Vesti-novosti-obavestenja

U Velikom Mraševu kod Krškog u Sloveniji lopovi su, u noći između nedelje i ponedeljka, iskopali iz njive i odneli više od tone krompira i oko 150 kilograma luka.

Kradljivci su, pri tome, oštetili sistem za razvođenje tečnog đubriva tako da ukupna šteta naneta vlasniku premašuje 1.000 evra, javila je agencija STA.

Policija traga za lopovima, koji su za plen koji su odneli morali da ulože dosta truda, jer je vađenje i skupljanje krompira i luka težak posao, a morali su i da ih tovare i istovaraju.
::lose:: ::lose:: :udri: :udri: :udri:

Usvajanje Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, koji, između ostalog, predviđa i rigorozniju obuku novih vozača, nije uticalo na povećanje zainteresovanosti građana za polaganje vozačkih ispita, rečeno je Tanjugu u nekoliko beogradskih auto-škola.

Sagovornici Tanjuga iz preduzeća "Parking servis" i auto-škola "Signal" i "Tref" naveli su da je veća zainteresovanost vozača početnika za polaganje ispita bila zabeležena pre samog donošenja zakona, ali da posle njegovog usvajanja nije zabeležen taj trend.

Zakon je usvojen 29. maja, a njegova primena počinje za šest meseci, odnosno 1. decembra, zbog čega u auto-školama očekuju veće gužve tek posle sezone godišnjih odmora.

Osnovni razlog donošenja zakona jeste smanjenje broja nesreća na putevima i nastradalih u njima, a u tom cilju, između ostalog, zakon reguliše i obuku novih vozača.

Zakonom su propisani i uslovi za rad auto-škola, stepen stručnosti instruktora, dužina trajanja obuke i kvalitet vozila.

Budući vozači najpre će pohađati od 40 do 60 teorijskih časova, zatim će polagati test poznavanja propisa i bezbednosti saobraćaja, a tek posle toga početi sa praktičnom obukom.

Mladi vozači, od 16 do 18 godina, dobijaće probne vozačke dozvole i neće moći da upravljaju vozilom bez pratnje suvozača sa redovnom dozvolom i iskustvom od najmanje pet godina. Vožnja će im biti zabranjena od 23 do pet sati ujutro.

(MONDO)
:haha: :haha: :haha: :haha: ja polozio :cool:

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245231227[/time]_________________________________________________
U veštačkom jezeru u Zrenjaninu utopio se D.S. (14), saopštio je dežurni istražni sudija Okružnog suda u Zrenjaninu Ileš Bakoš.

Prema prvim rezultatima istrage, dečak je u ponedeljak oko 16 časova otišao na jezero sa trojicom mlađih drugova i nestao u vodi, kada je želeo da se okupa, pišu "Novosti."

Drugovi, po svoj prilici neplivači, dozivali su ga sa obale, što su čuli ribolovci i pokušali da spasu maloletnog D.S. ali bez uspeha.

Telo nesretnog dečaka ponašli su ronioci.

(MONDO)
 
:haha: :haha: :haha:
U pokušaju da se smanji globalno zagrevanje stručnjaci rade na uzgajanju krava koje ređe podriguju i koje će u atmosferu ispuštati manje štetnih gasova. Metan koji proizvode prilikom varenja hrane 20 puta je štetniji od ugljen-dioksida odgovornog za efekat staklene bašte.
:haha: :haha: :haha:
 
Ma da poznato je da su krave "opasne" po životnu okolinu i ugrožavaju ovakve fabrike "kiseonika"
352g96b.jpg
2cwvdis.jpg
 
:D :D :D Neki Rusi baš ne znaju šta će od dosade i para, a to znaju njihove turističke agencije pa su došle na originalnu ideju da organizuju "safari" na somalijske pirate.

Ovaj aranžman, oficijalno nazvan "Potraga za piratima" podrazumeva rute kruzerima koje prolaze opasnim somalijskim vodama i mame prave pirate na napad.

Cena krstarenja je prava sitnica - 180.000 rubalja, odnosno 4.000 evra, na dan! Cilj je približiti se obali Somalije što više i patrolirati somalijskim vodama u nadi na će vas napasti pobunjenici.

Oni koji imaju sreće i nađu se na meti pirata, mogu da se upuste i u borbu.

Za dodatnih desetak evra po danu, od organizatora krstarenja turisti dobijaju svoj primerak puške AK-47, dok će ih paket od 100 metaka koštati još oko deset evra.

Da turisti u ovoj avanturi ne bi bukvalno izgubili glavu organizator se pobrinuo i angažovao specijalce koji predstavljaju službeno osiguranje kruzera.

Na sve se mislilo, pa je tako određeno da se kraj somalijske obale brodovima ne ide brže od pet nautičkih milja, kako bi se gusari "namamili".

Ova turistička ponuda razbesnila je neke od ruskih tajkuna. Tako je jahtaš Vladimir Mironov prokomentarisao: "Gori su od bilo kakvih pirata. Pirati bar imaju pristojnosti da uzmu taoce, a ovi ljudi plaćaju samo kako bi počinili ubistvo".
 
jhona DERU je napisao(la):
Ma da poznato je da su krave "opasne" po životnu okolinu i ugrožavaju ovakve fabrike "kiseonika"
352g96b.jpg
2cwvdis.jpg

na prvoj slici je fabrika u kojoj ja radim i danas smo nažalost ugasili pogone a to sto se vidi da kulja su rashladni tornjevi i to je cista VODENA PARA a ono sto truje je nevidljivo
 
Pa majku im lopovsku kako ih nije sramota i DOKLE?? :udri: :udri: :udri:

Iako je bilo nekih špekulacija o tome da će se na jesen početi sa izdavanjem novih registarskih tablica, ovo se neće dogoditi pre 1. januara naredne godine. MUP je već ranije napominjao da će se sa ovim procesom započeti tek nakon početka primene novog Zakona o bezbednosti saobraćaja, a ovo će se dogoditi u decembru. Vozači koji do kraja godine žele da registruju svoje vozilo, na ovaj način se izlažu dvostrukom trošku, jednom sada i jednom ponovo u januaru. Pretpostavlja se, međutim, da se cena registracije neće menjati u odnosu na sadašnju, dok će nove, modernije tablice, kao i dozvole biti skuplje.
 
"ODLIČNO" ja imam u septembru da registrujem i onda znači ponovo u januaru , opet isto tehnički takse takse takse i takse ... ::lose:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: nikad dosta administraciji :zli:
 
A sto registracija ponovo ,to mi nije jasno.Zasto ne samo tablice nove i do sledece registracije.Ako je ponovo registracija u septembru i u januaru za 2.2 hdi ima da me oderu kao .....
 
SALE zato štoje ovo srbija , tuje i nemoguće moguće :haha: , a zašto bi se država odrekla para ? pa nisu ludi :nono:
 
Ako volite pljeskavice, ćevape, ražnjiće, vešalice... i ostale specijalitete sa roštilja, ali i pleh muziku, mažoretkinje, karneval... onda morate biti u Leskovcu od 31. avgusta do 6. septembra.

Tradicionalna "Roštiljijada", 20. po redu, ponudiće posetiocima bogat program, najavljuju organizatori. Uz već čuvene gurmanluke od mesa, i takmičenja kuvara, biće organizovan i bogat prateći program.

Na dve bine održavaće se koncerti narodne i zabavne muzike, kao i pokušaj obaranja Ginisovog rekorda u spravljanju najveće pljeksavice na svetu.

Prošle godine pobednik je bio Bojan Cvetković koji je napravio pljeskavicu od 44 kilograma! I ne samo što je bila velika, bila je i ukusna kažu oni koji su je probali.

Ako vas zanima koliko kilograma mesa će biti utrošeno ovoga puta, kao i kakvog je ukusa pljeskavica rekorderka, dođite u Leskovac i proverite lično.

Prošle godine "Roštiljijadu" je posetilo više od 400.000 ljudi, a organizatori ove godine predviđaju da će u Leskovac doći pola miliona posetilaca.

(MONDO)



IDE LI IKO :sta: :ppozdrav:
 
Pa ako sam ja auto putem tamo stigao za dva i po sata, onda i njemu ne treba više od toga. samo što moraš ići stalno preko stotke... :D
 
malo jace od 100 ::namigivanje::
kad se sad nisam slogirao 250gr farbe za skuter 1000din i to zato sto sam drugar sa njegovim sinom,inace kaze da je jos skuplje...
 
Boga mi meni do Vranja trebalo 5 sati laganeze,pa do Leskovac treba oko 4. Ne treba preterivati da ne bi prosli ko ja! :nono:
 
Sad sam čuo na vestima da će od decembra(valjda?) svi traktori u saobraćaju morati da imaju rotaciono svetlo, ko nema kazna 5 000, divota :nono: ::lose:: :nono:
A za odluku poskupljenja tehničkog pregleda sa 1000 na 4000 ili 5000 znate već. Ko treba da odradi tehnički za traktor ili prikolice preporučio bih mu da to odradi pre nego što dođe do tog poskupljenja.
Gorivo opet skače od srede ::lose:: :zli: ::lose::
Steže se kajš oko poljoprivrede, a kad nešto ne može više da se stegne onda to pukne :zli: :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh