Šta sa otpadnom ambalažom od herbicida?

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.413
Lokacija
Ada-Mol
Pitanje kojim bi se trebalo pozabaviti! Naime radi se o praznoj ambalazi od herbicida! Svakodnevno se srecemo sa bacenim praznim flasama od herbicida, i to na najgorim mogucim mestima( pored njiva, bunara, kanala, i drugih vodenih povrsina iz kojih se crpi voda za prskanje) A lepo pise na svakoj flasi:...Zabranjena upotreba na 20 metara od bunara i vodotokova.... Naravno da nebi doslo do kontaminacije! E sad paradoks je u tome da sam ja UVEK praznu ambalazu odneo kuci, i NIKAD je nisam bacio ili spalio na njivi! (pise da je zabranjeno spaljivanje) E sad sto se tice odlaganja ove vrste odpada pise da treba da se odnese "na za to predvidjeno mesto" E sad je pitanje GDE je to mesto jer kad sam izneo dzak pun flasa od pesticida i herbicida(uredno slozen i vezan) smetlarima da odnesu oni su moj dzak ostavili na ulici i nisu ga odneli sa ostalim smecem uz obrazlozenje da na smetlistu takav otpad nesme da se skladisti! PA GDE ONDA DA NOSIM praznu ambalazu od herbicida pa da to bude u skladu sa zakonom i propisima?
 
Odg: Sta sa otpadom?

svaka cast za temu problem je strasan i svake godine se povecava ambalaza citaj otrovi su sve dostupniji deci jer je ima bukvalno svuda ja moram da priznam da sam dosad spaljivao inace neznam gde bih je drzao imam tri klinca koji su u najgorim godinama sto se tice zabadanja nosa tamo gde mu mesto nije i izabrao sam spaljivanje kao najmanje zlo inace bi po mom misljenju ambalazu trebalo zaduzivati kao pivo i obavezno pod pretnjom neke dobre kazne vracati prodavcu
 
Odg: Sta sa otpadom?

"na za to predvidjeno mesto" :haha: :haha: :haha:
U pravu si uvek to piše pa se ti misli. Ja uvek ambalažu dobro isperem, sipam vodu, izmućkam pa u prskalicu i tako nekoliko puta. Naravno da to nije 100% čisto ali nećeš piti iz nje. Posle ili spalim sa kojekakvom travom koju pokupim pored njive ili bacim u smeće. Mislim da je manje zlo ispranu ambalažu baciti u smeće pa na deponiju nego baciti ili zakopati pored njive.
 
Odg: Sta sa otpadom?

Ma sve je to ok! I ja je isperem bar 2-3 puta! E sad kod nas je strogo zabranjeno spaljivanje bilo cega na njivi( a kakav sam maler sigurno ce bas onda da naidje poljocuvar) a kuci kad odnesem smecari ostave na ulici(ne odnesu) ako poznaju da su flase od otrova! A ni moje dvoriste nije skladiste hemijskog otpada pa da cuvam sve te flase!?? :nono: Ja bih najradije uveo kauciju za ambalazu, i to debelu! Pa da se ljudima isplati da ambalazu vracaju! Jer kaznama je teze uticati nego stimulacijom :cao:
 
Odg: Sta sa otpadom?

Sa ambalažom od herbicida postupam isto kao i vi, dakle dobro isperem 2-3 puta.
Posle je ubacim u kante za smeće.

Neću da se pravdam, ali mislim da je i to bolje nego da takvu neispranu ambalažu ostavljam po polju, na međama, ili ubacujem u kanal, kao što to mnogi rade.
 
Odg: Sta sa otpadom?

Neznam samo sta bi na moje pitanje rekao ministar za ekologiju!??!?!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238924023[/time]_________________________________________________
Vazno da on podigne dobru platu a ostalo macku orep! ::lose:: ::lose::
 
Odg: Sta sa otpadom?

i cale ispere pa zapakuje u vrecu i na smetliste,nikakvo ostavljanje na njivi a Boga mi ni u mom dvoristu,kao sto Mityoo rece nije ni moje dvoriste otpad
 
Odg: Sta sa otpadom?

Evo prilike da pišemo zajedničko pismo ministru ekologije, a bivšem ministru poljoprivrede.
On je "sigurno" dobro upoznat sa ovom problematikom.
 
Odg: Sta sa otpadom?

Upoznat je sa temom kao ja sa izgradnjom spejs satlova ::lose:: ::lose::
 
Odg: Sta sa otpadom?

Baš tako , i one tanke kese u prodavnicama su dobar otpad . Možeš je iskoristiti jednom i to ako imaš sreće da nepukne , a posle gde sa njom ? Ceo atar pun tih kesa , na drveću , po žbunovima ... svugde ! :zli:
 
Odg: Sta sa otpadom?

Pa za kese se bas ni ne cudim! Na njima nepise deponovati na za to predvidjenom mestu :sta: pa ljudi neznaju da nesmu da bacaju na sve strane! ::lose:: ::lose::
 
Odg: Sta sa otpadom?

kakav smo narod i kur... sreće, ako pošaljete pismo kao odgovor ima da stigne inspekcija, pa kazna, pa kad platiš onda ti kažu šta i kako da radiš
 
Odg: Sta sa otpadom?

branko, pa ministar ekologije valjda onaj Dulic; kad on bio ministar poljoprivrede :sta:. Ipak, slazem se da je ekologija veoma znacajna stvar i da je ekoloska svest u ovoj zemlji na jako niskom nivou. Uzasno je gledati planinske potoke pune praznih plasticnih flasa, bez riba i rakova.
 
Odg: Sta sa otpadom?

Ah, da baš se ja zaneo.
Nešo, u pravu si.

Ne znam šta je gore, to što ti kažeš za potoke, ili to što na ulazu u skoro svako selo, ili grad, kao dobrodošlica uvek bude gomila smeća.
 
Odg: Sta sa otpadom?

Veliki je problem što je kod nas nevladini sektor (koji je ključan za očuvanje životne sredine) u stvari vladin sektor nekih drugih država koje su u prošlosti malčice za...li našu zemljicu (složićete da nas osiromašeni poprilično kontaminira svim i svačim) pa tako ne pokreću lavinu važnih ekoloških tema :zli: ::lose:: :udri: jer bi ih morale i finansirati te iste strane države. Čak i na stranu da smo mali, zli i da nas niko ne voli na stožeru ekologije i narušenog ekosistema bi svaka tužba morala da prođe a sa tim parama da se rešavaju gorući eko problemi (dal' je ovo :off_topic:) pa i odlaganje odpada od pesticida (ala davim :spavam:)
 
Odg: Sta sa otpadom?

Mislis na rakove? Nazalost sve vise i vise! :udri: :udri:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239134794[/time]_________________________________________________
Neshaba nije OFF nego si pogodio u sam centar!
 
Kakva ti je to pa sad konstatacija ? Ja znam ali neću da vam kažem ?

Pa prosvetli nas...
 
Nazad
Vrh