Vesti-novosti-obavestenja

b_a_t_a je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
Da li je neko od clanova foruma dobio poziv od Viktorije ili Sindzente za putovanje u Madjarsku?Koliko znam ide se u dve grupe 18.01 i 25.01 2010.po tri dana.
Kiraj jesi li ti dobio poziv?
Da ,samo sam prepustio mladjem Kiraju.
 
Krompir pun opasnih metala

Autor: Marija Škrbić | Foto:A. Isaković | 25.12.2009. - 20:00

Dva kamiona sa 36 tona krompira iz Srbije vraćena su sa carinskog prelaza u Crnu Goru zbog povećane koncentracije kadmijuma, koji može da izazove oštećenje bubrega, jetre i kostiju. U Srbiji ne postoje precizni propisi o pravilnoj upotrebi sredstava za zaštitu bilja, pa ih povrtari masovno zloupotrebljavaju. Stručnjaci upozoravaju na oprez u korišćenju krompira u ishrani.

10eimqb.jpg


Zorka Prljević, direktor Fitosanitarne uprave Crne Gore, rekla je za podgoričke "Vijesti" da je krompir obogaćen kadmijumom, otkriven u okviru kontrole i dodala da je krompir poreklom iz Srbije. Ovu vest za "Blic" potvrdio je i Dušan Pajkić, direktor Generalnog inspektorata srpskog Ministarstva poljoprivrede, koji je objasnio da su u pitanju dve pošiljke u količini od po 16 i 20 tona, proizvedene na njivama u Guči i Prijepolju.
- U pismenom obrazloženju za vraćanje krompira od strane uvoznika u Crnu Goru stoji da krompir nije pravilno kalibrisan i upakovan. Mi smo odmah dali nalog da se urade analize. Jedna pošiljka trenutno se nalazi na superanalizi, a u drugoj je potvrđeno prisustvo kadmijuma od 0,022 miligrama po kilogramu, što je niže od vrednosti koje propisuju naši pravilnici (0,05 mg) - kaže Pajkić i dodaje da su inspektori odmah izašli na njive, ali analize zemljišta nisu pokazale prisustvo kadmijuma.
 
ovakve poruke na pp
imam nesto a dosta je već postavljeno tamo gde treba
šta ti treba?
 
kloki je napisao(la):
ovakve poruke na pp
imam nesto a dosta je već postavljeno tamo gde treba
šta ti treba?

Ima takvih kojima je i citanje unazd postavljeneih postova dosadno pa je jednostavnije da tera samo napred.
 
P R E D L O G!!!Ako je neko od clanova foruma danas bio na vasaru u Rumi,jel moze jedan izvestaj veceras pa malo da procaskamo?? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dragi prijatelji da i ja kažem jednu novost.Pazite ko ide za stari Bečej gde parkirate jer od nove godine naplaćuju za parking da nebi plaćali kaznu.Usput svim vrednim poljoprivrednicima želim sve naj lepse povodom ovih praznika koji su sad prisutni.Ljubi vas Ljupče
:D ::novac:: ::novac:: ::novac:: :cao:
 
Nazad
Vrh