Ekstrasol

nju-viliđ

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2010
Poruka
863
Lokacija
prečno
Malo što piše o njemu :"Ekstrasol" jamči stimulativno i fungicidno dejstvo prilikom ozdravljenja zemljišta pri stalnom uzgajanju biljaka na istom mestu, te zaštitu biljaka od širokog spektra patogenih mikroorganizama.
Ovaj video je stariji, ali i ove nedelje se u emisiji govorilo o ekstrasolu


Mene zanima,jel ga netko od Vas upotrebljava? kako ste zadovoljni?
može li on se koristiti i na psenici,kuruzu?

2hmpobo.jpg
 
JA se odlucih i narucih ga da isprobam u malinjaku ..... licno sve vise verujem u mikro bioloske preparate .... a posebno u Ruske i japan.
 
E pa ovako nekako ....Posto nisam svicem tretirao ....prilicno sam se uznemirijo sta ce biti ...a onda sam kontaktirao nekoliko zastitara , njihovva misljenja su bima malo razlicita. Pasam poslusao zastitarku x koja mi je rekla da tretiram zajedno exstra sol i singum posto ima fore za karenicu ( Sto je i bio gl. razlog mog prosipanja 1 berbe, na otkupnim mestima da bi se napravila prica) Na moje zaprepasscenje da se mesa m.o. sa hemijom ...Ona odgovorila da moze se mesati i radi sigurnosti jer ova god, je malo cudna i zagonetna i za zastitare. ---nisam ostavio kontrolu pa nista neznam.

Da dodam EM- 1 deluje ....na 4 reda po 30-40 m od 8 reda na dnu gde mi je losije stanje .....u prskalici mi ostalo 30-ak l 3 dana ...usmem to i ledjnim atomizerom iztretiram 4 reda , nakon 3-4 dana uocila se razlika na bolje.

Sto znaci da treba vise verovati svim preparatima sa mikro-organizmima... nebitno kog proizvodjaca i kog naziva.
Al pouzdati se samo u to ..???
 
Poslednja izmena:
Dragi moji prijatelji probajte preparat X1-Biocleaner koji je 4 u 1-fungicid,baktericid,biostmulator rasta i mikrobiološko djubrivo.Sastoji se od 27 vrsta mikroorganizama-gljiva i bakterija.Kida kako deluje na sve biljke-povrće,voće,cveće,...Zaustavlja oboljenja,bilo gljivicna,bilo bakterijska za 24 do 48h.
 
ima na netu da se naruci.cena je 800 din.pakovanje je 1 litar i razblažuje se na 100l vode.koristio sam ga na paprici protiv bakterioze(XANTOMONAS CAMPESTRIS),na krastavcu protiv plamenjce i na jabuci protiv bakteriozne plamenjace(ERWINIA AMILOWORA).Sve je skinuo-ocistio za jako,jako kratko vreme-mislim za 2 do 3 dana.Preparat je FANTASTICAN,a još i prirodan-organski.Cuo sam,ali nisam siguran,da je ga je radila grupa naucnika iz Amerike i Rusije.
 
Koliko znam-može,jer cim može da se primenjuje u svim kulturama,može i na ratarskim.Tako piše i u uputsvu-povrće,voće,cveće,vinova loza,ratarske kulture,travnjaci,...jer koliko sam skontao ti mikroorganizmi deluju na gljive i bakterije tako što luče određene metabolite-hormone,enzime,antibiotike(bakterija STREPTOMICES),s jedne strane,a sa druge im konkurišu u hrani i kao posledica svega toga dolazi do izmiranja prouzrokovača bolesti.
 
ima na netu da se naruci.cena je 800 din.pakovanje je 1 litar i razblažuje se na 100l vode.koristio sam ga na paprici protiv bakterioze(XANTOMONAS CAMPESTRIS),na krastavcu protiv plamenjce i na jabuci protiv bakteriozne plamenjace(ERWINIA AMILOWORA).Sve je skinuo-ocistio za jako,jako kratko vreme-mislim za 2 do 3 dana.Preparat je FANTASTICAN,a još i prirodan-organski.Cuo sam,ali nisam siguran,da je ga je radila grupa naucnika iz Amerike i Rusije.

gde si u beogradu koristio na krastavcu, jabuci i paprici (ili kod koga)
 
Nisam koristio u Beogradu,nego u Starom Slankamenu,na svom imanju.Govorim o tome kakve sam ja rezultate imao kom mene u bašti i voćnjaku.
 
Ja sam video rezultate ogleda PSS Ruma,najveci prinos je dao kukuruz u kontroli,bez ove i svih ostalih secernih vodica.
 
ova godina bas i nije bila pogodna za bakterioloske preparate, visoka temperatura i niska vlaga nisu dobri preduslovi za razvoj bakterija tako da sve "oglede" treba uzeti sa velikom rezervom

ali se zato spremite za erviniju za sledecu godinu, bice zurke
 
Koja je razlika izmedu ekstrasola, slavola i slicnih sa onih preparatima koji se isto prskaju folijarno ali imaju u sebi formulaciju gnojiva 30-30-30 ili slično.
iso sam u jedno polj. apoteku u srbiji i zena me uvjeravala da je isto to sa gnojivom i slavol ili ekstrasol.
ako bi mogao neko da pomene razliku?
 
ja ću odgovor za slavol . Slavol je čisto prirodno mikrobiološko đubrivo koje u svom sastavu ima isključivo sojeve bakterija i produkte njihovog metaboizma bez NPK formulacije. Bakterije žive u zajednici sa korenom i imaju sposobnost usvajanja N iz atmosfere također pretvaraju N koji unosimo u zemljište osnovnim đubrenjem u lako pristupačan oblik za biljku.. također oslobađaju teško pristupačan P i dovode ga do biljke u lako pristupačnom obliku. Izdvajam od produkata metabolizma auksine(prirodni biljni hormoni) koji se usvajaju preko lista i putuju putem sprovodnih sudova celom biljkom utiču na rast i izduživanje čeija odnosno na brže nicanje i porast biljke. Znači biljke tretirane slavolom uvek brže rastu, imaju veće i šire listove(bolja fotosinteza-ishrana) uvek imaju jači korenov sistem(boje usvajanje vode i hraniva) nadam se da sam uspela da vam odgovorim. lepi pozzz
 
Nazad
Vrh