Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

stiv

Član
Učlanjen(a)
7 Jul 2008
Poruka
579
Da li imate kredit ili ga planirate uzeti ? Desi se početo da je situacija nepovoljna za poljoprivrednike, pa se postavlja pitanje da li treba uzimati kredite da bi se premostilo. Takođe kakav kredit, od koga i pod kojim uslovima.
 
Kratkoročni kredit je dobra stvar kada ga uzimaš, jer popuni trenutne rupe.
Koliko znam većina koji jednom uzmu takav, za godinu dana samo odnesu novce u banku da vrate i odmah dobijaju te novce natrag u vidu novog kratkoročnog kredita. Ja sam jednom koristio taj kredit.
Dugoročni kredit je dobra stvar, jer imaš malu kamatu i grejs period. Takođe koristim jedan.
 
ja još nisam i iskreno kako je ovo vreme došlo i ne uzima mi se jer kod mene ima ljudi što su dužni i po 200000e
 
U prilog diskusiji....
http://www.youtube.com/watch?v=aWp1JECk2JU
Cheesy
Kada razložiš ponudu u kojoj se navode male kamate, pa grejs period, pa početak otplate za sredstva od ministarstva posle 3 godine itd, ustvari izađe da vraćaš dva kredita. Azn
Doduše drugi je bez kamate, ovaj kad vraćaš pare ministarstvu...
 
da li neko prodaje zemlju 50 - 500 hektara? u Sremu..?
 
Pozdrav,
ko je kupio zemlju..? 260 ha..?
meni treba ta zemlja ...sad ne znam da li bi je taj preprodao , eventualno..? ne snalazim se bas na forumu..gde da pogledam..?
puno bi mi znacila pomoc..:)
veliki pozdrav
Ana
 
pa sve za dobre pare
zemlja bivseg Srem Sid-a ako si cula??
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237211007[/time]_________________________________________________
znam ko ima u donjem sremu 360ha ali ne znam da li bi je prodali,slovenci su gazde zemljista sad ga jedan covek radi u arendu ali ne znam za dalje...
 
Novost .izgleda da ce i paori moci da menjaju stare traktore za nove. nesto u stilu stari auto za novog punta. ili stari smederevac za nov. Kredit na 5 ili 7 godina kamata 4,5 posto.i popust 2000e. Neznam sta se desava sa starim traktorom.
 
Jel to nešto zvanično ili samo nagađanje :sta:Pa koji je to traktor koji će im neko dati za samo 2000eura.
 
vladimirac,rus vazdusar(t40),rus 52,533 i jos mnooogo krseva koji stpje u supi pokojnog kosije i nisu vozeni 10g i pacovi ga pola razvukli,nekima ce dobro doci :cool:
 
Ma to je glupost.To tako lako sa državom neće ići.Što se kamate tiče pa to je već i sada skoro tako sa ovim dugoročnim kreditom po sistemu 60% banaka +kamata i 40% država bez kamate.To u proseku izađe oko 4.8% godišnje.verovatno će tražiti da si vlasnik tog traktora neko određeno vreme, kao i sa autom.
 
Ma daj bože da je to tako i da to bude izvodljivo u praksi.Samim tim će i cene polovnjaka naglo pasti.
 
ma nece pasti cene polovnjaka jer ni do 5% traktora ne kosta 2000e

ako das starog fergusona za 2000e i moras dodati 6000e za nov,ne isplati se nikako,moz i generalku svega i svacega za 2000e i hume,farba i instalacija do -700e i :cool:

a ako to znas sam da uradis ima da ti ostane 500e
 
Ma ja se bojim da će da nas uslove da tako možemo da kupimo samo domaće traktore.Šta onda kupiti?Pa nisam lud da dam valjda 20000eura za imt 5090.Ja nisam mislio da će pasti cene tih malih polovnjaka do 2000eura,već onih ostalih koje svi koristimo i kupujemo.
 
Nazad
Vrh