Bočna freza

Odg: bocna freza

Kod mene svi rade bocne freze od diferencijala od lade ili dr. auta,znaci ceo zadnji most, diferencijal i glavcine. Napravi se nosac za traktor, jedna strana, glavcina se zastopa a na drugu se stavlja freza, moze da se rucno vadi iz reda i vraca, pomocu cevi koju vuce radnik koji ide iza ili ako je stariji vocnjak koji ima jace stablo, postavi se tocak od auta koji se kada udari u stablo okrene i izbaci frezu iz reda pa kad prodje stablo sama se vrati u isti. Otprilike kosta 200 E materijala ako koga interesuje uslikacu. :ppozdrav:
 
Odg: bocna freza

Evo kako to ide kod mene. Nije bočna freza sa ticalom već rotodrljača ispod koje je podrezujući nož. U jednom prohodu se obrađuje međured i unutarred. Inače tih freza i rotodrljača ima zaista raznih kombinacija i kod puno proizvođača.



 
Odg: bocna freza

da li se ova tvoja odbija od stabla i da li to ne smeta vockama, jer su i moje ovako mlade... a cuo sam da tek posle 3. godine bi bilo pozeljno da se koristi takva freza kad ojacaju malo. koji je proizvodjac te rotodrljace?
ako sme da se imenuje proizvodjac, oprostice administratori!!!
 
Odg: bocna freza

Nema razloga za neimenovanje marke stroja. To je njemački Braun. Ona se neodbija od stabla već ima ticalo koje kad naiđe na voćku onda ticalo otvara hidro ventil koji pušta ulje iz cilindra koji otvara-odmiče rotodrljaču i nož od-oko voćke. Višnji ništa nesmeta zato što ja imam na stroju potenciometar tj. regulator otpora sa kojim mogu štimat ma koju kilažu želim da se ticalo aktivira što znači da može ići i u mladi voćnjak, ali tek od druge godine (mislim na višnju, jel). Ostali proizvođači sličnih strojeva uglavnom nemaju potenciometre na strojevima i većini im treba kolac uz voćku da ju nebi prvih par godina stroj oštetio-pokidao.
 
Odg: bocna freza

Za sve voćare koji ne znaju gde mogu nabaviti "pipalicu" frezu za voće, ja sam rešenje problema jer te freze proizvodim i dajem garanciju na 1 godinu. Freza zadovoljava sve zahteve koje voćari postavljaju a košta 2850€, takođe je moguće kupiti je i na kredit. Što se kvaliteta tiče ni tu nema problema jer je sve odrađeno tako da ni neko ko je nikada nije video može da radi a da skoro ništa ne može da uništi nepravilnim rukovanjem jer postoje mehanizmi na samoj frezi koji to obezbeđuju. Za više informacija na www.trimdubona.rs a tamo ćete naći sve dalje informacije.
 
Odg: bocna freza

Evo slike freze koju trimdubona proizvodi i preporučuje.

image927.jpg
 
Odg: bocna freza

torpedo je napisao(la):
Kod mene svi rade bocne freze od diferencijala od lade ili dr. auta,znaci ceo zadnji most, diferencijal i glavcine. Napravi se nosac za traktor, jedna strana, glavcina se zastopa a na drugu se stavlja freza, moze da se rucno vadi iz reda i vraca, pomocu cevi koju vuce radnik koji ide iza ili ako je stariji vocnjak koji ima jace stablo, postavi se tocak od auta koji se kada udari u stablo okrene i izbaci frezu iz reda pa kad prodje stablo sama se vrati u isti. Otprilike kosta 200 E materijala ako koga interesuje uslikacu. :ppozdrav:
Da pravi se to i kod mene ali samo to obicno radi ko ima manje povrsine da obradjuje a ja sam isto tako od ladinih defrencijala napravio rotacionu kosilicu za vocnjak i super se pokazala i skoro svaki vocar kod mene to ima. Moze sa lakocom da pokosi danas 10 hektara dok sa malcerom ja jedvo pokosim 5 i potrosim duplo vise goriva
 
Odg: bocna freza

moj buraz je napravio od ladinog diferencijala i jako je efikasno, mogu reci.
za freziranje je super, samo sto moraju dvoje da rade istovremeno.
A za tu kosacicu i to je dobro umesto tarup. Stvarno vredi LADIN diferencijal!!!!!! :D
 
Odg: bocna freza

evo slika moje bocne freze. radi na vazduh (klip od vrata autobusa), ima komandu i ti je pomeras nema nikakav senzor.
dsc00794dfk.jpg


a evo kako izgleda pola uradjeno!
dsc00316bep.jpg

kosta 650evra pravi covek iz mog sela, diferencijal je pravljen,radi gustu sadnju 1 sporom a sljive i breskve moze 2 a ako nije velika trava i 3 sporom.
Nije kao italijanske Calderoni ili Omas kojih u mom selu ima dosta ali nezaostaje mnogo!
 
Odg: bocna freza

Lepo izgleda , svaka cast .Ali reci mi da li ti se taj diferencijal vuce po zemlji kada freziras ,posto mi se cini na slici da je prilicno nisko a da freza nije dodirnula zemlju ? I ako sam te dobro razumeo ti sa traktora das komandu da se freza pomera ili neko mora da ide iza traktora ( posto sam vidjao i takve freze) ?Koliko freza moze da se pomeri tj.koliki joj je bocni hod ?
 
Odg: bocna freza

Znate sta ja mislim o tim rukotvorinama,sve je to dobro i sve posluzi svojoj svrsi i ja sam pravio kosacicu i posteno se naradio sa njom ali za nesto malo vise ili mozda se nadje i za isto novca neka stvarcica koju je proizvela tvornica. Ja se sebi prije 2 god kupio IMT bocnu frezu 1,80m naravno polovnu za 800 eura i nislim da je to puno bolje kupiti nego za 650 praviti je. Svako ima pravo na svoje odluke ali eto kakav je moj najmudriji savjet posto sam to vec sve pravio,radio i ipak tvornica je tvornica
 
Odg: bocna freza

milijas je napisao(la):
evo slika moje bocne freze...
Nije lose, dobro se setio na ventil, moj buraz ima tako nesto, samo za njim ide jedan i pomera je malo u stranu kad dodje do vocke, a kad prodje vrati je nazad. Ali i tako zavrsava poso, ne moras frezom da te trese, celi dan, ovaj je sistem mnogo brzi!!!!
Dobro je samo napred!!! :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: bocna freza

krcinac je napisao(la):
dajte neku skicu ili sliku valjda nije problem da ne rasturam ladu bez veze :D
Ako vec radis prijatelju,savjetujem ti da uzmes diferencijal od BMW ili MERCEDES,lada nije dugotrajno rjesenje,vjeruj mi ja sam prilican broj freza do sada napravio,do sada su se najbolje pokazali.Pozz
 
Odg: bocna freza

Bećarina pusta je napisao(la):
Evo kako to ide kod mene. Nije bočna freza sa ticalom već rotodrljača ispod koje je podrezujući nož. U jednom prohodu se obrađuje međured i unutarred. Inače tih freza i rotodrljača ima zaista raznih kombinacija i kod puno proizvođača.

Koji minimalni razmak treba da je u redu (vocka od vocke),
da bi mogla da funkcionise.
 
Odg: bocna freza

Zvao sam ovu firmu Tehnoagri Italija ,oni me uputili na firmu Agrosumadija mislim iz Kragujevca, elem mene je interesovala bocna freza u vidu noza koji sece par santimetara ispod povrsine zato sto imam creva za zalivanje kap po kap pa mi je veliki problem ako moram da sklanjam creva da bi frezirao .Ovi iz KG imaju na stanju samo roto bocnu frezu koja kosta ( kad se nisam srusio ) malo preko 5000 eura . A sve ostalo moze da stigne za 15-20 dana od momenta porudzbine .Zahvalih im se lepo i odustah od kupovine . Ako i nesto sam razmisljao ,pa nije to tako komplikovano , preko zime imam vremena da probam sam da tako nesto napravim.
 
Odg: bocna freza

i taman ti ostane tolko para da ga izložiš na sajmu i da ga patentiraš pa posle da ponudiš proizvodnju talijanima a oni da ga prodaju preko agrošumadije

svakako bolje da ga napraviš sam za sebe sam svoj majstor
 
Odg: bocna freza

prijatelju ja sam imao priliku da je koristim ,,Rinijeri,, bočnu frezu i mogu ti reći pre nego što je počela da radi bio sam u nedoumici da li da uložim pare u tu spravicu ili ne.Moj zaključak je da je bočna freza sa pipalicom tj. senzorska poluga toliko ne praktična da sam se u to i uverio.Ako poseduješ voćnjak na malo lošijem zemljištu freza neće uraditi ama baš ništa zato je možda bolja varijanta roto drljača.Drugi razlog je rezidba voća ako je uradjena u sistemo kotlaste krošnje freza ne može toliko blizu da priđe pa je neizbežno koristiti korekure sa motikom.treće i ono ključno je da li je normalno dati 4200 eura za mašinu a poseduješ recimo 1 ili eventualno 2 Ha.Zato prijatelju međuredno obrađuj sa tanjiračom od 24 tanjira, a redno koristi herbicide do 5 godine koristi Bastu a posle 5g. sve na bazi glifosata tj totale i ne boj se provereno i mnogo manje košta.Da umalo da zaboravim senzor za pipalicu je toliko osetljiv da vrlo brzo otkazuje tako da pomeranje u stranu radi se ručno i tu ti treba jedan čovek koji je prati i u pravlja pomoću pneumatike.Pozdrav
 
Nazad
Vrh