Šljiva

kicca je napisao(la):
Tako to izgleda otprilike ali smo zato krivi mi a ne oni vecina tih sadnica za 15€ su nastale ukrstanjem neke Cacanske sorte a nas institut u Cacku 30 godina nijedna nova sorta ::lose::
Jebiga, kakva drzava takav i institut.
Nije im stalo, uljujkuju se i zaradjuju tako sto su licence prodali Nemcima Poljacima ali zato nikome i Srbiji ne daju pravo da ima maticna stabla njihovih sorata vec se svako okce mora kod njih kupiti (tako je bar do nedavno bilo ako se nesto nije promenilo) pa onda cveta skidanje sa rodnih stabala ko zna kakvog i kvaliteta i zdravlja.

sa prosečnim prinosom od 86t/ha, a naša Srbija na 27. mestu sa prosekom 8,2 t/ha.

Ali zato poljoprivreda jedina ima suficit u trgovini sa svetom. I to ih uljuljkuje. A nece da vide da ta srpska poljoprivreda koja je kazu uspesna, ima najmnaji izvoz po jedinici povrsine u evropi.

Ali to je valjda za neku drugu temu.
 
Поздрав свима,
око проблема и недоумица увијек дођем овде и обично нађем одговор јер је већ неко имао такав или сличан проблем.
Сада да се укључим и ја мало (похвалим :cao:).
Воћњак засађен 2005 Чачанка родна 70 посто има и Љепотице и Стенлеја.
То је мања парцела 1300м квадратних, засађено 115 воћака редови 4м, воћке једна од друге у реду 2м.

јесенас сам обрао 2200кг
Слике:
b82x6f.jpg

igcfp1.jpg

2nquvkl.jpg

11262o4.jpg


Радо бих видио коментаре и савјете...
Поздрав
 
racic je napisao(la):
Поздрав свима,
око проблема и недоумица увијек дођем овде и обично нађем одговор јер је већ неко имао такав или сличан проблем.
Сада да се укључим и ја мало (похвалим :cao:).
Воћњак засађен 2005 Чачанка родна 70 посто има и Љепотице и Стенлеја.
То је мања парцела 1300м квадратних, засађено 115 воћака редови 4м, воћке једна од друге у реду 2м.

јесенас сам обрао 2200кг
Слике:

igcfp1.jpg




Радо бих видио коментаре и савјете...
Поздрав

Kako vidim ovdje si naknadno sadio.

Inače sve pohvale
 
Првобитно је било 4м са 4м размак. Онда смо досадили још између сваке тако да је сад 4 са 2м.
Те досађене су 2007. год. Хвала на похвали. поздрав
 
@Racic svaka cast , izgleda "medjunarodno", i rod...Nego,bez lose namere,moj kumic isto ima cacansku rodnu 2004, zasad,77 stabala..+ 80 stabala u pripremi,u jesen prosle godine oko 4200 kg.ali pedhodne godine "baceno" ok 25 t stajnjaka,i vrlo "ostra" rezidba, ni jedna biljka nije bila visa od 2.2 m a u punom rodu ,grane su do zemlje,u svakom slucaju, po meni svaka cast...Cinjenica je da kod mog kumica je radjalo u proseku oko 55 KG po stablu .

I naravno :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
dfiskal je napisao(la):
@Racic svaka cast , izgleda "medjunarodno", i rod...Nego,bez lose namere,moj kumic isto ima cacansku rodnu 2004, zasad,77 stabala..+ 80 stabala u pripremi,u jesen prosle godine oko 4200 kg.ali pedhodne godine "baceno" ok 25 t stajnjaka,i vrlo "ostra" rezidba, ni jedna biljka nije bila visa od 2.2 m a u punom rodu ,grane su do zemlje,u svakom slucaju, po meni svaka cast...Cinjenica je da kod mog kumica je radjalo u proseku oko 55 KG po stablu .

25t djubreta na 77 stabala :sta: :sta: :sta:
to je 324kg stajnajka po stablu :sta:

ili je on to rasturao po celoj povrsini
 
Dragojlo je napisao(la):
dfiskal je napisao(la):
@Racic svaka cast , izgleda "medjunarodno", i rod...Nego,bez lose namere,moj kumic isto ima cacansku rodnu 2004, zasad,77 stabala..+ 80 stabala u pripremi,u jesen prosle godine oko 4200 kg.ali pedhodne godine "baceno" ok 25 t stajnjaka,i vrlo "ostra" rezidba, ni jedna biljka nije bila visa od 2.2 m a u punom rodu ,grane su do zemlje,u svakom slucaju, po meni svaka cast...Cinjenica je da kod mog kumica je radjalo u proseku oko 55 KG po stablu .

Da, da, Sory, po celoj povrsini, bio ja da mu pomognem, i pored onih 80 u pripremi...



25t djubreta na 77 stabala :sta: :sta: :sta:
to je 324kg stajnajka po stablu :sta:

ili je on to rasturao po celoj povrsini
 
aha, reko ima sljive da izgore kao cigara :haha: :haha: :haha: :haha: ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1299150341[/time]
_________________________________________________
Koji mu je uzgojni oblik, piramida ili vaza
 
Ponovo,

Da, da, Sory, po celoj povrsini, bio ja da mu pomognem, i pored onih 80 u "pripremi".mada su izbacile prvi rod, po 30-40 komada,poslacu slike kako sada to izgleda,samo da spadne sneg , je je to kod nas u brdu...
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
dfiskal je napisao(la):
@Racic svaka cast , izgleda "medjunarodno", i rod...Nego,bez lose namere,moj kumic isto ima cacansku rodnu 2004, zasad,77 stabala..+ 80 stabala u pripremi,u jesen prosle godine oko 4200 kg.ali pedhodne godine "baceno" ok 25 t stajnjaka,i vrlo "ostra" rezidba, ni jedna biljka nije bila visa od 2.2 m a u punom rodu ,grane su do zemlje,u svakom slucaju, po meni svaka cast...Cinjenica je da kod mog kumica je radjalo u proseku oko 55 KG po stablu .

U 6. godini 55kg po stablu?!? Pomalo za ne povjerovati. Koji razmak?
 
Nije meni problem kilaza, 55kg, nego me interesuje stvarna zapremina krosnje i rodnog drveta, malo mi mnogo za 2.2m visine toliko, ako nije krosnja mnogo u stranu razvedena, pa sam zato i pitao koji uzgojni oblik je koristio...

A mislim da ce kolega da nam i okaci koju sliku, pogotovo u rodu ako ima bilo bi lepo stvarno videti taj zasad. :ppozdrav:
 
Ma kakva "mucena" piramida,najvise stablo u punom rodi je do 2.2m i nema i nema vodjice,ma covek je "ubica",kolje u glavu,moj pok.tast + bogda prosti 2 puta bacao stake i i zlazio iz vocnjaka, u smislu,nema od ta q..ca nista, ovo,ono.. 'al jbg 55 kg.po stablu ...vid'o ja cak i skuplajao , cak mu pomogao da napravi dobru rakiju,13 % secera ...itd


Post je spojen: [time]четвртак, 03. март 2011. 05:33:11 CST[/time]
_________________________________________________
Slike kacim , i to obavezno, samo da stignemo do sljivara, ovde je sneg u brdu oko 30 cm.I slikacu "ubicu"...Ineca po struci je nuklearni ing..na pmf-u,ali voli prirodu...i sve je ovo sveo na tehniku...i ing..

Post je spojen: [time]1299127352[/time]
_________________________________________________
Postovani,
Posto izgoreste od zelje kako to u stvari izgleda 'ajd da vam docaram na "racicevoj" slici u cvetu.Znaci ima bocnih grana, ona najdeblje koja ide u visinu je, naravno "zaklana" dok je bila mlada,
bocne grane su debele kao ona "zaklana" , a stablo je X2...itd...

S postovanjem i :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1299152723[/time]
_________________________________________________
Mala sala , zaista radi se o "vezi"
 
Vocar, ne budi nestrpljiv slikam ,samo da "zgazimo snegove bele", i jos nesto, bas mu tako i rodi kao na tvojoj slici na profilu....Nego. da li si vidio objasnjenje kako to izgleda,koristio sam sliku od Racica ,vocka u cvetu , prva sa leve strane
 
I mene zanima na šta je to sve ličilo kad je bilo 55 kg po stablu u 6.godini. Ajd, prošla godina je po mnogo čemu bila ektremna, pa neko ako iole zna o voćarstvu, mogao je dobro da prođe. Videćemo kakva će ova godina da bude. Vegetacija će sigurno da kasni 10ak dana u odnosu na neke prosečne datume!
 
Sada su me ove slike zainteresovale da i ja zasadim između mojih još po jednu šljivu :cao:, imam stenli i čačanku lepoticu, kako su se one pokazale u rasporedu 4x2 metra ? Ako neko može da pomogne..... Inače @racic-u jako lep voćnjak... :D
 
Ma ok su, samo moraš dobro da paziš na bujnost i pravilno rezidbu da odradiš!
 
Da li se postiže veći rod kod takve guste sadnje ? Ima ljudi koji znaju da orežu, a nije ni Sombor tako daleko ::namigivanje::, možemo se čuti, ako se odlučim da posadeim po još jednu između....
 
Nazad
Vrh