PDA

View Full Version : Ograđivanje voćnjaka

Advertisement

Advertisement

Advertisement

novii
19-09-07, 17:09
Rešio sam da pristupim ograđivanju voćnjaka, ali neznam kakve stubove da uzmem, dali bagremove ili betonske. Betonski mi deluju nekako dugovečnije, mada i bagremovi mogu da traju jako dugo. Dali neko ima možda neku preporuku oko izbora?

Sale
14-08-08, 13:11
Da li ima neko preporuku gde mogu kupiti zicu za ogradu a da je povoljna :lol: Ogradjujem veliku povrsinu oko 1,5 km i visine 1,6 ili 1,7 jos nisam odlucio .A cene su veoma razlicite pogotovu sada kad je cena gvozdja otisla na gore mnogo.

Čugi
15-08-08, 02:40
Ima u Inđiji proizvođač, meni je bio najpovoljniji, uzimao sam ranije od njega dosta žice za različite namene, javiću ti broj i adresu na pp.

Sale
15-08-08, 10:51
Hvala Cugi . Kakva slucajnost ,ja sam betonske stubove uzimao iz indjije.

Čugi
15-08-08, 13:12
Moguće da je to ista firma, jer i ovaj je radio betonske blokove i betonske stubove, šaljem ti adresu i tel.

Sale
16-03-09, 15:54
Juce sam obisao vocnjak i video da je skinuta bodljikava zica u duzini 200 metara a i majstor je skinuo jos plus 50 zatezaca tj.presekao zice koje drze ogradu. ":":{

nebojsa
17-03-09, 00:16
Uvedeš struju i rešena stvar :lol:
Malo se šalim ali ja bi razmislio i o onom električnom pastiru. Nije skup oko 100 e. Odbija a ne ubija :lol: , kad ga jednom zdrma obilaziće u širokom luku.

sasha
15-05-09, 12:04
Juce sam obisao vocnjak i video da je skinuta bodljikava zica u duzini 200 metara a i majstor je skinuo jos plus 50 zatezaca tj.presekao zice koje drze ogradu. ":":{
bas zbog takvih stvari se nas narod ne odlucuje na podiznje modernih vocnjaka ulozis pare i rad a dodje neki ciga sve to pokupi da proda u staro gvodzdje a nasa policija se pravi mutava

Sale
15-05-09, 12:32
Nazalost je tako ,ali ako hoces pravi vocnjak i ulaganja nisu mala a ograda je ne ophodna .Srpska posla.Vise me je kostalo vremena i zivaca to sto sam prepravljao ,nastavljao zicu i vezivao nove zatezace nego da sam mu mogao dati tih 50 zatezaca cija je cena oko 3000 dinara.

Hipija
18-09-09, 19:30
Ja sam se odlucio za betonske stubove da pravim za ogradjivanje vocnjaka.Stubovi su dimenzija 10x8x220.Do sada sam napravio 300 stubova i jos malo planiram da ogradjujem.
Ako nekog zanimaju stubovi neka se javi na PP pa se mozemo dogovoriti oko cene :D
Takodje imam i masinu za busenje rupa u zemlji za stubove sa burgijama f 100 i f 160,tako kad postavite stub u zemlju taman cucne u rupu.

markodim
19-09-09, 01:18
koliko te je kostalo pravljenje jednog stuba? ja sam kupio 600 kom od propalog PIK-a ali mi treba jos?

Hipija
19-09-09, 17:27
Najvise zavisi za koliko para nadjes armaturu jer je ona najskuplja.Po mojoj nekoj racunici 1 stub me izadje oko 250-300 dinara najvise.Neracunam kalup naravno i pravljenje stola.

markodim
20-09-09, 08:42
ovi sto sam ja uzeo su idealni 200 din, slovenacki od impregniranog betona, ali nema ih vise, prodao covek oko 5000 kom dok sam se ja opasuljio da mi treba jos ::)

Sale
20-09-09, 23:10
To je odlicna cena ,ja sam uzeo pre neki dan za 500,00 kom .2,5 m visina . I zavrsio ogradjivanje .Mogu da vam kazem da je ta ograda krvav posao .70 kg svaki stub,istovari kamion ,pa utovari ponovo u prikolice i vozi na njivu(plac) ,busi rupe ,stavljaj u rupe,nivelisi ,tovari sljunak u prikolicu,agregat,mesalica ,betoniraj .
E jos da sam zicu sam postavljao ,riknuo bi skroz.

Hipija
21-09-09, 12:56
Bogami jeste tezak posao.Ja sam radio nekom liku sve to,a sad cu i meni da radim.Prvo obelezavanje terena gde da se kopaju rupe,busenje rupa 300 rupa,postavljanje stubova 330 stubova sa kosnicima,betoniranje stubova i postavljanje u vaser vagu,razvlacenje pocinkovane zice 3mm 3 kom,razvlacenje pletene zice 1,9 metar visine.Za ceo posao je trebalo 4 coveka koja su to radila 10 dana po 10 sati rada.Jedva sam cekao da se zavrsi posao.

piki
17-11-09, 22:54
Najvise zavisi za koliko para nadjes armaturu jer je ona najskuplja.Po mojoj nekoj racunici 1 stub me izadje oko 250-300 dinara najvise.Neracunam kalup naravno i pravljenje stola.

Imam jedno pitanje za tebe koji promjer armature si stavljao i koliko komada jer i ja planiram da radim stubove za voćnjak 2,7m visine. Unaprijed zahvalan.

Hipija
18-11-09, 20:39
Ja sam stavljao 4 sipke f6.Moze da se radi i sa 3,ali ako ga vec radis za sebe preporucujem ti da stavis 4.I 5 uzengija sam staviljao na 2,2 metra duzine.

Reci mi sto pravis tako dugacke stubove 2,7 m?

Post je spojen: 1258570224________________________________________ _________
evo malo slika sa terena
http://i46.tinypic.com/2ylpo4z.jpg
http://i45.tinypic.com/20t1952.jpg

Karalic
18-11-09, 21:51
Bravo majstore!!! ::svaka cast:: uradio si ogradu po svim propisima. Nego , reci mi molim te koju masinu imas za busenje rupa? Dali je samogradnja ili je kupovna opcija? >:({ >:({ >:({

Hipija
20-11-09, 17:41
Kupovna je,nije profi ali meni odradjuje posao.Radio sam letos sa njom jedan vocnjak,sad moj vocnjak radim i dogodine da odradim jos jedan vocnjak otplatio sam je i jos malo zaradio.http://i49.tinypic.com/2dgt1ja.jpg

Post je spojen: 1258733569________________________________________ _________
a poceli smo i zicu da zatezemo :Dhttp://i49.tinypic.com/1960qt.jpg

Karalic
20-11-09, 20:50
Koji je to fi na slici, i posto je bila? Mislim na parice ::novac::P.S. koliko busi u dubinu? >:({ >:({ >:({

markodim
21-11-09, 09:38
imam i ja istu takvu, fi 100 je burgija, a pre 2 god je bila oko 25000. Zavrsava posao iako nije profi alat >:({
izbusila je 800 rupa i otplatila se!!!

case ih
21-11-09, 10:07
Evo je moja busilica, kostala me 50e.
Iskoristio sam utovarivac za djbar a ostalo sam nabudzio sam. Vazno je da sluzi.
http://www.youtube.com/watch?v=vEUcf8H5ye0

dudovcanin
21-11-09, 18:38
Orginalno nema sta! :D

Hipija
21-11-09, 19:17
Ja sam je platio sa 2 burgije 400 eura.Uz busilicu dobijes burgiju f100,ja sam jos kupio f160 burgiju posebno i ona je oko 90 eura.Busim uglavnom sa f160 i ok je,a u dubinu moze max 60-65 cm,ja sam busio 50 cm.

Karalic
21-11-09, 19:57
Bravo za sve Vas! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

vosi
13-01-10, 22:34
a koliko treba da se ostavi prostora sa komsijine strane?da li me neko razume?

case ih
13-01-10, 23:53
Po zakonu nije definisano, znaci nemoras nista. Ja kad sam ogradjivao ostavio sam 50cm

Conferans
14-01-10, 14:23

Medja mora da bude slobodna, a ti kraj kamena medjasa mozes slobodno zabosti stub za ogradu.

vosi
14-01-10, 17:29
a sto se tice stubova,zasto mora da budu betonski stubovi kada to kosta 550 din po kom.zasto ne moze profilne cevi od 5/4 sa 2.5mm zidom to kosta 680 din od 6 metara a od jednog mozes napraviti 2 komada i jos malo ti ostane,a one parcade mozes zavariti pa koristiti za naslon.ja sam spremio dosad 150 kom stobova tako upola cene
a dali neko ima broj telefona gde je najjeftinije zica za ogradu posto meni treba oko 1 km

sasa j
14-01-10, 23:12
U Beogradu Petrovcicu covek pravi(plete)zicu ne znam tacno koja je cena,ako ti se isplati. ::novac::

vosi
15-01-10, 00:51
a sto ne bi ako je dobra cena samo ti nadji broj telefona,i unapred ti hvala

Hipija
15-01-10, 12:30

Cuo sam od ljudi da treba da se ostavi pola metra(mada nigde u zakonu nepise-informacija od geometra) jer ako te tuzi komsija izgubices na sudu,tj svaki sud ce da te obori ako se neuvuces sa ogardom pola metar.

telnett
15-01-10, 13:26
Rekli su da moze tacno na medju da se stavi ograda no ja sam uvukao 50cm kada sam ogradjivao, taj metar mi bas puno ne znaci a mogu imati problema posle

dalibor79
15-01-10, 23:53
koliko bi kostala zica po duznom metru tj kvadratu najpovoljnije sto se moze naci i ako znate ostavite broj telefona >:D >:({

sasa j
16-01-10, 00:07
Evo ujedno da odgovorim Vosi-ju i Daliboru sutra bi trebalo boze zdravlja da idem za petrovcic pa cu ujedno svratiti da nabavim telefon mada sam ga imao ali ne znam gde mi je.
Sto se tice medje i mene bas zanima kako to ide,inace se bavim gradjevinom pa znam neka pravila iz nje ali ovde se pominje nesto drugo.
Kad se radi kuca po starom je kuca trebala biti odvojena od komsije oko0.80cm po novom ide metar metar ipo kako ko odvoji,sto se tice platna zidane ograde ona ide tacno na sredini medje,zicana ograda znam da stubovi idu sa tvoje strane medje onaj ko ih postavlja a zica mu dodje tacno na medji (liniji placa) ":":{ tako da ispada kao da je stavljao ogradu jos je za debljinu stubova u plusu.

Hipija
16-01-10, 13:53
Sve u vezi ogradjivanja vocnjaka mozete se raspitati na broj 063/8914-362.Stubovi,zica,busenje rupa...

vosi
16-01-10, 18:45
Sve u vezi ogradjivanja vocnjaka mozete se raspitati na broj 063/8914-362.Stubovi,zica,busenje rupa...
hvala ti,dok se ne oduzim :D

pekapele
07-04-10, 17:26
Ja sam ogradio 2 jutra za kajsije,najjeftinija zica je bila u tehnometalu u Novom Sadu,88,oo kvadrat a stubove sam placao 480 din u Kacu!Neki lik mi trazio 8 eur po duznom metru,sve njegovo i to bi me izaslo preko 7000 eura!Odem na najlon pijacu,kupim kinesku busilicu slicnu kao sto je neko vec pokazao na forumu,platio je 250 eur i sam sve izbusio.Na vojnom otpadu nasao daljinomer koji se koristio u vojsci,udario pravac pod konac i pozvao par drugara.Za dva dana sve gotovo osim zatezne.Kostalo me jagnje i prase ali u dzepu ostalo 3000 eura!Slobodno kupite taj busac,video sam da ga ima i u Lombardiniju u N. Sadu,oko 24ooo din.Ja sam moj posle busenja rupa prodao u Indjiju za 150 eur.Za 400 stubova nije se ni nakasljala a potrosila oko 5 litara goriva.Najbolji je promer od120mm jer stane okolo peska,malo zalijes i nabijes i stoji cvrsto!U promer 100mm tesko ulazi stub,povlaci sa sobom zemlju pa je malo teze ali moze i tako.Uz busilicu sam dobio svrdlo od 100mm,120mm,200mm!

telnett
08-04-10, 11:33
Sto se tice rupa mozda je najednostavnije rucno kopati recimo dvojica prosecno jakih moze 100 rupa dnevno da iskopa sve sa pauzama na 50 cm dubine. Kada sam prosle godine mozgao sta i kako platiti ili sta pozajmio sam jednu benzinku koja nije mogla da iskopa ni jednu rupu sa litrom goriva ( verovatno je burgija bila tupa ) jedan clan foruma mi je ponudio svoju ali mi je bilo dosta daleko da idem po nju i vreme isteklo ,posto sam radio samo vikendom zbog drugih obaveza, uzeli asove nas dvojica i za jedan ipo dan iskopali sve rupe ( bilo izuzetno suvo i tvrdo tada ). Malo ojacaju bicepsi i leptiri i 15000 u dzepu za borer ili da se da drugom da izbusi.

Hipija
09-04-10, 10:55
Kada kopas rupe rucno asovom malo ih razglavis vise,ipak busilica je najbolja taman ima mesta da stane stub i da se pomeri malo levo-desno,napred-nazad ali nema svako busilicu.Naj jefitinije ogradjivanje svog vocnjaka je da sve sam radis :lol: naravno sve sto mozes.

Bećarina pusta
09-04-10, 11:41
Na mojoj ogradi su rupe bušene motornim svrdlom, stavljan je stup i u ostatak prostora u rupi je nasut beton. Sve stoji pod špagom.

telnett
09-04-10, 11:41
Hipi
Naravno da je najprakticnije , kao sto sam radio ja a i ti

dnenad
25-05-10, 16:10
da li neko moze da mi kaze koliko bi otprilike kostalo ogradjivanje parcele od 20 ari betonskim stubovima(sa sve stubovima,zicom,rupama..itd)hvala unapred.

case ih
25-05-10, 18:46
5 evra duzni metar.

Hipija
26-05-10, 08:55
Mozes racunati i oko 10 eura po stubu.Zavisi od duzine stuba,visinu zice.

vibrostub
18-06-10, 09:11
Zica koju spominjete ili univerzal pletivo ciji su standardi 1.5m visina , debljina obicno 2.0mm , dimenzije okca 60x60 razlikuje se od dobavljaca do dobavljaca. Ne upadajte u zamku da je jeftinija zica i bolja. Po meni je najbitniji kvalitet zice. Nista necete dobiti ako kupite pletivo pa posle izvesnog vremena morate da ga zamenite jer je propalo.

Babin zub
04-09-10, 14:01
Citam vase komentare i češkam se po glavi...A onda shvatih da vi ogradjujete vocnjake od nekoliko hektara,udaljene od kuce.
Ja imam problem sa stokom iz komsiluka,pri tom mislim i na stoku sa cetiri i dve noge.Vocnjak mi se nalazi ispod vikendice,sa obe strane su komsijske svinje i ovce,a ograda se raspada.Tacnije,raspada se deo ograde koji oni trebaju da zatvore.Moju polovina je zatvorena,ali resio sam da i njihov deo sredim.
Kupicu bagremovo kolje koje zaostreno i istrugano izadje oko 200 dinara,zatim pletenu žicu visine 1,2 metra i po vrh kolja red bodljikave zice.Rupe za kolje cu kao i sve ostale,do sada,busiti starom dobrom ćuskijom,i zatim malo zamahnuti maljem.Mislim da je to sasvim dovoljno za ogradjivanje jednog vocnjaka,sto se cetvoronozne stoke tice.A sto se tice one dvonozne,tu ne pomaze ni kineski zid,eventualno karabin ":":{

vibrostub
07-10-10, 14:28
Evo jedna slika ogradjivanja koje smo mi radili. http://i53.tinypic.com/34dpva1.jpg

Sale
07-10-10, 16:12
@vibrostub

Lepo izgleda ograda . Da li nam mozete reci koja je cena stubova 2.5 metara , i sta sadrzi taj stub od armature u sebi ? Posto je zica recimo visine 1.5 m ? Koliko su ruke za postavljanje po rolni ili kako vec racunate ?

Mislim da su ovo info.koje mnoge zanimaju a dosta se razlikuju u zavisnosti od proizvodjaca do proizvodjaca .

vibrostub
11-10-10, 13:58
Iz postovanja prema drugim izvodjacima radova kao i njihovim formiranim cenama molimo Vas da nas pozovete na nase kontakt telefone. Mi smo ovaj forum shvatili kao mogucnost da svojim potencijalnim kupcima docaramo slikovito kako mogu da urede svoje vocnjake, vinograde, njive i druge povrsine.

Hvala Vam na razumevanju.

srkitransporter
07-12-10, 11:33
ja sam odlucio na prolece da ogradjujem vocnjak po najjeftinoj mogucoj metodi, da sam napravim stubove od bagrema(bez obradjivanja samo cu da ih na dnu zasiljim) i udri u zemlju bez betoniranja... zicu cu naravno da kupim.. zanima me da li je neko to radio i kakva su vasa iskustva:lol:

Sale
07-12-10, 16:37
Sve zavisi za koliko para mozes naci bagremove stubove . Primera radi ja sam placao 5 eura betonske stubove 2,5 metara ,kvadrat zice otprilike 1 euro kvadrat + - ( sve zavisi od debljine zice i promera kocke na zici ) . Ja kada sam izracunao koliko me kostaju bagremovi i postavljanje i mazanje za preradjenim uljem isto mi je po racunici bilo da stavim betonske i to sam uradio . Ogradili smo jednu parcelu od 8 ha i jednu od 0,5 ha .

srkitransporter
07-12-10, 18:36
koliko te je izasla ograda po ha sve komplet kad se sracuna ako nije tajna:lol:

Sale
08-12-10, 12:20
Iskren da budem , posto je to ogradivanje trajalo neznam tacnu cifru ali priblizno sam mozes da izracunas .Svoj rad ,brata ,caleta ... nisam racunao . Ali stubove sam stavljao na 3 metra razdaljine na svaki 8 komad ( tj. 24 metra - kosnik ) znaci + 2 komada . Rupe sam busio sam sa burgijom fi 200 mm dubine 60 cm tako da iznad zemlje ostane 190 cm . Jedna kolica betona na otprilike 3 stuba .
Zicu sam stavljao 1,5 metara visine + 2 reda bodljikave . Za zicu sam ti dao podatak da je 1 m2 oko 1 eura . Bodlja ide na kilogram i to se ne secam koja je bila cena .Rolne zice su bile od 25 metara , kroz zicu sam pleo 3 mm debelu zicu za rastezanje ( i ona se kupuje na kilo ) + spaneri ( 3 kom. na rolnu od 25 metra ) .Spaner po komadu od 70-100 dinara kako gde nadjes .
U principu ako hoces sam da radis ispadne ti dosta jeftinije nego da ti radi neka firma .Oni prave nauku od toga ,a ono cista fizikalija .Da se ogradim ,kad kazem oni mislim na one firme i privatnike koje sam ja zvao kada sam hteo ogradjivati . Kada pricamo o ustedi kupio sam masinu za busenja rupa Oleo-Mac = 500 eura + 1 burgiju od fi 100 mm = 50 eura + 50 eura za burgiju fi 200 mm . ta masina i burgije + nesto para je bila razlika tj .usteda u odnosu na one koju su hteli da mi ogradjuju .
Za neke stvari ti nisam dao cene posto sam zaboravio ali mogu se raspitati tako da onda mozes 100 % tacno da izracunas koliko te kosta .

srkitransporter
08-12-10, 12:30
pa da sam sve sa caletom planiram da odradim, a i shvatio sam da se isplati bas da sami radimo jer kao sto kazes nije to nikakva mudrost samo ima da se radi... mene ce da izadje jos jeftinije jer cu sam seci bagrenje i to ce mi biti stubovi, a kotur zice ti je 2500 dinara(ne znam koja je dimenzija tj gustina zice) ali je 25m duzina.. jos + ja necu da betoniram nego samo da zabijam u zemlju, tako da ce mi trosak biit zice i tako te drangulije...

hvala ti na informacijama... >:({

Matkee
11-12-10, 19:36
i mi na proleće ograđujemo voćnjak, nemamo puno oko 400 m, ali zašto bi kupovali betonske stubove ? kupite lepo armaturu, frakciju i cement 1/3 napravite 3 kalupa od daske i svaki dan izlijete po tri stuba, ređate ih, suše se i rešen problem. Siguran sam da će vas stub izaći bar 2 ~ 3 puta jeftinije, tako smo mi računali, a žica je koliko sam gledao ovde kod nas najjeftinija u SIM-u, na novom naselju...

Sale
13-12-10, 17:33
Jeftinije da, ali 2-3 puta tesko . Ja kada sam ogradjivao eur=90 din. Za 450 dinara da ga pravim nema sanse .Pravio sam racunicu jeste jeftinije ali zanemarljivo . Ja sam u ogradu stavio blizu 1000 komada , kad izracunam to vreme pravljenja i muku dodje na isto da ga kupis .
Moje misljenje .

Matkee
13-12-10, 22:34
Sale imenjače nzm šta si ti druže računao, ali prosta je računica, armatura, cement i frakcija, oko 130 dinara je sada stub ako ga sam praviš, sa tim što nabavljamo armaturu malo jeftinije i ne plaćamo PDV....a koja muka ^-^, jedna mešalica dnevno, malo rekreacije nije muka

Sale
13-12-10, 23:11
Da ne ulazimo u raspravu , ko hoce izracunace .Stub od 2,5 metra ima 70 kg necega !!!!
4 x 2,5 metara zice 4 mm ili 6 mm kako ko . Precnik 100 mm x 100 mm .

Matkee
13-12-10, 23:51
ok, ali nije ni stub više 450 RSD i još samo jedno, veruj mi da ga niko neće napraviti kao ti, isto kao kada dovezeš mikser 8 kubika betona i izbetoniraš ploču, a kada ti radiš na mešalici prođeš skuplje, ali znaš šta si uradio i još važnije šta si sipao i koju razmeru
pozz ::namigivanje::

Hipija
14-12-10, 09:15
Moje je misljenje isto da treba da sam uradis ako mozes!!!Jeftinije izadje to je sigurno,a na kolicinu od 400 stubova bude solidna razlika.Ali ko nece da se "muci" da pravi stubove onda neka kupi!!!

Matkee
14-12-10, 14:47
pa upravo tako Hipija, najskuplje je kada sve platiš {"{":, a ovako sam siguran da se može dosta uštedeti....na tu količinu

polke
06-01-11, 13:00
Gde imaju da se kupe pvc stubovi za ogradu i znate li kolika im je cena?

Matkee
06-01-11, 13:06
http://www.rolostil.co.rs/pvc-stubovi-za-vinograd/

pogledaj ovde :D

MALINAR
06-01-11, 14:56
Ja sam ogradio imanje od 5,5ha jesenas,bagremovi direci 8x10sm,duzina 2 metra,1metar pletena zica i 2 reda bodljikave po vrhu,super izgleda........ :D.......Direci su 200din komad,zica je 105din metar kvadratni,kosnici,pocetna zica,spaneri itd...nije jeftino na veliku kolicinu ali zaista vredi.............. >:({

Matkee
07-01-11, 11:08
Ja sam ogradio imanje od 5,5ha jesenas,bagremovi direci 8x10sm,duzina 2 metra,1metar pletena zica i 2 reda bodljikave po vrhu,super izgleda........ :D.......Direci su 200din komad,zica je 105din metar kvadratni,kosnici,pocetna zica,spaneri itd...nije jeftino na veliku kolicinu ali zaista vredi.............. >:({

@malinar može neka slika ? ::svaka cast::

MALINAR
07-01-11, 18:30
Druze ima nekih slika na forumuma MALINA,CENA U 2010 i slicnim ne znam tacno gde sam izbacivao slike.........

>:({

IGMI
05-03-11, 17:18
I ja sam imao problema sa ogradjivanjem. Naravno najveći problem je bušenje rupa.
Probao sam sa ručnom burgijom ( T-burgija ). Posle šeste rupe su me zaboleli bubrezi od okretanja
pa sam uzeo i napravio ovo:
http://i52.tinypic.com/2njj8mx.jpg
Kada sam počeo da bušim shvatio sam da to treba i drugima pa sam počeo da pravim još primeraka.
Sve može da se vidi ovde:
http://igor-milosavljevic.blogspot.com/p/busilica-za-zemlju.html
Višestruka namena, kuka za auto prikolicu, dizalica i bušilica.
Sa malom (150mm) bušim za stubove a ove veće (250-500mm) su za sadnice.
Po okolini radim uslužno, tačnije bušim rupe od 150-350mm za 20 dinara po rupi
a rupe od 500mm za 30 dinara. Ja mislim da je stvarno pristupačna cena bušenja.
Naravno da to radim samo po okolini ( do 30km ) a za ostale postoji mogućnost naručivanja
kompletne mašine. Pa ako kome treba ovako nešto, neka mi se javi.
Znam koja je to muka pa vam stojim na raspolaganju.
>:({

braca1
01-06-11, 15:44
Pozdrav svim forumasima na ovom postu.
Kupio sam plac u Starom Slankamenu od 40Ari , 27m(front) x 150m ( strana ) , pravilnog pravougaonog oblika.
Ogradio bih ga u najjeftinoj varijanti cisto da ga razgranicim sa susednim placevima , a potom bi na mestu medja posadio zivu ogradu.
Elem dok se ne posadi ziva ograda hteo bih cisto ovlas da ogradim plac sa drvenim kocicima i eventualno izmedju njih da razvucem jedno 2-3 reda obicne ili bodljikave zice.
Interesuje me preporuka za max. udaljenje medju kocicima ( stubovima ) , moja ideja je da budu na svakih 10 ili 15 metara , a pri tome da svaki kocic bude poboden jedno 60cm u zemlju
Da se odmah razumemo treba mi najjeftinija varijanta koja ce da bude privremeno resenje dok se ne posadi u narednih 12 meseci ziva ograda.

Molim za savet u vezi tipa privremenih stubova ( drvo , PVC , celicna sipka , beton ) , max. medjustubnog rastojanja , dubine pobadanja stubova.

pozdrav

Braca

sibek2005
03-02-12, 15:14
e sad.... razmisljam.... da li je pametno muciti se i sam praviti spravu za busenje rupa (jer kad je pravis prvi put sigurno je problematicno) ili kupiti neku novu od privatnog proizvodjaca za 600e (ona sto se kaci na traktor) pa je prodati za nekih 400e.........

Vocar
03-02-12, 16:11
Za koliko rupa ti treba? Ako je mali broj zašto bi je kupovao?

Sale
03-02-12, 16:15
@sibek2005

Meni se isplatilo da je kupim , pošto sam imao preko 1000 rupa . Ako imaš mali broj plati nekome da ti izbuši i zavrsio si posao .

Milos T25
03-02-12, 16:51
Kupovna je,nije profi ali meni odradjuje posao.Radio sam letos sa njom jedan vocnjak,sad moj vocnjak radim i dogodine da odradim jos jedan vocnjak otplatio sam je i jos malo zaradio.__________________________________________ _______
a poceli smo i zicu da zatezemo :D

Ovo mi se svidja ima li gde za kupiti povoljno moze i polovno ako ne novo...

sibek2005
03-02-12, 22:25
Za koliko rupa ti treba? Ako je mali broj zašto bi je kupovao?

pa planiram zasad od oko 700 jedinki i jos + ogradjivanje tj. rupe za stubove za 1.6ha sto mu dodje oko 1500 rupa grubo receno

Sale
03-02-12, 23:07
Grubo rečeno, nemaš ni blizu 800 rupa za stubove.Rekao bih mnogo manje ...

sibek2005
14-02-12, 11:18
da li neko ima iskustva sa panelnim ogradama? koliko su skuplje od standardnog ogradjivanja?

Vocar
14-02-12, 13:51
Mnogo su skuplje.

Gedeon
17-02-12, 06:03
MALINAR ovo je tvoja slika! Imam par pitanja za tebe pa ako mozes da mi odgovoris!
Gde ima da se kupe ti stubovi po toj ceni?
Da li bi mogli mozda da idu na jabuku u red?
Koji im je vek trajanja otprilike?
I da li je potrebno mazati sa preradjenim uljem ceo deo stuba koji je u zemlji? Posto mi se cini da ti nisi!
Hvala unapred!

http://thumbnails62.imagebam.com/17528/113b73175273061.jpg (http://www.imagebam.com/image/113b73175273061)

Postavljati samo umanjeni prikaz slika! http://poljoinfo.com/showthread.php?3231-Postavljanje-slike-u-poruci

kockica5
03-03-12, 19:16
Metalni su laksi ali korodiraju vremenom bez obzira na zastitu, u plasticne uopste nemam poverenja, najbolji su betonski iz vise razloga. Najtrajniji su, jednom postavis i gotovo za generacije. U ponudi ih ima svakakvih, lepih, osrednjih, ruznih, nekvalitetnih... Sto se kvaliteta tice tu samo macola moze da presudi, bar ja tako svojim kupcima predlozim. Da razbijemo jedan po izboru kupca i ako nema od armature sto ja tvrdim da ima POKLANJAM celu porudzbinu. Ne sme ni lako da se razbije, onda nema dovoljno cementa. Kada vidim neke cene koje su u ponudi po oglasima ja se prosto iznenadim. Nije mi jasno kako neko moze da ponudi takvu cenu, da zaradi i da tvrdi da je to kvalitet. Vidjao sam cene NOVIH stubova nesto malo skuplje nego sto mene izadje materijal.
Znaci kvalitetan stub mora da ima 4 armature sestice, uzengije od cetvorke na 30cm, ulivene kukice za vezanje zice bar od cetvorke, beton bar 3\1, kalupi sa glatkim zidovima.
Rado cu odgovoriti na svako pitanje vezano za temu.

tokio
03-03-12, 19:31
Ja sam izbegavao betonske stubove i na kraju se to pokazalo kao ispravno jer je komsija u vise navrata pokusao sa kombajem, prikolicom, traktorom i drljacom da porusi nekoliko. Sreca pa su stubovi od bagrema i samo su se nagnuli i ja sam ih nakon toga ispravio, da su bili od betona garantovano bi popucali jer je stub na koji je naterao kombajn lezao skoro na zemlji. Bagremove stubove sam kupio kao tehnicko drvo od preduzeca DTD i samo ih odneo kod prijatelja u pilanu gde su ih isekli na 2 ili 4 dela u zavisnosti koje je debljine bio.

Sale
05-03-12, 16:45
Meni se desilo da je komšija ,pretpostavljam kada je vozio u rikverc porušio 2 betonska stuba (pukli su pri dnu) . Jeste malo veći posao staviti druge ali beton je beton .Možda u mementu stavljanja izadje skuplje ogradjivanje ali mislim da je definitivno na duže staze bolje .

Arandjel
20-03-12, 10:50
Odabir pravih stubova zavisi od vise faktora,namena,okruzenje i.t.d.Moje iskustvo je sledece:Na parceli duzine 200m koja je svojom jednom stranom pored lokalnog puta,postavio sam bagremove stubove na razmaku od 3m,bagrem je usao u izbor zbog poljoprivredne mehanizacije koja tuda prolazi pa postoji mogucnost da zakaci i osteti stubove od drugog materijala.Trajalo je to dve sezone i bio sam zadovoljan izborom.Ove zime,kada je stegao mraz a drva postigla jaku cenu,doslo je do toga da su stubovi poseceni i odneseni od strane n.n. lica. Ovih dana lijem betonske stubove i nadam se da ce steta u buduce biti manja.Ovo je moje ikustvo koje je vezano za lokalitet moje parcele.Pozdav

Vocar
20-03-12, 21:54
Au ima svega.

gog_xyz
05-04-12, 15:33
1) Zna li neko otprilike, kako se krece cena zatezanje i montaze pletiva i zice ako stubovi vec postoje.Ima li neka norma koliko 2 radnika mogu da urade za 8 sati rada npr.

2) Druga stvar: nameravam da ogradim vocnjak napolju u ataru.sve su baste i vocnjaci.komsija insistira da odmaknem ogradu 50 cm od granice u moju parcelu,kaze ne moze on da kultivira inace.obe parcele su vocnjaci.stabla i moja i njegova nekih 2.5 m od granice.ako uvucem imam problem. u zakonu ne postoji takva odredba, uvlacenje linije ograde od granice. isto mi u opstini kazu, dakle ograda zakonski treba da je u potpunosti na vlastitoj parceli, odstojanje nula.
sta da se radi? ne zelim konflikt, nije potrebno ali nije u redu da radim na svoju stetu.

Sale
05-04-12, 17:24
Kad sam ja ogradjivao voćnjak naplaćivali su od 2000-2500 dinara za ruke po koturu žice od 25 metara .NJih dvojica ako su uvežbani mogu dosta da urade za jedan dan.
Što se tiče ograde ,u tvom placu moraš postaviti ogradu tj. možeš na 1 cm od medje ali je u tvom . To o uvlačenju da on može da frezira je glupiranje tvog komšije . Pozoveš ili ti je već bio geometar , pozoveš komšiju da bude prisutan .
U zakonu postoji da ne možeš da zidaš kuću na medji nego ima tačno koliko od , a što se tiče ograde to nema .
Ja sam ogradio tako što sam se uvukao na jedno 5- 10 cm čisto zbog mene da nemam problema a pola metra nema šanse .

gog_xyz
05-04-12, 23:55
cini mi se da je to jako puno 2500 din za 25 m.samo rad na zici.ali verujem da tako nude.

po meni to se ne isplati po toj ceni.25 m je gotovo za 2 sata po meni.

ironman
06-04-12, 00:08
A jel njihova i zica kad naplacuju 2500 od kotura ?
Zezam se malo ali bre to nenormalno skupo.

gog-xyz
Ograda mora da bude u potpunosti na tvojoj parceli sto prakticno znaci da zica mora da bude tacno na liniji koja vas razdvaja a stubovi u tvom delu, dakle zica treba da bude pricvrscena za stubove sa strane do komsije, stubovi su u tvom.
Mani te "dobre" komsije sto bi da mu ti poklonis 50 cm svoje zemlje da mu ne bi ograda smetala.
Sta bi se desilo da on ogradjuje, znaci i on bi stavio ogradu u tvoje da mu ne bi smetala?

gog_xyz
06-04-12, 00:22
ovo sa ogradom je stvarno smijurija. i drugi komsija hoce 60 cm da uvucem jer mu sljive padaju u moju parcelu.nagele mu se grane nad mojom parcelom.a star vec vocnjak.ja sam ovaj vocnjak kupio prije koju godinu i platio geometra da iskolci pa ih je sve panika uhvatila.
ma razmilsjao sam da im izadjem u susret ,makar nesto,ali necu,posle ce da traze jos, nema kraja ako popustis ...

Sale
06-04-12, 00:40
@ironman

Davno beše pre 4 godine kad sam ogradjivao .Možda je bilo i manje ali nikako ispod 1500 din . Za te novce postavljanje žice ( kotur )1,5 met. visina , provlačenje dole u sredini i gore 3 mm žice , španovanje , i postavljanje 2 reda bodljikave žice .MOžda je puno ali tad je bila ta cena .
Ja kad sam kupio zemlju i izveo geometra ,na sreću ili ne imam samo jednog komšiju .Dobri komša je posadio kukuruz i 13 redi bio u mojoj njivi . Ja bio kulturan i sačekao da to pokupi pa onda ogradjivao ,on je sad kao ljut na mene što stavih ogradu i tera svu mehanizaciju tik do ograde a ima zemlje svoje u komadu 8 ha . Pa sam morao da malo povišenim glasom objasnim da je moje moje i ako se ogradi nešto desi .......... od tad ne divanimo , ali ja redovno obidjem ogradu .

.

Quercus
06-04-12, 01:04
Pre 20-ak godina rešim da ogradim baštu.Izađe geometar,pozovem komšije,niko se nije pojavio.Kad,gle čuda,geometar izmeri da imam metar širine da uđem i kod jednog i kod drugog komšije.Napravim mobu,počnemo mi sa postavljanjem betonskih stubova i žice,kad dolazi jedan od tih komšija naoružan lovačkom puškom.(Drugi komšija se nije ni pojavljivao).Kao ne možemo mi da postavljamo ogradu na njegovoj zemlji.Nekako ga ubedimo da nam dozvoli nastavak radova (Ej,da mi dozvoli da postavim ogradu na mom imanju!),ali da mu ne diramo jednu jedinu vrstu kukuruza koju je imao u bašti i koja je baš kod mene bila posejana.Sve ukupno desetak stabljika belog kukuruza,koju je on kao okopavao,a ceo ostatak bašte mu je bila prašuma i zmijarnik.Ali,eto baš za taj kukuruz je stao,i ja mu kasnije dozvolio da obere.A on me još kasnije tužio da sam podmitio geometra...Kao,video je on kad sam ja geometru davao pare,što je bilo tačno jer sam morao da platim uslugu čoveku.A još kasnije je tužba odbačena,jer je dotični preminuo...To je Srbija...Kakva je-takva je,moja je...

gog_xyz
06-04-12, 12:50
kod mene na jednom vocnjaku, salas, dosao komsija da " pomogne" oko montaze pletiva, farmesko pletivo 1,5 m visine , sklanjanje postojece propale ograde od osmougaonog pletiva,zica gore i dole ostaje, ponegde nova, nema bodljikave zice.dodtano plasticno pletivo u donjem delu zbog velikih okaca farmerskoh pletiva.i sad za 120 m duzine ograde kaze 5 dana su radili njih dvojica.ili 100 din/m kao za mene, jer je ipak bio " dupli" posao.
po meni nerealno visoka cena, za posao od 2 -3 dana.ja sam morao nakon 2-3 sata da otputujem, zivim u inostranstvu.

Čubra
10-04-12, 19:41
Moja parcela, celih 9 jutara, je uvucena 1,5m, sto do oba puta, sto do komsija. Ćale voli mirno da spava, i da se ne svadja (i ja sam takav). Ali jedan od komsija je vec zauzeo tih 1,5 m, i spremio se za setvu. E Srbijo. :)
Kad smo vec kod Srbije, komsija od preko puta drlja ili sta vec, pivske flase na sve strane. Srusen stub, i zica sva iskidana. Prilazimo i pitamo "da nisi video nekog da je prolazio i zakacio ogradu", a on odgovara "nisam ja to uradio dece mi" :)
Ali postoji izreka koje se treba uvek pridrzavati. "Idemo dalje"

sljivar
04-12-12, 17:10
Evo slika koje sam obećao kalup za betonske stubove.

http://imageshack.us/a/img189/8954/p1040239c.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/p1040239c.jpg/) http://imageshack.us/a/img571/4542/p1040245d.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/p1040245d.jpg/) http://imageshack.us/a/img856/6554/p1040246i.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/p1040246i.jpg/) http://imageshack.us/a/img23/7260/p1040243k.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/p1040243k.jpg/)

A evo i skice opisane u prethodnim postvima.

Link:
http://poljoinfo.com/showthread.php?1997-Srne-i-ze%C4%8Devi-%28glodari%29-na-vo%C4%87njaku&p=591920&viewfull=1#post591920

a evo i kako izgledaju stubovi

Link:
http://poljoinfo.com/showthread.php?1997-Srne-i-ze%C4%8Devi-%28glodari%29-na-vo%C4%87njaku&p=590557&viewfull=1#post590557

Gorski Car
05-12-12, 22:13
Evo slika koje sam obećao kalup za betonske stubove.

http://imageshack.us/a/img189/8954/p1040239c.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/p1040239c.jpg/) http://imageshack.us/a/img571/4542/p1040245d.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/p1040245d.jpg/) http://imageshack.us/a/img856/6554/p1040246i.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/p1040246i.jpg/) http://imageshack.us/a/img23/7260/p1040243k.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/p1040243k.jpg/)

A evo i skice opisane u prethodnim postvima.

Link:
http://poljoinfo.com/showthread.php?1997-Srne-i-ze%C4%8Devi-%28glodari%29-na-vo%C4%87njaku&p=591920&viewfull=1#post591920

a evo i kako izgledaju stubovi

Link:
http://poljoinfo.com/showthread.php?1997-Srne-i-ze%C4%8Devi-%28glodari%29-na-vo%C4%87njaku&p=590557&viewfull=1#post590557

Super je kalup. Dali sa necim mazes unutrasnjost kalupa pre sipanja betona da se beton ne zalepi?

sljivar
05-12-12, 22:46
Da maže se. Obavezno neko mašinsko ulje. Ja lično koristim testerol (za lanc od motorke) najjeftini je.

Gorski Car
05-12-12, 22:58
Sad jos objasni i cime si pravio beton,sljunkom ili peskom? Koji procenat cementa,da li kao kod klasicnog betoniranja ili jaci procenat? Odgovori jos na ova pitanja i castim turu >:({ kad se vidimo Lkl{{

sljivar
05-12-12, 23:17
Mljevena seperacija 0-16 (šljunak-mljeveni), marka betona 300 (1:3).

kinez
05-12-12, 23:24
to mu dodje da si potrosio 300kg cementa na 50 stubova?

Gorski Car
05-12-12, 23:31
1:3 = jedna lopata cementa tri lopate sljunka. Ako sam dobro razumeo?

sljivar
05-12-12, 23:46
to mu dodje da si potrosio 300kg cementa na 50 stubova?

Tako nekako otprilike, imam 9 kalupa potrošim oko 50 Kg cimenta i ostane 1 lopata cimenta.

1:3 = jedna lopata cementa tri lopate sljunka. Ako sam dobro razumeo?

Da upravo tako.

Gorski Car
05-12-12, 23:54
@Sljivar reci mi jel ovo neki poseban bakarnii lim (mislim zbog boje) ili obcan pa si farbao? Ne mogu da procenim bas sa slika o cemu se radi...

kinez
06-12-12, 00:03
mislim da je obican lim to moze da ti napravi Vlasta sto proizvodi oluke i ostale zezalice iz S.palanke

sljivar
06-12-12, 00:22
Ma kakav bakar, običan lim od 1,5mm savijen kod limara i prefarban temeljnom.

Gorski Car
06-12-12, 10:32
Ma kakav bakar, običan lim od 1,5mm savijen kod limara i prefarban temeljnom.

Tesko je sa slika proceniti koji je materijal u pitanju. Reci mi koliko dana drzis beton u kalupima,za koliko dana vadis stub iz kalupa?

sljivar
06-12-12, 11:00
Obično ljeti lijevam stubove uglavnom naveče. Može svako veče, odnosno bude jadan dan u kalupima. A u ovom periodu sigurno duže 2-3 dana. Vodi računa da ti ne promrzne beton. Najbolje u nekoj zatvorenoj šupi ili garaži.

Gorski Car
06-12-12, 11:14
Necu sada da lijem,preko zime cu da pripremim kalupe i sve sto mi treba pa na prolece da lijem.

stole77
08-12-12, 19:36
Може ли ми неко казати када се стављају стубови, или вишегодишњи засади под фолијом пољопривредник култура, колико морам бити одмакнут од међе, тј. колико морам центиметара да се увучем у свој део њиве, баште.. ?

iksi
08-12-12, 21:14
ja sam moj stari vocnjak sljive (ranke) ogradio pletenom zico i drvenim subovima a novi zasad (madzarke) sam ogradio letvom ostalo je da se sledece godine ogradi kruska

kanački
09-12-12, 11:41
Може ли ми неко казати када се стављају стубови, или вишегодишњи засади под фолијом пољопривредник култура, колико морам бити одмакнут од међе, тј. колико морам центиметара да се увучем у свој део њиве, баште.. ?

pre neki dan sam pricao sa geometrom i rekao mi je da ako je susedna parcela obradiva povrsina, moras da uvuces ogradu/stubove da komsija moze neometano da obradjuje celu svoju povrsinu , po tome stub ne bi smeo da ide na medju.

sljivar
09-12-12, 12:29

Po zakonu tvoja ograda samo ne smije da uđe od komšije u parcelu, znači krajnja ivica ograde mora da bude na nuli. Zato uvuci 10 cm i mirnno spavaj.

moras da uvuces ogradu/stubove da komsija moze neometano da obradjuje celu svoju povrsinu .

A šta bi bilo da komšija ograđuje tu istu među? Najbolje je ako može uz dogovor sa komšijom, a ako ne onda sve po zakonu.

kanački
09-12-12, 13:31
mislim da je ovo po zakonu , kako mi je receno... mada se treba dobro raspitati , da ne bude posle vadi napolje...

stole77
09-12-12, 19:29
mislim da je ovo po zakonu , Ово што си рекао да је по закону
ako je susedna parcela obradiva povrsina, moras da uvuces ogradu/stubove da komsija moze neometano da obradjuje celu svoju povrsinu нешто ми то не пије воду, јер је непрецизно и недефинисано, јер да би било по закону закон би морао да одређеније и прецизније каже колико центиметара мораш да "увучеш" стубове. Ово "увучеш" може бити 1 цм а може и 99 цм.. Кад би то био закон свако би сам себи одређивао по сопственој вољи и на своју корист а то не би било добро.

и ово "neometano da obradjuje celu svoju povrsinu".. Можда неко оре са мега великим Џон Диром и њему је и метар мало, а неко са ИМТ 533 њему је и 30 цм доста.. ево размишљам овако лаички. Свако би себи прилагођавао закон.

nebojsa
09-12-12, 19:32
baš me ovo zainteresovalo i sad sam pričao sa kolegom koji je geometar. on kaže da u zakonu nigde tačno ne piše koliko ograda mora biti uvučena kad je u pitanju voćnjak, njiva... kaže i da su kod nas dva slučaja završila na sudu i da su ljudi koji su stavili na među izgubili sud. jedino da ti komšije potpišu da su saglasni da staviš na među. isto tako kaže da je kod nas nepisano pravilo da se uvuče pola metra. *bem li ga, u kakvoj zemlji živimo ništa me ne čudi.

mada nema neke logike. jer ko komšiji dozvoljava da gazi po mojoj njivi da bi obradio svoju njivu uz samu među??

stole77
09-12-12, 19:55
kaže i da su kod nas dva slučaja završila na sudu i da su ljudi koji su stavili na među izgubili sud.а да су увукли 5 цм или који цм више цм закон их не би кажњавао. Ето како је смешан наш закон, хоћу рећи жалостан.

sljivar
10-12-12, 16:46
Po zakonu što je tvoje tvoje je, i dovoljno je uvući 1 cm ogradu od komšije odnosno da ti ne prelaziš ni jednim djelom u komšiski plac. Tako isto komšija ne smije u tvoj posjed, a kako će obrađivati zemlju to je njegov problem, kao i tvoj na tvom dijelu.
Ako komšiji ne može prići traktorom do kraja međe da je ore, neka uzme ašov pa uštija ručno uz među :lol:.

njoko
10-12-12, 19:04
Po zakonu što je tvoje tvoje je, i dovoljno je uvući 1 cm ogradu od komšije odnosno da ti ne prelaziš ni jednim djelom u komšiski plac. Tako isto komšija ne smije u tvoj posjed, a kako će obrađivati zemlju to je njegov problem, kao i tvoj na tvom dijelu.
Ako komšiji ne može prići traktorom do kraja međe da je ore, neka uzme ašov pa uštija ručno uz među :lol:.

Ovo je točno,dovoljno je da je ograda na tvojoj strani i tvoja je,jedino zidane ograde one moraju 0.5 metra u posjed graditelja,a žičana što se kaže u pola međe je moje pola komšijino i 1 cm na mojoj strani je moje i to niti jedan sud ne može osporiti.
Oni primjenjuju za građevnu zonu zakon ali za voćnjake pojma nemaju,komšija ako ore nesmije niti točkom kročiti na moju stranu a drugo postoje pomični plugovi pa neka ore.

YT1RDI
10-12-12, 20:03
Кад сам почетком године купо воћњак видим да су све комшије у свађи па пошто је све наопако почнем да правим рачуницу за ограду. Али током лета се ја са свима спријатељим и један је чак скинуо десетак стубова (који су само служили да скрене пут у моје ал' нема везе, пут треба и мени) па ћу ту да извадим три стабла да исправим пут. Већа штета је у горњем делу воћњака где комшиница мора да уђе у моје а и ја у њено а воћке су стасале па сметају. Ту ћу морати да извадим 29 ком. Не знам да ли их могу пресадити јер имам неколико закржљалих и пар се ове године осушило а старе су 6 год. (крушке). Гледајући како су по граду садили палтане по 5-6м. висине помислим да би могао и за пресадити воћке. ^-^ Да скрате пут прођу људи пешке или култиватором између редова ал' нико ништа не дира. Што се тиче рода то је као светиња ал' за међе су сачувај Боже, да изгину.

panonac
10-12-12, 20:37
Po meni bi ljcki bilo ne smetati komsiji,niti sa ogradom,niti sa svojim granama od voca,pa odmaci ipak koliko treba.

ssashas
11-12-12, 07:42
Ja se spremam na ogradjivanje novozasadjenog vocnjaka i obzirom da mi treba oko 2km duzna ograde sada jos oko 1km naredne godine odlucio sam da stavim bagremove stubove koje sam sam napravio na svakih 2,5-3m i da pustim 6 redova bodljikave zice, prvi na 10cm a ostale na po 25 tako da bi ukupna visina bila 135cm. Racunao sam da je to skoro 3 puta povoljnije nego stavljati pletenu zocu sto zbog utroska materijala sto zbog utrosenog rada a obzirom da mi ograda treba samo zbog ljudi jer kod mene gotovo da nema zivotinja mislim da je to zadovoljavajuce resenje. Naravno, ko resi da pravi stetu nece ga spreciti nikakva ograda to se podrazumeva.

Molim za misljenje posto nisam video da niko nije tako ogradjivao pa mozda postoji neki razlog zasto je to tako.

reggacci
11-12-12, 09:17
Pa dobro si rekao ko hoce da pravi stetu nepomaze nista,ja sam pre koji dan kupio pola jutra ogradjenog vocnjaka tako da bar necu imati troskova oko ogradjivanja

gog_xyz
11-12-12, 15:41
posto hocu da ogradim skoro kupljeni vocnjak komsije se " digle" i traze da uvucem po pola metra.radi se o vocnjicima sa obe strane.jedan zapusten,komsija kosi travu od 1 m kada treba da kupi sljive jednom godisnje.grane vocaka prelaze na moju parcelu.drugi komsija frezira do granice. ja kosim travu na kratko. u opstini mi nadlezna sluzba rekla da mogu da stavim ogradu na samu granicu, s tim da su svi elemnti o ograde na mojoj strani.ima u jednom pravilniku za te stvari jasno napisano.
ja to kazem komsijama, jedan veli ako ne uvucem ogradu tuzice me. sad cu traziti pismeni stav opstine i nacelnika.

reggacci
11-12-12, 19:13
Pa nek te tuzi

Gorski Car
11-12-12, 19:25
Kad sam ogradjivao voce i meni su tako pricali da moram da povucem ogradu 1m u moje. Ja izvedem geometar postavimo kolcice dokle je moje i samo za debljinu kolcica sam povukao ogradu u moje i to je sve nekih 5cm. Kad neko dodje da gleda samo mu prstom pokazem dokle je kolac i ne objasnjavam puno. Ogradu sam podigao od bagremovih stubova i bagremovog drveta kovanog popreko izaslo mi za dzabe ne racunajuci svoj rad samo sam eksere kupio. Bice i slika zavejane ograde, ne znaci mi kao odbrana od zeceva ali od srna svakako znac jer su mi sve cacanske lepotice unistili srndacii,u zadnje vreme nema bas puno zeceva tako da mi pletena zica nije potrebna.

stole77
11-12-12, 20:15
ima u jednom pravilniku za te stvari jasno napisano. Ако наиђеш на одредбу из тог правилника молим те пренеси нам шта тачно пише, баш ме занима.

Што се тиче комшија, не слушај их него ради по свом.

gog_xyz
12-12-12, 11:21
da, javicu jos kakva je situacija

YT1RDI
12-12-12, 12:46
Ево једно искуство од летос које иде у прилог не замерању с' комшијама. По оној врућини избио неки пожар у једној шумици и запуштеном "ничијем" воћњаку. Одмах су алармирани ватрогасци ал' дог су они дошли комшије већ напуниле прскалице, атомизере, цистерне и изашли да гасе. Ја не живим у близини па сам сазнао неколико дана касније. Да се упалио мој воћњак питање је да ли би комшије, љути због ограде, гасили мој или чекали да спрече ширење ватре на свој воћњак?
Још се ја расправљам са осигуравачем који нуди осигурање од града, грома и пожара а мени треба и од животиња, нових болести и ретких инсеката.

gog_xyz
12-12-12, 13:53
i ja sam uvek za pristojan i fer odnos sa svima pa i sa komsijama.ali ima sve svoje granice. nakon sto sam angazovao geomtra da iskolci pareclu, pocele su odmah psovke i pljuvanja.kao da ne mozemo darazgovaramo ako je neki problem. ovom jednom komsiji su grane sljive dobro usle u moju parcelu i problem mu je kako da kupi svoje sljive.na pitanje sta on a kaze sto je dozvolio da su grane vocki na tudjoj parceli : pa, sljive su 40 godina stare-lapidarni odgovor. ovaj drugi, imamo vocke na istom odstojanjo od granice, isad ja ako uvucem preblizu sam ogradi, grane ce za koju godinu da predju preko ograde.

trazicu zvanicni stav opstine i konstltovati se sa advokatom.kad se pocne popustati onda nema kraja tome.poceli su "iza ledja" i da uklanjaju i pomeraju kolje.postoi moguscnost , tajvih primera vec ima u susedstvu, vlasnik izadje u susret komsiji, uvuce ogradu a ovaj posle ogradi svoju parcelu i ovaj prvi ostaje "kratak".

balansero
12-12-12, 16:20
Mislim da je tema otisla na drugu stranu.Al kad smo vec dosli dovde,da kazem i ja nesto.Medja je granica,zamisljena LINIJA izmedju dva parcele razlicitih vlasnika.Kakvo uvlacenje,kakvi bakraci.Kao sto mnogi napisase,onaj ko postavlja ogradu udara kolje sa svoje strane te zamisljene linije,a baskije i perdu po toj liniji(ili zicu).Sto se tice komsijskih grana ista je stvar:sve sto prelazi na vasu stranu pripada vama,a ne komsiji.
Ja generalno imam ok komsije(rodjake),i s'obzirom da je tu bilo dosta starog voca koje je bilo oko medje uvek smo pitali jedni druge da li mozemo da isecemo grane koje nam smetaju,i uvek je odgovor bio "naravno".Za toliko niko nece ni propasti ni procvetati,a postovanje je osnova svega.

Panta SD
04-01-13, 16:09
Sale, imas li neku sliku te tvoje ograde.
Pozdrav iz komsiluka

bistritza
19-02-13, 11:58
a sto se tice stubova,zasto mora da budu betonski stubovi kada to kosta 550 din po kom.zasto ne moze profilne cevi od 5/4 sa 2.5mm zidom to kosta 680 din od 6 metara a od jednog mozes napraviti 2 komada i jos malo ti ostane,a one parcade mozes zavariti pa koristiti za naslon.ja sam spremio dosad 150 kom stobova tako upola cene
a dali neko ima broj telefona gde je najjeftinije zica za ogradu posto meni treba oko 1 km

Treba da ogradim plac oko vikendice i hteo bih da prođem što jeftinije. Metalne cevi 5/4 od 2mm nisam našao ispod 1020 dinara za šipku od 6 metara. Da li neko zna gde ima da se kupe jeftinije?

nikaragva
08-07-13, 15:32
Na koliko postavljati ukosnike kod betonskih stuova? Jel dovoljno na svakih deset?
Da li može umesto toga da se svaki deseti ubetonira?

njoko
08-07-13, 15:41
Gusto ti je to kod mene na 170 m imam samo 2 komada,oni su ti više da žicu koju španuješ i zatežeš da ne bude predugačka jer teže je manipulirati njome kada je jako predugačka.
Možeš i ne moraš betonirati više ti je važnije da ti stupovi koji su kosi dobro podupru glavni koji ti je centrala za zatezanje.

vlada_sremac
21-10-13, 22:32
Pozdrav forumaši...

NAJJEFTINIJU OGRADU NA SVETU MOZETE KUPITI NA OVAJ BROJ TELEFONA... 0641915710

To je izuzetno jaka plastična mreža.

Dovoljno jaka da nema šanse da je pokidate golim rukama.

Dovoljno JEFTINA da ogradite 30 ili 45 metara za 2000dinara!!!

EVO KOPIRACU OGLAS PA SAMI PROCENITE...

Mreža je izuzetno jaka. Nije pletena nego livena od plastike otporne na uv zračenje što joj produžava vek trajanja.

JEDNA ROLNA JE 18€ ili 2000 dinara.
JEDNA ROLNA JE 60m2
(visine 4m, dužine 15m )

MOZE DA SE SEČE NA ŽELJENU DIMENZIJU I NE PARA SE!

-> ako sečete na visinu 2 metra dobijate 30m ograde,

-> ako sečete na visinu 1,3 metra dobijate 45m ograde. . .

Veoma je laka i jednostavna za upotrebu.

Veličina okca je 3 x 3cm

Nisu nove ali su kao nove. Nigde nisu oštećene i u potpunosti su funkcionalne!

Šaljem brzom poštom, plaćanje po dogovoru. . . Kontakt 0641915710

http://img20.imageshack.us/img20/6712/7w2m.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/5791/6xxl.jpg

ssasa
31-10-13, 13:40
Pozdrav,doslo vreme i za ogradjivanje.Stubove imam,samo mi fali zica.E sad da li neko zna cenu farmerskog pletiva ili ko ga prodaje pa da se raspitam.

kanački
31-10-13, 18:49
evo ja sam kucao u guglu i nasao na ovo Farmersko pletivo , visina 1,5 1,6 1,7m cena 250 dinara metar + 20% PDV
nije mi to nesto jeftino za ogradjivanje..
prodavac/proizvodjac je http://www.europolis.co.rs/sr/products/pricelist.html

ssasa
31-10-13, 19:51
MA znam ja za to na guglu,nego reko da neko ne zna nekoga ko to povoljno prodaje.Pletena zica je oko 60-70din m2,tako da se farmer pletivo ne isplati.

kanački
01-11-13, 22:02
zavrsio sam kalupe za stubove , napravio sam ih od drveta, koliko sam cuo treba ih premazati preradjenim uljem ,da li ih treba mazati pre svakog livenja betona ili samo jednom ?
beton planiram 3:1 ali nisam siguran kolilo sme da bude tecan,tj.koliko vode odptilike da sipam i da li da dodam pesak sa sljunkom ili ne ?

kanački
13-02-14, 01:55
Da odgovorim sam sebi Lkl{{ drvene kalupe sam premazivao uljem svako 2-3 livenje i nisam imao problema sa skidanjem kalupa.
A sad imam jos jedno pitanje , prilikom ukopavanja betonskih stubova , da li je doboljno oko njih nabiti rastresitu zemlju ili mozda bolje recni pesak , kako je neko ranije spominjao ?

amg
13-02-14, 08:33
Iz mog iskustva je dosta samo pesak, zalijes vodom i dodas sto fali i drzi odlicno. Koliko su te kostali stubovi po kom.

kanački
13-02-14, 09:33
Racunao sam za stubove od 110x8x8cm , koje cu sad postavljati za KPK, dve armature fi6mm, izadju me oko 90din komad. Stim da sam armaturu placao dosta jeftinje, dok ovi na 2,5m ce preci 300din kom , sa 4 sipke armature..

pera peric
30-04-14, 10:15
Moze li pomoc i konsultacija:

1) koliko bi ste stavili armature u stub 230x10x10? Da li su dovoljne 3 fi6 i da ih povezem uzengijama na par mesta ili da idem na jace?
2) tih 230 cm bih raporedio ovako: 50 cm stavio bih u zemlju (okolo beton), 10 da ide kao mali temelj iznad zemlje, 150 za ogradu te visine, 10 za rezervu i 10 kao spicasti vrh, zbog kise.......... Sta mislite o ovakvom rasporedu?
3) da li je neko pravio kalkulaciju da li su jeftiniji rucno pravljeni betonski ili kupljeni metalni?

hvala unapred.

gandrad
01-05-14, 19:20
Evo Pero mogu ti reci ,kako sam ja radio stubove ,ali za vinograd ,spalir, U principu to mu dodje isto. Moji stubovi za spalir ,oni prvi u redu i na kraju su 2,5 metara isto10x10 stavljao sam cetiri sestice i 8 uzengija. Uzengije su rasporedjene tako da su dve u zemlji (60 cm.) , tri su rasporedjene na izlazu iz zemlje( jedna je jos u zemlji) jer tu najcesce puca stub , ostale su rasporedjene do vrha. Za unutrasnje stubove sam stavljao tri zice debljine 4 mm. i debljina stuba 8x8 cm. Slucajno je dosao kod mene nekim drugim poslom tip koji lije stubove u metalnim kalupima za prodaju, i odmah mi napomenuo da on stavlja cetiri sestice na 8x8. E sad , ne znam, tako on kaze, da li je tako, nisam proveravao. Ovo za mene sto sam radio, sam sam radio po nekim mojim proracunima, u odnosu na stubove koji se stavljaju na kucama na coskove. Ja mislim da ce nadziveti mene, i to uspravno, a posle... Pa drveni bagremovi stubovi su trajali 27 god. i ovi neka toliko, pa cu posle nanovo ha ha ha.

nothing
12-07-14, 23:58
Читао сам негдје да бетонски стубови нису баш препоручљиви за воће. Јесте да су дуготрајнији, али у њима могу да преживе разноразне бактерије, док то није случај са дрвеним. Да ли је и колико то истина, нисам испитивао.

Jaseničanin
13-07-14, 17:06
Pre će biti da je drvo pogodnije za prezimljavanje i preživljavanje razne gamadi.
Beton je hladan.

German hunting terrier | Jagdterrier