Sjenicka ovca

Stvarno neznam šta se dogadja sa čovekom, ja se ubio objašnjavajući up-load, a njega nema. Mora da je malo tanji sa PC terminologijom, a kako i ne bi bio ako je završio Školu kompjutere kod Seje Vrcića u Sjen'ci (šalim se naravno uhaladza, ali Seju poznajem, a i bio u Sjen'ci na -28 Celzijusa, pre par godina). Ali zato, govedji pršut, sjenička paprika u pavlaci i sudžuk ne prevazidjeni za sva vremena :D, :cool:.

:ppozdrav:
 
sjenicka ovca
2saj67q.jpg

Post je spojen: [time]1265503786[/time]
_________________________________________________
sjenicka ruda.
Post je spojen: [time]1265532756[/time]
_________________________________________________
sj
20ud7df.jpg

Post je spojen: [time]1265561599[/time]
_________________________________________________
farma ovaca na Zlatiboru.
 
Farma je odlicna za nase uslove bar,sto se tice ovaca,tu skoro polovina su neki mesanci sa sjenickom,sve te ovce sa belom gubicom,skroz belom glavom itd su mesanci i nemaju odlike osnovne ove rase(i sjenicka i sjenicka oplemenjena moraju imat obojen nos usi i kolutove oko ociju)
naravno ima i lepih primeraka zaista
postavi neke slike reprezentativnih grla ove rase ako imas druze
:ppozdrav:
 
Dobijem li na lotu prijatelju UHALADZA hitno ćeš mi javiti firmu koja je napravila ovu farmu ja pregovaram sa BOSING GRADAČAC. Šalim se za loto ja ozbiljno razmišljam o ovakoj farmi i da ovce uopće no idu van cijelu godinu tj. da im dovozim u ljetu košenu travu a zimi sjenaža i silaža i dr. ::svaka cast::
 
mislim da je ova prava ruda.
1zbruah.jpg

Post je spojen: [time]1265564718[/time]
_________________________________________________
farma se zove Ribnica nedaleko od centra Zlatibora,vlasnik je VLASNIK ADE PUTEVA IZ UZICA.
 
Bravo za sliku Uhaladza,jedno grlo za primer,vrlo malo oplemenjeno,skoro pa go stomak i vrat,mala cuba na glavi pravilne crne sare, dug ali ne predug rep
:D :D
 
do je moja domaca ovca koju ne prodajem ,poreklom je kao jagnje iz jedne farme koje se zatvorila i rasformirala.imace jos slika.
Post je spojen: [time]1265537321[/time]
_________________________________________________
-
wi0aya.jpg
 
2 zaista odlicna grla(izlozbena smem slobodno reci),ostalima se ne vide glave,ovca sa crnim vratom je naravno nesto sasvim drugo od Sjenicke
jagnjad nisu bas po standardu,jedno je sareno,drugo nema bas sare pravilne
u svakom slucaju lepo stado i negovano
stalno jedu na snegu ili imaju jasle?
:ppozdrav:
 
OVO SU KOMSIJINE OVCE NEMA MNOGO PAR OVACA ,ONJE TO UZIMAO OD MENE JEDNO PO JEDNO JAGNJE .TO SA CRNIM VRATOM MU JE DOSLO NEKOG KOMSIJE JANJE I PARIMO MU OVCU DA ON I NIJE VIDEO I ON OSTAVIJO JER JE OD DOBRE MAJKE .ONA SE JE OBLIZNILA TA SARENA JAGNJAD SU OD NJE ,POZDRAV SVIMA.U JASLI IM POLAZE.
Post je spojen: [time]1265826358[/time]
_________________________________________________
EVO JOS SLIKA
34j3m68.jpg
 
Zdravo ljudi... Ja sam nov u ovome... Planiram da kupim 10,15 ovaca sjenicke rase "oplemenjene sjenicke ovce"... Inace sam pocetnik i imam nekoliko ovaca, ali posto zelim da se ozbiljnije bavim ovcarstvom za pocetak bih krenuo sa sjenickom oplemenjenom... Da li neko prodaje 15 grla... I ako bih mogli da me uputite na sta da obratim paznju pri kupovini ovaca...
 
dobro dosao mislim da imas u valjevu pogledaj oglase 014.Ali nista dok nevidis,prvo gledaj staju za ovce pa onda dalje!
 
imas broj Kosica da nadjes to je medju 3 najbolja i najpoznatija odgajivaca u srbiji
ako ti treba pustit cu ti na pp,ali je skup ja savetujem da malo se raspitas i da uzmes dobra a jeftinija grla kod manjih odgajivaca i njih ima ozbiljnih
 
jagnjad
w0hoau.jpg

Post je spojen: [time]1266654277[/time]
_________________________________________________
jagnjad sjenicke rude ,ne racunajuci na par sarenih koji su se umesali.
Post je spojen: [time]1266683594[/time]
_________________________________________________
kalusa
6zpxm1.jpg
 
Ns sajam jedan lep ovan,mada tovljen i vidi se da nije u kondiciji,papci vuna itd al to ne umanjuje njegov kvalitet
90onr7.jpg
 
Ovan je vlasnistvo Kosic Zorana,video sam ga posle sajma kod njega,ima gadnu narav star je 5 godina.
 
Dobro grlo,zanimljivo mi je da mu je vuna bas bes dugacka kao da nije sisan 2 god
Nisam odavno bio kod njega,trebao bih sad u martu da odem da pogledam neke muske iz trojki male za sebe ako se odlucim da ove godine pripustam sjenickog na neke ovce,ako odem bit ce fotki
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh