kreč

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Lokacija
Vrsac
da li neko zna gde moze da se nadje krec za djubrenje?
 
Jeste za djubtenje samo ako je zemljiste kiselo.Prvo treba dati zemlju na analizu pa onda koristiti krec.pozdrav
 
Ма у реду то ал није ми јасно шта хоће човек .. :sta:
a) кречњак CaCO[SUB]3[/SUB] млевен на неку гранулацију ?
б) креч (негашен) CaO млевен на неку гранулацију ?
в) креч (гашен) Ca(OH)[SUB]2[/SUB] млевен на неку гранулацију?

и колко тона тј. шлепера ти треба ..
 
Dolomitno brašno i saturacioni mulj su kvalitetnije alternative.

http://www.mkgroup.rs/upload/documents/Flajeri/SUNOKO flajer 04 Kalcifikator.pdf

dop2449861985165.jpg
 
Ма у реду то ал није ми јасно шта хоће човек .. :sta:
a) кречњак CaCO[SUB]3[/SUB] млевен на неку гранулацију ?
б) креч (негашен) CaO млевен на неку гранулацију ?
в) креч (гашен) Ca(OH)[SUB]2[/SUB] млевен на неку гранулацију?

и колко тона тј. шлепера ти треба ..

CaO - treba mi oko 10 tona
 
Neznam zasto bas negasen krec,ali ako se odlucis za gaseni pogledaj u obliznjoj secerani to im je nus produkt,mozda prodjes jeftinije.
 
Onda uzmi ovaj sa linka ili u Kovačici u šećerani,prošle ili pretprošle godine mogao si uzeti na šleper a cena bila nešta malo ,više koštao prevoz do Lokava nego pun šleper tog.
 
Je li krec dozvoljen u organskoj poljoprivredi i koji krec predlazete da ubacim u plastenik; u minimalnim kolicinama?
Neki u prahu?
 
Ne vidim zasto ne bi mogao,on je organskog porekla.Oko toga koji krec,procitaj u temi:"kako smanjiti kiselost zemljista".Ali prvo analiza zemljista,pa ce ti oni reci da li treba i u kojoj kolicini.
 
У народу постоји изрека:Креч богати очеве а сиромаши синове.

Зато памет у главу.Сатурациони муљ,доломитно брашно.....креч на послетку,баш ако нема ничег другог и то у малим количинама да тло не доживи калцизациони шок.Уме да потраје и коју годину.

Повишење ПХ вредности тла се најбоље постиже повећањем % хумуса у тлу.С тим иде и повећање приноса ,квалитета приноса а самим тим и више новца у новчанику.
 
Nazad
Vrh