Cene krava i ostalih kategorija

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.339
Lokacija
Krusevac/Beograd
Nešto nisam u toku, zadnjih mesec dva, kako se kreću cene priplodnih krava pa me interesuje kakvo je stanje.
Imam ponudu da kupim simentalku sa nekih 15-18l mleka i ženskim teletom od nekoliko dana, Krava je oko 500kg malo mršavija i oko 7-8 godine stara. Znam da ovako grlo ima manju vrednost u Vojvodini ali me zanima kakvu bi imalo u Kraljevu ili kraju gde se gaje takva grla. Inač sam čuo od prošle nedelje da ženska telad simentalca oko 150kg ide po 2,9-3,1e za kg.
 
za toliku litražu bolje kupi nekoliko koza ja imam kravu iz srbije i kao prvotelka je davala 13lit moje nijedna nije bila ispod 20 ,ta iz srije sad daje 6lit
 
:D vidi različiti su uslovi odgajivanja i držanja. Pošto ja držim jednu kravu za svoje potrebe meni se isplati. Zadnju sam uzeo letos sa teletom za 750e prodao tele za 420 i ostala mi krava za 330e, jeste da ima 10l ali je na paši bila celu jesen bez imalo koncentrata, zna da pase vezana na konopac i meni se isplati. Sada mi steona 4mesec i ja sam zadovoljan. Što se tiče kozijeg mleka, nikad ono neće meni da zameni kravlje a plus imam muzilicu za krave i ovako mi ok. Jareće meso je nesto drugo i to obožavam ali mleko ne mogu.
 
ako ne prodaješ mleko onda da ali meni je to gubitak jer moje prvotelke su preko 20lit a iz srbije 14 ,čuo sam da se u banatu krave prodaju i po 30000din
 
drugarev cale uletio u velik kredit da kupi 15-20 krava "prvotelki" koje ce davati ~24l mleka i tako je i bilo kad su donesene prvih par dana,posle veterinar kad je video kaze da se se telile bar po 6put i sad daju ispod 20l
 
to i ja kažem jer u srbiji gde sam ja kupio su obećavali sve naj pa kad se otelile bolje da sam kupio 3 koze imao bih više mleka
 
2NA
Al su tog grešnika zeznuli, pa on verovatno kravu u životu nije video kad mu uspeli tako podvale.
Inače to za Banat mi zvuči interesantno i treba da se proveri, ali posto sam ja iz Krusevca ispala bi verovatno skuplja vožnja nego krava.
 
njemu su "ljudi" znas te fore nasli u kraljevu/kragujevcu te krave,a posteno ih je platio,pa dosao u vizitu neki kurton iz ministarstva (mislim planirao da udje u vladu ali nije prosao na izborima)
a ono covek sa sela nema tu da gleda previse,dovezli mu u kamionu...
znas kako idu navlakuse
prica se da je digao oko 40000e kredita isto tako neki zelenaski,ma odrali ga ::lose::
 
Pazi meni se dešavalo da kupujem jednu kravu, sve vidim i pogledam i pregledam pa se opet zeznem za oko 100e ponekad. A ako taj uzeo tolke ::novac:: e onda ga sa ovom cenom mleka ugasio
 
ugasio ga baja 100%,hteo lovu na brzaka
kad je doslo da e silira,pa iznosi djubre(a nema mehanizaciju za to)pa plati radnike ili masine ...
a kredit uzeo kad je mleko bilo 35 a evro 75,sad evro 95 a mleko 25 sad ga bas ugasio ::lose::
 
todor je napisao(la):
to i ja kažem jer u srbiji gde sam ja kupio su obećavali sve naj pa kad se otelile bolje da sam kupio 3 koze imao bih više mleka
u kojoj drzavi ti zivis kad si isao u srbiju po krave , a drugo svuda postoje prevaranti i to za kolicinu mleka ja ne radim sa kravama ali imam rodjake i prijatelje koji sa simentalcem postizu preko 25 lit. inace sam ja recimo ,kad pricamo o prevarama prosle nedelje presao 300km da kupim muske telice /okolina alibunara/ cuo se telefonom sa covekom, kad sam stigao i video telice nekako su se od muskih pretvorili u zenske
 
cukaneca kod tebe u selu sam i kupio tako da bolje se pokrij ušima jebeš ti vaše krave bolje kupiti dve koze nego kod vas kravu
 
todor je napisao(la):
cukaneca kod tebe u selu sam i kupio tako da bolje se pokrij ušima jebeš ti vaše krave bolje kupiti dve koze nego kod vas kravu
sinko, kako kaze nas narod ovce su za sisanje ako si ti tako strucan da ti neko uvali mrcinu ja ti nisam kriv. opet ponavljam prevaranata i probisveta ima svuda na zalost.mozes li mi reci ime i prezime tipa koji ti je to uvalio
 
danas komsija prodao tri jalove u proseku po 600 kg. po ceni 1.3 eura.ja mislim da moze bolje! :ppozdrav:
 
Dobra cena...! Kod nas cena 1,2 do max 1.3 e/kg.

A zanimljivo da pazarci i dalje vacare narod na 5% kala i ostale gluposti.Inace mrzim da idem na stocni pijac,uvek me iznervira neki ,,konjski trgovac,,....tako ja nazivam matrapaze koji po pijacama vacare narod.
 
Nazad
Vrh