Vesti-novosti-obavestenja

Jel imate soda vodu jer ja pijem spricer.
 
Bolje da ne idem jer znam da ce me zadnja casa oboriti snogu, pa ce morati kolicima da me nose napolje do kola u gepek, Zbog novih proisa u saobracaju ni suvozac ne sme da bude pod dejstvom alkohola.
Post je spojen: [time]1264151817[/time]
_________________________________________________

Pravi potez - novi zakon
N. SUBOTIĆ, 20.01.2010
2n9kvvr.jpg

NOVI SAD - Novi zakon, kojim bi se regulisala oblast odvodnjavanja, čiji je nacrt već predstavljen na internet strani Ministarstva poljoprivrede, trebalo bi da reši sve naše probleme, ocenio je Miroslav Kiš, predsednik Asocijacije poljoprivrednika Vojvodine.
Ova asocijacija je, podsećamo, u Novom Sadu protestovala zbog visine naknada za odvodnjavanje, ali i naplate ove dažbine posredstvom Poreske uprave Ministarstva finansija. Poljoprivrednike je, na njihov zahtev, primio i Bojan Pajtić, predsednik Vlade Vojvodine, a sastanku su prisustvovali i Saša Dragin, ministar poljoprivrede, kao i Atila Salvai, direktor “Voda Vojvodine”.
- Na sastanku smo naišli na razumevanje - kaže Kiš.
- Izneli smo naše argumente, i ukazali na probleme koje imamo, pošto su naknade znatno uvećane. Sagovornici su, stekao sam utisak, uvažili naše argumente i izašli su nam u susret koliko su mogli, time što su najavili da ćemo naknadu za 2009. godinu moći da platimo do kraja godine. Dogovoreno je, takođe, da se pronađe način da nam se olakša naplata naknade za odvodnjavanje za prethodne godine, ali i da se ova naknada u 2010. godini umanji.
Ono što je urađeno, kako napominje Kiš, ipak ne može da se izmeni. Aktuelni zakon, naime, to ne dozvoljava.
- Složili smo se sa tim da novi zakon apsolutno zadovoljava sve naše potrebe, odnosno, da predviđa daleko veći uvid poljoprivrednika, kao neposredno zainteresovanih u rad vodoprivrednih preduzeća - ističe Kiš. - Takođe, novi zakon će omogućiti lokalnim organima da odrede prioritetne poslove u ovoj oblasti.
Upravo iz tih razloga, navodi Kiš, poljoprivrednici će se aktivno uključiti u posao oko njegovog donošenja.
- Predložićemo ministarstvu sugestije, koje bi zakon trebalo da učine efikasnijim - napominje Kiš. - Kada se on usvoji, steći će se mogućnosti da se problemi navodnjavanja i odvodnjavanja rešavaju na daleko efikasniji način, a mi ćemo, kao neposredno zainteresovani, imati mogućnosti da vidimo gde su utrošene pare koje smo izdvojili.

BIĆE LAKŠE UBUDUĆE
SAŠA Dragin, ministar poljoprivrede, na sastanku nam je najavio da novi zakon predviđa i obavezu svakog privrednog društva da odvaja od prihoda 0,025 odsto za gazdovanje vodama - naveo je Kiš. - Ova odredba biće nam velika olakšica, pošto smo dosad ove poslove finansirali samo mi, zemljoradnici.
 
Bizarno samoubistvo američkog farmera

Tanjug | 24. 01. 2010. - 12:36h | Foto: AP | Komentara: 6
Jedan američki farmer ušao je u svoju štalu i jednu za drugom iz puške ubio 51 kravu, da bi zatim izvršio samoubistvo, preneli su lokalni mediji.

Incident koji je policija okarakterisala kao "krajnje bizaran", dogodio se prošlog četvrtka u mestu Kopejk, u američkoj saveznoj državi Njujork.
Telo 59-godišnjeg farmera Dina Pirsona pronađeno je među leševima pobijene stoke. U policijskom saopštenju se navodi da je vozač cisterne koja je svakodnevno sakupljala Pirsonovo mleko na vratima štale našao poruku na kojoj je pisalo da se u nju ne ulazi već da bude kontaktirana policija.
Tokom istrage otkriveno je da je farmer imao lične probleme, a jedini komentar njegovog suseda bio je da su ovo "teška vremena za farmere".
"Svake godine bavimo se slučajevima samoubistva, ali ovo je zaista neobičan, krajnje bizaran slučaj", rekao je jedan policajac.
Policajac je dodao da je Pirson ubio samo krave muzare i to "veoma efikasno", ali da je poštedeo junice i telad. njima je ovo "bizarno".zamislite muku jadnog coveka koja ga je naterala na to
 
Povodom kradje sirove nafte iz naftovoda .Tek sada su uhvatili grupu,a kod nas su pre 2-3 godine isto pokusali i probusili su cev,ali nisu odneli nista samo su zagadili jedan kanal i deo polja .
 
Sve daju dabe da bi posle oteli desetostruko.

Budi sam svoj gazda

16iib9k.jpg

S. B, 23.01.2010 20:51:20

PROSTORIJA u stanu, šivaća mašina, konac i makaze, uz osnovna šnajderska znanja, dovoljni su za početak biznisa. Krojački salon je jedan od najmanje desetak poslova koji se u Srbiji mogu započeti sa kapitalom od 5.000 do 10.000 evra.
Deo tog novca, 130.000 dinara, nezaposleni mogu da dobiju od Nacionalne službe za zapošljavanje. Kredite za pokretanje preduzetničkog posla, od 800.000 do 1,3 miliona dinara, odobrava Fond za razvoj Srbije.
Sredstva od najviše milion dinara (10.000 evra), kako objašnjavaju u Regionalnom centru za razvoj malih i srednjih preduzeća i preduzetništva „Beograd“, dovoljna su i za pokretanje škole stranih jezika.
- Za taj novac, možda i manje, možete da pokrenete „pet siting“, agenciju za čuvanje kućnih ljubimaca u
stanu vlasnika - kaže Gordana Lazić-Rašović, direktorka ovog Centra. - Za taj posao neophodan je putnički automobil, jer morate da idete do klijenata. Veliki su troškovi telefoniranja. Potreban je novac i za propagandni materijal. Ne morate da imate zaposlene, jer agenciju otvaraju preduzetnici i za ovu delatnost vas zakon ne obavezuje da angažujete radnike. Čuvanje kućnih ljubimaca je trenutno veoma unosan posao u Beogradu. On, međutim, možda uopšte ne bi uspeo u nekom malom gradu u Srbiji.
Na spisku poslova koji se mogu pokrenuti za najviše 10.000 evra su knjigovodstvena agencija i razne agencije za konsalting. Za ovoliko novca bi se mogla opremiti i dečija igraonica, pod uslovom da početnik ima rešen problem poslovnog prostora. On, međutim, nije neophodan za agenciju za pomoć starim ljudima, kao i za molersko-farbarske radionice. Nije prepreka ni za majstore koji nude popravke vodovodnih i kanalizacionih cevi.
- Neko ko ima toliko novca može da otvori agenciju za održavanje higijene u poslovnim prostorijama ili zgradama - smatra Gordana Lazić-Rašović. - To je dovoljno i za kozmetički salon ili auto-perionicu.

VAŽNA JE IDEJA
U Regionalnom centru za razvoj malih i srednjih preduzeća „Beograd“ objašnjavaju da uspeh nikom nije zagarantovan. Dobar početak je ideja koja ima tržišni potencijal.
- Uspeh zavisi od tržišta. Ideja može da bude dobra za Beograd, ali ne i za neki drugi grad u Srbiji - objašnjava Gordana Lazić-Rašović, direktorka Centra. - Možete da imate ideju, ali ne i znanja da je ostvarite. Neko ima i jedno i drugo, ali ne i neophodne karakteristike. Nema dovoljno umešnosti da organizuje posao, ne zna da ugovora posao, nije komunikativan ili otvoren za nove ideje.
 
" Bolje da ne idem jer znam da ce me zadnja casa oboriti snogu, pa ce morati kolicima da me nose napolje do kola u gepek, Zbog novih proisa u saobracaju ni suvozac ne sme da bude pod dejstvom alkohola. "

Mogu da te ubace i u gepek i niko nista ne bi primetio ::namigivanje::
 
sreda, 27 januar 2010 13:08
Policija: žešće po džepu!
Policijska uprava zatražila je ovih dana od saobraćajne policije da maksimalno pojača kontrolu vozila i saobraćaja. Kako se nezvanično saznaje, razlog ovakvog poteza je „znatno manji“ priliv novca od naplaćenih kazni od očekivanog.

U javnost je procurela vest da je Uprava saobraćajne policije prosledila dopis svim policijskim upravama u kome se traži striktna primena odredbi novog Zakona o bezbednosti saobraćaja.




To bi, otprilike, značilo da se od policajaca na terenu, odnosno saobraćajaca očekuje veća angažovanost u pronalaženju i kažnjavanju nesavesnih vozača. Inače, u prvih mesec dana naplaćeno je oko 50 miliona dinara.

Do sada je bilo gledanja kroz prste vozačima, ali od sada to više neće biti slučaj. Jednostavno, od sada će se za svaki prekršaj pisati kazne, i za neupaljena svetla i za nevezivanje pojasa i za minimalno prekoračenje dozvoljene brzine.

Podsećanja radi, planirano je da se prve godine primene novog zakona prikupi 80 miliona evra od kazni, od kojih bi 30% odlazilo lokalnoj zajednici za poboljšanje saobraćaja, a ostatak bi trebalo da ode u budžet, od koga bi, pak, policija trebalo da dobije čak 40 miliona evra!
 
Nije to primena novog zakona nego HARAC da se i ono malo novca sto je jos ostalo otme narodu. Dobro je dok se narod buni, bice zlo kad narod prestane da govori i prede na dela.
 
Kod nas su poceli da kaznjavaju babe i dede na biciklu!Pre neko vece su kod mojih u selu jurili ulicama i hvatali svakog ko je vozio bajs bez svetala(naravno svi).Ako jos pri sebi nemaju licnu kartu...onda ode penzija!Kerovi....
 
Au j...te dobro me podseti moja licna stiji stalno u autu a jase setam po gadu, nedaj boze da koraknem pre zelenog na semaforu ode pola penzije.
 
jbmt grad nema nigde neki malo sportski novcanik da uzmem pa da u njemu drzim licnu,kondome i pare vec sve po dzepovima i stekovima :udri:
sutra opet odoh da vidim jel ima neki platneni novcanik al da nije ona pederusa malo je velika za dzep.
 
Kodnas izmedju Ade i Mola ima 600-700m+ izgrađena biciklistička staza, a murija kažnjava radnike koji idu na/sa radnog mesta zato što van naseljenog mesta voze biciko bez reflektujućeg prsluka...
 
neka 'fala Bogu nek kaznjavaju te sto nocu voze bez prsluka,jbt nocu kad vozim a potrefi se da idu sa/na posao to je strasno kako ljudi voze....neki bez ikakvog osvetljenja,neki po sred druma....
Jbo prsluk bio je 130din i nek neko kaze da nema pare za njega :sta:
 
Nazad
Vrh