Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Matic
Kako Steva,pa on nije sejao nista drugo osim Rapsodije,a Djole je od 300h imao 30h simonide,te mu to nije popravilo prosek neg Miskovci i Nikinci.
 
Steva sejao Sirtaki,Andino(za probu),Apac mislim kod tebe i Rapsodiju vecinom.
Djole kod nas sejao Simonidu i Rapsodiju,tamo sve Rapsodiju....Licno bio u obilasku svih njiva:haha:
 
I meni se točini nešto malo. Ja ću ući sa NS 40S (samo nju sejem) oko 130 kg/kj...
 
Ove godine NS-40S i Simonida. Setvena norma 170 kg/Ha. Necu se drzati njihove preporuke posto iz licnog iskustva imam primer da tako retka setva ne moze da parira setvi od 170 kg semena. Zemljiste je juce spremljeno za setvu, gruberom na nekih 20-ak cm dubine. Posle setve ce ici kembridz. Prva prehrana ce biti cim to dozvole vremenski uslovi, a planiram za januar-februar, a druga prehrana u martu. Prehrana ce biti podeljena u odnosu 60:40 a koristicu ureu i san. Na prolece bi trebalo jos da se povalja i oprska od korova i najverovatnije jedna zastita od bolesti koja se planira za maj-jun.
Od mene dosta, a od onog gore zavisi sve ostalo.
 
@paorpaor
kolika je bila razlika izmedju 100kg/kj i 150+kg/kj setvene norme u korist redje setve? Da li je original ili reprodukcija?
 
Kazu stari ljudi "cestog zita i retkog kuruza se neboj"...ja znam da kad god sam "ustinuo" seme da sam nagazio,malo ne nikne(Krene pa zasusi),malo misovi,malo se nezatrpa...
 
Današnje spremanje za setvu. Planiram da sejem idući vikend na ovu parcelu. Seme je Ingenio sa tavana. Ovde je bačeno 125kg/kj Duofertil 38, planiram dve prihrane Urea i An. U kojoj količini će biti prihrana zavisi od para u tom momentu. Ostalo ću posejati do 10.10.

 
Nije bila u korist redje setve, vec u korist gusce.
Ispod 160 kg/kj ne treba sejati, a oni mogu da pricaju sta hoce. Ja veruje sebi i sopstvenim ocima.

Usled manjka hraniva,bokorenje je znatno slabije,tako da ko štedi na osnovnom đubrenju,nesme štedeti na semenu
Ja CCB INGENIO ću sejati i svoje i kupovno seme 160 kg/ha,BALATON 180 kg/ha
 
Ja sam mislio oko 1.10 i to mi se cini rano,klima se promenila,neznam,mislim da netreba zuriti?
 
I ja sam pristalica ranije setve,češće uspe ranija setva bolje nego kasnija
A pogotovo ko seje na tanjirano,mislim da treba bacati đubrivo i tanjirati što pre,da se kiša koja bude padala akumulira,a ne da se tanjira posle kiše,pa da se suši zemlja,pametno treba odigrati da se sačuva i to malo vlage što bude bilo
 
A kako mi da sejemo,ako se ne moze orati,a od tih teskih pomocnih orudja koja zamenjuju plug znamo samo preko tv (teske tanjirace,rotodrljace,gruberi i sl),mozemo samo da se molimo bogu a? I jos jedno pitanje,Dali prvo bacate djubrivo pa zapocinjete prvu operaciju obrade zemljista prilikom setve psenice ili prvo pripremite zemljiste pa bacite djubrivo?
 
Oni (ns seme) su smanjili preporuku za setvenu normu verovatno da bi bili konkurentni stranim sortama. Logika mog Kuma je (seje apach,ingenio, balaton) kad ostavlja seme prodje sa 100-110kg po kj, a domace 160-170. Ustedi 50kg x 30kj. Lakse skladisti, brze zaprasi, brze izmanipulise dzakove kuca(magacin) - njiva itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh