Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

postali su naj gori vrlo lose
 
proletos sa brdom papira Hypo na kraju otkacio i otiso u Intezu sa fotokopijom racuna za naftu i zirantom i dobio kratkorocni kredit a i sa podizanjem gotovine su daleko naj
 
E vidiš kod nas je Intesa ::lose:: ::lose:: Već nedelju dana podižem pare od repe a ako ovako nastavi biću im redovan gost još nedelju dana... Nemože podići više od 100000din sa jednog računa dnevno!
 
mogao si da ih pretvoris u evre pa da ih onda podignes, ali mogu samo da zamislim po kom kursu bi ti ih prodali. inace ista takva situacija je i u erste banci, ako dizes vise od 100.000 onda ti obracunaju 3 % provizije. obicni zelenasi.
jel ima neka banka koja ne obracunava proviziju za iznose preko 100.000? ima ih skoro 30, mora da postoji bar jedna.
 
zcurcic je napisao(la):
mogao si da ih pretvoris u evre pa da ih onda podignes, ali mogu samo da zamislim po kom kursu bi ti ih prodali. inace ista takva situacija je i u erste banci, ako dizes vise od 100.000 onda ti obracunaju 3 % provizije. obicni zelenasi.
jel ima neka banka koja ne obracunava proviziju za iznose preko 100.000? ima ih skoro 30, mora da postoji bar jedna.
erste... tamo je kvota 500.000
ili procredit, tamo samo je potrebno najaviti pare, tj oni vam kazu kad je moguce ih podici, i to je to... sve se moze podici bez ogranicenja... i provizije!
 
mucobieno je napisao(la):
erste... tamo je kvota 500.000
ili procredit, tamo samo je potrebno najaviti pare, tj oni vam kazu kad je moguce ih podici, i to je to... sve se moze podici bez ogranicenja... i provizije!
za erste sigurno gresis, dnevno vise od 100.000 3% provizije.Pet dana sam proveravao
 
u
sasa22 je napisao(la):
mucobieno je napisao(la):
erste... tamo je kvota 500.000
ili procredit, tamo samo je potrebno najaviti pare, tj oni vam kazu kad je moguce ih podici, i to je to... sve se moze podici bez ogranicenja... i provizije!
za erste sigurno gresis, dnevno vise od 100.000 3% provizije.Pet dana sam proveravao
Šidu je tako...
 
Pošto je reč o kreditima evo jedan dobar vic:

Da li znate kako spava čovek koji je užeo kredit (kratkoročni)?
Spava kao beba - sat vremena spava, sat vremena plače!!!

:ppozdrav:
 
filimon je napisao(la):
u intesa u pancevu nije limitirana kolicina novca sa namenskog racuna mozda imate neki drugi racun/tekuci
Račun je namenski, ali opet nemožeš da dobiješ koliko hoćeš!
 
u Subotici Intesa najbolja za gotovinu a Procredit uvela odrzavanje namenskog rn.120 din mesecno
 
Bezi iz Pro kredit banke, najgori su i najvise cepidlace. P.....o sam i zatvorio racun kod njih jer su trazili pet dlaka u jajetu i na kraju sam im objasnio da mi pare prebace na drugi racun i kod njih fajront.
 
12.02 vlada je objavila uredbu o krakorocnom kreditiranju. ali banke o tome nemaju pojma. STA JE SADA TO? u komercijalnoj banci kazu da ce mozda to biti u leto. saradnja banaka i vlade je NULA. Banke su iznad vlade. Bravo. Ako sada nasem seljaku ne daju kredit pred prolecnu setvu/ nista im ne vredi kasnije.
 
U intesa banci kažu da očekuju ovih dana da dobiju konkretne informacije pa da počnu sa podelom kredita!
 
Sve banke su imale kompletne informacije o subvencionisanim kratkoročnim kreditima ali su se folirale jer tu nemaju interesa(zelenašenja).Maksimalno zavlače ljude kako bi uzeli njihove "proizvode".Bar je tako bilo prošle godine kod nas.
 
Koliko sam ja informisan još nije potpisan ugovor između banaka i ministarstva, i na to se čeka... Bez toga nema subvencionisanih kredita!
 
Tačno tako, uredba još nije izašla u sl. glasniku a ni ugovori nisu potpisani sa bankama.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Sve banke imaju kompletne informacije o subvencionisanim kratkoročnim kreditima ali se foliraju jer tu nemaju interesa(zelenašenja).Maksimalno zavlače ljude kako bi uzeli njihove "proizvode".Bar je tako bilo prošle godine kod nas.
Tako je Zorane.... :udri: :udri:
 
milan_spay je napisao(la):
Tačno tako, uredba još nije izašla u sl. glasniku a ni ugovori nisu potpisani sa bankama.
U toku sledece nedelje bice potpisani ugovori izmedju banaka i ministarstva ::svaka cast::
 
nedelja prolazi a pomoc seljaku u vezi kredita kratkorocnog ostace za leto, posle zetve. lepo, najlepse.
 
Nazad
Vrh