Sorta pšenice "Rapsodija"

bojan65

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jul 2007
Poruka
19
Lokacija
kikinda
Video sam na televiziji da je velika potražnja za semenom sorte pšenice Rapsodija koju proizvodi Novosadski Institut. E sada me interesuje dali je neko imao iskustva sa tom sortom, ili jednostavno koje sorte vi koristite?
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

mislim da negde imam rezultate strip ogleda na više lokaliteta u vojvodini.pokušaću da pronađem.kakve su mogućnosti upload-a ovde?
u poslednje 4 godine sejem ns sortu "pobeda".ako izuzmem prošlu godinu i prinos od 3.9t/ha (vaši, virusi zbog vašiju, aprilska suša) trogodišnji prosek mi je oko 5t/ha.
da ne sejem pobedu, verovatno bih se odlučio za renesansu.
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

Ako nađeš rezultate tog strip ogleda, možeš mi poslati na e-mail ako su veći, pa ću ja već nekako da omogućim ostalim članovima foruma da ih slobodno preuzmu. Razmena informacija uvek dobro dođe :D
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

Ove godine sam prvi put posejao Rapsodiju.Predusev je bila soja,zaorano 230 kg/kj NPK 15-15-15.
Posejano 6. X.Bačeno 160 kg/kj deklarisamog semena.Za sada izgleda super.
Inače prošle godine sam sejao Pobedu,prinos je bio oko 3400 kg/kj.Agrotehnika identična.
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

bubiša je napisao(la):
Ove godine sam prvi put posejao Rapsodiju.Predusev je bila soja,zaorano 230 kg/kj NPK 15-15-15.
Posejano 6. X.Bačeno 160 kg/kj deklarisamog semena.Za sada izgleda super.
Inače prošle godine sam sejao Pobedu,prinos je bio oko 3400 kg/kj.Agrotehnika identična.
Za koji dan sledi prva prehrana sa AN-om 90 kg/kj :ppozdrav:
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

Ja sam moju prihranio 06.02 sa 100 kg uree za prvu ruku a na prolece jos 150 kg ana
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

S3RiOUS je napisao(la):
Ja sam moju prihranio 06.02 sa 100 kg uree za prvu ruku a na prolece jos 150 kg ana
ja uvjek prihranjujem sa kanom nkad nisam sa ureom demi reci kako ti sepokazalo saureom i sad se dvoumim sa cim bi prehranio
 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

Rapsodija 13.03.2008 (slikao sam predveće pa nije slika baš-baš naj)

 
Odg: Sorta pšenice "Rapsodja"

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....................

Moja Pobeda nije takva, iako sam sve na vreme uradio.

Još je i soja bila predusev.

Sada ću praviti još i folijarnu prihranu - pa ćemo videti...
 
Lepa je. Ove godine sva žita dobro izgledaju ali još je to trava i još je rano za prognoziranje roda.
 
jebemu gajde, čuo sam se neki dan s agronomom i spomenem da sam išao sa 140kg urea-e na žito. iz 2x.
nije mu se dopalo. kaže mnogo je.
vidim da svi vi tučete i više od mene...
serious, ti kao da si bacio 170kg uree. što mene ovaj onda drnda?
 
Nazad
Vrh