Ljudi pomagajte!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
S

shaba

Guest
pozdrav svima
imam traktor ferguson iz 1966god.,sasija identicna kao kod IMT 539,ali je motor Parkinsov 4cilindra 35 konja,rotaciona bosh pumpa,
interesuje me zna li ko koliki je pritisak dizni kod ovog motora,ili jos bolje evo u cemu je problem:
NECE DA PALI,Boshpumpa nosena na reglazu kazu dobra,opet ista stvar,uradim generalku: subline,karike,lezajevi,znaci sve novo i opet ista stvar,ventili uredni i opet nece.
alnaser alnasuje odlicno,ali samo pusi bijeli dim i nece da upali.
upalim na guranje i to tesko,onda ugasim i ponovo pokusam i upali odlicno vuce odlicno ,ali sacekam 2 do 3 min. i ponovo nece.Po meni je samo sistem ubrizgavanja dizne ili boshpumpa.
Pa ako je neko imao slican problem nek javi il bar ako neko zna koliki je pitisak na diznama bio bih zahvalan.
svi prijedlozi dobro dosli.

da budem jasniji Alnaser uredu,grijac uredu,kompresija odvaljuje,ventili,pritisak ulja sve OK ali nece
 
napravioooooo
uzeo jos jednu pokvarenu boshpumpu i prepakovao,sklopio jednu i radi.
bemti kad svako radi reklaze pumpi
hvala N. army na prijedlogu
 
nort armi je mislio napred na razvod sad ako je ko 539 onda su zupcanici . mozda nije uzubjen kako treba proveri palenje mora da bude 26% predpalenje :ppozdrav:
 
ne znam procente teca je majstor i popravio je(rastavio mu prednji trap i tamo podesio paljenje one zupcanike zakrenuo) :cool:
stvar je bila u tome da vergla i nece da upali tek na duze slepanje upali,sad je ok
 
pa ima moj komsija isti takav i taj traktor ide extra samo nnema on problema sa njim neznam sta moze kod tebe da bude mora dili sto kazu gore svako radi pumpe sto nije uopste dobro!!!!!neznam stvarnomoze biti ac pumpa?ali onda nebi bacio dim!!!!ako se setim pisem
 
vidi shaba verovatno ti je pritisak dizni velik,a pumpa slabija,pa ne moze da probije alnaserovanjem,nego samo na vucu,jer dobije veci broj obrtaja.pritisak treba da je 125 bara!
 
e hvala svima na pomoci, jos da ustelujem te dizne i trebalo bi biti ok
 
DRUZE STAVI PRITISAK DIZNI NA 125 BARI...I UKOVCAJ PALJENJE KAKO TREBA I MORA DA REZE I RZE KAO KONJ... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Aj da dodam i ja jednu: Beli dim pri palenju se javlja ako je u gorivu prisutan vazduh :cao:.
 
evo malo pomoci i od mene . pomeri zupcanik na pumpi visikog pritiska za zub u ranije palenje je je beli dim odlika kasnog palenja. sto se tice dizni ne znam koje su , dalisu kratke ili dugacke . ako su kratke podesi na 125 bara a ako su duge { direktno ubrizgavanje } na 180 .
 
Paljenje nista drugo, ja sam radio jedan 533 i imao je istih problema, tesko palio, najlakse na vucu i kada sam ga otvorio neki strucnjak je uzubio bregastu da zuri jedan i po zub, kada smo ga prestelovali, palio kao mina, gazda traktora nije mogao da veruje, a svi sumnljali na pumpu
 
koji ti je to traktor? FE35, MF35? to nije perkins motor to je Standard 23c motor i on se radio do 1959 godine, MF35 se rado do 1964godine.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
koji ti je to traktor? FE35, MF35? to nije perkins motor to je Standard 23c motor i on se radio do 1959 godine, MF35 se rado do 1964godine.
da se nadovezem,ima tu raznih varijanti.Na plocici na traktoru postoje oznake koje oznacavaju godinu proizvodnje,tip,motor itd....
Pogledajte na ovom sajtu:http://nctractorspares.co.uk/TractordataFerguson35.aspx
Post je spojen: [time]1295786897[/time]
_________________________________________________
inace i ja posedujem jedan mf35 iz 1964god.Jako sam zadovoljan,malisa ide kao djavo! :D
 
FE35/MF35 se proizvodio u sedam varijanti motora i cetiri varijante sasije:motor :
G petrol 6:1
H petrol 6,6:1
K TVO
D Disel 23C
L lamp oil
N dizel A3.152 Perkins
B Gas Butan. i nije se proizvodio posle 1964 god, posle se proizvodio model MF135.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh