pomoc oko hidraulike na imt-u 558

miodrag94

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2011
Poruka
204
Lokacija
Bavaniste
kako da ubacim na 558 ovaj razvodnik da imam dva smera za kipovanje
2uj1t89.jpg
91b2v5.jpg
 
Mozes lako da ga ugradis kad nabavis i pomocnu pumu.Na postojecu pumpu je malo teze to odraditi da sve radi kako treba.
 
mozes ovaj razvodaik da kiristis ali samo za kipovanje.Ja sam koristio dvosmerni razvodnik sa dvosmernim cilindrom ali u tom slucaju morao sam poluge da blokiram povrarno ulje sam vracao na srafu gde se i sipuje ulje u menjacu.mislim da i uovom slucaju mora isto da odradis. ma nije ti ovo razvodnik sa dva smera vec sa dva izlaza u jednom smeru.Ako se ne varam ovo je od rakovice.budi oprezan hidroulika je cudo.
 
ja imam problem na 558 da mi plug nosi jako nisko kad je nastelovan za rad zadnju glavu vuce po zemlji,a ako ga zavrnem na polugama ondaimam problem sa drugim masinama kako zakaciti jer poluge onda dodju visoko hidraulik je ogranicen na bezbednu visinu zbog pumpe,e sad dali bi sta dobio kad bi na ramenima malo podigao za koji zub ili mozda nesto drugo, duze poluge kao u 560?
 
nemozes podići na ramenima jer postoji jedan širi nut-zub i osovinu i ramena mozes ukopčati samo u jednom položaju.da bi dobio višlje dizanje moraš topling na traktoru prikačiti niže i dizaće zadnji kraj višlje.gde kačiš sad topling?jel direktno za viljušku hidraulika na ploči ili za onu poteznicu sa dve rupe?nabavi ono čudo neznam kako se zove tačno i kači na najnižu rupu i provereno diže višlje
 
Ovo je za temu IMT tako da bi trebalo da je Moderatori premeste odavde.
 
Ako ne kači toplink tamo gdje ide neće raditi plug kako treba , a i neće imati osiguranje ako zakači nešto.A kad bi izbušio poluge malo bliže traktoru pa tu kačio?
 
ja imam problem na 558 da mi plug nosi jako nisko kad je nastelovan za rad zadnju glavu vuce po zemlji,a ako ga zavrnem na polugama ondaimam problem sa drugim masinama kako zakaciti jer poluge onda dodju visoko hidraulik je ogranicen na bezbednu visinu zbog pumpe,e sad dali bi sta dobio kad bi na ramenima malo podigao za koji zub ili mozda nesto drugo, duze poluge kao u 560?
mile mile dokle da koburimo stobom[sojic].Meni je pomoglo to sto sam izbacio sa leve poluge onu original i stavio kao na desoj strani nastelovao visinu koja mi odgovara i bez problema nosom leskovacke plugove i ostala orudja
 
Nazad
Vrh