PDA

View Full Version : Chat u Živinarstvu 3

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

SAMA
12-06-12, 12:40
E a kad ne volem da lezim.Naviko da budem u akciji.To me ubi,a posla koliko hoces.::jako_besan::A ne smem ni pivo na ovu toplotu.::samo bes::

zis
12-06-12, 14:01
Evo da se malo oraspoložiš
http://www.youtube.com/watch?v=JiFVTkEp3gI&feature=relatedLkl{{ ovaj sigurno ne rani piliće ko mi :lol:

vojvođanin
12-06-12, 14:08
Ovaj mora biti da je čoban :lol::-\

SAMA
12-06-12, 14:35
Koliko je ovaj jagnjica prodao,da ne kazem pilica.:lol:

zis
12-06-12, 20:01
Ajmo ko je poradio sve poslove ,ionako kiša pada pa da je ne prekidamo:'({>:({
http://www.youtube.com/watch?v=v9DYLo7Be0c

vojvođanin
12-06-12, 20:16
Nekako mi ovo više leži....sav se naježim
http://youtu.be/qdkNi8IuPG4

Duško58
12-06-12, 20:50
Pa hajd kada ste poceli:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GNTuXUa3yT0#!

SAMA
12-06-12, 20:59
Bar vece kasti.Lkl{{ Pa di ste posli brez mene.:":214

http://www.youtube.com/watch?v=L2SV3DYkk-g&feature=related

Duško58
12-06-12, 21:04
Bar vece kasti.Lkl{{ Pa di ste posli brez mene.:":214

Pa kada si ti zakocen.:lol:

vojvođanin
12-06-12, 21:08
Tambura sve leči...
http://youtu.be/B9BvheJeSkI

SAMA
12-06-12, 21:10
Evo vec mi bolje.:lol: >:({
PS Jel ono Fruska Gora na slici u daljini.Mislim ako je Vojvodjanin sliko s njegovog salasa.:lol:

Duško58
12-06-12, 21:12
Evo vec mi bolje.:lol: >:({

Nemoj da si to rekao pred suprugom.:lol:>:({

SAMA
12-06-12, 21:15
U tome i jeste fazon.Nije mi bas toliko dobro,al pred njom moram da stisnem zube i vicem da mi nije nista.Ljudi sto ona ima tesku ruku.Lkl{{

Duško58
12-06-12, 21:18
U tome i jeste fazon.Nije mi bas toliko dobro,al pred njom moram da stisnem zube i vicem da mi nije nista.Ljudi sto ona ima tesku ruku.Lkl{{

:lol:Dobar si.:lol::lol:

necapile
13-06-12, 00:50
:lol::lol: Ja od moje još nisam osetio ali kad je pogledam nisam nesto ni rad da osetim. :lol::lol: Veterinarka pa ispraksala da tuče inekcije bezosećajno. :lol:

Duško58
13-06-12, 08:14
Dobro Vam jutro zivinari. Bilo nocas kise pa lepo osvezilo. Mora da je i pilicima mnogo lese.

SAMA
13-06-12, 19:55
ЕУ комисија за здравље: „Монсанто соја неће бити забрањена“

27. 05. 2012 13:30 Русија Данас

(http://www.vaseljenska.com/svet/eu-komisija-za-zdravlje-monsanto-soja-nece-biti-zabranjena/#)18 (http://www.vaseljenska.com/svet/eu-komisija-za-zdravlje-monsanto-soja-nece-biti-zabranjena/#)

http://www.vaseljenska.com/wp-content/uploads/2012/05/Soya20Monsanto20.jpg(Фото: Tree Hugger)

Парма – Европска агенција за сигурност хране (ЕФСА) дошла је до поприлично предвидљивог закључка када је у питању амерички пољопривредни див Монсанто – да ГМО соја не представља претњу за здравље људи и животиња, као и претњу животној средини, те сходно томе, обзиром да ЕК за здравље следи упутства ЕФСА-е, увоз ГМО соје неће бити забрањен.
ЕФСА је донела и закључак да не постоје “научни докази“ штете узроковане конзумирањем генетски модификованог кукуруза.
Иако је највиши суд у Француској већ раније пресудио у корист Монсанта, Француска покушава да се избори против увоза Монсанто генетски модификованог кукуруза, па је у фебруару затражила од Европске комисије да забрани увоз кукуруза МОН 810, захтевајући научну аргументацију.
„Не постоје специфични научни докази, у смислу ризика за здравље људи и животиња или животну средину“, закључила је ЕФСА, која пружа научне савете Европској комисији. ЕУ здравствена комисија је одлучила да следи овај „независни научни савет“ и сада се суочава са проблемом како да натера Француску да укине забрану на увоз.
„Комисија ће још да причека закључке састанка министара заштите животне средине који ће се одржати 11. јуна у Луксембургу и надамо се позитивном исходу у својим предлозима за узгој, који су блокирани готово две године од стране Француске и других“, рекао је портпарол Фредерик Винсент, наводи АФП.
Кукуруз МОН 810 је познат по свом трговачком имену YieldGuard. То је генетски модификован кукуруз, који се промовише као отпоран на инсекте штеточине. Међутим, према многим стручњацима, то може да буде опасно за биљке и животиње.
Француска није једина земља која покушава да се одбрани од притиска на узгој Монсанто кукуруза. Уз Француску, пет осталих земаља ЕУ – Немачка, Грчка, Аустрија, Луксембург и Мађарска, такође су забранили гајење кукуруза МОН 810.

Duško58
14-06-12, 08:05
Morao sam da se odjavim na petnaestak minuta. Zvao me serviser fiskalne kase i kaze da je dobio dopis od por. uprave da ih izvesti ko nije uradio godisnji servis kase. Morao sam odmah da je odnesem posto ga nisam uradio i idem po nju za sat vremena. Servis (brisanje prasine sa kase)= 3.450,0 din.":":{ Sve ce male preduzetnike naterati da zatvore lokale.

---------- Poruka napisana 14-06-12 u 07:05 ---------- Prethodna poruka je 13-06-12 at 20:01 ----------

Dobro Vam jutro radni narode.>:({

necapile
14-06-12, 08:44
Dobro vam jutro kolege živinari. Osvežila kišisa malo noćas pa je prijatnije jutro malo. Međutim počelo opet da prigreva nešto. >:({

nikola_VUK
14-06-12, 09:11
Blago vama ovde ni kapi.

SAMA
14-06-12, 16:51
I kod mene lepo padalo nocas.Sad sve toplije.

---------- Poruka napisana u 11:45 ---------- Prethodna poruka je at 09:59 ----------

Dule jel ne bi trebala sto kaze NA da se turi tacka na 100 toj stranici,pa da otvoris chat br3.>:({

---------- Poruka napisana u 15:51 ---------- Prethodna poruka je at 11:45 ----------

Izvoz jaja moguć uz kontrolu EUTanjug | 14. 06. 2012. - 12:24h | Komentara: 2 (http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/328295/Izvoz-jaja-moguc-uz-kontrolu-EU/komentari)

Izvoz jaja u EU nije zabranjen, kao ni drugih proizvoda, već je Srbija u postupku dobijanja dozvola da se jaja iz pojedinih objekata mogu naći na tržištu EU, izjavio je danas predstavnik Uprave za veterinu Budimir Plavšić.
http://www.blic.rs/data/images/2012-03-08/222231_jaja-afp_f.jpg?ver=1339667313Demantujući pisanje pojedinih medija da je reč o zabrani izvoza jaja zbog postojanja samoneloze u Srbiji, Plavšić je rekao da će nakon kontrole EU, pojedine farme, dobiti dozvolu za izvoz.

Objasnivši da zemlje izvoznice moraju da imaju Program kontrole salmoneloze koji je odobrila EU, Plavšić je rekao da su propisi u Srbiji uskladjeni sa EU, ali da nemamo odobren program, jer je njime zabranjeno lečenje koka nosilja i ostale živine.

- U EU je zabranjeno davanje antibiotika živini, već se sve zaražene životinje ubijaju, ali mi to na zahtev proizvodjača nismo uveli, jer bismo na taj način, u ovom trenutku, potpuno uništili živinarsku proizvodnju u Srbiji - precizirao je Plavšić.

Zato je neohodna kontrola koka nosilja, da bi se utvrdilo da li je proces proizvodnje jaja identičan sa onim u EU, a reč je o veoma visokim standardima, koje neke farme u Srbiji u potpunosti ispunjavaju, dodao je on.

Podsetivši da su od početka ove godine, u EU uvedeni standardi u pogledu dobrobiti životinja, kojima se zahtevaju posebno opremljeni kavezi za koke nosilje, gde one mogu da ispoljavaju sve svoje fiziološke karakteristike, Plavšić je naveo da se u Srbiji najviše koriste klasični kao i u ostatku sveta.

Nabavljanje novih kaveza u ovom trenutku predstavlja jako veliki izdatak, ali nekoliko farmi u Srbiji ih već poseduje i one će biti prve na listi kojima će EU odobriti izvoz, kazao je Plavšić.

Duško58
14-06-12, 19:25
Dule jel ne bi trebala sto kaze NA da se turi tacka na 100 toj stranici,pa da otvoris chat br3.>:({

Idemo dalje dok se ne konsultujem sa nekim od supera. Ali ne vidim razlog da zatvaramo temu bar do 300 stranica, e onda ce stvarno postovi sa pocetka biti zastareli. Za budnost i oprez na forumu imas lava ako si se otkocio.>:({

SAMA
14-06-12, 22:54
Ide ka boljem.>:({

Duško58
14-06-12, 23:08
Ala nam je krenuo chat3 sve sa muzikom.>:({

North ARMY
14-06-12, 23:14
Omladino srecna radnja i jedna pesma od mene(ton mozete na mute,bolje receno jedan spot za vas) Lkl{{

https://www.youtube.com/watch?v=0VGCNv6MoFc

SAMA
14-06-12, 23:19
Sreca sto mi je zena kod pilica,pa na miru koliko je to moguce da odgledam ovaj spot.;D}
Ove su slabo operjale,da ne kazem golo...e:lol:

Duško58
14-06-12, 23:25
Ja cu sutra ujutro da odgledam, svi su mi iza ledja.:lol:

bobanvrb
14-06-12, 23:25
Pozdrav svima

Duško58
14-06-12, 23:27
Pozdrav svima

Vidi, vidi ko nam dosao. Pozdrav Bobane.>:({

vojvođanin
14-06-12, 23:29
Ja cu sutra ujutro da odgledam, svi su mi iza ledja.:lol:

Nemoj Dule, nije to za nas starije ljude....Lkl{{

bobanvrb
14-06-12, 23:38
Ja neidem nigde dule tu sam ja stalno.Samo se javim kad ima nešto interesantno,a ima bogami itekako.

Duško58
15-06-12, 08:10
Dobro Vam jutro zivinari, ustajanje, pilici traze vode i hrane.

Nemoj Dule, nije to za nas starije ljude....Lkl{{

Pa imam pravo da malo privirim.::namigivanje::

nikola_VUK
15-06-12, 10:11
Samo lagano sa onim spotom, malo pauze da otkucaji srca dođu sebi.

Duško58
15-06-12, 19:51
Dobar dan, da znas da je srce zaigralo jutros dok sam gledao spot.:lol:

necapile
16-06-12, 08:17
Dobro jutro kolege živinari. >:({

Duško58
16-06-12, 08:47
Dobro jutro drustvo. Gledam prognozu vremena za sledecih par dana i razmisljam kako da hladim zivinarnik. Mota mi se ideja po glavi da povremeno polivam vodom crep na zivinarniku. Nije to tako veliki krov. Sednem u hladovinu, slauf u ruke i napred.^-^

malimedo38
16-06-12, 13:39
Dule da nemas mozda iskopan bunar negde u kuci tj. u dvoristu?
Iz mog bunara je voda negde oko 12 stepeni.
Kad napunim cisternu od 1000 litara koja je metar sa metar puta metar,ceo dan joj treba da se voda zagreje.
Napuni bure od 200 litara i stavi ga u pilicarnik.
E sad ako nemas bunar,nista ali ideja je dobra mislim.

bobanvrb
16-06-12, 21:05
Dobro veče svima.Ja sam rešio problem vrućine prošle godine tako što sam ih dislocirao u zamrzivač.:lol:..Ako im poliješ vodu po vrelom crepu to tođe kao čerupač ili neka sauna.Lepa zamisao.
Šalu na stranu znam koje probleme nosi vrućina i kako god da im malo rashladiš korisno je kao i nama.Pomogla bi izolacija tj stiropor između merteka.neznam koja je povrsina ali bi sigurno imalo efekta.Kad sprečiš da topao vazduh ulazi onda možeš da razmišljaš ,ako je veća količina, o nekom sistemu za hlađenje-klimi.

Duško58
17-06-12, 08:56
Dobro jutro drustvo. Hvala na savetima. Nije to tako veliki zivinarnik, pa bi moglo ono sa stiroporom, ali za sada cu polivati povremeno krov. Crep je stvarno topao i kada bi ispod njega stavio stiropor verujem da bi pomoglo.>:({

@malimedo
Nemam bunar, samo ovu gradsku vodu i nju navlacim sa hidropakom. Imam tus u dvoristu u kojem se voda zagreva "solarno", ali za 5-6 sati po ovim vrucinama i nju treba rashladjivati.

SAMA
17-06-12, 11:41
Bar dan radni narode zivinarskog dela Srbije.Lkl{{ Naravno dobar dan i ostalima.Uvek budnim ovcarima i vrednim paorima.Kad vidim ovcu na ovoj vrucini,ja se tesim.:lol: Salu na stranu dolaze nam pakleni dani.Ja imam izolaciju i krova i zida,ali moraju raditi ventilatori.U objekat tako ulazi vruc vazduh,tako da mozemo ublaziti,ali pravo resenje je samo sistem za hladjenje.Klima ne moze.Moze sistem dizni,koje zamagljuju objekat.Fercera super,ali uredjaj kosta oko 1700e,plus dizne.Lkl{{.Po meni je ne prevazidjen oprobani sistem saca i vode,ali mlogooo.:-\.Sve u svemu neka nam je Bog u pomoci ovih vrelih dana.>:({

Duško58
17-06-12, 19:54
Dobar dan, dahcu ali prezivljavaju. Sto kaze SAMA: "Neka nam je Bog u pomoci." Gledam prognozu, tek u petak bi moglo biti malo kise. Ja cu u cetvrtak ako gospodin koljac bude slobodan jednu turicu srediti.Lkl{{

SAMA
17-06-12, 20:39
Samo ujutro rano za ladovine,fik i gotovo.::namigivanje::

Duško58
17-06-12, 20:43
Imam hladnu prostoriju kada ih donese, pa kada zena dodje sa posla rasturicemo ih. Ne mogu drugacije da izvedem.

necapile
18-06-12, 00:27
Ja sam kod mojih rešio ili bar ublažio vrućinu sa ventilatorom koji izduvljiva napolje vazduh iz prostorije. Mada ću morati da rešim još jedan otvor kojim će dolaziti hladni vazduh u objekat a neznam kako da izvedem da ne budu kavezi na promaji. Mislim između tog otvora i ventilatora.

SAMA
18-06-12, 00:48
Izbusi rupu u zidu.Stavi pvc cev npr fi 160 u otvor i jedno koleno na nju.Koleno usmeri ka gore,uz tavanicu,plocu ili sta vec.Gornja zona je svejedno naj toplija.Tako ce ti dovod vazduha biti uz plafon,a nece smetati zivini.Na tu cev cak moze da ide ona ventilaciona resetka,te se protok vazduha moze i stelovati.>:({

Duško58
18-06-12, 08:42
Dobro Vam jutro zivinari. Vidim ovi najavljuju u cetvrtak 38 stepeni. Pogorecemo. Samo da ovi u Celarevu (pivari) ne objave obustavu rada.:lol:,>:({

SAMA
18-06-12, 11:21
Di smeju pivare obustavljati rad.Pa to bi bila nacionalna katastrofa.Tesko onima,koji piju lekice,pa ne smeju pivo.:lol:

Duško58
20-06-12, 07:58
Di smeju pivare obustavljati rad.Pa to bi bila nacionalna katastrofa.Tesko onima,koji piju lekice,pa ne smeju pivo.:lol:

Pa kakve veze ima pivo sa lekovima, ne pijes ti lekove za psiho smirenje nego protiv bolova. Samo ti ohladi jedno.>:({

---------- Poruka napisana 19-06-12 u 07:29 ---------- Prethodna poruka je 18-06-12 at 19:57 ----------

Dobro Vam jutro narode. Ide jos par dana vreline, koljem u petak posto je majstor od noza tada slobodan.>:({

---------- Poruka napisana 20-06-12 u 06:58 ---------- Prethodna poruka je 19-06-12 at 07:29 ----------

Dobro Vam jutro narode. Ide jos jedan u nizu tropskih dana.>:({

SAMA
20-06-12, 11:45
Bar dan.E kad se setim onih hladnih dana.Lkl{{ Nemos nam nikako ugoditi.:lol:

soul fly
20-06-12, 11:56
sta reci, ja u firmi spartam vec danima bez kabine8)

Duško58
21-06-12, 08:16
Dobar Vam ovaj pretopli dan. Na svo ovo zlo od vrucine rikne mi hidropak u kuci. Majstor juce nije mogao da zameni sklopku dodje danas i uradi ga. Hidropak uredno radio do pre pola sata i ponovo ne iskljucuje a majstor otisao u nocnu. Srecom napunio sam tus u dvoristu pa neka korist od ove vrucine, barem ce tamo biti vode za tusiranje.

---------- Poruka napisana 21-06-12 u 07:16 ---------- Prethodna poruka je 20-06-12 at 19:09 ----------

Dobro Vam jutro zivinari.

nikola_VUK
21-06-12, 09:19
Dobro jutro svima!

SAMA
21-06-12, 12:16
Dobar dan.Lkl{{ Frka jutros svira alarm oko 5h.Otvaraj prozore,cekaj nikad da dodje struja.Na kraju saznam da su lopovi krali bakar i zapalili glavni trafo.Cela opstina ostala bez struje.":":{Nece kaze biti do popodne.Srecom danas nije tako vruce.::samo bes::
Cilj je jasan.Podhitno nabaviti agregat,koji planiram vec godinama,al uvek nesto prece.Moralo je ovako nesto da se desi,da bi se odvojio od ne bas malih para.struja je inace predvidjena za prikljucivanje agregata,ali je samo on falio.
Sad sam se kompletirao,a struja stigla.Nesto su izpremoscavali.Nije cestito ni radio.E pilicari,pilicari lako je nama.>:({

Duško58
21-06-12, 19:17
Sad sam se kompletirao,a struja stigla.Nesto su izpremoscavali.Nije cestito ni radio.E pilicari,pilicari lako je nama.>:({

Koliko gajbi hladnog piva staje u agregat ili agregat=? gajbi piva.:lol:>:({

SAMA
21-06-12, 19:47
Puno druze.Napio bi se ceo forum.:lol:Nemojte mi zameriti,ali jos mi zvoni u usima.Lkl{{ Nebi se drugacije resio.Jedino me tesi,sto je havarija mogla biti u najtoplijem delu dana,pa nebi imao vremena ici po agregat.Njegovo mesto je tu zlu ne trebalo.

necapile
21-06-12, 20:17
Dobar dan kolege zivinari. >:({
Ima se neko resenje za rashadjivanje objekata nasih ljubimaca.
Pricao sa jednim covekom na temu vrucine i kaze moze da se resi.
Potrebne stvarcice:
Jedan hladnjak od nekog vozila. (ako je prostorija veca onda od FAP-a)
Jedan ventilator. (koji se montira da duva kroz taj ventilator)
Ko ima bunar ili vodu da neplaca gradsku to je bolje ko nema jedno bure od 50l ili vece zavisno od potrebe.
Jedna pumpa koja ce da vrsi cirkulaciju vode. (bure-hladnjak-hladnjak-bure Lkl{{)
Sve se to lepo poveze, ventilator da duva, voda da cirkulise i eto nekoliko stepeni manje temperature u prostori.
Ako ide na bunar onda nema potrebe da cirkulise voda vec se samo doliva po potrebi ili rashladjuje a odvod se pusti negde da iscuri ili upotrebi za nesto drugo.
Covek ima nesto tako na vikendici i ide na bunar a voda koja otice zaliva bastu. Lkl{{
Imam sve sem creva da povezem i vremena da napravim. Ako dospem pravim pa javljam rezultate. >:({

SAMA
21-06-12, 22:02
Imal negde da se kupi par pari fapova.:lol:

nikola_VUK
22-06-12, 00:28
To je meni komšija radio, i kaže da funkcioniše ekstra jer mu je dva metra ispod podruma temperatura podzemnih voda 15c.

Duško58
22-06-12, 08:09
Dobro jutro zivinari. Danas dolazi majstor koljac, malo je svezije valjda cemo odraditi posao.>:({

@SAMA

Sigurno je da ti treba agregat. Ja sam mislio da ti to odavno imas, obzirom na kolicinu pilica koju radis i "sigurnost" elektrodistribucije.

SAMA
22-06-12, 10:49
Slepao sam se sa vise srece nego pameti.Lkl{{ Nije lako sve imati.Za 20 komada ne treba ni obican ventilator.E sad su vrucincine,ali se razmislja o skupljacu kondenza.Sad ce zima jos malo.Kad se setim onih muka.Lkl{{

Duško58
22-06-12, 19:27
Slepao sam se sa vise srece nego pameti.Lkl{{ Nije lako sve imati.Za 20 komada ne treba ni obican ventilator.E sad su vrucincine,ali se razmislja o skupljacu kondenza.Sad ce zima jos malo.Kad se setim onih muka.Lkl{{

Pa taj skupljac kondenza gledaj nekako na jesen kada posao malo zesce krene. Ja ventilator ne smem ni da upalim, bojim se da se ne prehlade. Ne zezam se, vrata sa mrezom su stalno otvorena pa kako im bude. Sada po ovim vrucinama imam u proseku oko 110 kom u zivinarniku plus najmanju turu u zasebnoj prostoriji. Curke su u drugom zivinarniku i njima je mnogo bolje, ima drveni tavanak pa je izolacija kakva takva i oseti se da je par stepeni hladnije nego kod pilica.>:({

SAMA
23-06-12, 00:36
Ima jedan skupljac kondenza vec bezecovan.Ako bude sve po planu moj je do jeseni.Lkl{{

Duško58
23-06-12, 08:34
Dobro Vam jutro i pozdrav narode.>:({

necapile
24-06-12, 12:03
Dobar dan kolege zivinari. >:({
Jeste li se uspavali ili toliko obaveza ima oko pernatih ljubimaca? Lkl{{

SAMA
24-06-12, 14:23
Bar dan.Evo i mene pred rucak.>:({

necapile
24-06-12, 20:14
Naodmara se danas lepo. >:({
Spala malo i temperatura kod pilica kao i napolju. Moglo bi jos malo biti osvezenja. Ne bi skodilo.

SAMA
24-06-12, 20:59
Jos sutra,pa osvezenje.Lkl{{ Samo da ne bude nepogoda posle ovih tropskih dana.

Duško58
25-06-12, 07:44
Jos sutra,pa osvezenje.Lkl{{ Samo da ne bude nepogoda posle ovih tropskih dana.

Valjda nece, nismo toliko gresni.>:({

---------- Poruka napisana 25-06-12 u 06:44 ---------- Prethodna poruka je 24-06-12 at 21:49 ----------

Dobro Vam jutro zivinari. Ovde jos uvek vedro.>:({

nikola_VUK
25-06-12, 09:26
Ovde pakao, trenutno mi je kod pilića 30 stepeni!

SAMA
25-06-12, 10:20
Bar dan.To nam je sto nam je.Moramo se prilagoditi.Vise ladnog piva,vise ladovine,vise ne rada i prezivece se.Eh kad bi to tako moglo.Lkl{{

Duško58
25-06-12, 19:32
Ovde pakao, trenutno mi je kod pilića 30 stepeni!

Moji se na toj temperaturi ponasaju normalno.:lol:>:({ Samo hladno pivce i napred.

nikola_VUK
25-06-12, 22:14
Nije ni njima veliki problem to, nego što je oko 12 bilo 35 8)

necapile
25-06-12, 23:23
Porosila kisica kod mene. Kada bi nastavila celu noc bilo bi nesto. >:({
Mi ne docnimo u zalivanju! :lol:>:({

Duško58
26-06-12, 08:10
Dobro jutro zivinari. Lepo osvezilo, mora da i zivini prija.>:({

SAMA
26-06-12, 09:20
Brojtro zivinari i ostali.Bas prija ovo kratkotrajno zahladjenje.

Duško58
26-06-12, 19:49
Zdravo narode. Cistio danas bokseve pilicima. Nudio ovim dokolicarima sto se grebu za cigarete na bus stanici da urade umesto mene za 300 din.. Nece ni da cuju a ima samo sat ipo posla, toliko je meni trebalo a oni bi sigurno brze to odradili. Neka mi samo neko od njih zakuka kako nema posla.

necapile
26-06-12, 20:57
Prijalo zahlađenje živini. Čak im danas i ventilatore malo isključio.
Takvi su ti bezposličari čika Dule. Samo da im je 'leba bez motike i samo kukaju.

nikola_VUK
26-06-12, 22:35
Danas je čak i malo koji dahtao, tako da im je super kako im je bilo ovih dana, samo što će tov duže da traje jer vidim da slabije jedu.

SAMA
27-06-12, 07:35
Brojtro zivinari.Ajmo uzivajte u normalno vrucem danu.Svaki naredni sve topliji.Lkl{{

Duško58
28-06-12, 08:05
Dobro jutro.

@SAMA

Bice onako kako bude, iz ove koze ne mozemo.>:({

---------- Poruka napisana 28-06-12 u 07:05 ---------- Prethodna poruka je 27-06-12 at 07:04 ----------

Dobro jutro radni narode.>:({ Ovih sledecih dana ponovo ide kuvanje u zivinarniku.::lose::

SAMA
28-06-12, 12:24
Nesto gledam za vikend 36,pa cak i 37.":":{

Beca
28-06-12, 13:23
Da, da ništa od kiše do sledećeg vikenda, a pred sledeći će verovatno da "odlože" još za sedam dana ....
http://img3.imageshack.us/img3/4319/64737064.jpg
Sad u subotu ima da uredim još nekih 130 kom, danas im 8 nedelja, pa sledi pauza do početka Septembra . Prošloj turi, pre nešto više od mesec dana prosek bio 2,6 kg, a ovoj ako bude i 2,3 kg uređeni, biću presrećan, koliko su slabo jeli....

SAMA
28-06-12, 16:09
Samo da mi preguramo ovih nekoliko sto se nece stedeti na ogrevu.Lkl{{

necapile
28-06-12, 16:24
Dobro jutro kolege zivinari. :lol:
Legao sam sa klincem da gledamo crtace i tako sam zaspao da je to ludilo. Kako se lepo odspava pored deteta ne mogu opisati.

>:({ >:({ >:({
Idem sada nesto 'ladno da vidi popiti a moglo bi se rucati pa onda >:({

Duško58
28-06-12, 19:14
@valjevac

A onaj kuca ima ulogu pulina kao kod ovaca.Lkl{{>:({

valjevac
28-06-12, 19:16
@valjevac

A onaj kuca ima ulogu pulina kao kod ovaca.Lkl{{>:({

Toliko se uživeo u ulogu pulina da moram da ga držim pod nadzorom:lol:>:({

Duško58
28-06-12, 19:19
Idem sada nesto 'ladno da vidi popiti a moglo bi se rucati pa onda >:({

Jes ti zaradio ladno>:({ i rucak?^-^ Mozda si sanjao da si radio.:lol:

Duško58
28-06-12, 19:56
@valjevac
Jel to onaj iz cipele, ili sam nesto pomesao? jeste nasao sam i sliku:

http://i54.tinypic.com/2ltobux.jpg

valjevac
28-06-12, 20:27
@valjevac
Jel to onaj iz cipele, ili sam nesto pomesao? jeste nasao sam i sliku:

http://i54.tinypic.com/2ltobux.jpg

Sve pohvale za naucno istrazivacki rad.Hi>:({>:({

SAMA
28-06-12, 20:28
Lepa cipela.:lol:>:({

Duško58
28-06-12, 20:31
Sve pohvale za naucno istrazivacki rad.Hi>:({>:({

Hvala, hvala http://yu-hung.com/forum/images/smilies/Laie_69.gif (http://yu-hung.com/forum/posting.php?mode=reply&f=38&t=3476#)

SAMA
28-06-12, 20:36
Ajmo jedna zivinarska.:lol:>:({

http://www.youtube.com/watch?v=6orE7Lh02VQ&feature=player_embedded#!

vojvođanin
28-06-12, 20:38
Nesto gledam za vikend 36,pa cak i 37.":":{

Biće i više, ja treba za vikend da unosim slamu Lkl{{

Duško58
28-06-12, 20:42
Ja od vrucine necu moci ni na pecanje.:lol:

SAMA
28-06-12, 21:10
Biće i više, ja treba za vikend da unosim slamu Lkl{{
Pa nemas ti puno.Lkl{{Ja samo 200 bala,al se zato vuce bala po bala sa ulice.Tesno mi dvoriste.:lol:
Inace Srbijo srecna ti nova vlada.Sad su se definitivno svi izredjali na nama.:lol:

nikola_VUK
29-06-12, 07:55
Dobro jutro.

Duško58
30-06-12, 15:22
Dobro jutro narode zivinarski.>:({

---------- Poruka napisana 30-06-12 u 14:22 ---------- Prethodna poruka je 29-06-12 at 07:02 ----------

Zdravo zivo narode.>:({Zatvorio radnju i pobegao u kucu, kome trebam nek zove. Pilicima i curkama jutros dao hranu i vodu pa sta im Bog da. Pripekla zvezda gadno.

http://www.youtube.com/watch?v=PijYnkjuJAs

zis
30-06-12, 15:53
Dok ne gori pesak nije opasno Lkl{{ ja mojima postavio klimavi uređaj . Zavesa se klima od primaje . Temperatura prijatna 25 .Poželim da idem i spavam kod pilića:lol: al neda paprika ,pesak traži vodu.Kolki li će račun za struju da bude ne smem ni da zamislim.

SAMA
30-06-12, 16:18
Vruceeee.Zamislite kako je salovati na ovom suncu.Lkl{{

Duško58
30-06-12, 20:31
Vruceeee.Zamislite kako je salovati na ovom suncu.Lkl{{

Pa sta sada po ovom zlu od vremena radis? Strpi se malo, nije posao zec pa da ce pobeci.>:({

SAMA
30-06-12, 21:55
Moraaaaa.Nema cekanja.Samo sto je ovo stvarno zlo od vremena.Lkl{{valda cemo nekako izgurati.

Duško58
01-07-12, 08:19
Dobro jutro zivinari. Odoh da pogledam kako su pilici preziveli noc, ako su uopste preziveli.

SAMA
01-07-12, 09:40
Ih noc im nije problem.Lkl{{Nije cak ni topao dan.Opasno je posle toplog dana ,kad pocne da se spusta temperatura.To je naj kriticnije vreme.

Duško58
01-07-12, 18:20
Zdravo drustvo. Jako je toplo ni pivo ne pomaze.>:({

necapile
01-07-12, 22:44
Dobro vece kolege >:({
Prezivesmo ovaj dan. Nezna se gde je veca temperatura. U stali, pilicarniku ili u kuci.
Sada je vec prijatnije. Mogla bi i majca da se obuce. >:({

Duško58
02-07-12, 07:56
Dobro jutro narode. Ide jos jedan pakleni dan.>:({

peto1
02-07-12, 08:00
Dobro jutro narode. Ide jos jedan pakleni dan.>:({

Samo kukas a nista pod milim bogom ne radis.

Duško58
02-07-12, 08:04
Samo kukas a nista pod milim bogom ne radis.

Radim druze, barem se borim sa ovom vrucinom. I to je posao.>:({

peto1
02-07-12, 08:27
Radim druze, barem se borim sa ovom vrucinom. I to je posao.>:({

Umesto ladnog piva pij vruc caj pa ce ti biti lakse.

Duško58
02-07-12, 08:38
Umesto ladnog piva pij vruc caj pa ce ti biti lakse.

Znam za to da bi se izjednacila temperatura tela i okoline ali nekako mi draze ono "jelen" iz kozerve.>:({

peto1
02-07-12, 09:06
Znam za to da bi se izjednacila temperatura tela i okoline ali nekako mi draze ono "jelen" iz kozerve.>:({

E pa onda se zlopati sa rogonjom.

Duško58
02-07-12, 20:08
Zdravo narode, izgleda preziveh i ovaj dan.>:({

nikola_VUK
02-07-12, 20:14
Što je ovo, pravi pakao danas!

Duško58
03-07-12, 07:45
Mi ovde u ovoj Vojvodjanskoj rupi imamo osecaj kao u kotlicu da smo. Samo ne greju odozdo neg odozgore. A ni Vama u Podgorici nije nista bolje, samo sto je kotlic manji.>:({

---------- Poruka napisana 03-07-12 u 06:45 ---------- Prethodna poruka je 02-07-12 at 19:23 ----------

Dobro jutro drustvo. Noc bila teska i jako malo spavanja. Bog zna dokle ce ovo zlo od vremena da traje.^-^>:({

nikola_VUK
03-07-12, 12:45
Polako, tek smo počeli.

jovanips
03-07-12, 17:43
Pozdrav Drugari >:({ jel ste culi na vestima da je u Meksiku proglaseno vandredno stanje, zbog pticijeg gripa??? samo nam jos to fali, pa da nase zivinarstvo nacisto porpadne :){{

YT1RDI
03-07-12, 18:19
samo nam jos to fali, pa da nase zivinarstvo nacisto porpadne
Чули, зато прелазимо на крокодиле (а носе и јаја). Сад ћу да нахватам гуштере по крају па да их нахраним концентратом.

Duško58
03-07-12, 19:47
Zdravo zivo drustvo. Meksiko je daleko od nas, samo da ovi nasi iz raznoraznih interesa ne proglase van. stanje i kod nas.>:({ Ili ne dao Bog da zatvore neku pivaru, pa to bi bila nacionalna zalost.:lol:

jovanips
03-07-12, 22:15
http://www.cafe.ba/vijesti/67182_Meksiko-Uzbuna-zbog-pticjeg-gripa.html ;D}ma samo da se sad opet nesto ne izmanipulise, ko sa onim silnim gripovima do skoro.. pa da farmaceutska mafija zgrne milione, a nasa zivina ode na lomacu >:({ samo Valjevsko Dule..

SAMA
03-07-12, 23:04
Samo nam jos to fali.Lkl{{. Sad ce da cveta uvoz piletine.:lol:

Duško58
04-07-12, 08:28
Dobro Vam jutro drustvo.>:({

nikola_VUK
04-07-12, 09:32
Kako ste pilićari Lkl{{

SAMA
04-07-12, 10:26
Bice boljeee.Lkl{{>:({

necapile
04-07-12, 10:35
NA ZAPADU NISTA NOVO! Ako mene pitate. Kod mene nikad bolje.>:({

http://www.youtube.com/watch?v=pQrFQ_By0vU

Sve gore i gore. :lol:

Duško58
05-07-12, 07:40
Zdravo narode. Prodje jos jedan radni topli dan.>:({

---------- Poruka napisana 05-07-12 u 06:40 ---------- Prethodna poruka je 04-07-12 at 18:34 ----------

Dobro Vam jutro zivinari.>:({

SAMA
05-07-12, 09:23
Bar dan kasti vesela druzino.>:({

Duško58
06-07-12, 07:58
Dobro jutro zivinari.>:({

SAMA
07-07-12, 13:32
Bar dan.Imal koga.Lkl{{

Duško58
07-07-12, 17:18
Dobar dan, evo ja sada stigoh sa pecanja.:pecanje:

SAMA
07-07-12, 21:17
Zeze jos uvek.Nikako da zaladi.U ponedeljak 37Lkl{{,a da zlo bude gore jutarnja blizu 30.Nece stici ni preko noci da se razladi.::samo bes::

zis
07-07-12, 23:16
Kod mene razladilo, sinoć i danas oko 7 litara;D} a temperatura , neznam valjda sam se navikao pa ne osećam razliku a da je bilo sparno danas , bilo je sve u svemu bolje je bilo napolju na suncu nego unutra,da sam imao još dve dvocevke i to bi stamanio, a valjda je svežije čim pilići ne dahću.

---------- Poruka napisana u 22:16 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

Za generacuju i malo starije a i i one malo mlađe
http://www.youtube.com/watch?v=ng3IBVkp5s8&feature=related

necapile
08-07-12, 01:07
Dobra vam noc zivinari. >:({
Prohladnog pica da je samo i sve ce biti u redu. Lkl{{

Duško58
08-07-12, 15:10
Dobar dan zivinari.>:({Imal vrucine?

SAMA
08-07-12, 15:13
Kad skines kozu sa sebe,podnosljivo je.:lol:

Duško58
08-07-12, 20:20
Kad skines kozu sa sebe,podnosljivo je.:lol:

Mozda mi se cini ali kao da mi je sada toplije nego u 14 sati. Kazu ovi iz meteo sluzbe iduce nedelje jos gore.

SAMA
08-07-12, 21:04
Pa dokle vise.Di ces gore.Ja cuo jos sutra 37 do 38,pa litl ladnije ili bolje reci malo manje vrucina.

Duško58
08-07-12, 21:10
Post 3545 u:http://poljoinfo.com/showthread.php?5332-Vremenske-prilike-u-2012-godini/page178

SAMA
08-07-12, 21:19
Au nagrabusismo.Sto je najgore,kada je vlaznost povecana,subjektivni osecaj o temperature se znacajno povecava.Na tih 40 pred kisu ce da izgleda kao 60.::samo bes::
Evo pa sami izracunajte.
http://www.toplotnepumpe.rs/temperature.html

Duško58
08-07-12, 21:21
Pa tako je danas. povecana vlaga u vazduhu i dise se na skrge.

SAMA
08-07-12, 21:26
Al pored vode prija.Lkl{{ Blago onom ko moze na pecanje.Al bez lada ili suncobrana ne vredi ni pocinjati.>:({

Duško58
08-07-12, 21:35
Pa bio sam dok sunce nije preslo vrbu, a onda bez kuci.

SAMA
08-07-12, 21:48
Ih sto bi ja otiso dalje od ovog mog kokosinca,pa makar i na vodu.Lkl{{ Ovako moram da pijem ladno u dvoristu ispod suncobrana i da uzivam u carima koje pruzaju zivinarnici na 30 i kusur stepeni.:lol:

Duško58
09-07-12, 07:51
Dobro jutro cenjene kolege zivinarke i zivinari.http://yu-hung.com/forum/images/smilies/hi.gif (http://yu-hung.com/forum/posting.php?mode=reply&f=32&t=1028#)

nikola_VUK
09-07-12, 08:30
Dobro jutro svima.

Duško58
09-07-12, 19:41
Dobar dan. Koljac danas poradio posao. Boksovi ocisceni, i jedan sada prazan ceka nove jednodnevne u cetvrtak.>:({

nikola_VUK
09-07-12, 19:48
Najverovatnije koljem od nedelje, e posle toga pauza do kraja avgusta.

Duško58
09-07-12, 19:54
Najverovatnije koljem od nedelje, e posle toga pauza do kraja avgusta.

Nema odmora dok traje obnova. Vi omladinci sigurno niste bili na ORA.:lol:>:({

necapile
09-07-12, 22:31
Dobro vece koleginice i kolege pilicari i zivanari pa i ostalima. >:({
Nikako da zahladi malo. Kuvanjac!!!

SAMA
09-07-12, 23:45
Za razliku od nevidljivih u Budjanovcima,ova klima se bas,bas vidi.:lol: >:({
PS Jel kanta mora biti od Shela ili moze bilo koja? Lkl{{

Duško58
11-07-12, 07:50
Pozdrav drustvo, evo tek sada stigoh do lapa.>:({

---------- Poruka napisana 11-07-12 u 06:50 ---------- Prethodna poruka je 10-07-12 at 18:30 ----------

Dobro jutro zivinari. Kazu da ce i danas opasno grejati.>:({

DejanPA
11-07-12, 17:20
Dusko58,jedno pitanje,imas li neku preporuku gde uzeti jednodnevne pilice...Kum uzeo kod mene u PA,a ne znam gde i pocrkavali mu kada krenuo na ciscenje istih,20 komada popadalo. Ili ako bilo ko sa foruma zna gde se mogu uzeti neki stabilniji i srcano jaci pilici u opstini PA i KO?

Duško58
11-07-12, 18:26
@DejanPA

Veruj mi druze da ne poznajem ink. stanice u tvom kraju. Zasto mislis da je greska do pilica, po meni je najverovatnije hrana bila uzrok uginuca ili neka bolestina. Najverovatnije da je sve bilo u redu do ciscenja.

Višnja
11-07-12, 20:16
@Visnja

Ja se nikome ne pravdam i nista sam sebe ne pitam, samo konstatujem. Napominjem da curka nije bila bolesna niti je kunjala nego je naprasno zakovrnula. Ako zelite da pisete o plucnom crvu, pisite na pravom mestu zato je i otvorena tema. http://yu-hung.com/forum/images/smilies/hi.gif (http://yu-hung.com/forum/posting.php?mode=reply&f=21&t=1767#)

Da li postoji tema za Infarkt živine, ili se moralo Ovde, u temi da objašnjavate postupak dokazivanja?

Nisam ništa pisala niti objašnjašavala, samo sam iznela svoje iskkustvo koje Vi uporno pokušavate da osporite i odbacicite !
Naglo , kao od infarkta, živina ugine i od plućnog crva, kojeg ne smem da pomenem evo već druga godina.

Napravite parelu postova repike meni i vaše pretpostavke i objašnjenja infarkta. Komparacijom postova sami izvedite zaključak!
Od mene toliko u temama živinarstvo. :)

---------- Poruka napisana u 19:14 ---------- Prethodna poruka je at 19:12 ----------

Nisam druze samo pretpostavljam. Da sam uzeo isecak srca onda bih morao ga nositi kod mojih u Sr. Kamenicu, a mislim da to curki ne bi bas pomogloLkl{{. Infarkt se dokazuje 100% na zalost jedino patohistoloskim preparatom koji se boji metodom "Mayo" i takav mikroskopira. Ako je u pitanju infarkt, onda se delovi razorenog srcanog misica boje u zuto. Mada klinicari po klinickoj sliki odrede dijagnozu, ali da je smrt nastupila kao posledica infarkta jedino sa patohistoloskim nalazom.>:({
Da, ali Vi i bez ovoga znate :)

---------- Poruka napisana u 19:16 ---------- Prethodna poruka je at 19:14 ----------

@Visnja
Izvolite imate postavljenu temu na pravom mestu pa izvolite.http://yu-hung.com/forum/images/smilies/l_daisy.gif (http://yu-hung.com/forum/posting.php?mode=reply&f=21&t=1767#)
Hvala, moram da Vas pohvalim za ažurnost i pravovremeno delovanje i pisanje po temama predviđenim za to :), ali Vi ste sve napisali, ja samo dajem preventivu, a to, morate priznati, nije zanimljivo za temu :)

@ Duško58, izgleda je samo Vama dopušteno Ovde da pišete, replicirate, diskutujute?!

Duško58
11-07-12, 20:20
Gospodjo niko Vama ne brani da pisete o plucnom crvu ali u odgovarajucoj temi. Da postoji tema o infarktu kod curaka ja bih odmah tamo premestio sve postove koji govore o tome. Niti jednom recju Vam nisam branio da pisete, samo sam napomenuo da postoji tema o plucnom crvu i da se tamo o njemu treba pisati. Ja ne zelim vise da ulazim ni u kakvu polemiku o plucnom crvu. Meni nista na ovome forumu nije vise dozvoljeno nego Vama,a ako mislite da ja krsim pravila foruma ili nekoga degradiram slobodno se obratite visim instancama na forumu.http://yu-hung.com/forum/images/smilies/kiss2.gif (http://yu-hung.com/forum/posting.php?mode=reply&f=21&t=1767#)

Višnja
11-07-12, 20:27
Gospodjo niko Vama ne brani da pisete o plucnom crvu ali u odgovarajucoj temi. Da postoji tema o infarktu kod curaka ja bih odmah tamo premestio sve postove koji govore o tome. Niti jednom recju Vam nisam branio da pisete, samo sam napomenuo da postoji tema o plucnom crvu i da se tamo o njemu treba pisati. Ja ne zelim vise da ulazim ni u kakvu polemiku o plucnom crvu. Meni nista na ovome forumu nije vise dozvoljeno nego Vama,a ako mislite da ja krsim pravila foruma ili nekoga degradiram slobodno se obratite visim instancama na forumu.http://yu-hung.com/forum/images/smilies/kiss2.gif (http://yu-hung.com/forum/posting.php?mode=reply&f=21&t=1767#)
Gospodine, Vaš stav postaje odbojan.
Prošle sezone se nije mogao napisati nijedan post bez Vašeg upada Offom, ove godine ste previše kruti.
Kao što ste videli, nisam pisala o bolestima već o svom načinu držanja ćuraka, a to je tema, zar ne?

Zašto bih se obraćala 'Višiim instancama foruma' ?
Znam da sama opišem Način držanja ćuraka, a to kako će se ko obraćati, to je lična stvar pojedinca :)
Toliko, kao što rekoh.

Duško58
11-07-12, 20:46
Dobro Vam vece drustvo. Prodje jos jedan topao dan.

http://www.youtube.com/watch?v=EjOcR2pbp0c&feature=related

vojvođanin
11-07-12, 20:54
'bar veče i od mene
http://youtu.be/PSgP1vpjXm8

Duško58
12-07-12, 08:19
Dobro jutro zivinari. Kazu da bi danas moglo da bude podnosljivije, pa cak i kisica da padne.

http://www.youtube.com/watch?v=rMllP-KevyU

SAMA
12-07-12, 10:20
Bar dan radni narode.Onima koji danas slave,neka je sa srecom,a ostalima prijatan dan.>:({

Duško58
12-07-12, 20:18
Zdravo narode. Ni danas nista od kise ali bilo je za par stepeni hladnije. Danas vec nije bilo dahtanja pilica i curaka.>:({

SAMA
12-07-12, 22:28
Seva negde u daljini.Jeste malo svezije,ali malo.Valjalo bi i pokvasiti.Lkl{{

Duško58
13-07-12, 07:46
Dobro jutro zivinari, noc prosla bez kise.

SAMA
15-07-12, 14:18
Po svemu sudeci je nece ni biti.":":{

---------- Poruka napisana 15-07-12 u 13:18 ---------- Prethodna poruka je 13-07-12 at 09:03 ----------

Kisa se nesto meraci,padne par kapi pa odustane.Evo opet par kapi pa nista.Ko da se stidi da pada.Padaj kiso sve ti je oprosteno,a ako neko ima merdevine ili adekvatan ples,nek javi.Da ne idemo u :){{ i pilicima bi bila jeftinija hrana.Lkl{{

Duško58
16-07-12, 08:16
Pozdrav narode. Danas nivelisao cene u radnji i ubijam se od dosade. Nisam imao volju ni na pecanje da idem.

---------- Poruka napisana 16-07-12 u 07:16 ---------- Prethodna poruka je 15-07-12 at 16:24 ----------

Dobro jutro zivinari. Malo osvezilo pa ce i nasa sermija lakse da dise kao i mi.>:({

SAMA
16-07-12, 08:40
Osvezilo,ali SUVO,a cena komponenti skaceeeee.Sto je najgore pilica na akcijama i previse.

necapile
16-07-12, 16:46
Po sopsvenom izboru a moze i Kineska "KAKA TAKA" :lol: >:({
Kako da zamaglim znak da nebude reklama? :lol: Da nebih imao problema na forumu.Lkl{{>:({

necapile
16-07-12, 17:03
Pozdrav drustvo. >:({
Nemam vise komentara na sva ova desavanja oko nas. Poskupljenja, suse, bezparicu...... i ponovo sam. Otisla mi malda ali sada definitivno ce biti kraj. >:({ >:({ >:({
Nije to razlog da se ne popije nesto hladno.

Duško58
16-07-12, 19:25
Dobar dan zivinari.

@necapile

Zao mi je drugar sto ti se desavaju neprijatne stvari u zivotu.>:({

nikola_VUK
17-07-12, 00:32
Pozdrav ljudi, ajde što je pakao, cena pilića katastrofa, hrana ludilo... sad se i zapalilo pola CG, gledao sam slike mislim da će da bude sprdnja!!!!

SAMA
17-07-12, 02:11
Neco sta da ti kazem.Najbolje znas sam.Iskreno mi je zao.Treba biti jak.Mlad si,jesi ruzan Lkl{{,al bice dana i lepih trenutaka.Mozda ubodes i neku koku,mislim cenu pilica.Lkl{{ >:({

Duško58
17-07-12, 07:45
Dobro jutro zivinari. Idemo ustajanje i na hranjenje i pojenje pilica. Treba uzeti lovu za njih.::namigivanje::

SAMA
17-07-12, 09:42
Sad su taki novci na zivini da se ne moze izbrojati.Od jaja,do mesa,sve bolja cena od bolje,a ulog sve manji i manji.Lkl{{

necapile
18-07-12, 00:22
Dobro vece drustvo. >:({
Naravno SAMA da je ulog sve manji kad samo smanjujemo kolicinu stoke. Smesno a tuzno. Katastrofa jedna na sve strane.

Hvala vam drustvo sto postojite. Narocito cika Dusko, SAMA a i ostali. Nekako se bas drugacije osecam kad se prijavim na forum. >:({ >:({ >:({

SAMA
18-07-12, 00:37
Hvala druze.Ziv ti nama bio.>:({Za pivo cemo zaraditi,a za ostalo ko ga sisa.

necapile
18-07-12, 01:53
Tako je druze. >:({ Odoh da pogledam jel ostalo koje u frizideru.
Laku noc kolege. >:({

Duško58
18-07-12, 08:15
Dobro jutro zivinari.>:({ Kako vidim iz zadnjih postova koje smo napisali po temama u zivinarstvu idu nam crni dani. Cena hrane nas urnise, a ne mozemo toliko dici cenu nasoj robi zbog dekintiranosti naroda. Raditi il ne raditi, pitanje je sad. Ako se prekine sa nabavkom jednodnevnih gubi se kontinuitet a samim tim i musterije. A raditi sa minusom ne vredi.^-^^-^^-^ Probacu ovu turu da prodam po 290,0 uredjene, ako ne bude islo idu u zamrzivac. Raditi ispod te cene je samo rad za drugoga (mesaonu),posto njihovu robu pretvaram u pare.

SAMA
18-07-12, 10:07
Kazu u Americi kukuruz 30.Nasi odma digli na 35.Ne dao nam Bog one suse.Tamo se ne bere.Zemlja ispucala mozes ruku gurnuti.Juce sam prosao kroz atar sa covekom koji je uzeo djubre od mene.Kukuruz mu je fantazija.Nema trunke zutog.Visok skoro 3 metra i nema ni jednog stabla bez 2 klipa.Covek je skakao od zemlje.Ako padne kisa za desetak dana vodi me kaze na veceru.Kisa se najavljuje za 23 i to u trajanju od 5,6 dana.Inace nema njive na kojoj je totalna steta,kako je predstavljeno.Kukuruz je tropska biljka i lako se izvuce.Ne kazem da susa nije uzela danak,ali je to mozda 10,20,pa nek je i 30% na nekim njivama,a cenu su digli kao da je steta 100%.Ima tu malo i naseg mentaliteta.Pricam naravno o mom ataru.Ima sigurno losijih atara,ali tamo treba proglasiti elementarnu nepogodu i pomoci ljudima.Ne treba neki da uzmu duple pare na konto onih koji za leba nece imati.
Mislim da ce se trziste kukuruza stabilizovati posle ove najavljene kise i da nece biti skuplji od 22.Problem ce nam izgleda biti soja,jer je nasa na ceni u svetu.Susa ju je prepolovila,a i ona GMO u svetu je podbacila.Po svemu sudeci ce profitirati oni koji umesto soje u hranu stavljaju riblje,mesno brasno i aditive.Prijatno Srbijo.Zdravo ces se hraniti u narednih godinu dana.>:({

nikola_VUK
18-07-12, 16:52
Sad me nešto zanima, koliko su u mesu oseća, riblje i koštano brašno jer ja koliko se sećam mi smo godinama imali domaće piliće kući a pre se koncentrat pravio od toga, samo što su čišćeni na kukuruzu pa su imali malo više sala?

Duško58
18-07-12, 18:00
Sad me nešto zanima, koliko su u mesu oseća, riblje i koštano brašno jer ja koliko se sećam mi smo godinama imali domaće piliće kući a pre se koncentrat pravio od toga, samo što su čišćeni na kukuruzu pa su imali malo više sala?

Nidzo ako bi se u smese umesto metionina i lizina dodavalo rib. brasno smese bi bile jos skuplje. Kg rib. brasna se krece negde oko 200,0 din. a posebno je nezgodno sa njim raditi sada u ovim vrucinama zbog salmonele. Mesno brasno necu ni da pominjem i ne bih ti savetovao ni da razmisljes o njemu i kos. brasnu. Pazi uz sve te komp. zivotinjskog porekla mora da ide i soj. sacma.

SAMA
18-07-12, 19:11
Slazem se Dule za metionin i lizin,ali se oni ubacuju zbog amino kiselina koje riblje sadrzi u sebi,a soja ih nema.Iste povecavaju svarljivost tj iskoriscenje proteina.Ukoliko ih ne ubacimo,sojina sacma ce ostati ne iskoriscena.Ipak metionin i lizin imaju gotovo zanemarljiv procenat proteina,za razliku od ribljeg brasna koje je sa istim bogato.Riba moze da zameni soju u odredjenom procentu i tako dodjemo do ipak jeftinijih proteina,s obzirom na tendenciju rasta sojine sacme.

rekreativac
18-07-12, 19:30
@sama pa ako je riblje 200,00kg uz 60%proteina, sojina sacma je je povoljnija sa svojih 44%proteina pa i kad se doda lizin i metionin trebalo bi da je jeftinije

Duško58
18-07-12, 21:28
Da malo pojasnimo stvari. Metionin i lizin su esencijalne amino kiseline koje nastaju razlaganjem odredjenih proteina, a koje su jako vazne u ishrani neprezivara. Razlaganjem proteina biljnog porekla ne dobija se dovoljno metionina i lizina pa su se u smese ranije dodavale komponente animalnog porekla ciji su proteini bogati sa ove dve esencijalne amino kiseline. Danas se metionin i lizin dobijaju sintetickim putem i to je mnogo jeftinije u odnosu da se u smese dodaje rib. brasno koje je bogato lizinom i metioninom. Otprilike kao kada se u caj umesto limuna doda tableta vitamina "C" Najvecu proteinsku vrednost ima onaj obrok koji obezbedjuje sve potrebne esencijalne aminokiseline i u odnosu koji je najblizi sastavu proteina u zivotinjskom organizmu. Nadam se da sam malo pojasnio stvari.

SAMA
18-07-12, 23:33
To ne znaci da je istog kvaliteta koncentrat od 20% proteina sa ribom i od 17% proteina sa sojom i metioninom.Metionin ce poboljsati iskoriscenje soje,ali nece nadoknaditi ona 3%.

Duško58
19-07-12, 07:34
To ne znaci da je istog kvaliteta koncentrat od 20% proteina sa ribom i od 17% proteina sa sojom i metioninom.Metionin ce poboljsati iskoriscenje soje,ali nece nadoknaditi ona 3%.

