Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da samo sto Paja u dva prolaza odradi sve, a Aca ce da gudiiiii....
 
Ja od nedelje idem za NS do instituta po Rapsodiju,48din/kg,da je opet zapatim,ko zna kad ce biti sledeci put.
 
kako vam se cini jel se popravila vlaznost zemljista ?Ja mislim da je ovo slabo da bih nesto radili kad je setva psenice u pitanju
 
Ja sam doneo rapsodiju iz ns instituta po 48.- nadam se da je ista genetika kao pre pet sest godina kad sam je zadnji put sejao?
Vlage od ove kise ima samo tri cm, bar kod mene a palo je juce 14 litara.
 
JBT 3CM pa to je skoro kao da nije ni pala.A ispod suvo ko barut.Pa i tanjiracom kad se prodje ima da se istera to malo vlage...
 
@mladen87
Simonida,Dragana i Rapsodija su sigurno 48din/kg,al su verovatno i ostale sorte,nema razloga.
P.S. Pakovanje je od 25kg.
 
Koliko sejete kg po kj Simonide a koliko ns 40s? Kod nas paritet za domaca semena 2.1:1
 
Mislim da Rapsodija nije kao sto je nekad bila (sejem je zadnjih 5 god i to uvek orginal seme )i čini mi se da to nije više to
Danas čuo da je kod nas ( kod sotone ) razmena seme - staro žito 1:1.88 , za novo žito ne daje razmenu
 
ja sam uzeo 1500 kg ns40-s, 410e placanje na leto, msm da je do kraja avgusta... ista je cena i za ostale domace psenice, a ingenio stize tek sledece nedelje a jos se ne zna cena, sejacu i njega malo.. malo mi onda onaj paritet 1:2,5 jak.. valjda nece biti neko sr... sa cenom..:sta:
 
Nema problema sa Rapsodijom,kod mene uvek u vrhu,sve prolazi i odlazi al ona i Evropa90 ostaju,za seme sejem uvek oko 160kg/kj,a reprodukcije oko 180kg/kj.
 
sejao bih rapsodiju pa me zanima kakva je? inace i ove godine cu dobar deo sejati 40s,bila je dobra prosle sezone
 
Nikola kako se onda bata Đoka i Steva žale i jadaju na Rapsodiju?Meni rekoše da nije bilo Simonide da im izvuče prosek duvali bi ga samo tako.
 
Danas bacao veštak za pšenicu 100kg/kj Duofertil 38 (8-30-0), sutra tanjiranje, pa od nedelje polako u setvu.
 
Pre 15.10. ne krecem u setvu.
I ovako je deficit sa vlagom,nemam pojma cemu tolika zurba.
Da bi selo pricalo?!
 
Dali je bolje tanjirati pa sejati ili prvo izorati pa tanjirati?Koga sam pitao svako kaze drugacije,zanima me vase misljenje,pozdrav
 
U poljoprivredi se negleda kalendar-pšenicu u prašinu-zob u "blato"-tj što ranije,u proleće,a pšenicu pre kiša jesenjih,mi oko 1.10.krećemo u setvu,naravno NO-TILL,ako se dotle izbalira i skloni sva slama sa sojišta,i stigne veštak na vreme,i seme,i... posle setve da padne bar 30l kiše,a pošto u zadnjih 10 god. posejana pšenica kod mene kisne isti dan,ili dan posle završetka setve,Bogomoleći,biće i ove jeseni tako,25t veštaka na 100kj bacimo za jedan dan i za tri posejemo i idemo na odmor,jer su strništa za soju 2013 već gotova
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh