Predsetvena priprema zemlje

Kod nas ogromna većina prvi put ide setvospremačem da se poravna što bolje njiva, a drugi put po izboru. :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Svako ima svoje. Kod nas u selu ima ko radi 1 drljaca 1 setvospremac, 1 drljaca 2 setvospremac i samo 2 puta setvospremac. Ja radim samo 2 puta setvospremac i obicno ispadne bolje neko kod onih sto rade prve dve kombinacije.

Nije ni to loša kombinacija
 
Zadnjih godina dva puta drljača, prvo rano u proleće a drugi put neposredno pred setvu, drljača je od pet krila Tupanjac a setvosremač samo ako je negde slučajno zatravljeno.
 
Ja spremam sa teskom drljacom od 5,5m,jaki duboki klinovi,ima duple flahaste rotore prvi veci zadnji manji,dubinu stelujes na rotorima,predjem dva puta i bude ekstra.
 
kad se na vreme uzore u jesen,u prolece mozes podrljati granom,bar na mojoj zemlji!ja prvi put idem drljacom ili setvospremacem,zavalim ga na valjke i spustim dasku maksimalno da ravna,opruge idu jako malo u zemlju!drugi put setvospremacem na dubinu otprilike 7,8 cm i to je to......
 
Imam sliku,vidi se deo,pa ne vuce se tesko duple gume i udri,a nemogu uporediti malu i veliku zato sto malu nemogu ni zakaciti,mislim sta bi ostalo od nje
54ssd0.jpg
 
Miroslav K. Imenjače moj nije klasičan setvospremač, imam male S-opruge tako da je on idealan za predsetvenu pripremu. :cao:
 
Cilj je da se što više vlage sačuva,najbolja je kombinacija prvi prohod drljača,drugi germinator,akosu dovoljna dva prohada.Ako se priprema za repu,eventualno za soju gde je potrebna idealno ravna parcela i gde je potreban veći broj prohoda onda je najbolje prve prohode raditi sa drljačom sa ravnajućom daskom,a zadnji prohod sa germinatorom na dubinu setve.
 
ja planiram ici sa roto drljacom i pokusati u jednom prohodu pripremiti za sijetvu soje nadam se da cu uspiti naravno prvo bih bacio gnoivo i to bi bilo to, sta mislite o tome..??
 
Moze RD. u jednom prohodu ako ides nesto lakse ali neznam kako ces zaravnati dole i vodojaze ako ih imas u jednom prohodu ako neces pre proci pokraj dola necim drogim. :cao:
 
Danas sam išao jedan prohod tanjiračom u jednoj parceli. Morala je tanjirača jer sam spojio parcelu (kupljena) gdje je bila lucerka . Sve u svemu dobro je išlo . Znači krenulo je.. :bravo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oHxJenorKR0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RW7-zhRFs94[/youtube]
 
Nazad
Vrh