... al džaba sve pare kad niko od njih nema mozga !!
 
nesto kapiram da bi bilo najbolje da prodam auto jer za registraciju i tehnicke moze taxi da me vozi,a da ne spominjem gorivo i odrzavanje redovno .... :udri: :udri:
 
Danas sam propitivao jednog murjaka i saznam da lice koje ima E kategoriju moze vuci traktorom 3 prikolice!Da sam juce gekno to ne bih znao!Rotacija na traktorima od 10.12.09. OBAVEZNA! :nono:
 
mirmag je napisao(la):
Danas sam propitivao jednog murjaka i saznam da lice koje ima E kategoriju moze vuci traktorom 3 prikolice!Da sam juce gekno to ne bih znao!Rotacija na traktorima od 10.12.09. OBAVEZNA! :nono:
to sam čuo za rotaciju ili kazna 5000din
 
kao i ja ,a načuo sam da će po danu morati da bude paljena rotacija i svetla na traktoru
 
E da i polisa osiguranja ce biti obavezna uz tehnicki za svaku poljo masinu,samo ne znam od kad!ALA CE DA DERU!!!
 
Oni koji nemaju kabinu,morace da sklepaju neki kavez da bi postavili rotaciju!Onda ce im kerovi kenjati da kavez nije po standardima i naplacivati kazne!Sve bolje od lepseg!
 
Raditi ili ne pitanje je sada ?

Pa ugledajmo se na Evropu i u proteste drugacije nece moci , lepo nas narod kaze da : dok se dete ne zaplace majka mu ne daje sisu , inace ovako je bilo stalno bar sto se tice seljaka evo jednog primera koji je izvadjen iz teksta

PRIVREDNI RAZVOJ JUGOSLAVIJE

Ali, čim je naš razvoj krenuo, pre svega u energetici i saobraćaju, 1948. godine doživeli smo prve sankcije u istoriji. Zbog poznatih razloga, Sovjeti su nam prekinuli sve isporuke robe pa tako nikada nisu stigle mašine za već izgradjenu fabriku kablova u Svetozarevu. Sve do 1954. godine nije bilo nikakvih ekonomskih odnosa sa istočnim zemljama i Jugoslavija je morala da se okrene prema Zapadu. Tako su i pomenute mašine kupljene na Zapadu.


Najveći kreditor čitavog privrednog razvoja sve do šezdesetih godina bio je srpski seljak. Od seljaka se uzimalo skoro sve, tako da je njemu ostavljano tek da može da preživi. Taj novac je država onda prerasporedjivala u industrijski razvoj. Dakle, potpuna planska privreda gde se novac od poljoprivrede prelivao u razvoj industrije.


Nešto novca smo dobili od ratnih reparacija, nešto američke pomoći je stiglo u hrani, ali sve je to bilo malo. Svetska banka i MMF nam tada još ništa nisu davali, iako smo mi bili jedna od zemalja osnivača. Kredite smo počeli da koristimo tek šezdesetih godina.

Post je spojen: [time]Wed Sep 2 10:58:14 2009[/time]
_________________________________________________
Da li vam se ovo cini poznatim
 
eee jbg ::lose:: :udri:

Učenik Srednje tehničke škole "Nikola Tesla" u Sremskoj Mitrovici O. M. (15), koji je u junu istukao i ispljuvao profesorku Mariju Mošić (62) jer nije htela da mu da dnevnik, najverovatnije će biti vraćen u ovu školu, saznaje "Press".

Priča o incidentu između učenika i profesorke u sremskomitrovačkoj školi od 16. juna ove godine još sudski nije završena, a učenik O. M. je već podneo zahtev za prijem u školu iz koje je prethodno ispisan.

Odluku o tome da li će biti vraćen treba da donese vršilac dužnosti direktora škole "Nikola Tesla" Miroslav Milutinović, a u dogovoru sa nadležnim službama - Nastavničkim većem, Centrom za socijalni rad i Pokrajinskim sekretarijatom za obrazovanje.

Postupak oko utvrđivanja kako je zaista došlo do obračuna i ko je pokušao da prikrije incident, za koji se saznalo kada se snimak događaja našao na internetu, tek će biti sproveden.

Na snimku se vidi da je učenik od profesorke Mošić prvo pokušao da otme dnevnik, posle čega ga je ona udarila, a on uzvratio šamaranjem.

Rade Miljković, koji je bio direktor škole u vreme kada se incident desio, potvrdio je za "Press" da je učenik O. M. podneo zahtev da mu se omogući da nastavi školovanje u Srednjoj tehničkoj školi "Nikola Tesla"!

"U toku su pregovori sa Centrom za socijalni rad i ostalim nadležnim službama oko vraćanja učenika O. M. u školu. Nije moje da sudim o tome, ali verujem da detetu treba pružiti još jednu šansu. Svi u ovom slučaju moraju da preuzmu svoj deo odgovornosti", rekao je Miljković.

Prema saznanjima "Pressa", učenika O. M. nije htela da primi nijedna druga škola u Sremskoj Mitrovici.

"Ne možemo detetu zatvoriti sva vrata. Ja se iskreno nadam da će mu biti pružena mogućnost da nastavi školovanje ovde ili na nekom drugom mestu", kaže Miljković, i navodi da se profesorka Marija Mošić, u međuvremenu, penzionisala.

U školi "Nikola Tesla" se na telefon javila žena koja je rekla da je sekretar i na novinarsko pitanje da li će O. M. biti vraćen u školu samo je kratko odgovorila:

"Stav škole je da ne daje nikakve informacije o tom slučaju."

Na sajtu Unije sindikata prosvetnih radnika stoji da je istražni postupak u slučaju učenika O. M., zbog nasrtaja na profesorku, trenutno pred sudijom za maloletnike Milicom Cvejić u Okružnom sudu u Sremskoj Mitrovici.

Navodi se da će uz izveštaj Centra za socijalni rad, zamenik okružnog tužioca za maloletnike Borka Jovanović, tek kad dobije ceo predmet, predložiti vaspitne mere koje će se preduzeti.

Opštinski tužilac Dušan Kardaš, piše na sajtu Unije, podneo je predlog za preduzimanje istražnih radnji i prema profesoru Z. V., koji je tada bio razredni starešina odeljenja u kome se dogodila tuča, zbog prikrivanja incidenta koji se desio u prostorijama škole.

Tužilac je naredio i saslušanje još nekoliko zaposlenih u školi.

(MONDO)
 
Tržišna preticanja: Jeftinije ulje u "Maksiju" i "Tempu"
03. septembar 2009. | 11:45 | Izvor: Tanjug
Čitaj mi!

Test verzija. U saradnji FTN i firmom AlfaNum.

BEOGRAD - U svim "Tempo" centrima od sutra će se u prodaji naći suncokretovo ulje "Premia" po povoljnim cenama, proizvedeno pod privatnom robnom markom "Delta Maksija", saopštila je ta kompanija.

Cena tog ulja u "Tempu", u okviru promotivne prodaje tokom petka i subote, biće 75 dinara, dok će u redovnoj prodaji od ponedeljka njegova cena u "Tempu" biti 79 dinara, a u "Maksi" supermarketima i "Mini Maksi" prodavnicama 79,90 dinara.

"Delta Maksi" će sukcesivno tokom nekoliko dana snabdevati sve svoje objekte novim uljem "Premia", a celokupna maloprodajna mreža dobiće neophodne količine ulja do 11. septembra.

"Premia" ulje proizvedeno je u saradnji sa domaćim proizvođačem "Invejom" i poseduje sve neophodne garancije kvaliteta, navedeno je u saopštenju.

"Delta Maksi" trenutno ima oko 1.500 artikala privatne robne marke koje proizvodi u saradnji sa najpoznatijim domaćim i inostranim proizvođačima, a njihova cena niža je i do 40 odsto u odnosu na proizvode istog kvaliteta drugih proizvođača.
 
Arsa je napisao(la):
Tržišna preticanja: Jeftinije ulje u "Maksiju" i "Tempu"
03. septembar 2009. | 11:45 | Izvor: Tanjug
Čitaj mi!

Test verzija. U saradnji FTN i firmom AlfaNum.

BEOGRAD - U svim "Tempo" centrima od sutra će se u prodaji naći suncokretovo ulje "Premia" po povoljnim cenama, proizvedeno pod privatnom robnom markom "Delta Maksija", saopštila je ta kompanija.

Cena tog ulja u "Tempu", u okviru promotivne prodaje tokom petka i subote, biće 75 dinara, dok će u redovnoj prodaji od ponedeljka njegova cena u "Tempu" biti 79 dinara, a u "Maksi" supermarketima i "Mini Maksi" prodavnicama 79,90 dinara.

"Delta Maksi" će sukcesivno tokom nekoliko dana snabdevati sve svoje objekte novim uljem "Premia", a celokupna maloprodajna mreža dobiće neophodne količine ulja do 11. septembra.

"Premia" ulje proizvedeno je u saradnji sa domaćim proizvođačem "Invejom" i poseduje sve neophodne garancije kvaliteta, navedeno je u saopštenju.

"Delta Maksi" trenutno ima oko 1.500 artikala privatne robne marke koje proizvodi u saradnji sa najpoznatijim domaćim i inostranim proizvođačima, a njihova cena niža je i do 40 odsto u odnosu na proizvode istog kvaliteta drugih proizvođača.
jeftinije je jer od nas otimaju za dzaba
 
A svinje ce da uvezu iz makedonije jer ima manjka na trzistu.............
 
:off_topic: :off_topic: :off_topic: Kakve ovo veze ima sa temom?? ?? ??
Novii trebalo bi prosiriti pravila da su politicke,verske,rasisticke rasprave nepozeljne i kao takve ih uklanjati jer ce ovo delo svih nas otici u 3p.m.
Uh gde bas 1000ti post da mi bude ovakav ::lose::

Edited by Mityoo: Tema ociscena od off topica!
 
Nazad
Vrh