Vesti-novosti-obavestenja

Objekti, smestaj za koze. Zaista je odlicna reportaza, koja ce probuditi nas vecinu da je prokomentarisemo, jer je krajnja nesvakidasnja, a uz to sve i pozitivna... :ppozdrav:
 
Odlična ideja , krajnje kreativna, svaka čast onom čoveku na zalaganju. :D Jedino možda bude "problema" kad dođu topliji dani, pa miris koza krene svojim putem, ali nadam se da će naći neko rešenje i za to.
 
Nisam primetio da je postavljeno na nekoj od tema:

01. februar 2010.
Država će subvencionisati kupovinu nove mehanizacije

Beograd - Ministar poljoprivrede Saša Dragin izjavio je juče da će svako registrovano poljoprivredno gazdinstvo u Srbiji od ove godine moći da, pri kupovini nove mehanizacije, računa na pomoć države. Dragin je kazao da će država subvencionisati 30% cene traktora snage do 160 konjskih snaga i istakao da je cilj te akcije da se izađe u susret pre svega onoj seoskoj populaciji koju čine porodična gazdinstva, ali i da se starost mehanizacije u Srbiji dovede na evropski prosek. Ministar Dragin je novinarima u “Sava centru”, gde je otvorio 7. Svetosavski sabor mladih poljoprivrednika Srbije, kazao da prosečna starost poljoprivredne mehanizacije u Srbiji trenutno iznosi između 10 i 15 godina.
Moja farma
:ppozdrav:
 
Da da Dragin je kazao da će država subvencionisati 30% cene traktora snage do 160 konjskih snaga. ::svaka cast::
 
Trebalo bi.
Sve je to lepo oko novog traktora,samo ne znam njih puno sto ce se odluciti za kupovinu.
 
Izmuckace biznismeni ali tesko da ce neki paor na ovu nestasicu da se zaduzuje, i ovako se jedva skupi koji dinar da se namire dazbine.
 
peto1 je napisao(la):
Izmuckace biznismeni ali tesko da ce neki paor na ovu nestasicu da se zaduzuje, i ovako se jedva skupi koji dinar da se namire dazbine.
E baš to! I onda kao pomognuti paori, a mehanizaciju kupilo 10 ljudi!
 
Traktori uz popust Štampaj E-pošta
Autor N.S.- Novosti
Wednesday, 03 February 2010
ImageNajava Saše Dragina, ministra poljoprivrede, o državnoj pomoći prilikom nabavke mehanizacije, obradovala je zemljoradnike. Na ovaj način, kažu poljoprivrednici, moći će daleko lakše da se "podmladi" 380.000 traktora, čija je prosečna starost dostigla gotovo 20 godina.Dragin je, naime, najavio da će država subvencionisati 30 odsto cene traktora snage do 160 konjskih snaga. Cilj te akcije je, kako je rekao Dragin, da se izađe u susret, pre svega, onoj seoskoj populaciji koju čine porodična gazdinstva, ali i da se starost mehanizacije u Srbiji dovede na evropski prosek.



Taj proces će, kako procenjuje Dragin, trajati naredne dve-tri godine.
- Ova najava je veoma interesantna, i Srbija se primakla susednim zemljama koje subvencionišu i do 50 odsto vrednosti nove mehanizacije - kaže Vojislav Malešev, predsednik Udruženja "100 paora plus". - Nadam se da će ova subvencija biti tako regulisana da se pomogne u nabavci novih mašina koje su prilagođene standardima EU, pošto samo na taj način, osavremenjivanjem, naše selo može da dostigne povećanje proizvodnje, odnosno, prinose kao u razvijenim zemljama.
Malešev napominje kako je, za njega, subvencija za kupovinu traktora stigla kasno. Još jesenas je kupio traktor od 200 konja, kojeg se, kao ni ostatka njegovog mašinskog parka, ne bi postidelo nijedno gazdinstvo u EU.

- Traktor sam kupio na kredit, a koštao me je 110.000 evra - kaže Malešev. - Međutim, bilo bi dobro kada bi se dodatno podsticala nabavka priključnih mašina za direktnu setvu, odnosno, konzervacijsku obradu zemljišta, pošto se samo na taj način, manjom potrošnjom goriva, može dostići produktivnost farmera iz zemalja Evropske unije.
Dragiša Borić, ratar iz Lukićeva, nedaleko od Zrenjanina, takođe je zadovoljan najavom pomoći za nabavku mehanizacije.
- Suvbencija je, u svakom slučaju, dobrodošla - kaže Borić. - Ja sam nedavno obnovio traktore, ali, planiram da kupim još jednu savremenu sejalicu, kako bi zamenila tri starije, s kojima sam do sada radio...

OSIGURANJE
Novi Zakon o saobraćaju doneo je i novu obavezu vlasnicima traktora i mopeda. Kako objašnjavaju u DDOR Novi Sad, oni ne smeju svoja vozila da koriste bez polise obaveznog osiguranja. Ako bi ih koristili bez ovog dokumenta, preti im kazna od 10.000 do 50.000 dinara.
- Pošto je ova odredba izazvala mnogo nedoumica, otvorili smo posebnu telefonsku liniju koja radi 24 časa - kažu u DDOR. - Vlasnici traktora mogu da se obrate na broj telefona 021/480-22-22 i da dobiju neophodne informacije o novim propisima o obaveznom osiguranju.
 
Vojska raspušta jagnjeću brigadu


Subota - 13.02.2010
Vojska Srbije uskoro će da ostane bez stada ovaca koje je Vojna ekonomija Sombor rešila da proda na javnoj licitaciji.

Na prodaju je „osnovno stado“ sa ukupno 252 grla, od čega 242 ovce, 10 ovnova i 90 jagnjadi, koji se nalaze u ovčarniku u krugu kasarne Sombor - aerodrom.
Budući gazda ovih ovaca moći će samo da kupi celo stado za koje je početna cena 1.200.000 dinara.
 
Nazad
Vrh