Dali neko zna šta je ovo?

jhon dere

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2009
Poruka
961
Lokacija
St.Pazova
pa ovako kupio sam supstrat za rasad i iz te zemlje su mi izrasle neke tri bilkje nesto kao neka trava ali sa tankim listovima kao cevcice , dali neko zna staje to i kako se odrzava , dali treba seci te listove ili sta . bilo kakva imformacija o tome ?
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Znaš onu narodnu "kako seješ tako ćeš i da žanješ" :haha:
Nemam pojma možda da pitaš neke cvećare.
Koji supstrat je u pitanju? Po pravilu bi trebalo da su supstrati sterilni :sta:
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

neki nemacki supstrat zelenkasti onaj dzak nemogu dase setim kako se zove , pa da trebalo bi ali vidis niklo je nesto cudno mada nije bilo vise nicega nekih korova ili neceg slicnog , a ovo mije bas zanimljivo te biljke imaju oko godinu dana sada , tako nesto otprilike , mada vidis da nisu bas zelene mozda dok otopli malo bice lepse , ali me interesuje dali treba te suve listove odseci ili sta vec?
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Prvo da utvrdimo šta je u pitanju pa ćemo naći neku tehnologiju proizvodnje :haha:
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Biljka spada u grupu korova iz porodice sita, raste na zabarenom i vodnom zemljistu odnosno mocvarnim livadama. Stoka je slabo jede a mislim da se zove šaš ili tako nešto(nemogu trenutno da se setim imena). Možeš da posečeš te stare i suve listove a ona raste u vidu busena kao i sve druge trave .
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Ma to je neki korov! Prskaj to odma totalom! :haha: :haha: :haha:
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

nemanja jesi siguran? i dali to znaci daje treba obilno zalivati , ako zivi na mocvarnim zemljistima :kisa: :kisa:
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

BRATE ta trava raste gde iam mnogo vode zato se kod nas naziva trava za bunre jel tamo treba da se prave bunari kao i nemanja je upravu tako je zelena je ona opasno ali samo gde je voda a i ti je zalij brate uvenuce znaci znam kako se zove samo mi nepada na pamet jbg sad i nije radioaktivna
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

DA ,to je sigurno ŠAŠ ja sam imao na njivi gde je 2004 i 2005 stajala voda
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Ima je dosta i pored pruga i autoputeva pa zakljucujem da je odomacen korov u nekoj od zemalja na koridoru X
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

:ppozdrav: i hvala na pomoci :haha: ali otkud to u supstratu :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237487410[/time]_________________________________________________
NA a jel sece ona to ili ga nedira nista da raste tako kako raste? :sta:
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

brate on na taj cvet misli je drugo ovo je biljka koja obozava vodu i ima je samo gde ima vode definitivno brate!!!
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

neznam ja dali je to to , ovo ima okrugle te kao listove i suplji su unutra kao cevcice :sta: a duzine su 20-30cm
 
Odg: dali neko zna staje ovo?

Taj šaš koji raste toliko u visinu i širinu što ga pominje NA nije isto što i ova biljka kod tebe u saksiji. Ja ga takodje imam u dvorištu. A za ovu tvoju biljčicu tačno je da voli vodu i raste do nekih 60 70 cm u visinu i na pola te cevcice izbaci cvast u leto inace je busen najveci sto sam ja vidjao da ga obuhvatis sa dve šake
 
Nazad
Vrh