Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ns 40 s trazi punu agrotehniku , obavezno priskanje protiv bolesti , ali i rodi ,ne kvalitetan psenica ,hektoliter ispod 80 ( kad predajes ni slucajno nemoj da kazes da je 40 s posto mlinari smatraju stocnu ) 25 % sejem ili nesto vise
 
Milane 40s je pšenica sa velikim potencijalom za rod ali je kvalitet malo lošiji zato sam i odustao od setve ove sorte mada nisam se zakleo da je neću sejati pošto sam ove godine na 2kj imao 10000kg 40s a na drugoj njivi (7kj) 3680kg po kj a prošle godine 4400kg po kj prosek.Inače moraš ispoštovati agrotehniku a setvena norma je 120kg po kj preporuka mada je ja sejem malo gušće (150kg po kj). Inače ona se jako dobro bokori.
 
oko 150kg po kj ce se spremiti (sa tavana naravno selektiran ) zavisi kad cu sejeti kad ce pasti kod nas kisau ovoj suvoj pre 10 og oktbar necu ako pada kisa onda cu smanjiti normo ,ako posle 25 og sejem do 180 kg po kj necu preko toga i ako novembar ce pasti kisa
 
hvala sale na informacijama, u skladu sa finansijama tako ce biti i djubrenje, oko 150 kg NP 20-20.. a na prolece cemo videti ali planiram da po prvi put radim 2 prihrane (prosle godine sam u prolece oko 160 kg ureje cim moze da se udje u njivu) jer sam uvideo ovde na forumu da se mnogo bolje pokazala.. sto se kaze, Brena je Brena, a dvared je dvared..:osmeh:
 
Da li je obavezno prihraniti psenicu sad sa znacajnijom kolicinom azotom i koliko,ili je dovoljno samo NPK il MAP,DAP pa onda na prolece azot u dva navrata?
 
nije obavezno ali ako hoćeš maximalne prinose onda treba da baciš u osnovnoj obradi 150kg uree i 150-200 kg 0-30-20 ili nešto slično( to je onako od oka i zavisi od formulacije)
 
Jel ko cuo za neku sortu psenice Nikol ili tako nesto. Cuo sam da je kod nas jedna semenska kuca ove godine imala prinos od 5800kg po ha,a imam u ponudi seme ove psenice tako da cu najverovatnije uzeti nesto za probu ali me interesuje da li iko ista zna vise on njoj, ko je proizvodjac, koji tip psenice i slicno

- - - - - - - - - -

Malo cackanja po netu i iskopao sam :osmeh:

http://www.limagraincentraleurope.com/rs/products/products-lg-details.cfm?id=751
 
Ja ove godine planiram da sejem rapsodiju,pobedu i evropu 90 sa setvenom normom od 250 kg/ha..Razmisljam da posejem i apac,u mom kraju ga jos niko nije sejao....pozdrav
 
Ove godine, slicne povrsine pod psenicom kao i prosle-ne menjam setvenu strukturu vec nekoliko godina. Suncokretista su potanjirana, kukuruz od ponedeljka, pa bacanje vestackog djubriva (Linzer NP 20:20), oko 315 kg/ha, opet tanjiranje, i nadam se tamo posle 7.10. setva (u zavisnosti od padavina!).
Sto se tice sorti-50% ce ici NS 40S, 25% Balaton, a za preostalih 25% je narucen CCB Ingenio, ali s mogucnoscu promene.
Sto se tice setvene norme NS 40S planiram da sejem oko 250 kg/ha, a Balaton, i Ingenio oko 220 kg/ha. Par godina sam sejao strogo kako je proizvodjac nalozio (uzimao u obzir klijavost, tezinu 1000 zrna, broj zrna po kvadratu...), ali mi se bolje pokazalo tamo gde pogresim, pa posejem vise.
 
Pitanje za sve koji koriste psenicu iz ambara.
Sa cime tretirate tu psenicu?
Ja sam prosle godine koristio Tycoon i veoma sam zadovoljan.Sad trazim Lamardor ali,ga nema u nasem kraju.Neka preporuka?
 
Nije tečno,praškasto je.
A što bi menjao Tycoon ako si veoma zadovoljan?
Vidim da se lamardorom tretiraju ove strane kvalitetne psenice pa rekoh da probam jednu dve parcele.Ali nigde ga nema,a neznam ni cenu.Pa zato pitam vas na forumu sta koristite za tretiranje semena u tecnoj formi?Mozda ima neki slican preparat ali,niza cena.
 
Zaboravili ste par slova isped onoga kvalitetne. :osmeh: Jako su (ne)kvalitetne da ih ja neću sejati više ni u saksiji a ni ostali iz sela koji imaju veće površine pod pšenicom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh