Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je reči 24.9.na savetovanju "pšenica roda 2012/2013,gde je voditelj bio naš cenjeni ćlan,dipl. inž.Radivoj Nadlački,da se pretenzira na otkupu pšenice na bazi kvaliteta,u šta verujem da će se i realizovati za naredni otkup,a sve to ne zbog nas,nego zbog trgovaca
 
Talianu u Milenijumu su meni racunali bonifikaciju,ako se ne varam odma na prijemu.Za svaki procenat preko 76hl,dodano 0,5% na kilazu.
 
Znam ali ja sam nosio za njih u Recoltu jel mi je pri ruci.:zli:
Koliko kg ja njima toliko oni milenijumu.Bez obzira kakva roba (a bila za bonifikaciju) .
 
I kod mene je bonifikacija do 80, a preko 80 nasa kuca casti. Imao sam najvise psenice oko 84, i bunih se, al dzaba. Verujem da ako uvedu proteine i gluten, da ce na startu biti opasno klanje, posebno sledece godine kada ce se vestak manje koristiti. Bice to, ljutu travu na ljutu ranu. To lako moze da se desi kao produkt jedne bizMismismenske misli.
 
Posto sam spomenut na temi, hajde da se oglasim... mada i ne bi trebalo jer ove godine (2011/2012) nisam sejao psenicu a sada cu je sejati na dva jutra iskljucivo zbog resavanja korova na njivi koju sam lane kupio...

Sto se tice kvaliteta i placanja na osnovu njega...naravno, to ce biti hteli mi to ili ne i to je i normalno kao sto se radi i u drugim kulturama..mada....
1) Ima mnogo (citaj vrlo velika vecina) otkupnih mesta koja osim utvrdjivanja vlage, hektolitra i sadrzaja primesa nisu opremljena za utvrdjivanje nekih pekarskih kvaliteta psenice i kako da onda placaju na osnovu pekarskih kvaliteta...a ako budemo morali da cekamo placanje 20 dana zbog utvrdjivanja kvaliteta i pekarskih svojstava, onda cemo predavati psenicu gde se to ne radi ili je necemo ni gajiti,
2)Ako psenica rodi kod nas i u svetu pa je bude puno u ponudi onda ce se mozda i utvrdjivati kvalitet ali ako je bude malo i traznja bude veca od punude (kako na domacem tako i na svetskom trzistu) onda ce se svi takmiciti ko ce vise da otkupi pa ce i Tritikale moci da se proda kao psenica
3) i najvaznije...da li ce cena psenice dobrih pekarskih svojstava biti toliko skuplja da se isplati njeno gajenje...sto li se onda durum psenica ne gaji na najvecim povrsinama?

I sta ce velika vecina od nas uciniti...opet cemo naci sta je za nas najekonomicinije, pa ako psenica hlebnih i osnovnih sorti bude u bruto iznosu dohodovnija od sorti poboljsivaca...mi cemo gajiti takve sorte. Naravno neki ce uvek sejati samo domace, neki samo strano, neki ce kombinovati....koliko nas, toliko i cudi...
Sad nek svako prosudi na osnovu ekonomike i sopstvenih zelja i afiniteta sta ce sejati
 
Jel sejao neko pšenicu? Ja sam još na stand by,nesmem,bojim se da padne tek toliko kiše da izprovocira klicu,pa da se osuši,mišljenja sam da do 15.og, sigurno,ili čak do najave kiše od 30-40l je još uvek najbolje da ostane u džaku
 
Jel sejao neko pšenicu? Ja sam još na stand by,nesmem,bojim se da padne tek toliko kiše da izprovocira klicu,pa da se osuši,mišljenja sam da do 15.og, sigurno,ili čak do najave kiše od 30-40l je još uvek najbolje da ostane u džaku

Jučer sam kod Gložana vidio nekog rusa da sije sa žitnom sijačicom, po kvaliteti pripreme bi kazo da je sijo žito. Inače znam za jednog kod nas koji je prošli tjedan posijo žito. :sta:
 
Ja planiram u cetvrtak,petak sejati psenicu.Danas dok sam bacao vestak video sam jednu njivu sa niklom psenicom
 
Mislim da netreba zuriti.....
S kim god sam razgovarao kazu da nece u opste bacati (ili ce smanjiti na minimum)vestacko djubrivo-bila susa ima ga od prosle godine...
Pitam se dali ove reci imaju smisla?
 
Ja sam juče istanjirao i suncokretište i kukuruzovinište i još sutra da izgruberišem kukuruzovinište i u četvrtak i petak setva i odma valjanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh