Chat u Živinarstvu 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Seva negde u daljini.Jeste malo svezije,ali malo.Valjalo bi i pokvasiti.:osmeh:
 
Po svemu sudeci je nece ni biti.:zli:

---------- Poruka napisana 15-07-12 u 13:18 ---------- Prethodna poruka je 13-07-12 at 09:03 ----------

Kisa se nesto meraci,padne par kapi pa odustane.Evo opet par kapi pa nista.Ko da se stidi da pada.Padaj kiso sve ti je oprosteno,a ako neko ima merdevine ili adekvatan ples,nek javi.Da ne idemo u :off_topic: i pilicima bi bila jeftinija hrana.:osmeh:
 
Pozdrav narode. Danas nivelisao cene u radnji i ubijam se od dosade. Nisam imao volju ni na pecanje da idem.

---------- Poruka napisana 16-07-12 u 07:16 ---------- Prethodna poruka je 15-07-12 at 16:24 ----------

Dobro jutro zivinari. Malo osvezilo pa ce i nasa sermija lakse da dise kao i mi.:ppozdrav:
 
Osvezilo,ali SUVO,a cena komponenti skaceeeee.Sto je najgore pilica na akcijama i previse.
 
Pozdrav drustvo. :ppozdrav:
Nemam vise komentara na sva ova desavanja oko nas. Poskupljenja, suse, bezparicu...... i ponovo sam. Otisla mi malda ali sada definitivno ce biti kraj. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Nije to razlog da se ne popije nesto hladno.
 
Pozdrav ljudi, ajde što je pakao, cena pilića katastrofa, hrana ludilo... sad se i zapalilo pola CG, gledao sam slike mislim da će da bude sprdnja!!!!
 
Neco sta da ti kazem.Najbolje znas sam.Iskreno mi je zao.Treba biti jak.Mlad si,jesi ruzan :osmeh:,al bice dana i lepih trenutaka.Mozda ubodes i neku koku,mislim cenu pilica.:osmeh: :ppozdrav:
 
Dobro jutro zivinari. Idemo ustajanje i na hranjenje i pojenje pilica. Treba uzeti lovu za njih.::namigivanje::
 
Sad su taki novci na zivini da se ne moze izbrojati.Od jaja,do mesa,sve bolja cena od bolje,a ulog sve manji i manji.:osmeh:
 
Dobro vece drustvo. :ppozdrav:
Naravno SAMA da je ulog sve manji kad samo smanjujemo kolicinu stoke. Smesno a tuzno. Katastrofa jedna na sve strane.


Hvala vam drustvo sto postojite. Narocito cika Dusko, SAMA a i ostali. Nekako se bas drugacije osecam kad se prijavim na forum. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dobro jutro zivinari.:ppozdrav: Kako vidim iz zadnjih postova koje smo napisali po temama u zivinarstvu idu nam crni dani. Cena hrane nas urnise, a ne mozemo toliko dici cenu nasoj robi zbog dekintiranosti naroda. Raditi il ne raditi, pitanje je sad. Ako se prekine sa nabavkom jednodnevnih gubi se kontinuitet a samim tim i musterije. A raditi sa minusom ne vredi.:sta::sta::sta: Probacu ovu turu da prodam po 290,0 uredjene, ako ne bude islo idu u zamrzivac. Raditi ispod te cene je samo rad za drugoga (mesaonu),posto njihovu robu pretvaram u pare.
 
Kazu u Americi kukuruz 30.Nasi odma digli na 35.Ne dao nam Bog one suse.Tamo se ne bere.Zemlja ispucala mozes ruku gurnuti.Juce sam prosao kroz atar sa covekom koji je uzeo djubre od mene.Kukuruz mu je fantazija.Nema trunke zutog.Visok skoro 3 metra i nema ni jednog stabla bez 2 klipa.Covek je skakao od zemlje.Ako padne kisa za desetak dana vodi me kaze na veceru.Kisa se najavljuje za 23 i to u trajanju od 5,6 dana.Inace nema njive na kojoj je totalna steta,kako je predstavljeno.Kukuruz je tropska biljka i lako se izvuce.Ne kazem da susa nije uzela danak,ali je to mozda 10,20,pa nek je i 30% na nekim njivama,a cenu su digli kao da je steta 100%.Ima tu malo i naseg mentaliteta.Pricam naravno o mom ataru.Ima sigurno losijih atara,ali tamo treba proglasiti elementarnu nepogodu i pomoci ljudima.Ne treba neki da uzmu duple pare na konto onih koji za leba nece imati.
Mislim da ce se trziste kukuruza stabilizovati posle ove najavljene kise i da nece biti skuplji od 22.Problem ce nam izgleda biti soja,jer je nasa na ceni u svetu.Susa ju je prepolovila,a i ona GMO u svetu je podbacila.Po svemu sudeci ce profitirati oni koji umesto soje u hranu stavljaju riblje,mesno brasno i aditive.Prijatno Srbijo.Zdravo ces se hraniti u narednih godinu dana.:ppozdrav:
 
Sad me nešto zanima, koliko su u mesu oseća, riblje i koštano brašno jer ja koliko se sećam mi smo godinama imali domaće piliće kući a pre se koncentrat pravio od toga, samo što su čišćeni na kukuruzu pa su imali malo više sala?
 
Sad me nešto zanima, koliko su u mesu oseća, riblje i koštano brašno jer ja koliko se sećam mi smo godinama imali domaće piliće kući a pre se koncentrat pravio od toga, samo što su čišćeni na kukuruzu pa su imali malo više sala?

Nidzo ako bi se u smese umesto metionina i lizina dodavalo rib. brasno smese bi bile jos skuplje. Kg rib. brasna se krece negde oko 200,0 din. a posebno je nezgodno sa njim raditi sada u ovim vrucinama zbog salmonele. Mesno brasno necu ni da pominjem i ne bih ti savetovao ni da razmisljes o njemu i kos. brasnu. Pazi uz sve te komp. zivotinjskog porekla mora da ide i soj. sacma.
 
Poslednja izmena:
Slazem se Dule za metionin i lizin,ali se oni ubacuju zbog amino kiselina koje riblje sadrzi u sebi,a soja ih nema.Iste povecavaju svarljivost tj iskoriscenje proteina.Ukoliko ih ne ubacimo,sojina sacma ce ostati ne iskoriscena.Ipak metionin i lizin imaju gotovo zanemarljiv procenat proteina,za razliku od ribljeg brasna koje je sa istim bogato.Riba moze da zameni soju u odredjenom procentu i tako dodjemo do ipak jeftinijih proteina,s obzirom na tendenciju rasta sojine sacme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh