Šljiva

Hvala puno na korisnim savetima, bez vas sigurno ne bi bilo ni tog vocnjaka koj planiram da podignem....a odlicio sam se za jesenju sadnju i to za dvogodisnju cacansku rodnu...a do tada se bacam u pripreme,tj razciscavanje terena,obogacivanje stajnjakom itd...hvala svima jos jednom pa ako imam jos neko pitanje,na moju srecu imacu gde da ga postavim ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Jedno pitanje za iskusne vocare. Planiram na jesen da zasadim cacansku rodnu na oko 20 ari. Posto ce obrada u vocnjaku biti bez traktora, da li je sadnja na razmaku 4x3 optimalna?
 
zavisi koliko si hrabar . kicca sadi na 4x2 i to bujnu sortu tako da ukoliko znas da rezes ili imas nekog ko je 100% pouzdan rezac mozes da se upustis u tako nesto ako nemas nikog a sam nisi bas iskusan onda bolje ostavi malo veci razmak.
 
pozdrav šljivari :cao:
evo me na temi koju sam prvi započeo,nije me dugo billo :spavam:
Šta se novo desilo ,kako šljive napreduju
Post je spojen: [time]1298240534[/time]
_________________________________________________
Imal netko ovdje da je iz Zaječara ili Savinog Sela u Bačkoj
 
Što su napredovale, napredovale su... Prethodnih dana je bio harakiri :haha:....orezane su pravo što kaže naš narod ! :D
 
...a sada javljaju zahlađenje...mada biće i lepih dana da se sve odradi kako treba, samo da godina ne bude obilna kišom kao prošla i sve će biti ok ! :D
 
Zdravo svima,imam sljivak star 14 god, nekih 120 stabala sorte Stenlej. uglavnom se to rasproda po pijaci. A imam i neki stari zapusteni vocnak od dede,koji planiram da uredim i zanimaju me neke stone sorte sljiva krupnih (ogromnih) plodova ako mi mozete preporuciti,ako neko ima iskustva a da plodovi budu krupniji od stenleja.da se zacude moje komsije,ako me razumete. :haha:
 
Giga Moravac je napisao(la):
Zdravo svima,imam sljivak star 14 god, nekih 120 stabala sorte Stenlej. uglavnom se to rasproda po pijaci. A imam i neki stari zapusteni vocnak od dede,koji planiram da uredim i zanimaju me neke stone sorte sljiva krupnih (ogromnih) plodova ako mi mozete preporuciti,ako neko ima iskustva a da plodovi budu krupniji od stenleja.da se zacude moje komsije,ako me razumete. :haha:

Čačanska najbolja npr.
 
a da li ste culi za neku japansku sljivu,negde sam procitao da je dosta krupna,ali ne mogu sista vise da pronadjem. Jel ima to neko?
 
Nazad
Vrh