Dobro jutro drustvo.>:({

Komponente bogate proteinima se stavljaju u smese da bi se razlaganjem tih proteina dobile amino kis. Posto u soji nema dovoljno metionina i lizina onda se te amino kis. dodaju ili kroz riblje brasno ili direktno a dobijene sintetickim putem. Ne sadrze amino kis. (metionin, lizin....) proteine, nego one nastaju razlaganjem proteina. Sigurno da nisu isti i sam si napisao da jedan ima 20% prot a drugi 17%. E sada koliko ce se i kojih amino kis. izvuci iz tih proteina to je druga stvar. Sigurno iz namirnica zivot. porekla da se razgradnjom dobijaju kvalitetnije amino kis. Samo da je daleko jeftinije raditi sa sinteticki dobijenim amino kis. nego sa rib. bras. stoji. Nutricionisti su tacno izracunali koliko ide metionina i lizina umesto odredjene kolicine riblj. brasna, a mast su nadoknadili ili sa soj. uljem ili kako danas rade sa punomasnim soj. grizom. Smese moraju sadrzavati zadate amino kis. a da li ce one nastati razgradnjom biljnih ili zivot. proteina ili nastalih sintetickim putem, stvar je nutricioniste koji pravi smesu. Znam sigurno da skoro vise nema smesa koje u sebi sadrze komp. zivotinjskog porekla. Stavljaju se komp. biljnog porekla i dodaju se amino kis. nastale sintetickim putem a sve zarad jeftinije smese. A da ima i onih koji rade sa mes. brasnom ali to ne bih nikome preporucio posto se zna od cega i kako nastaje mes. i kostano brasno.

Nadam se da necemo zbuniti ostale sa ovakvim nasim pisanjem.

SAMA
19-07-12, 10:14
Bojim se da cemo ih zbuniti.Ja imam bar 10 receptura u kojima ide i metionin i riba.Riba je bogata metioninom za razliku od sojine sacme,ali nemoj buniti ljude,da se u recepturu umesto ribe moze staviti metionin i da je problem resen.Ukoliko se riba ne stavlja,mora se dodati neko drugo hranjivo i to u vecem procentu,da bi se nadoknadio manjak proteina u smesi.Veci procenat je naravno zato sto ni jedno hranjivo nema toliko proteina kao riba.Npr 6kg ribe je 6x 70,je 420,a za to treba oko 9,5kg soje,koja nece biti iskoriscena bez dodatka metionina.
Meni se cini da ce ovo morati neko presuditi.Usli smo u neku polemiku i ocigledno se ne slazemo.Neko gresi.Lkl{{ Mada imamo puno dodirnih tacaka.>:({

Duško58
19-07-12, 12:15
Jeste u pravu si. Razgradnjom proteina iz rib. brasna dobijaju se i druge amino kis. sem metionina kao sto su cistin, triptofan, lizin... koje se moraju nadoknaditi u meri u kojoj fale drugim hranivom. Nesporazum je samo bio u nazivu proteini.>:({

Mačvanin 82
19-07-12, 16:51
čika Dule jedna sugestija, Šabac-Šapca... >:({

SAMA
19-07-12, 18:21
Opet vrucooooo.Lkl{{ Samo ladno i ladovina.Jes da nije za zivinarstvo,al prasi mi se cveta.:lol:

vojvođanin
19-07-12, 18:23
Opet vrucooooo.Lkl{{ Samo ladno i ladovina.Jes da nije za zivinarstvo,al prasi mi se cveta.:lol:

Jel' su od Gedže...:lol:

SAMA
19-07-12, 18:27
Ne moji su sto pitas? :lol: Sa zenom sam toliko provo,a jedva mi nategla dvoje i to iz dva puta.A Cveta evo dosad 7,pa sad vi vidite koja je bolja.:lol: >:({

Duško58
19-07-12, 20:12
Ne moji su sto pitas? :lol: Sa zenom sam toliko provo,a jedva mi nategla dvoje i to iz dva puta.A Cveta evo dosad 7,pa sad vi vidite koja je bolja.:lol: >:({

Cut bolan, nemoj da palim auto. Nije Pazova daleko, pa ces onda stvarno spavati kod Cvete, kada ti gospodja sazna divan.:lol:

Duško58
20-07-12, 08:23
čika Dule jedna sugestija, Šabac-Šapca... >:({

Bio sam ja pisao Sabac-Sapcu, nego sam ovde na forumu (ne secam se gde) video da neko pise Sabcu, pa sam pomislio da ja mozda gresim al ipak hvala na sugestiji.

---------- Poruka napisana 20-07-12 u 07:23 ---------- Prethodna poruka je 19-07-12 at 19:18 ----------

Dobro jutro zivinari.>:({

SAMA
20-07-12, 09:31
Bar dan.Bice dobra cena kukuruza,a losa prasica Lkl{{.Informacija iz prve ruke.Prosli put kad su prasici bili 300 oprasila mi cela 4.Lkl{{ Eno ih u tovu.E sad je oprasila 13.Znaci bice ne isplativo.:lol: Mada mene vise interesuje cena pilica,ali ne lezem sam,pa ne mogu dati tu informaciju.Lkl{{ Malo sale na ovu muku od cena mi nadam se necete zameriti.Pogotovo sto je sala na sobstveni racun.>:({

Duško58
21-07-12, 09:19
Dobro jutro zivinari. Jos nisam otvorio radnju, ali nema veze neka zovu. Posao i onako slabo ide da slabije ne moze biti. Ali nada uvek ostaje i zivi u nama.>:({

SAMA
21-07-12, 09:49
Bice bolje Dule.Sezona tek dolazi.Malo ce se bune i cude,frkcu,cvrckaju,prave grimase,al jesti se mora.Jedan dodatni procenat ce verovatno otici u vegetarijance.Mada su i pasulj,grasak,boranija i ostale drage nam biljcice fasovale susu.Bice veselo,a kacamak skup.Lkl{{

Duško58
21-07-12, 15:45
Bice bolje Dule. Mada su i pasulj,grasak,boranija i ostale drage nam biljcice fasovale susu.Bice veselo,a kacamak skup.Lkl{{

Pa jel ti znas koliko treba danas novaca da se skuva dobar pasulj sa suvim rebrima i papcima?^-^ Lkl{{

SAMA
21-07-12, 17:48
E Dule,pa to bas i nije pasulj za vegetarijance.^-^Ja sam mislio na klot,a i to je skupo.:lol:

zis
21-07-12, 20:00
Ovaj Duletov je praznicni ,i to onako pirocanski vezes papak i rebro pertlom i ubacis kad vri i jen, dva ,tri i napolje nazad u zamrzivac do sledeceg praznika.Lkl{{

Duško58
21-07-12, 21:09
@zis

:lol:Ovaj ti je dobar.:lol::lol:

zis
21-07-12, 21:57
Tako i kafu kuvaju ,okači zrno kafe oko vrata i nagne se nad džezvom i broji 1,2,3 i napolje Lkl{{

SAMA
21-07-12, 22:20
To je ko ona,kad je pirocanac jeo leba i slanine.Vezao jedno parce slanine na kanap.Proguta parce leba,pa slaninicu.Povuce kanap i izvadi slaninu,pa ponovo tako.Sit se najede leba i slanine,a slanina mu ostane i za sutra.Kakvo nam vreme dolazi,mozda nekom i pomogne.Lkl{{

zis
21-07-12, 23:05
Od ponedeljka ce mnogi imati " misaoni " ručak .To je ono kad jedeš hleb i gledaš u sliku pečenja,a što se tiče pušenja sutra pravim lulu od višnje pa ću da pućkam ko mornar Popaj.

Duško58
22-07-12, 08:28
Dobro jutro narode. Lepo osvezilo, ali ni kapi do sada od kise.

SAMA
22-07-12, 10:49
Nista od kise.Opet polivanje betona.::samo bes::

nju-viliđ
22-07-12, 10:58
Jutro živinari.
Mogu li pilićima starim 1mj. davati stari hleb?

SAMA
22-07-12, 11:06
Naravno.Mozes ga i pomesati sa stocnim brasnom i malo pokvasiti.Otimaju se da mi dodje da im otmem.:lol:

nju-viliđ
22-07-12, 11:16
Pitam zbog germe u njemu što ima.
Jel nije isto ta germa industrijska i ono kad kupim pivski kvasac i dam kokošima

necapile
22-07-12, 20:30
Natmurilo se i namestilo kao pred potop. Nikako da padne samo. Kao da je neko stavio neki stit ispod oblaka.

SAMA
22-07-12, 23:10
Bice,bice kise.S obzirom da cela Srbija igra dodolu,mora pasti.:lol:

Duško58
23-07-12, 08:18
Dobro jutro. Slabo nesto ta kisa. Kod nas suvo, nocas nije padala.

Beca
23-07-12, 11:45
Bice,bice kise.S obzirom da cela Srbija igra dodolu,mora pasti.:lol:

Ajd što igra druže, već što ko mahniti buljimo po radarskim osmatranjima... ne daj bože ponovo neke vazdušne opasnosti, ima da nas regrutuju kao dobrovoljce u PVO , i to po spisku članova sa foruma, samo tako...

SAMA
23-07-12, 13:36
Svaka cast tim radarima,al bez pasulja nista.A pasulj kaze da je zivinarstvo zbog suse u velikoj krizi.Lkl{{

Duško58
24-07-12, 07:40
Dobro jutro zivinari. Nocas ponovo proslo bez kise.

SAMA
24-07-12, 08:19
Brojtro.To stvarno postaje krajnje zabrinjavajuce.

Duško58
25-07-12, 08:22
Dobro jutro zivinarke i zivinari.@->-->:({

SAMA
25-07-12, 08:58
Konacno kisa.Lkl{{ Kada pricam sa svojim ljudima priznaju mi da ova kisa zlata vredi.Soja se lepo oplodila i sad ce naliti zrno.Kukuruz osim ranih sorti ce se poprilicno oporaviti.Medjutim kada pricam sa drugima,kazu dzaba kise,nema pomoci.Videcemo kad se bude bralo.Cini mi se da im se osladila cena i da im se ne spusta.Sto je najgore traze i vise od Njuorske berze i porede nasu susu sa Americkom.Lkl{{.
Slazem se da svako treba da zaradi i da se cena uveca za procenat umanjenja prinosa,ali ovde se cini mi se malko vise spekulise.Inace idem po kucama i nosim pilice.Siromasni su uglavnom svoj prodali,a kod bogatijih kotobanje pune ko oko i cekaju kazu 40 dinara,a mozda i vise.Pa ljudi po tim cenama se moze brati svake druge godine.:lol:
Evo jednog citata iz teme o ceni kukuruza.

Optimista (http://poljoinfo.com/member.php?1756-Optimista)
http://poljoinfo.com/images/statusicon/user-online.png
Članhttp://poljoinfo.com/customavatars/avatar1756_3.gif (http://poljoinfo.com/member.php?1756-Optimista)Datum pristupanjaDec 2009LokacijaStaparPoruka115Zahvalio se23Zahvaljeno 59 puta na 15 porukaDownloads7Uploads0

Prica da cena kukuruza i soje utice u toj meri na krajnju cenu mesa koje kupuju gradjani je lupetanje. Na tu cenu uticu marze tajkuna koji drze lance klanica i mesara i to svi znamo dokle cemo se prepirati oko gluposti? Pa sve da cena kukuruza sutra padne na 5 dinara opet stocari nece zaraditi od toga, tajkuni ce skinuti cenu zive vage, a zadrzati cene u mesarama i kraj! Sa te strane istvi vam je bio kukuruz 4 ili 40 din. Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

Inace danas ne proverena informacija da ovde u okolini ljudi ne daju ispod 28-30, a da toliko lako-lagano i dobijaju!

http://poljoinfo.com/clear.gifOdgovori (http://poljoinfo.com/newreply.php?do=newreply&p=545670&noquote=1) http://poljoinfo.com/clear.gifOdgovori sa citatom (http://poljoinfo.com/newreply.php?do=newreply&p=545670) http://poljoinfo.com/images/buttons/multiquote_40b.png (http://poljoinfo.com/newreply.php?do=newreply&p=545670)
Zahvali se (http://poljoinfo.com/post_thanks.php?do=post_thanks_add&p=545670&securitytoken=1343195950-dad7292ca0e5f9b9e4c58724347075bfd5849146)

Sledeći 8 korisnici su se zahvalili Optimista na ovoj poruci:

bojcetic (http://poljoinfo.com/member.php?u=222) (Juče), dragan.kovacev (http://poljoinfo.com/member.php?u=9692) (Juče), leka (http://poljoinfo.com/member.php?u=441) (Juče), mcbaycow (http://poljoinfo.com/member.php?u=5738) (Juče), MOMOSARIC (http://poljoinfo.com/member.php?u=4866) (Juče), selac (http://poljoinfo.com/member.php?u=10529) (Juče), spricer ladan (http://poljoinfo.com/member.php?u=4207) (Juče), steva 1984
(http://poljoinfo.com/member.php?u=4480) (Juče)
Kazu mi da nisam dobro shvatio.Ja sam se zbog ove izjave povukao iz dalje diskusije.Smatram da stvarno dalji razgovor na tu temu nema smisla.::samo bes::

bobanvrb
25-07-12, 09:15
Dobro jutro svima evo me konačno.

SAMA
25-07-12, 09:56
Pa di si ti druze.Dobro nam se vrno.>:({

bobanvrb
25-07-12, 13:00
Trenutno još samo da otklonim neke probleme sa konpom i tu sam pozdrav

Evo otklonjeno uređeno sve šljaka-dobro veče

Duško58
26-07-12, 07:34
Dobro Vam jutro vredni narode.>:({

SAMA
26-07-12, 09:15
Pozdrav i od mene.>:({

peto1
26-07-12, 10:00
Pozdrav i od mene. :lol: Da vam koke snesu taman tolko jaja kolio vama treba, da neznate sta cete sa njima, a ovi pilici da sto pre stignu pod noz.

SAMA
26-07-12, 10:03
Hvala lepo,jos samo da nam pozelis ekonomsku isplativost svega toga,da zbog cene kupci ne odustaju,pa da nazdravimo.Hm izgleda da sam ne realan i da puno trazim od jednog petla.:lol:>:({

Duško58
26-07-12, 19:19
Zdravo narode, danas od podneva dobismo i mi kisu.>:({

bobanvrb
26-07-12, 20:29
Dali se spremaš malo da bacaš mamce posle ove kiše Dule?

SAMA
27-07-12, 07:19
Brojtro becari.Imali povecane vlaznosti? Lkl{{

Duško58
27-07-12, 08:01
Dobro jutro i tebi druze a normalno i ostalom drustvu. Za sada nema jos povecane vlaznosti ali verovatno od sutra kada dnevna temperatura skoci na 36 stepeni i pocne sve da isparava.>:({

malaksalo
27-07-12, 09:01
Dobro jutro gospodo zivinari.Hteo sam vas nesto pitati.Imamo ove obicne domace pilice starosti skoro 3 meseca.U posladnjih 6,7 dana stalno su najezeni i crklo je 4 kom.Dajemo im enrocin kapi u vodu ali nesto slabo pomaze.Da li je to od vrucine ili neki virus ili ...?Mozda imate neki zakljucak i naravno resenje?
P.S.Pilici se nalaze u kavezu(vilijeri) na zemlji.

SAMA
27-07-12, 09:08
Pile cim je bolesno,ono se najezi i bude ne veselo.Na osnovu toga se ne moze dati dijagnoza.Moze biti od obicne promaje,do zarazne bolesti i zato se treba obratiti veterinaru.

zis
27-07-12, 21:33
Pogledaj da nemaju Tekut , najbolje ćeš videti ispod krila.

Duško58
28-07-12, 18:28
Zdravo zivo narode.>:({

bobanvrb
28-07-12, 21:02
Zdravo Dule i drugari!!!

Pedja1
28-07-12, 23:27
Куку шта ви радите с ти плићи ... што више читам то ми мањи апетит па то пиленце с 6 недеља има болести ко пола старачког дома ..^-^ .. те мали капаците плућа , те хипертензија , те отиче јетра ..

SAMA
29-07-12, 00:56
Taka im sudbina,mi im samo pomazemo.Lkl{{ A ima i ljudi svakakvih,pa ih trpimo.:lol:

Duško58
29-07-12, 09:49
Dobro jutro drustvo, idemo ustajanje.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UqOL7LOR6ko#!

peto1
29-07-12, 10:00
http://www.youtube.com/watch?v=sW1QSAPE8Ao&feature=related

Duško58
29-07-12, 10:03
@Peto1

:lol: Stvarno si Titov vojnik.:lol::lol:

peto1
29-07-12, 10:15
@Peto1

:lol: Stvarno si Titov vojnik.:lol::lol:

Jednom kad se zakunes nema vise nazad. Ko ovi sto se svaki dan kzaklinju pa sve sutra poreknu.

zis
29-07-12, 11:19
Malo koja zakletva počinje sa "ZAKLINJEM SE ČAŠČU"( u to ne mogu jer nemaju) uglavno im počinje sa ispruženim kažiprstom kod donjeg dela leđa zato ih i tovu "pujpike " zakletve Lkl{{

Pedja1
29-07-12, 20:47
Ви се то на Берлин спремили ? ^-^ ..

SAMA
29-07-12, 22:04
Mnogo smo jaki.Samo jos da nemamo restrikcije po 2 sata posle malo jaceg vetra.::jako_besan:: Sramota.U Berlinu ovo nebi lako proslo.Jeste da nam kisa treba,ali restrikcija ni najmanje.

bobanvrb
29-07-12, 22:19
Pobogu sama ajde jednom reši oćeš kišu ili struju.Pa ne može oba brate nikako...!!!:lol:

Pedja1
29-07-12, 22:21
Па кад падне ти закопај ( не киша него кабл па ћеш имаш подземни ):lol:

bobanvrb
29-07-12, 22:24
Kiša je kukala a ja sam padao za njoooooooommmm......

http://youtu.be/e1cswNNgX4o

SAMA
29-07-12, 22:34
Razbija nas Miskovic sa svojom farmom u blizini.Ja na zalost na tom vodu.::samo bes::Cim se pacovima na farmi svinja okvase gace,oni iz revolta grickaju kabl i prijatno sveca.Lkl{{

Pedja1
29-07-12, 22:40
брине се човек о повећању наталитета а ти га блатиш .. :-x

SAMA
29-07-12, 22:44
Da pacova.:lol:Cim jednog ubije struja,odma orgijaju.:lol:

Duško58
30-07-12, 09:25
Dobro Vam jutro zivinari. I kod nas juce malo dunuo vetar i ostasmo bez struje 2-3 sata. Sta bi bilo da je opicilo pravo nevreme?^-^ Juce bilo gadno vreme za pilice, otislo par komada. Neka bude to sva steta.>:({

SAMA
31-07-12, 08:39
Brojtro zivinari i ostali.

Duško58
31-07-12, 08:52
Dobro jutro narode.>:({

German hunting terrier | Jagdterrier