Berba kupina 2012,otkup,cena,problemi,itd.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matke

Član
Učlanjen(a)
18 Jul 2009
Poruka
171
Lokacija
Paracin
Pozdrav svim članovima foruma i kupinarima,vreme je da se načne i ova tema,šta će biti sa cenom i otkupom .

---------- Poruka napisana 20-06-12 u 22:40 ---------- Prethodna poruka je 18-06-12 at 14:38 ----------

nude se ugovori na 120din
 
Poslednja izmena:
ima li neka vest u vezi cene, moja hladnjača trenutno nista nezna a nakupci nude ugovore 110-120din.
 
mislim da ce ove godine cena kupine ici preko 200 din jer je kao potraznja nenormalna. pricaju se razne price oko pocetne cene. od 110 pa 220 din ali cemo da vidimo sve kada pocne otkup. bice sve to odllicno samo da nas vreme posluzi.
 
tako se uvek priča pa kad krene berba i kad napune 50 posto hladnjača onda nas obraduju sa 20-30din
 
Ja slabo gde imam preko srednje zice,ali zato ima dole.Nece imati sta da se bere jos sigurno 7 dana zato sto ova blize zemlji sporije zreli.Tako je kod svih u mom kraju sto se tice Cacanke,Tornfrija nema uopste.
 
sto se tice cene necu jos nista komentarisati.
znam samo da je sva kupina prodata i da unapred postoji potraznja za ceo ovogodisnji rod.
inace izvozna cena proslogodisnje berbe je cak i premasivala izvoznu cenu maline.
 
Sad dosao iz jednog od tri kupinjaka. Ima zrelih. Navodnjavao 2 litra po struku, ne smem vise zbog ovog vremena i orosio preko lista....
 
tako je i kod mene, s tim sto sam poceo da postavljam mrezu za zasenjivanje jer ovo preti da i ono sto je od mraza preteklo sada sprzi sunce.Inace interesovanje jeste mnogo vece, sada vec ima nekih koji se nude i da dolaze po robu
Ja slabo gde imam preko srednje zice,ali zato ima dole.Nece imati sta da se bere jos sigurno 7 dana zato sto ova blize zemlji sporije zreli.Tako je kod svih u mom kraju sto se tice Cacanke,Tornfrija nema uopste.
 
CENA!!!!!!

Ima li bilo kakve informacije o ceni??? Ljudi pisite sta god da ste culi.... Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh