Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čiji je beše Balaton ?
saat.jpg
Balaton,Madjarska sorta a zastupnik vec 5-6 godina Delta Agrar!
 
Znam za Simonidu da poseduje IZUZETNE pekarske osobine...pošto sam jeo hleb na institutu baš od nje i mogu reći da je fenomenalan... ovi u prodavnici su djubre.
 
Malo ću skrenuti sa teme ali bih postavio jedno pitanje.
Tamo gde selektirate po tim cenama kakvi su selektori i kako vrše zaprašivanje,mislim da li se u toku selektiranja zaprašuje ili kako.
Kod nas je situacija sa tim sledeća .Ima u selu 10-tak selektora (balaž temerin) i rade ljudi uglavnom 100 din za 100 kg tj doneseš robu radnike i cepaj .
Zaprašujemo uglavnom u sejalici ili ako je neka kiša pa se ima vremene onda se uradi malo kvalitetnije kući.
Pošto me je zanimala tehnologija prečišćavanja(prosejavanje) planiram da napravim jedan selektor za sebe ali sa mogućnošćo sejanja više frakcija.
Nisam nikad video kako funkcioniše zaprašivanje u toku selektiranja .Ako neko ima koju sliku bio bih zahvalan.
 
E pa da vas samo informišem još nešto u predhodnom postu Dragane18 navodite da je razlika između samo selektriranog i sredstva samo 0,55 din a sledeće je da se na tržištu najjeftinije kako navodite Defender košta sa rabatima i maržama najmanja cena po 1 kg. može da bude preko 0,80 din. pa sad računajte sa čime radi ili još gora varijanta koliko nanese sredstva na seme. Kada budete imali glavnice setićete se ovih reči. Verovatno da ima sredstva dosta jeftinija ali nisu sistemici a o tome nemam komentar.
Talianu i za vas kako se radi tj. koje mašine se koriste i šta koji deo mašine radi odnosne funkije koje treba odraditi da bi se dobilo kvalitetno seme dobilo možeš pogledati na sajtu Cimbrie, Petkusa i ostali renomirani proizvođača ovakvih mašine ne podcenjujući Balaža iz Temerina ali to nisu selektori već nešto modernije kako se gde kaže "vetrenjače" , "vejalice", "tresači", itd i to je jako daleko od "SELEKTORA" ili da nepričam o linijama za doradu.
 
@talianu
Ja sam selektirao kod burazera,farbanje se vrsi u spirali,ima lonac zavaren na spirali gde sipas fungicid,na dnu je slavina od goriva za kultivator,i tu stelujes tjs doziras,dalje ide preko cevcice gde curi u spiralu...vrlo prosto a farba super.
 
GANGA
Svejedno nisam ni planirao da on sa svojim sredstvom zaprašuje, jer sam napisao u postu da ću najverovatnije uzeti Dividend M od Syngente , i izvinjavam se na nepreciznosti.... cena selektiranja bez njegovog preparata je 1,65 din
 
Sta mislite o ovogodisnjem jesenjem djubrenju za psenicu,da li se ista P i K zadrzalo od ovogodisnje suse, da li kukuruzista tanjirate,cekate kisu pa orete ..
 
Kako ne može?Zar je toliko tvrdo tu kod vas?Ovde se super tanjira,kukuruzoviništa se urade kao nikada do sada.
 
Vreće su normalno moje , od fungicida on koristi uglavnom tebukonazol kako sam ja skontao, znači Defender,Tycoon itd. ....ja sam mislio da uzmem Dividend M (syngentin). Selektor mu je visokog kapaciteta ...a radnike plaća na satnicu. Zato je nešto jeftiniji.


@Mindjušar
Zar ne reče da moraš svake godine prskati Balaton sa Modusom zbog poleganja?

Balaton nema potrebe da se prska regulatorom rasta
A kasnije ću skenirati isečke analize glutena i proteina,sorte Simonida,Balaton i CCB Ingenio,da vas niko nedrži u zabludi
 
Malo ću skrenuti sa teme ali bih postavio jedno pitanje.
Tamo gde selektirate po tim cenama kakvi su selektori i kako vrše zaprašivanje,mislim da li se u toku selektiranja zaprašuje ili kako.
Kod nas je situacija sa tim sledeća .Ima u selu 10-tak selektora (balaž temerin) i rade ljudi uglavnom 100 din za 100 kg tj doneseš robu radnike i cepaj .
Zaprašujemo uglavnom u sejalici ili ako je neka kiša pa se ima vremene onda se uradi malo kvalitetnije kući.
Pošto me je zanimala tehnologija prečišćavanja(prosejavanje) planiram da napravim jedan selektor za sebe ali sa mogućnošćo sejanja više frakcija.
Nisam nikad video kako funkcioniše zaprašivanje u toku selektiranja .Ako neko ima koju sliku bio bih zahvalan.

Videcu da ti fotografisem farbaru sa selektora gde sam radio. Inace, selektor je na dva sprata zgrade, 20t po smeni smo radili, tako da je ozbiljniji malo.
Ove godine smo pakovali Apache psenicu tretiranu sa Dividend M 030 fungicidom. Nekih 60-tak vagona preradjeno :)
 
Videcu da ti fotografisem farbaru sa selektora gde sam radio. Inace, selektor je na dva sprata zgrade, 20t po smeni smo radili, tako da je ozbiljniji malo.
Ove godine smo pakovali Apache psenicu tretiranu sa Dividend M 030 fungicidom. Nekih 60-tak vagona preradjeno :)
Ne zove se farbara,vec zaprasivac! Nema veze sa selektorom...Roba sa selektora dolazi do zaprasivaca,sa zaprasivaca ide na vagu i u dzak...Evo ga zaprasivac
CH_CC.jpg
To je to,posude sa sredstvom se nalaze uglavnom u prizemlju radi lakseg punjenja vodom!Ostalo je na spratovima,posto sa zaprasivaca mora u vagu pa na liniju!

- - - - - - - - - -

Koju bi kolicinu trebao baciti djubriva po oranju na 1 ha i koga djubriva.
100-150 kg MAP pod brazdu + dve prihrane azotom u prolece.Najbolje Ureja-SAN,AN!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh