Sjenicka ovca

Za sada nema problema sa osetljivoscu kod w-a tako da je favorit za vagu,ali za randman i izgled u najavi gubi od texela:),cak mozda i za prirast sve zavisi koji od njih nosi bolju genetiku.za vagu romanov je autsajder al on je tu zbog drugih stvari.Sjenicki je tu jedini siguran i proveren
 
Па добро, још су мали и млечност игра још значајну улогу, кад озбиљно крену на концентрат ће се виде прави резултати.
 
Za sada su samo u igri jagnjad od W i sjenickog,od texela i romanova ce biti mladji,nisu pustani u pocetku u parenje zbog nezrelosti,mladji su od ovih 3 i vise meseca.Cekam mesanku romanov x sjenicka za par dana se jagnji,stara 13 meseci,bas me zanima dal ce biti 1 ili vise jagnjadi.
:ppozdrav:
 
Aha:),pa kad nece "naucni centri " da rade opite za sta dobijaju novac od drzave tj od nas poreskih obveznika moramo se dovijati kako znamo i umemo,stap kanap i dobra volja.
:ppozdrav:
:ppozdrav:
 
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
jfdr90.jpg

jagnjad rodjena od 7. do 22. novembra,trojke,dvojke i kec,otac sjenicki,majke 2 sjenicke 1 mesanka,tezine od 18 do 23kg imali juce,na sisi,lucerka i prekrupa,koncentrat tek danas im prave
Post je spojen: [time]1263109382[/time]
_________________________________________________
dea7iv.jpg

Blato je neverovatno,ovo im je poljska baza a na kapiji je pravi glib,kisa pada svaki dan skoro,snega nema tako da idu na pasu
Post je spojen: [time]1263109475[/time]
_________________________________________________
2mmiq8.jpg

Jedna lepa ovca sjenicka,2,5 godine,oko 75 kg,jagnji se u martu
Post je spojen: [time]1263109534[/time]
_________________________________________________
30igcp2.jpg

na odmoru:)
2i88vuo.jpg

Zima:)
 
izbacijo sam na youtube snimak sjenicke ovce mozete pogledati, SJENICAK OVCA SJENICAKA RUDA NAZIV SNIMKA.KO VOLI SJENICKU OVCU MOZE DA POGLEDA LEPIH PRIMERAKA IMA.
 
http://www.youtube.com/watch?v=BxY9_nAZFZY
Evo ga i link,lepo sto si ovo okacio uhaladza
Ima zaista lepih primeraka(neke bih rado video u svojoj stali) ali takodje i nekih belih i rogatih koje su pored sjenicke samo prosle,objekat je odlican,jel ovo tvoja farma ili...?
Na pocetku snimka u kadru je neka ovca tovne rase sa kupiranim repom po francuski do kicme,koja je rasa u pitanju i za sta im ona sluzi?
:ppozdrav:
 
Ove ovce sam ja odkupijo u farmi ZLATIBORU ,taj dan od Vasa Micica vlasnika FIRME direkcije za puteve Uzice ovo su njegove farme i ovce ima dosta ukrstenih ovaca.jer je ovnove ubacijo ildefranc KOJE JE PLACAO PO 500 EVRI IZ UVOZA .farma je nova ali on se bavi skroz drugom delatnoscu i nemoze da to kontrolise i kao kod nas sto se kaze tudja ruka svrab ne cese ,ja sad prodajem 50 komada danas sam dobija po 140 evri A JA TRAZIM PO 160 EVRI.
 
Znam o kojoj farmi se radi a sto se idf ovnova tice oni nisu iz uvoza jedino ako oni Vojvodinu smatraju za inostranstvo:haha:
 
Mozda i bude inostranstvo nekad Vojvodina:)
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263328539[/time]
_________________________________________________
160 eura je lepa cena za sjenicku,cak iako ovce su visoko sjagnjene,srecno s prodajom druze.
:ppozdrav:
 
ljudi imam lepih slika sjenicke ovce ali mi nesto ne ide da ubacim te slike ,dali neko moze detaljno da mi pojasni kako da te slike ubacim pozdrav za sve clanove sajta.
 
@uhaladza
postoji upustvo, ali evo ukratko, kada startujes ODGOVOR, i napišeš par reči, daj jedan ili dva nova reda (Enter), ako treba napiši naslov slike ili neko pojašnjenje i klikni na "Ubacite sliku", pojavićeti se jedan pravougaoni prozor, gde pored ostalog piše Upload i sa desne strane Browse, klikni na Browse i dobijes tvoj komp (My Computer, disk A,C, D, E, itd.). Nadji gde ti se na disku nalazi slika, obeleži i klikni na Open, dobićeš u prozorčiću sa leve strane od Browse ispisanju putanju gde se slika nalazi. Onda stisni UPLOAD Now i sačekaj jedno vreme dok se ne pojavi string ili kod u obliku http://..., klikni na njega da ga obeležiš, napravi Copy i klikni u prozoru gde pišeš poruku i napravi Paste i ispisaće ti se link (kod), a kada pošalješ poruku slika će se,posle odredjenog vremena, pojaviti na tom mestu. Ako stavljaš više slika, onda posle svakog ispisanog stringa, linka (adrese) u prostoru za odgovor daj novi red kako bi ih odvojio.

Vrlao bitno: gledaj da ti slike budu maximum 360 KB!

Nadam se da sam pomogao!
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh